Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lakni_kell_valahol 2019. 10. 07. 15:16
Törölt hozzászólás
#49800
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 07. 15:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#49799
ez nem egyéni, 3500 ember dolgozik nálunk a cégnél :D szóval durva számolással reálon évi kb 
3% emelkedett a fizum ft-ban. Hát ez aztán a qva nagy emelés, miközben a lakásárak..... euróban meg ne is számoljunk, kb 1-,1,5%
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 15:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#49798
Na megy ez neked, jól van, csak van itt vaslogika, ja nem, ez szimpla személyeskedés, de a te bajod.
Egyébként én kiváncsi lennék egy átlag és egy mediánbérremelkedéssel kiigazított grafikonra is, ahogy ahztán később írod, mert szemben itt másokkal én szoktam azokat az adatokat is olvasgatni, már amiről lehet(mediánról ugye kicsit kevésbé), így számomra nem TELJESEN földtől elrugaszkodottak a mostani árak.
De csak ahogy először írtad, hogy közös valutára hozzuk az árakat, azt a venezuellai példádon keresztül nézve is teljesen értelmetlennek gondolom.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 07. 15:08
Törölt hozzászólás
#49797
lakni_kell_valahol 2019. 10. 07. 15:04
Törölt hozzászólás
#49796
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 15:04
Előzmény: #49786  panczgab
#49795

Most hétvégén vásárolni voltam mindenfele és nagyon durván tele vannak a bevásárló központok. Valami elképzelhetetlen mértékben, igaz az eső is rásegített erre, de tényleg szinte tapintható a vásárló erő. Ráadásul nem csak lézengeni voltak az emberek, hanem pirospozsgás arccal vásárolni és költeni a kemény munkával megkeresett pénzecskét. Ami azért zavar engem, hogy például könyvesboltan szinte az idejét se tudom, mikor kellett utoljára sorba állnom, de amikor a manus fizet kb 20e-t és mondja neki az eladó, hogy pár perc a törzskártya és 5% kedvezményt ad, akkor 1e forintra csak legyint a hősünk, gondolom ilyen apróért ő már nem hajol le.
Az is igaz, hogy hasonlóra én 2006 előtti időkből emlékszem. Hasonló pezsgés,vásárló és autó áradat mindenfele, hogy aztán a szakértő elqró kurmányzás a földbe állítsa a gazdaságot, pont időben, hogy az ország sebezhetően fogadja a nagy gazdasági válságot 2008-ban :(
Ha erre gondolok, nem felhőtlen a mosolyom, merthogy ebben a qrva világban soha nem lehet egy egyensúlyi helyzetet elérni. Mindig túl kell ltolni a kerti partit és utána meg tüzet oltani mert már ég a bokor is. Remélem most máshogy lesz, mint 2006 előtt és a sok boldog vásárló és pénzköltő ember nem lesz szomorú, de az én válság indikátorom sajnos bejelzett. Nem csak most szombaton, ez egy folyamat, ahogy látom a növekvő vásárlóerőt, pénzszórást az autóáradatot stb. Sajnos a qrva élet mindig helyrerakja egy pofonnal, nehogy már jól érezze magát az egyszerű ember.
Ma reggel a retró rádióban is beszéltek az ingatlan áremelkedésről és "lufiról". Sajnos nem hallottam a szagértő nevét, de kivételesen egy értelmes emberrel sikerült beszélgetniük a témáról.
Egyébként a szagértő további áremelkedést vár az új lakások esetében ÁFA és a szigorodó építési szabályok miatt és nem vár válságot sem, azaz a használt lakások árát is húzza fel a kínálat beszűkülés. A 20-30m sávban szerinte felére esett a vevői érdeklődés (értsd a panel lakások tanyáznak itt nagy számban). Ezeken lehet vitatkozni, de mondom kivételesen egy értelmes szagértő értelmes érvekkel és gondolkodásmóddal adta elő az érveit.
Nagyon frappánsan zárta le: "Eladni Nem Venni" na de azt mondta, hogy azt nem tudja megmondani, hogy hova is tegye a pontot ebben a 3 szavas mondatban :) tényleg ötletes megfogalmazás.
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 07. 15:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#49794
a 2-es ponttal vitatkoznék uram: én egy nemzetközi multinál dolgozom 3 éve. Ez alatt a három év alatt a bruttó fizetésem 22%-t emelkedett, az auró 2016-ban: 304 ft volt, most 2019-ben 335, magyarul 10,2%-t gyengült a ft az euróhoz képest. Közben az infláció (ksh - ami qva nagy kamu) 0,4-2,4 majd 2,8  volt. Akkor felteszem a kérdést, hogy euróban számolva mekkora volt az én fizetésemelésem az elmúlt 3 évben? ;) Ha már szeretjük azt a qva eurót :D
lakni_kell_valahol 2019. 10. 07. 15:01
Törölt hozzászólás
#49793
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 07. 14:57
Előzmény: #49787  Dwayne.Hicks
#49792
majd kipurcan :D 
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#49791
Értem, vagyis majd a venezuellaiak is kitörő örömmel nézik majd, hogy ha euróban kapNÁK a fizetésük milyen jól jártak volna, avagy fordítva?
Más ötleted nincs arra, hogy a saját igazadat alátámaszd?
lakni_kell_valahol 2019. 10. 07. 14:47
Törölt hozzászólás
#49790
Törölt felhasználó 2019. 10. 07. 14:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#49789
Egy átlag, de egy medián újságolvasó/lakhatási lakásvásárlónak mennyire releváns, hogy euroban akár még nominálisan is csökkentek a magyar lakására az elmúlt évben árak?
Semennyire?
lakni_kell_valahol 2019. 10. 07. 14:21
Törölt hozzászólás
#49788
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 10. 07. 14:14
Előzmény: #49786  panczgab
#49787
De most egy szeroidokkal és stimulánsokkal telitömött dongóról beszélünk...ő képes repülni...mi több...szárnyalni is képes... :D
panczgab 2019. 10. 07. 13:57
#49786
A hülye dongó nem képes felfogni, hogy fizikai képtelenség, hogy repüljön
https://index.hu/gazdasag/2019/10/07/az_egesz_eu-ban_elszallnak_a_lakasarak_magyarorszagon_a_legdurvabb_a_helyzet/
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 10. 06. 21:38
#49785
elmeorsos és elemerorvos ugyanazok? 
MrLajos 2019. 10. 05. 21:34
Törölt hozzászólás
#49784
lakni_kell_valahol 2019. 10. 05. 19:31
Törölt hozzászólás
#49783
net91 2019. 10. 05. 19:24
#49782
Én nem olvasom el ncseed hozzászólásait, hanem átugrom. 
Ha ti is ezt teszitik, nem válaszoltok neki nincs vita. 
macisajt 2019. 10. 05. 18:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#49781

Jól van na!!
Értjük már, hogy mindig csak nyersz, bódog vagy, elégedett, értesz a piachoz, szuper vagy mindenben, te mindent jól csinálsz, örömködj, vagy kár örömködj,  csak ne erőlködj már.
Menj el egy kis időre nyaralni, pihenj és éld a tökéletes életedet!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek