Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 01. 30. 18:47
#58600
Jo lenne ha léhutenek itt is a piacot egy kis adoval vagy berleti dijkorlattal.
Airbn tiltassal stb.
impudent 2020. 01. 30. 18:39
Előzmény: #58598  impudent
#58599
Sokszor egy osszetoporodott nenike tobbet er mint 3 bikaeros disznoolo fiteszes politikus akiknek fejenkent van 3-3 gyerkoce.
impudent 2020. 01. 30. 18:37
Előzmény: #58597  Törölt felhasználó
#58598
Hagyjuk !
Volt es van ollan fiatal akinek volt es van eselye es van akinek nem volt es nincs.
De ha a fitesz ezt tovabbfolytatja akkor sokmillio embernek se lesz eselye vagy mar nincs.
Tedd mar tul magad a sajat erzelmeidet hugy valamelik rokonod penzt kapott es ezert van kodfatyol elotted.
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 18:31
Előzmény: #58595  impudent
#58597

Kik a szerencsések? Most a ner meg egyéb réteget hagyjuk, ezek mindig vannak, bárki van hatalmon, esetleg a pofátlanságuk mértékében különböznek másban nem nagyon.
fletó idejében már egy átlagfizetés is a legmagasabb kulccsal adózott, tehát már ő is szerencsésnek mondhatóak jelenleg.
Nekem nem a vezírem a mostani vezető sem távolról sem, de ha egyszer normális liberális párt nem választható, a legkisebb rosszat kell választani. Vagy egyiket se, de akkor meg mások döntenek helyettem.
Nem tetszik, de ez van.
A folyamat rinyát nem értem. Régen egy fiatalnak semmi esélye nem volt. A család ha nem segített, akkor sok sok évekig lehetett az önerőt gyűjteni. A bankok sokkal szigorúbban hiteleztek, nagyon magas önerőt kértek, magas kamatra és a rögzített kamat se volt jellemző piac hitelnél. Ehhez képest odab.sszák az önerőt a fiatal házasoknak, meg van CSOK, de a normál hitelek is nagyon jók.
Ilyen alapon én is rinyálhatnék, hogy amikor fiatal voltam én miért nem kaptam babavárót meg csokot meg ilyen adókedvezményeket??? Nekem olyan rossz, brühühü
Gaguse
Gaguse 2020. 01. 30. 18:29
Előzmény: #58595  impudent
#58596
Sajnos igy van :(
impudent 2020. 01. 30. 18:17
Előzmény: #58594  impudent
#58595
A valosag az hogy millio kínai kulfoldi van mar nalunk is.
A magyar lyanykak pedig mennek kulfoldre négerekho arabokho norvegokho ferjhez ha ugy tetszik.
9 es felmillio meg fuzeti a szerencsesek joletet.
impudent 2020. 01. 30. 18:12
Előzmény: #58591  Törölt felhasználó
#58594
Nincs es nem is koll alternativa.
Mindent csak szarabbá és beteggé tettek a Te meg a vezéred alternativái.
johai 2020. 01. 30. 18:12
Előzmény: #58591  Törölt felhasználó
#58593
Nekem nem szivem csucske egyik politikus sem,de a fleto legalabb bevalotta a hazudozast,ov 10 ev alatt egyszer se .
A masik az hogy ciklus vegi allapotokat,nehez osszehasonlitani egy felfuto gazdasagi kornyezettel....mellekesen 250ft volt az euro,nem 340 mint most,az arak nem mentek jobban fel az inflanal,amit most nem lehet elmondani.
Es ha belegondolunk perspektiva most nem valami rozsas,ott vagyunk ahol a part szakad,hiaba van 0%-os kamat,ha lufikat fujnak belole,ahelyett hogy a valos problemakat kezelnek.
impudent 2020. 01. 30. 18:07
Előzmény: #58591  Törölt felhasználó
#58592
Hagyd man ezt a sok maszlagot !
Fiataloknak eletkezdeshez meg csaladmodell stb.
Vedd mar eszre hugy ezzel a szivjosagoddal vezettek meg.
100 ember 20 fele csaladmodell.
Fiatal nem fiatal annyi elethelyzet problema lehetoseg stb.
Miert akarsz raeroltetni barmit amit vagy nem tud vagy nem akar teljesiteni.
Ezek az osszekacsintosdik csak a diktator erdekeit szolgaljak es betegge teszik azt is aki nem beteg.
Beteg ez a tarsadalom nem latud ?
Ha jok volnanak ezek a modellek akkor minden fasza lenne.
Aki egy gyereket tud vagy akar az ugyanolyan ertek mint aki kettot vagy harmat vagy egyet sem.
Lsd Terry Black orokbe fogadott kettot.
Lsd azt a not aki nem egy ellő tehén hugy kihordjon 10 gyereket.
Lsd azt aki mar felnevelt 2 gyereket es nem kap semmit de meg sokba kerul az elet.
A vegtelensegig lehetne folytatni.
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 17:53
Előzmény: #58589  impudent
#58591

Mert mi az alternatíva? A fletó féle "családmodell".  Persze, a fletónak legalább megköszönhetted, hogy a gazdaság a földbe állt és tudtál VOLNA olcsón venni kéglit, ha nem akkor is azon agyalsz, hogy a panelgarzson nem ér 8 milliót se, odaadja majd a parasz neked 4 milliért is nem sokára. Gondolom ilyesmi beszélgetéseid meg gondolataid voltak 2013-ban.
koba_k 2020. 01. 30. 17:48
Előzmény: #58586  Vortex
#58590
Végig lehet gondolni,hogy mennyire drága Budapest.. 
impudent 2020. 01. 30. 17:47
Előzmény: #58587  Törölt felhasználó
#58589
Bigottság vagy hulyeseg vagy aljassag amit pártoltok.
Tessek valasztani !
berlini
berlini 2020. 01. 30. 17:46
Előzmény: #58542  CyrusTheGreat
#58588
Kösz hogy aggódsz, de az én matekom stimmel.
Aggódsz azért is, hogy akik a  MÁP+ -ban akarják növelni az önerejüket azoknak is sikerüljön a cél?
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 17:42
Előzmény: #58582  impudent
#58587

60 ezer babavárót vettek fel és 15e falus CSOKot, szóval az a pár tízezer az inkább jópár tízezer és szorozva kettővel mert család, sőt inkább 2,5-3 mert gyerek is szokott lenni.
Szerintem pont a babaváró az olyan, hogy bárkinek jó. Annyi, hogy mivel hitelnek indul, ezért hitelképesnek kell lenni. Ez van, ettől még nem zárják el senki elől. Feleségem fiatal rokonánál jön a gyerek és annyira hülye, hogy azt hitte, hogy bármikor felvehetik a babavárót, majd ráérnek szép kényelmesen jövőre, mert nincs esküvőre pénz idén. Idén a terhes menyasszonyával drága nyaralásra mennek, szóba sem jöhet, hogy lemondja. Mondtam nekik, hogy ez mekkora hülyeség már, csináljanak gyorsan egy kis esküvőt a legközvetlenebb rokonokkal és igényeljék a babavárót azonnal. Azóta én vagyok a szemét és engem b.szogat az asszony is, hogy megharagudott rám a rokona, merthogy a mennyaszonya fülébe ültettem a bogarat és mi lesz a nyaralással, meg ő még várt volna az esküvővel. Jajj, megkaparom magam, annyira hülyék, de tényleg.
A másik idióta meg. Éppen a számlámat optimalizáltam a bankban, mellettem a manus a falusi csokot veszi fel és problémák voltak a felújítási részével. Bmeg ilyen vita az ügyintézővel, hogy a bank becsüse vagy szagértője úgy találta, hogy a felújítás után is lakhatatlan marad a ház :) Bmeg mondom és nem szoktam hallgatózni, de ez már tényleg érdekelt. Több apróbb dolog volt, azok szerintem könnyen megoldhatóak, de a  fő gond, hogy a  háznak nem volt fürdőszobája, csak egy külső fűtetlen wc-meg valami tusoló szerűsége, amit hősugárzóval melegítenek. A falusi csokot csak úgy kapja meg, ha áttervezi az egészet és normális fűthető fürdőszobát alakít ki, de a manus ott sipákolt, hogy mennyi pénz az és nekik jó ami van, hetente egyszer fürdik a család, akkor előtte jól befűtenek hősugárzóval. Nem kell neki flancos fűrdő. Te jó isten.
Ez csak 2 példa a környezetemből, amikor nagy pénzhez jutnak egyáltalán nem gazdag emberek.
Hülyeség az állandó rinyálás szerintem, egy babaváróval indítás és CSOK vagy alacsony kamatozású hosszú időre rögzített hitel jelenleg sokkal jobb életkezdés, mint volt bármikor is a rendszerváltás óta. Erről ennyit, hogy milyen lehetőségei voltak egy fiatalnak régen. Segítenek a szülők, nagyszülők vagy megrohadhatott ahol volt. Ehhez képest most az állam átvette a szülők, nagyszülők szerepét a babaváróval meg a CSOKKal.
Vortex 2020. 01. 30. 17:31
#58586
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20200130/drasztikus-megoldas-a-nemet-lakaspiacon-elfogadtak-a-berlini-lakberek-befagyasztasat-414231
"A berlini bruttó átlagkereset kicsivel több, mint háromszorosa a budapesti béreknek, miközben a mostani bérleti díjak szintje hasonló, vagy minimálisan magasabb csak a budapesti átlagoknál. Ha a berlini arányok szerint Budapesten is egy hasonló intézkedést vezetnének be az azt jelentené, hogy egy 40 négyzetméteres, másfél szobás lakás bérleti díja az építés évétől és komfortszinttől függően nem lehetne magasabb havi 18 - 54 ezer forintnál."
Berlinben nem szaroznak.
MrLajos 2020. 01. 30. 17:24
Törölt hozzászólás
#58585
impudent 2020. 01. 30. 17:21
Előzmény: #58583  impudent
#58584

a hab a tortán a luxusautó támogatás
anyák ( akiket Ők anyáknak tartanak ) szja mentessége
és az idétlen babavárójuk amivel a gazdagokat tették még gazdagabbá munkaalapú társadalomban munka nélkül.( mápban landolt a pénz )
impudent 2020. 01. 30. 17:18
Előzmény: #58582  impudent
#58583
kimondott politikai és szubjektív célú fosztogatás törvényekbe iktatva
impudent 2020. 01. 30. 17:16
Előzmény: #58580  CyrusTheGreat
#58582

egy társadalom nem pár tízezer emberbűl áll, ezeket elhalmozzák pénzzel és lehetőségekkel teljesen értelmetlen módon.
a többi pedig nm kap semmit.
vaknak köll lenni ezt nem látni.
ráadásul annyira diszkriminatív ,hogy nyugodtan bíróságho lehetne fordulni.
1 vagy 2 gyerek nem ugyanaz mint a 3 gyerekes 1 vagy 2 gyereke.( ez mán az szja ban is diszkriminatív )
családok alatt azokat értik akiket támogatnak azt a max 100 ezer embert akik ráadásul nem i szorulnak semmilyen támogatásra,
a többi 9 millió nem család !!!!
akkor mi ?
buyandhold 2020. 01. 30. 17:09
Előzmény: #58566  yooio
#58581
azert megneznem az arcodat, amikor a VNQ 90 dollarrol lement 20-ra(tehat 500millara aranyositva 100m maradt. azaz 2 ev alatt -400millaban voltal. nem kell majrezni...kinek a pap kinek a papne...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek