Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TitusPullo
TitusPullo 2020. 01. 09. 10:45
Előzmény: #56118  TitusPullo
#56120
hát úgy véltem, okosabb hívnom saját pénzen az "én embereim", szépen kiglancolják a cuccot és én végül örülni fogok.
tihamer
tihamer 2020. 01. 09. 10:43
#56119
Egy panellakás felújítása:
https://www.youtube.com/watch?v=jg5LHVGg0KA
TitusPullo
TitusPullo 2020. 01. 09. 10:41
Előzmény: #56116  TitusPullo
#56118
Az a baj, hogy sok szép tökéletes munkát láttam, és annak tükrében fájó ez az egész. és én vmelyest értek a kivitelezéshez, megtanultam, de aki nem...az mi a xart csinál, viszik a pénzét a xarért.
CyrusTheGreat 2020. 01. 09. 10:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#56117
Ez teljes mértékben off topic hozzászólás lesz, ha esetleg valakit zavar az ilyesmi, az ne olvassa tovább.
- - - - - 
Nem javaslom, hogy az álmaidról lemondj - teljesen jó és vállalható cél az I. kerületi lakás. Az, hogy a vágyaink és a terveink nincsenek összhangban - az megoldható. Az, ha a vágyaink és a lehetőségeink nincsenek összhangban - na, ez már nagyobb probléma, sok esetben nem is biztos, hogy áthidalható. Attól még próbálkozni lehet...
Amit biztosan javasolni tudnék az az lenne, hogy a befektetési/kiadási egyéb történetbe nem feltétlenül érdemes belemenni - ahogy te is írtad, korábban már megjártad, szenvedés volt (ettől függetlenül mégis felmerült részedről...). Gondolj bele, nettó 100-as hozamért legjobb esetben is lekötsz 25M/30M-ót. Semmi értelme véleményem szerint ekkora összeget lekötni (ha eleve nem is ez a célod), ezt a havi nettó 100-at új tudás megszerzésével is bőven hozod. Villanyszerelő vagy, nem tűnsz hülyének, szimpatikus a hozzáállásod az önerő kapcsán, szerintem erre bőven lehet építeni. Ha csak az építőiparban akarsz maradni, akkor is bőven vannak még olyan területek, amelyeket kitanulhatsz, otthon a garzonon tudsz gyakorolni (emlékeim szerint vidéken élnek rokonaid, tanulási folyamatnak az is része lehet, hogy a rokonok által biztosított anyagból megcsinálsz pár dolgot az ő házuknál) - használd egy kicsit a fantáziád.
Ha megfordítom egy kicsit a logikát, akkor nem az van, hogy 30M-ért szerzel nettó 100-at, hanem a 30M felhasználása nélkül, önmagad "teremtesz elő" nettó 100-as plusz pénzt (amelyet bármikor megfeleltethetsz egy megfelelő összegű tőkének az elérhető hozamok alapján). A havi összeg ugyanaz, azonban a gondolkodásmód és az eredmény bőven jövőállóbb, hosszabbtávon értékelhető. A tudás, a tapasztalat nem inflálódik...
- - - - -
Ez persze csak az én véleményem.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 01. 09. 10:35
Előzmény: #56114  CyrusTheGreat
#56116
pontosan, jártas vagyok a jogi lehetőségekben, szarra megyek vele. ide-oda dobálják a kellékszavatossági kötelezettséget stb. mire beleállsz az eljárásba, eltelik 2 év. használatot nem jelentősen befolyásoló hiba. át kell venni, ha nem veszed át, eláll, vitatkozhatsz h kinek az érdekkörében merült fel a lehetetlenülés, két év jogerő. közben eladja másnak, hasznot bukod. a fővállalkozó aszik rád, hetekig nem válaszolnak a bejelentésre, az alvállalkozók asznak rád, tagadnak, ha adsz nekik lóvét akkor jobban készségesek, a garancia egyebekben lófa..t sem ér Mo-n. Pedig ez megbízható banda volt, a generálos, évtizedes volt a kapocs velük, volt, retkek. persze majd találnak másik balekot. retek. 
CyrusTheGreat 2020. 01. 09. 10:27
Előzmény: #56077  TitusPullo
#56114
köszi, megnéztem időközben a belinkelt videót is, plusz még a te kálváriád... ez elég borzasztóan hangzik. Jól sejtem, hogy olyan sok lehetőséged egyébként sincs, az átadás/átvételt ez praktikusan nem hátráltatja, maximum annyit tehet ilyenkor az ember, hogy jegyzőkönyvezteti és kéri a garanciális javítást, nem?
Törölt felhasználó 2020. 01. 09. 00:54
Törölt hozzászólás
#56112
Törölt felhasználó 2020. 01. 08. 22:47
Törölt hozzászólás
#56111
Törölt felhasználó 2020. 01. 08. 22:37
Törölt hozzászólás
#56110
Törölt felhasználó 2020. 01. 08. 22:31
Törölt hozzászólás
#56109
Törölt felhasználó 2020. 01. 08. 22:28
Törölt hozzászólás
#56108
amphibian 2020. 01. 08. 22:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#56107
Ha tudsz kulon bejaratot csinalni akkor a felet 100 ert ki tudod adni.
amphibian 2020. 01. 08. 22:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#56106
Van olyan akinek kp-ben van 100 millioja vagy tobb ?
Törölt felhasználó 2020. 01. 08. 22:23
Törölt hozzászólás
#56105
amphibian 2020. 01. 08. 22:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#56104
Ezt nem ismerem. De jo otlet.
Törölt felhasználó 2020. 01. 08. 22:17
Törölt hozzászólás
#56103
amphibian 2020. 01. 08. 22:17
Előzmény: #56100  amphibian
#56102
A fal atvagas nem biztos hogy szabalyos de nem tud rola senki.
Kulon lakasok megis egy.
Törölt felhasználó 2020. 01. 08. 22:16
Törölt hozzászólás
#56101

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek