Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2020. 02. 17. 07:19
Előzmény: #60398  Bandi_ujonc
#60400
Az elso lakasomat 2000-ben vettem, akkor meg en is zoldfulu voltam ingatlan temaban. Pont elotte volt egy hasaonlo aremelkedes, 2-3 szorosara nottek az arak. Fel evvel elotte fele aron vehettem volna. Engem akkor ez nem erdekelt, mert nekem akkora jott ossze a penz ra, illetve lakni vettem, egy szep lakast. Nem mellesleg 1 ev alatt kerestem meg az arat, kulfoldon, akkor meg mint bukott programozo tevekenykedtem:))))
Amit mondani akartam: hiaba volt 2-3szorozodas elotte, semmifele visszakorrekcio nem volt. Igaz megalltak az arak par evre, de az a devizahiteles ugy miatt volt. A masik meg fontosabb teny: azota sem adtam el a lakast, es 2000 ora 4szerezodott az ara!!!!! Pedig mar vetelkor is 2-3szoros aron volt a par evvel korabbihoz kepest. Illetve most ki van adva, egy magyar atlagnyugdij korul hoz a berleti dij.
Szoval, venni venni vennni...
buyandhold 2020. 02. 17. 07:10
Előzmény: #60396  Vortex
#60399
Miert szunne meg a csok, amikor az nem a csaladokank megy, hanem a haveroknak, akik felvasaroltak az epito cegeket mar a csok elott, es azok epitik az ujepitesu lakasokat az orszagban. ennel szebben nem lehetne lopni...
Bandi_ujonc 2020. 02. 17. 00:36
Előzmény: #60370  CyrusTheGreat
#60398
tisztán gondolkodva érvelsz, jó lesz ez.
berlini
berlini 2020. 02. 17. 00:04
Előzmény: #60396  Vortex
#60397
Istenem!
Mindig meg tudtok lepni.
lemondani a CSOK-ról, a  demográfiai csodafegyverről????
Rögtönitélő biróság elé állitanák azt a fityeszest aki ezzel az ötlettel előállna.
Vád: 
hazaárulás, meg nem született csecsemőkön elkövetett sorozatgyilkossági kisérlet.
Ha kell a pénz, akkor majd még kevesebbet forditanak az egészségügyre, oktatásra
Vortex 2020. 02. 16. 22:51
#60396
A kormány 2020-ban a munkahelyek megvédésére fordítja energiáját.
Nincs több pénz a családtámogatásokra.
Nem lennék meglepve, ha megszűnne a CSOK, és a pénzt átcsatornáznák a beruházókhoz.
Ezzel megvédenék a munkahelyeket, pörgetnék a GDP-t, nőne a megújulási ráta és nem utolsó sorban csökkenne a lakhatási válság.
impudent 2020. 02. 16. 22:43
Előzmény: #60394  impudent
#60395
A mi kontonkra veszik fel az ingyenhiteleket hugy az orszagot fovasaruljak abbul.
impudent 2020. 02. 16. 22:34
Előzmény: #60392  sakal83
#60394
NER hitelek ez a lényeg a NER bankrendszer fenntartasa amit mi hitelezunk ingyen nekik.
sakal83 2020. 02. 16. 22:33
Előzmény: #60392  sakal83
#60393
Az uj kampanyelem a gyongyospatai ciganyokrol meg a bortonkarteritesekrol kimondottan szanalmasnak tunik. A migri tema es a rezsicsokkentes a mutiharccal sokkal hatasosabbnak tunt. Ez a ket tema nulla. Mivel 10 eve hatalmon vannak mar ellenseget sem talalnak:) egyre tobb egymasnak ellentmondo reszletek is voltak. Kulonos kedvencem hogy a kornyezetszennyezo multik megadoztatasa:) kozben az igazan szennyezo iparagakat epp magyar kezbe vette:) illetve a tobbi pedig keleti amit a keleti nyitasnak koszonheto amit pedig szovegenn belul ajnarozott:) eddigi legnivotlanabb beszede volt:)
sakal83 2020. 02. 16. 22:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#60392
Én egy megfaradt idosodo embert lattam akibol elveszett minden tuz. Unalomig osmert frazisokat sorolgatott. Kimondottan unalmas volt:) a legviccesebb akcioterve a minden csecsemo utan 10 fa ultetese:) jol latszott hogy elment a hanyatlo nyugatra Merkelhez aki felvilagositotta hogy mi lesz:) semmi... jelenleg elfogyott az eus love es legelobb 2022ben lehetne vmit latni az eus forrasokbol= a magyar gazdasagi csoda igy leall:) probalta ezt rakenni a nyugati visszaesesre kinosan kerulve a temat... enelkul a ingyenpenztpumpalok a gazdasagba igeretek elmaradtak mert az 5%os infla kimondottan veszelyes. Kamatot emelni nem tudnak a NER hitelek miatt igy megy a lapitas:) 
berlini
berlini 2020. 02. 16. 21:07
Előzmény: #60380  terelemel
#60391
Igazad van. Csökkenő trend van abban az értelemben, hogy az összekuporgatott önerőd egy lakás hány százalékára elegendő.
Van egy rossz hirem.
Nem fog megfordulni a trend.
Ugyanis ezt a trendet már évek óta mozgatják:
- növekvő GDP, igy növekvő munkabérek és igy növekvő megtakaritások
- dráguló lakásépitési és felujitási költségek és csak harmadsorban
- kormányzati intézkedések, amelyek a keresleti oldalt turbózzák.
Szólj, ha valamelyik ezek közül megfordulnak, mert onnantól lehet arra számitani, hogy a lakásárak reálértéke csökken és egy válságban egy ideig akár nominálisan is zuhan majd. 
subzero444 2020. 02. 16. 21:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#60390

Én azt kérdem mi okozhatja a zuhanást ami elé valaminek elé kell állnia?
- Akik saját lakhatásra veték biztos nem adják el, hisz tudják fizetni a törlesztőt, nincs kényszer (mukahely elvesztés, mint a válságban).
- Akik kiadják, lehet kicsivel lejjebb kell vinni a bérleti díjat, de folyamatos bevételt jelent. Nem adják el az alig jobb(?) MAP miatt.
- Értéktelenedik a forint. A csapból is ez folyik. Ki az aki ilyenkor a lakást forintra váltja?
- Az új lakások építési költsége nőtt.
Amiatt mert mindenki az áfaemelés miatti aggodalomból előző évre idősített és van pár "halott" hónap, én még messzemenő következtetéseket nem vonnék le.
berlini
berlini 2020. 02. 16. 21:00
Előzmény: #60383  Törölt felhasználó
#60389
Számolgasd inkább, hogy a fél évvel ezelőtt eladott egy lakásodból kapott pénz mennyit veszitett a reálértékéből amióta a MAP+ -ban tartod.
halleIujah 2020. 02. 16. 20:58
Törölt hozzászólás
#60388
teglaherceg 2020. 02. 16. 20:15
Törölt hozzászólás
#60387
johai 2020. 02. 16. 20:13
Előzmény: #60383  Törölt felhasználó
#60386
Azok realizaltak akik kozel vannak a tuzhoz,ez mindig igy van.
Persze vannak kivetelek,jo erzekkel kiszallok....ez a beszallonal is ugyanigy volt,szinte megszalltak egyes korzeteket 2015 korul,nem tudtam mi van.....aztan kezdodott az igazi arrobbanas,vettek mint az allat.
Most az ertekesites ideje jott el,ez nyilvanvalo,jo kiszallo ideje a haveroknak,mint emlitettem mar.
Inkabb atszallot mondanek,mert ami kesik nem mullik ugye:)
CyrusTheGreat 2020. 02. 16. 20:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#60385
Attól, hogy üvöltesz, csak a kétségbeesésed nő. Sebaj, a többi "befektető", akik 2018 után vásároltak, ne aggódj, szépen aládígérnek a bérleti díjban, majd szórakozhatsz azokkal, akiket normális ember be se enged a lakásába. 
Annyi szerencséd van, hogy elmondásod szerint aljközelben vettél, ez az előny valószínűleg már soha nem fog elolvadni. Viszont, ha így megyünk tovább és Orbánék tényleg nyitnak a fiatalok felé, akkor ne aggódj, leszel te még kikiáltva népellensége, mocskos, kizsigerelő panelbárónak. Ezzel kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy melletted fogok állni, nem szeretem az ilyen jellegű komcsi-irányt, de mindezzel együtt bőven megérdemled, amit kapni fogsz - talán kicsit helyre teszi az arcodat, attól függetlenül, hogy nem lesz kellemes, ami előttünk áll.
Most egyelőre nyugi van, az irány adott, nagyobb irányváltást az USA-választás hozhat. Nem aggódok, Trump nyerni fog, a kérdés az, hogy mennyire sikerül az amerikai szocdem-hangulatot megszelídíteni, esetleg pár elemét átvenni. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 16. 19:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#60384
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Törölt felhasználó 2020. 02. 16. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#60383
Tetszik ez a fórum azért megvan a maga varázsa... De ennyi erővel te meg nem vettél semmit az emelkedés alatt te csak magadat jössz ide dicsérni ezt másnak nem szabad vagy mivan? 🤣 Csak nem feszült vagy mostanában hogy már nem érzheted magad királynak mert túl sok oldalról kapod a pofonokat még úgyis hogy párt katonának b hitted már magad mert csak folyamatosan támogatták és fújtak az ingatlanlufit... Te se gondoltad volna ők se én se hogy ennyire elszallnak az árak!!! Ez tény de az is hogy én az állam még úgyis felismerte hogy irreális árak vannak hogy tulajdonoltak eladható lakásokat na de TE nem akarod még most sem felismeri és fáj hogy van aki viszonylag elcsipte a tetejét.. nyugi még nagyon sokan realizálnak amíg te kihuzod a szagos biliből a kezed és a te esetedben a fejedet is szükség lesz kihúzni 🤣🤣🤣
teglaherceg 2020. 02. 16. 19:35
Törölt hozzászólás
#60382
teglaherceg 2020. 02. 16. 19:33
Törölt hozzászólás
#60381

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek