Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2019. 10. 21. 16:14
Előzmény: #50516  Törölt felhasználó
#50520
akkor nyugodtan ki lehet parcellázni őket, hisz ez semmi veszélyt sem jelenet a szent ingatlanbuborékra:)
1kor13
1kor13 2019. 10. 21. 16:11
Előzmény: #50504  Törölt felhasználó
#50519
Elég szemellenzősnek kell lenni ahhoz, hogy a kollégiumépítést szándékosan összemosd a brélakásépítéssel. Gyújtsuk fel a kórházakat is, mert azok is csak veszteséget termelnek! Miért költünk ovódapedagógusokra, ha azok egy fillér bevételt nem hoznak az államnak? Mindent meg lehet oldani magánúton! Arról nem is beszélve, hogy az, aki feljön budapestre és kollégiumba kerül, nagy valószínűséggel albérlő lesz a képzés teljesítésekor, tehát hosszútávon még a háziurak is jól járnak a dologgal. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 16:01
Előzmény: #50514  Vortex
#50518
Hát a jelenlegi árszintben azért van egy tartalék arra is a kaución túl, hogy a bérlő majd lelakja, stb, de tény, hogy ettől olcsóbbak se lesznek a lakások.
Ez a gondolat csak azért bukkant ki belőlem, hogy én max ilyen szerepben látnám szivesen az államot, hogy a mostani faramuci jogviszonyok mederbe legyenek terelve.
Az hogy egy csomó tulaj nem engedi állandóra bejelenteni a bérlőt egyenesen nonszensz szerintem, mégis elég gyakran találkozni ezzel.
Vortex 2019. 10. 21. 15:58
#50517
Lakhatási válság fenyeget a fővárosban
https://www.napi.hu/ingatlan/lakhatasi-valsag-fenyeget-a-fovarosban---itt-a-megoldasi-javaslat.693613.html
A tanulmányt az Airbnb rendelte meg :)))))
Úgy látszik tartanak a változástól.
"A tanulmány kitér arra is, hogy az ingatlanárak emelkedésének egyik fő hajtóereje a befektetési célú ingatlankereslet, amit alapvetően befolyásol az alacsony kamatkörnyezet. Ugyanakkor arra is rámutattak, hogy a rövidtávú lakáskiadás, mint például az Airbnb, nem szerepel a budapesti albérletárak emelkedésének fő tényezői között."
Ellentmondásos ez a megállapítás. Aki Airbnb-re vesz lakást, az is befektetési céllal vásárol. Tehát az Airbnb miatt is emelkednek az árak.
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 15:50
Előzmény: #50509  pitcairn2
#50516
Hát jó, de azok messze vannak.
Le kéne ágaztatni a H5-ös hévet a tímár utcánál a margitszigetre, oszt végül bekötni a kék metróba a nyugatinál.
Faszé' nem indultam el mint főpolgi!
Senkinek semmi normális víziója :D
pitcairn2 2019. 10. 21. 15:49
Előzmény: #50513  Vortex
#50515
tüneti kezelés = váláságmélyítés
Vortex 2019. 10. 21. 15:49
Előzmény: #50511  Törölt felhasználó
#50514
A 3. személy sem ingyen dolgozik. Csak drágábbak lennének a lakások.
Vortex 2019. 10. 21. 15:48
Előzmény: #50474  Vortex
#50513
Nem gondolom, hogy a lakbér befagyasztás megoldás lenne. De lehet, hogy nincs igazam.
Meglátjuk.
Úgy gondolom a lakásépítés támogatása, és az üres lakások adóztatása hatékonyabb lenne.
pitcairn2 2019. 10. 21. 15:47
Előzmény: #50511  Törölt felhasználó
#50512
épp elég ha felszámolják az un. "lakástámogatásokat", plusz a hivatalos infa fölé emelik az alapkamatot (mondjuk 4-5%-ra)
pillanatok alatt összeomlik az ingatlanpiac
és annyi ennek a látszatproblémának...
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 15:45
Előzmény: #50504  Törölt felhasználó
#50511
Szerintem nem kell feltétlenül éppíttetni se az államnak, se a kerületnek.
Azt lehetne helyette "erőltetni", hogy a bérlemények kiadását oly módon átszabályozni, hogy kötelező legyen beiktatni egy 3. "személyt" a folyamatban, akin keresztül érkeznek a bérlők, akik elvégzik a "face control-t", és minden piszkos lakáskiadással járó munkát.
Cserébe a lakók állandó lakcímet kapnánaak a lakás, nem kellene azon veszekedni(legalábbis a tulajjal), hogy akkor a szivárgó csapot/bárakármilyen tartozék kinek a hibájából romlott el, de könnyebben meg is lehetne szabadulni a nemfizető vagy egyéb okból renitens bérlőtől, aki ezek után "fekete listára" kerül.
Ezt a munkát se feltétlenül kéne az államnak végeznie, sőt, viszont azt a mostaninál esetleg szigorúbban ellenőrizhetné.
pitcairn2 2019. 10. 21. 15:42
Előzmény: #50508  Törölt felhasználó
#50510
máskülönben nem véletlenül írtam oda az építési (építésszabályozási) korlátozásokat is:)
a debil uniós klímavédemi/energiahatékonysági fasságok is idetartoznak
pitcairn2 2019. 10. 21. 15:39
Előzmény: #50508  Törölt felhasználó
#50509
csak a pesti oldalon több mint 10 ezer hektár pusztaság van "rét" és "szántóföld" fedőnév alatt...
közvetlenül a budapesti városhatár mellett meg a sokszorosa ennek...
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 15:10
Előzmény: #50506  pitcairn2
#50508
Egyetértek.
Milyen pöpec lakóparkot lehetne pl a margitszigetre akár 10 emelet magasságban úgy építeni, hogy amúgy még a futókört meg a zöld jellegről nem is kellene teljesen lemondani.
Mindjárt pislogna egyet handras, hogy hopsz, mégse ér 50 misit a lakása :D
De az ezzel jelenleg a legnagyobb probléma, amit mások is írnak, hogy nincs nagyon, aki ma lakásokat épít ekkora volumenben.
A budapart is csúszik, minden csúszik.
hunor555
hunor555 2019. 10. 21. 15:03
Előzmény: #50505  Törölt felhasználó
#50507
Én full politikamentesen írtam. Benned erős fidesz jellemvonásokat vélek felfedezni. Igazából a stadion is sokba kerül. Fenntartani, meg üzemeltetni is. Boldog Karácsonyt!
pitcairn2 2019. 10. 21. 14:57
Előzmény: #50505  Törölt felhasználó
#50506
"karigeri" inkább az építési és a területhasználati korlátozások ellen küzdjön + ezerrel bírálja a mesterséges ingatlanpiaci buborékfújást
nem kell ennél több...
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 14:53
Előzmény: #50503  hunor555
#50505

Hisztizni ti fogtok majd :) , amikor hiába várjátok, hogy a KariGeri épíccsen sok sok bérlakást meg koleszt és olcsón adja ki. Mert KariGeri is koppani fog, hogy milyen qrva sok pénzbe kerül ez, már csak felépíttetni a haverockal meg utána üzemeltetni.
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 14:48
Előzmény: #50500  Törölt felhasználó
#50504

Vannak jóval drágábbak is, de azok már külföldi diákoknak és azokon még kevesebb a támogatás, talán azon már nincs is.
Miért nem azzal jössz, hogy van aki ingyen lakik, mert vannak egyéb pályázatok? Ez mind szép, de amikor elvárod, hogy a zállam és a zönkormányzat építsen bérlakásokat meg koleszoket meg üzemeltesse azokat, akkor a tényleges költségek a fontosak. A tényleges költségekhez közelebb van az, amit én linkeltem. 
A többit meg levezetheted magad, hogy mennyivel támogatja a zállam, pontosabban a szülők és minden adófizető.
Láthatóan nehéz megérteni, hogy ez miért baj? Mert sokan a zállami meg zönkormányzati meg KariGeri árszabályozását várják, meg hogy épíccsenek bérlakásokat meg koleszokat. Miközben durva költségekkel mennek. Még érdekesebb belegondolni, hogy mennyibe kerülnének, ha még az épületet is nekik kellett volna felépíteni? Ha jól tudom, de ezt már régen olvastam és azóta megváltozhatott, hogy a koleszépületek állagmegőrzését a zállam fizeti, de ha így van, mi lenne, ha még az is beépülne a költségekbe és át kéne hárítani?
Bérlakások dettó ugyanez a téma, a zönkormányzatoknak arra nincs elég pénze, hogy meglevő állomány minőségét legalább szinten tartsa, de a KariGeri épíccsen sok sok bérlakást.
Szent sz.r, hogy mennyi naív ember van.
Ehhez képest egy tulaj alacsony költségek mellett és általában jó szolgáltatást nyújtva elvisz simán 1-3 lakást. A bérlakás, állami kolesz meg PPP meg addig életképes, amíg az állam önti beléjük a feneketlen zsákba a pénzt.
hunor555
hunor555 2019. 10. 21. 14:47
Előzmény: #50493  Törölt felhasználó
#50503
No én aztán tényleg baromi csóró voltam és semmilyen kapcsolatom nem volt, mégis koleszos voltam 5 évig. 9300 volt a díj. Picit tanulni kellett, nem minden nap matt részegen összeszarni a liftközt. Ennyi elég volt hogy bekerülj és benn is maradj. Ha meg itt hisztizel hogy jajj az adófizetők fizették nekem akkor elmondom hogy az 5 év alatt amennyit eddig dolgoztam sokkal többet csorgattam vissza az államkasszába mint amennyiben anno a lakhatásom és az egyetemi képzésem került. Az egy dolog hogy 4 év alatt picit átrendeződtek a dolgok, és éppen a lakhatás drágult meg mocskosul.Am nemtudom te mikor jártál egyetemre de a kolis helyek 90%-a tanulmányi és 10% szociális alapon kerül kiosztásra. Legalábbis a BME-VIK-en. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 21. 14:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#50502
Amit viszont cserébe nem neked kell takarítanod.
Az ember 20-es évei elején szerintem ez nem olyan rossz kompromisszum.
impudent 2019. 10. 21. 14:27
#50501

most nézem a parasztok zöme 25-30 milcsi közt akar kasszírozni egy 50-70 m2 es többnyire még felújítandó szaráért amit ha valaki megvesz teljes csődbe kerül.
30-35 öt is kikostálhat mire beköltözik az új paraszt tulaj.
befektető max. 120 130 ért tudja kiadni ezeket ez már nem bót a parasztnak.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek