Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2020. 02. 20. 14:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#60720

Törölt felhasználó 2020. 02. 20. 14:38
Előzmény: #60718  CyrusTheGreat
#60719
Ez a zero likviditasu befektetes?
CyrusTheGreat 2020. 02. 20. 14:35
Előzmény: #60715  dioc
#60718
Mert mondjuk 1 millióból csinálsz nettó 5%-ot, az kemény 50.000 HUF. 1 millió tipikusan olyan, hogy a saját fejlődésembe fektetném be inkább. Új certificate, akármi, vagy egyszerűen csak valami újat tanulnék. Egyszerűen nagyobb a hozam és biztosan infláció-tűrő az eredmény... Vagy ebből megfinanszírozok egy karrierváltást, ilyesmiben gondolkodnék. Egészen egyszerűen, ha elvégzek egy tanfolyamot mondjuk 1 millióért és sikerül 50k-val több havi jövedelemre szert tennem, akkor 24 hónap múlva már 1.2M-óm van - fenntarthatóbb, biztosabb növekedési potenciállal. Míg, ha fogom az 1M-et és évi 5%-os nettón befektetem két év múlva lesz 1.1M-óm. Mindkettő befektetés, csak más a filozófiája.
ilias.shivang@oovy.org 2020. 02. 20. 14:26
Törölt hozzászólás
#60717
Törölt felhasználó 2020. 02. 20. 14:21
Előzmény: #60710  buyandhold
#60716

https://www.fool.com/investing/2019/11/23/is-epr-properties-a-great-dividend-stock.aspx
Itt van róluk egy böszme hosszúságú elemzés, átolvasom majd. Filmipartól függ jó részben a pozíciójuk, kevés hitelük van az ingatlanjaikon. Meg kell ezt emészteni kicsit. Így elsőre gyorsolvasással végül is nincs benne több kockázat, mint abban, hogy veszel egy kéglit és beköltözik melléd egy "népes" család, aztán el és kiadhatatlan lesz a kecód. Megtekintés hétfőn délelőtt 8-9 között, mert akkor általában még alszanak a hétvégi tivornya után :)
A tőzsdéről persze menekülni kell a válság első jelére majd, ha sikerül. Ez van, kockázat mindenben van. Megvenni egy túlárazott kéglit nem sokkal kisebb kockázat jelenleg.
Ha nem tetszik az EPR, akkor ott a BPR / BPY, az negyedévente fizet csak, de ott is 7% körül az éves és az árfolyam ott is elfogadhatónak néz ki.
Nyilván nem fogom egy lakás árát REIT-be betolni, de minél többet olvasok róluk, annál szimpatikusabbak.
dioc 2020. 02. 20. 14:17
Előzmény: #60714  CyrusTheGreat
#60715
Ha biztos állásod van, több diplomád és stabil egzisztenciád, akkor miért is ne rakhatnál bele 1 misit kockázatos eszközökbe? Pláne, ha előreláthatóan félre tudsz havonta tenni még melléje. 
Nem is annyira Neked írom, de sajnos nagyon jellemző a Nekem beszóló kollega lesajnáló hozzászólása.
Igen, kedves kollega, magam vettem a két lakást, pont azért, mert nem ültem soha a seggemen, ha felgyülemlett egy kis pénzem, hanem elkezdtem agyalni. 
CyrusTheGreat 2020. 02. 20. 14:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#60714
1 misi az egyébként kicsivel több, mint 3 havi átlagbér, ennyivel minimum kellene rendelkezni, mint vésztartalék. Nem arról van szó, hogy nem becsülöm a kicsit, de ekkora összeggel tényleg nem befektetésen kellene gondolkodni, legalábbis nem évi 5-6%-os hozamra gyúrni, kockázatos eszközben. Ha csak 1 misim lenne, inkább elvégeznék valami tanfolyamot, tanulnék valamit.
CyrusTheGreat 2020. 02. 20. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#60713
Az MNB Deviza-, pénz és tőkepiaci statisztikái alapján megnézheted a napi átlagos devizaforgalmakat. Ha csak az azonnali (spot) ügyleteket nézem, akkor például 2020 januárban NAPI átlagos forgalom HUF/EUR viszonylatban 169.5 MRD Forint volt. Még egyszer, ez naponta, HUF EUR-ral szemben.
Ha minden HUF-os váltást összeadok, akkor napi átlag 206MRD-os forgalomról beszélünk kizárólag a SPOT piacon. Ha ehhez hozzáveszem a határidőst, akkor az még 50MRD, swapból 473MRD,  és körülbelül még 20MRD az opciós piacról.
Ez összesen kb. 750MRD HUF-nyi forgalom minden áldott HUF munkanapon. A 40MRD-os Cordia kötvényből származó pénzt, még akkor is, ha egyszerre váltják át (amit meglehetősen ritkán szoktak megtenni), szerinted milyen gyengítő hatással bír?
Forrás:
https://www.mnb.hu/statisztika/statisztikai-adatok-informaciok/adatok-idosorok/xi-deviza-penz-es-tokepiac
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 02. 20. 13:53
Előzmény: #60702  CyrusTheGreat
#60712
off - a magnifica egy vicc, nekem is van, nem ér semmit. Viszont a revolut hasznos tud lenni.
Ebadta
Ebadta 2020. 02. 20. 13:49
Előzmény: #60694  Törölt felhasználó
#60711
Hol lehet megnézni, hogy OTP tbsz-röl milyen (külföldi) etf-ek vagy reit-ek elérhetök?
Eljött az idö, h csökkentsem a Ft kitettségem.
buyandhold 2020. 02. 20. 13:40
Előzmény: #60700  Törölt felhasználó
#60710
nyugaton 2-3 %ot hoz a berbeadas, hogy lehetne mar az osztalek 7%...ha ezt valaki elhiszi, az meg is erdemli...
Törölt felhasználó 2020. 02. 20. 13:13
Előzmény: #60706  dioc
#60709

Nem ismerem a REIT-eket alaposan sajnos.
Van egy szagértő, akinek a videóit mindig megnézem és bátran merem ajánlani, valódi tartalmat ad és sok elgondolkodni valót, a fizikai arany ETF-t is nála láttam, mint ötlet és tetszik, mert aranyrudakkal mi a francot kezdjek? Meg a REIT-eket is ő ajánlotta egy youtube videóban, azért kezdtem utána nézni. Pont ez volt a kínom, hogy nem látom magam előtt azt, hogy 1 de akár 2 éven belül befektetésre alkalmas kéglit tudok venni, ezért más utakat kell keresnem. A REIT meg egy jó átmeneti megoldásnak néz ki, akár végleges megoldás is lehet, hogy egy folyamatos cash flowt termeljen és kivegyem a részemet az ingatlan piacból.
Most azt nézem, hogy a kbc-nél egyetlen egy megbízás 8 dollár, akkor itt előfizetek 7 dollárért havonta egy tényleg komoly befektetői tartalomra, nem is kérdés ez ár/érték arányban és rengeteg elgondolkodni való ötletet ad. Szerintem érdemes, de ez magán vélemény, nem akarok rábeszélni senkit, csak elmondom, hogy én mit csináltam.
https://www.patreon.com/user?u=11991644
lolbazmeg 2020. 02. 20. 13:12
Törölt hozzászólás
#60708
lolbazmeg 2020. 02. 20. 13:11
Törölt hozzászólás
#60707
dioc 2020. 02. 20. 12:44
Előzmény: #60705  Törölt felhasználó
#60706
Köszönöm a hozzászólásaidat Tibor! 
Azért írom ezt, mert én sokat tanulok Tőled és Tőletek és örülök, h nem tudnak elüldözni Titeket a hőbörgők.
Én is nagyon hasonlóan gondolkodom most, ingatlanjaim vannak már, azokba nem akarok semmit sem tolni, még egy garázst sem vennék most, de felgyülemlett egy kis pénzem. Nem nagy, de milla feletti összeg. (Meg szerencsére plusszos vagyok havonta.)
Állampapírba én sem akarom tolni, Mol (?), OTP (?), vagy reit-eknél a Waberer ingatlancége vagy Schmidt Marisé? 
Törölt felhasználó 2020. 02. 20. 12:39
Előzmény: #60704  RealistaPista
#60705

Most csak nézegetek még és belefutottam egy elemzésbe, ahol ezt ajánlották, de ezt elmentettem magamnak. Nem kell szerintem sietni vele, de sajnos Revolution nem lehet venni. Ezért jó lenne előtte eljönnöm a KBC-től, mert itt 8 dodó egy dolláros tranzakció, azért nem vettem magamnak pl teslát sem, hanem bátyámat kértem meg, így olcsóbban megúsztuk, meg nálunk gyakori, hogy családon belül egymásnak megcsinálunk tranzakciókat. Másnak nem csinálnám meg, de ha bátyám vagy apám szólna (anyám nem foglalkozik pénzügyekkel), akkor simán adott szóra meglépném kb 5 misi összegig. Fölötte azért már családon belül is inkább egyeztetek és megvárom az átutalást.
Minél jobban megismerem a REITeket, nekem ez kezd egyre jobban tetszeni. Nekem a folyamatos cashflow hiányzik nagyon a részvényekből, viszont sok REIT meg megadja ezt. Szubjektív nagyon, de dolgoztam egy rövid ideig úgy, hogy heti fizetésem volt és nekem tetszett, más érzés, ha folyamatosan jön a pénz. Nekem egyfajta boldogságot vagy inkább elégedettség érzést ad és én ezt mindig belekalkulálom. Szerintem fontos ez is, hogy a ne csak számolgassa az ember a pénzt, hanem legyen vele elégedett is. Az ingatlan kiadás is ezért tetszik, nem az van, hogy megveszem és sok év múlva látok csak belőle valami pénzt.
Osztalék fizető részvényeket is ezért szeretem. Van akinek ez nem fontos, nekem az.
RealistaPista 2020. 02. 20. 12:17
Előzmény: #60700  Törölt felhasználó
#60704
Elsőre egész jó, miket néztél meg?A portfólió nagyon tetszik, 89% experiential, 11% education, utóbbi szerintem lehetne több. pe, roe ok p/bv lehetne kevesebb. Most hirtelen nem találtam semmit arról, hogy a q3 earnings miért maradt el ennyire durván a várakozástól. Ajánlom amúgy a value investing forumot, reit is szokott téma lenni.    
Törölt felhasználó 2020. 02. 20. 12:13
Előzmény: #60702  CyrusTheGreat
#60703

Well, másik banktól jövök és van bennem egy averzió a banki szolgáltatásokkal szemben :) Konkrétan kerültem őket minden lehetséges esetben, annyira drágák és rugalmatlanok voltak. Ennél a banknál eddig jók a tapasztalataim de így se sokat jártam náluk, inkább megoldom magam.
Megnézem ezt a lehetőséget, nem tudtam róla, kösz. Lehet, hogy el kéne egyszer alaposan is olvasnom az ászft, de van bennem egy ilyen ösztön a korábbi bank miatt, hogy kerülni őket minden lehetséges esetben :)
CyrusTheGreat 2020. 02. 20. 11:53
Előzmény: #60700  Törölt felhasználó
#60702
Minek szórakozol a Revoluttal, Magnifica ügyfélként 5 misi felett már egyedi árfolyamot kapsz a Treasury-től.
wawa1 2020. 02. 20. 11:49
Törölt hozzászólás
#60701

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek