Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2019. 10. 13. 23:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#50080
Nem fogom ncseed kommentjeit vegignezni... 2011ben vszinu hogy egy 60es panelt 18mert vettel:):):):) ne viccelodj mar:)
koba_k 2019. 10. 13. 22:58
Előzmény: #50075  sakal83
#50079
A mai eredmény nagy pofon és jel a Fidesznek a változásra. Ha persze van egy maréknyi eszük. Kicsit tarok a büntetéstől a " rebelis" települések ellen. De legyünk pozitívak. 
koba_k 2019. 10. 13. 22:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#50078
Félre értesz teljesen. Nem irigyellek téged sőt…  2012-2014-ben nagy tételben vettem Apple , Netflix, Micron, AMD részvényeket . Többszöröztem. Nyakig benne ültem „Mészáros papírokban”   7 számjegyű volt az adó, amit csak ezek után  fizettem. De én nem érzem azt, hogy nyertes lennék vagy, hogy én lennék a beféltetők lángésze.  Szerencsém volt. Gombokat nyomkodtam jó sorrendben, jó időben, ezt bárki megcsinálja. Amire fel szerettem volna hívni a figyelmet, azaz alázat és tisztelet. Ami számomra egy nagyon fontos dolog. Nekem semmi bajom azzal, hogy lakást veszel és kiadod. Szabadpiac van. Csak ennek a tálalása zavar.. alázatosan.. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 13. 22:46
#50077
INDUL A BÉRLAKÁSPROGRAM BUDAPESTEN AZ EREDMÉNYEKET LÁTVA!


ÉN PEDIG IDŐBEN ELADTAM MINDENT!!!!!!!!!!!!!!!


SENKI NEM CSINÁLJA MA MÁR EZT UTÁNAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


HAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!




IMÁDOM MAGAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lakni_kell_valahol 2019. 10. 13. 22:37
Törölt hozzászólás
#50076
sakal83 2019. 10. 13. 22:36
Előzmény: #50072  Törölt felhasználó
#50075
Ez is az orszag szellemi szintjet peldazza. Nem vagyok fideszes de Tarlost levaltani hiba volt. Nincs racionalis erv csak politikai. 100x erdemesebb racionalisan donteni mint politikailag. De hat azert tartunk itt.:)
sakal83 2019. 10. 13. 22:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#50074
Miert erdekelne hogy valaki elore elkolti a meg nem levo penzt amiert meg nem dolgozott meg es mit mastol kap es nem tudja visszaadni? En meg fizethetem a kockazati felarat... soha nem is fog erdekelni. Ez uzlet volt es bena volt. Ennyi. De az hogy szerinted a cegektol es az allamtol lehet lopni az bravuros. Konzervativ kereszteny felfogas:) en nem vagyok alszent es hipokrita sem...
A forumon visszakeresheto h. mennyiert vetted:) 18rol szo sem volt:) foleg nem a valsagban:) ne szedits:)
lakni_kell_valahol 2019. 10. 13. 22:29
Törölt hozzászólás
#50073
Törölt felhasználó 2019. 10. 13. 22:27
Előzmény: #50065  hunor555
#50072

Nade most a Karácsony lett a főpolgi és ő ígért fűt fát, bérlakás hegyeket, olcsó lakhatás, lakbér befagyasztást.
Eddig jól hangzik, de zuglói ismerőseim mondták, hogy oda is mekkora hanggal érkezett a Karácsony, aztán mit valósított meg belőle? Igen, annyit, amire mindenki gondol.
Egyébként Berlinben is mekkora duma volt, aztán nem győznek lazítani rajta. Hogy akkor az új építésű lakásokra már nem vonatkozik a lakbér plafon, mert akkor senki nem építene és beleállna a földbe az ingatlanpiac. Az árakat mégse a 6 évvel ezelőtti, hanem a mostani árszinten maximálják és még az érdemi vita el sem kezdődött róla.
A Zsiday is elmondta, hogy jobban megfizethető lakásárákat akarunk pesten? Akkor legyen még több új lakás építés, hogy kielégítse az igényt. Sajnos nem lesz, több ok miatt. Innentől meg viszontlátás. A piac beállna egy elfogadható árszintre, ha lenne kínálat. Nade nincs és a következő 10-15 évben nem is várható. Innentől mindenkinek a fantáziájára bízom, hogy mennyire lesz reális az olcsó lakás pesten.
Más, mondja egyik szomszéd röhögve, mert most hétvégén voltam ugye a havi lakás szemlén, hogy nem csináltak-e még kuplerájt a lakásból a bérlők :) hogy akart venni egy tárolót és volt is egy eladó darab 1,85nm és 1 millióért akarták eladni neki. Ő meg hangosan röhögött rajta. Mondjuk tényleg nem szabad annyiért megvenni. 3-3,5 misi egy mélygarázshely, azt ki is adhatod. A tároló meg csak viszi a pénz, mert magasabb a közös költség.
Amiért ezt mondom, hogy az eladók nyomják és nyomják felfele az árakat. Itt nem messze eladtak egy lakást 900e ft/nm áron, ami qrva magas, de úgy látszik próbálják még feljebb nyomni az eladók és mivel egészen egyszerűen nincs  vagy nagyon minimális a minőségi kínálat, ez csak idő kérdése, mikor fogadja el a piac ezeket a most őrültnek tűnő árakat.
Na jóccakát.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 13. 22:25
Törölt hozzászólás
#50071
impudent 2019. 10. 13. 22:09
Előzmény: #50068  impudent
#50070
Ezek a penzszorasok az emberek penzebol szerintem sulyos eset.
Nemcsak hatranyba hozza a tobbit eselyvesztes de meg ki is fizettetik velunk ezt arengetek penzt egy orult gondolat eredmenyekepp.
impudent 2019. 10. 13. 21:53
Előzmény: #50067  koba_k
#50069
Egesz jol latod.
impudent 2019. 10. 13. 21:52
Előzmény: #50066  johai
#50068
A csok es babavaro se smafu mint csaladtamogatas.
Ekkora hazugsag se volt meg az orszagban.
Par tizezer csalad a tobbi 9 millio meg nem csalad csak hulye mert fizeti a fidesz hazugsagat
koba_k 2019. 10. 13. 21:51
Előzmény: #50060  hunor555
#50067
Vannak bajok egyes emberek fejében. Az, hogy valaki x évvel ezelőtt vett egy ingatlant – valószínűleg teljesen más céllal, mint most állítja- Majd az ezt követő felmenetben annak értéke többszöröse lett.  Ezt inkább egy szerencsés véletlennek látom, mint tudatos, tervezet döntésnek. De hogy ezt valaki a világ legjobb döntéseként hangoztatja közben leszólva másokat.. igazi szegénységi bizonyítvány.  Sok embert ismerek magamon kívül, akik bérelnek, bár tudnának gond nélkül vásárolni a fővárosban, de nem teszik. Fizetésekhez képest nagyon túlárazott a piac. Minőségről pedig nem beszélek, mert nem létezik. 
johai 2019. 10. 13. 21:42
Előzmény: #50064  impudent
#50066
Ugy nez ki az embereknek nem tetszik sok minden!
Kulonosen az arak,bar mato szerint mindegy hol all a a forint.... szerintem az embereknek egyaltalan nem mindegy mennyit fizetnek a kasszanal,es boritekban.
Ennek adtak most hangot a valasztason,persze a rendszert nem valtoztatjak meg,de jelzes erteku a valasztasi eredmeny.
*
Dacara a szisztematikusan letepett plakatoknak,a fidex mediatulsulyanak,az ellenzek feljott rengeteg korzetben.
Dacara az ismet akadozo szavazatfeldolgozasnak.:)
hunor555
hunor555 2019. 10. 13. 21:37
Előzmény: #50063  johai
#50065
Mondjuk villamosmérnök kellett mindig, a válság alatt se nagyon riogattak hogy nehéz lesz elhelyezkedni max nem olyan területen / nem annyiért mint szeretnéd.
A félrerakás érdekes kédés, mert akkor kell takarékoskodni amikor élni akarna az ember. Egy átlagos magyar keresetet félreteszek havonta, de még így is kilátástalan most :D ezért is tartom érdekesnek hogy ez így fenn tud maradni.
A korrekcióval kapcsolatban meg legyen igazad!
impudent 2019. 10. 13. 21:28
Előzmény: #50063  johai
#50064
Akkor lesz valtozas ha ez az orult vallas ez az elavult jelveny mint fidesz eltunik az oskovuleteivel orult intezkedeseivel egyutt.
johai 2019. 10. 13. 21:21
Előzmény: #50060  hunor555
#50063
Szivatas?
Reszben,mert volt olyan generacio akik konjukturaban vegeztek az egyetemet,es mire vegeztek  nem volt munka a szakteruletukon,sot sehol evekig.
Nektek meg van az a lehetoseg hogy munkabol feltetesztek annyit ami egy korrekcioban eleg lehet lakasvetelhez....nem kell sokaig varni.
impudent 2019. 10. 13. 21:21
Előzmény: #50061  impudent
#50062
Ezzel mindent elmondtam.
impudent 2019. 10. 13. 21:20
Előzmény: #50060  hunor555
#50061
Hagyd ! Fideszes.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek