Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lakni_kell_valahol 2019. 10. 16. 17:00
Törölt hozzászólás
#50240
sakal83 2019. 10. 16. 16:44
Előzmény: #50236  Criscito
#50239
Miért lett volna hibás döntés? van honnan csökkenteni.
sakal83 2019. 10. 16. 16:43
#50238
Azért már az ERST vezére is pedzegeti amit pitcaim ír:"Jelasity Radován (Erste) azt mondta, ha egy gyógyszer nem működik, de továbbra is ugyanazt írják fel még nagyobb adagban, ott baj van – ezzel a részben az EKB által kialakított negatív hozamkörnyezetre utalt. "
tihamer
tihamer 2019. 10. 16. 16:36
Előzmény: #50222  johai
#50237
Amiket felsorolsz max kitoljak az elkerulhetetlent,egyebkent nektek egy sima korrekcio lenne jo,de az utobbi evekben annyira raaltatok a folyamatos emelkedesre hogy el se tudtok kepzelni mast."
.
Nézd, ha esnek az árak, akkor nekiállok vadászni, vásárolni.
Ha meg további növekedés lesz, az meg nekem hab a tortán.
Criscito 2019. 10. 16. 16:33
Előzmény: #50235  sakal83
#50236
Ráhatásuk az nincs, de ők például kitartottak mindvégig az alacsony kamatpolitika mellett, míg a FED nagyon benézte a kamatemelést, ami elhamarkodott, és hibás döntés volt így utólag nézve. Az MNB meg lesz@rt mindenkit, és alacsonyan tartotta a kamatokat, mivel jelenleg ez az új norma.
sakal83 2019. 10. 16. 16:06
Előzmény: #50234  Criscito
#50235
Ebből a gőgből és magaslóról lehet nagyot esni. A hétvége nem segített nekik az alázat kérdésében? Úgy beszél mintha az MNB-nek vajmi köze illetve inkább ráhatása lenne a világ jegybankjaira... jelzem annyira magyaráz arról hogy nem lesz kamatemelés, hogy kamatemelésre készült év elején, csak a FED és a EKB bejelentette hogy mégse...
Criscito 2019. 10. 16. 15:56
Előzmény: #50233  Criscito
#50234
a Nagy Mártonos cikket*
Criscito 2019. 10. 16. 15:56
#50233
Ajánlom mindenki figyelmébe Nagy Mártonos cikket. 
Peti84
Peti84 2019. 10. 16. 15:06
Előzmény: #50231  sakal83
#50232
Kusza szem szemei is még jobban össze fognak akadni, ha indítania kell a kamatokat fölfele. 
sakal83 2019. 10. 16. 14:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#50231
Lehet ezen viccelődni, de semmi vicces nincs abban, hogy a cégek egy jó része a lehazudott infláció és a nullás kamatkörnyezet miatt van életben/bírja el a bérnövekedést... ha visszaállna a régebbi szintre fejenállás lenne...
lakni_kell_valahol 2019. 10. 16. 13:55
Törölt hozzászólás
#50230
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 16. 13:49
Előzmény: #50217  elemerorsos
#50229
😅😂
sakal83 2019. 10. 16. 13:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#50228
azért ne túlozzunk azzal az összeggel. Jó az kicsit több, mint a felének is:)De mint írtam már poziban vagyok mással, így a likviditás nem annyira rózsás. Ezért is írtam, hogy a tartás csak megfelelő befektetni valóval reális opció. Ha lett volna több, akkor már nem dolgoznék:) De így is ellene vagyok az magas áraknak, mert az egyenló a csórósággal!
sakal83 2019. 10. 16. 13:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#50227
Erre azt mondom, hogy árral szemben úszni nem jó és haszontalan is. De attól még érdemes a szélén lenni - könyebb kapaszkodni szükség esetén - ha tudod, hogy elsodorhat, hiába nagyobb a sodrás középen:)Egyedül az zavar, hogy az áremelkedés nem jár fejlődéssel. Azért is van ezen az árszinten a lakás itt pesten, mert kevés épül, nagyon. És ez viszont veszélyes nekem is:)
Én, ahogy mindeki elsősorban a saját oldalamon állok:)
Törölt felhasználó 2019. 10. 16. 12:37
Előzmény: #50223  sakal83
#50226

Te kapisgálod a dolgot, sokan meg leragadnak kizárólag annál a pontnál, hogy de hát nincs vevő, alacsony a kereslet.
Ja, az lehet, hogy így van, bár kérdés, hogy a map+ meddig tartja féken a keresletet, de a minőségi lakáskínálat is nagyon beszűkült mostanra és folyamatosan szűkül a kínálat, ahogy csökken az építkezések száma és drágulnak a csillagos égig az új építésű lakások.
Ha tényleg megszorongatja a KariGeri az AirBnB-t, ahogy ígéri, akkor annyit tudna azzal elérni, hogy talán a mostani mennyiségi szinten lehetne tartani a minőségi lakáskínálatot. Az AirBnB lakások tipikusan jó állapotúak és minőségiek, legalább belülről, de a piacra dobások még jelentős megszigorításuk mellett is csak szakaszos lesz, ahogy az egyes befektetők megunják a szivatásokat. Tömeges egyszeri piacra dobás nehezen képzelhető el, annyira nem drasztikusak a belengetett intézkedések. Ha egyáltalán bevezetnek bármit is.
Ha nem dobják az AirBnB lakásokat piacra akkor meg jelenleg nem látható, hogy honnan lesz a következő 3-5 évben minőségi lakáskínálat, ami legalább a mostani mennyiséggel tartja a szintet.
Lehet venni paneleket, van azok között is néhány jó állapotú, meg lehet venni lepusztult régi lakásokat, amiknek a felújítása egy kisebb vagyon lesz. A szakik ugyanis továbbra is ütemesen emelik az áraikat.
Ha nincs munkájuk, meg kimennek németbe. Olcsóbbak nem lesznek. A brexit miatt egész városrészek épülnek a bankároknak például Frankfurtban.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 16. 12:34
Törölt hozzászólás
#50225
lakni_kell_valahol 2019. 10. 16. 12:29
Törölt hozzászólás
#50224
sakal83 2019. 10. 16. 12:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#50223
Végig az iylen fokú áremelkedés ellen voltam és vagyok is, mert KÁROS a társadalomra. Ez egy egyszerű elszegényítése a társadalomnak (mellékhatása az államadósság csökkentésnek). Én folyamatosan azt hittem, hogy vége, ezért is szálltam ki mindig, úgy, hogy jobb poziba ugrottam, készülve a beragadásra:) Az hogy nem vagyok poziba, az kb 1,5 hónapja van:) és keresem vadul, de elképesztő hektikus a piac. Teljes káosz van a kínálati oldalon. Összevissza árazás. A külső kerületek drágábbak, mint a belsők!! A minőség ZÉRÓ!!! eladási szándék nincs...Ezért az EKB és a Matolcsy a felelős (ő a olaj a tűzre, ami hatlamas hiba!!!). Arra ne nagyon fogadj, hogy drágulást szeretnék, ha van, ha nincs, mert nem érdekel az ára. Ha forgatom a kereslet érdekel, mert az a piac, ha van kereslet és van kínálat is. Saját célból - mert most már az következik - pedig JÓT szeretnék, nem drágát:) A célom egy normális családi ház Bp-en, vagy közvetlen környékén. Nem hiszek a lakásban már max egy két jó helyen, de azok horrorok. (csak egy példa: 50-es panel felújítandó 30m, mellette 95%-ban kész új 36-37m. Vicces, 1-2m árelőny a panelnak...) Meggyőződésem, hogy ha minden így marad a kamatkörnyezettel együtt, akkor a családi házak elérhetetlenek lesznek!! Ha zuhanás lesz akkor még mindig jobb egy jó helyen szívni, mint egy szarban:)Most már csak kell egy olyan ami tetszik, jó, elfogadható helyen van és szarrá tudom hitelezni fixxel:) Jelenleg úgy állok ezzel a projekttel - van már pozim máshol-, hogy 2015-höz képest kb 10m - "valós"- forintomba fog kerülni. A hitelt reményeim szerint le fogja dolgozni az infláció:) 
johai 2019. 10. 16. 11:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#50222
Csok vajmi keves eredmenyt hozott.
Okafogyotta valt,mint ahogy a babavaro is,a fovarosi piacra mar keves,legalabbis kinalati arak alapjan,az emberek elkoltik masra.
Ilyen arakon semmi hatasuk sincs,es ezt a torvenyhozok is tudjak,elkurtak ezt is:)
*
Amiket felsorolsz max kitoljak az elkerulhetetlent,egyebkent nektek egy sima korrekcio lenne jo,de az utobbi evekben annyira raaltatok a folyamatos emelkedesre hogy el se tudtok kepzelni mast.
A macro okokon kivul is rengeteg dolog az eses,korrekcio iranyaba hat,peldaul az embereknek kezd eleguk lenni a burkolt inflabol,aminek vasarnap hangot is adtak....persze ez itt sokakat nem erdekel,az atlagember nem tenyezo a piacon sokak szerint,hat ez is oriasi tevedes.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 16. 10:46
Törölt hozzászólás
#50221

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek