Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemerorsos 2019. 10. 01. 13:21
Előzmény: #49510  Criscito
#49540
Hagyjad már, ez már megint a Balla ingatlaniroda, aki végigshortolta az egész bullpiacot esést várva. Szerintem bármelyikünk a fórumból jobban vágja a piacot mint ez a faszi. Viszont remek kontraindikátor, ha stagnálást-esést vár akkor ideje megint vásárolni mert megyünk tovább mint a rakéta.
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 01. 13:19
Előzmény: #49538  sakal83
#49539
be is szakadnának az árak :D 
sakal83 2019. 10. 01. 13:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#49538
A MAP kamat ingyenpenz. A CSOk is. Epp ezert torzito. Be sem kellett volna vezetni. Mindent el kell torolni es no problem. :) 
Criscito 2019. 10. 01. 13:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#49537
Az előző válság idején éppen a jelentős devizaadósság jelentette az egyik legnagyobb problémát az országnak. Érthető, hogy ettől most félünk, mint a tűztől, és szabadulni próbálunk tőle. Mi ebben az érthetetlen? Tegyük fel eladósodunk euróban, az euró árfolyama meg 2025-re 400Ft lesz. Az jobb lenne szerinted? Ugyanúgy mi fizetnénk ki az árát. 
*
További előnye szerintem, hogy magyar ember nem adja-veszi olyan könnyen a kötvényét, mint egy külföldi, ezáltal sokkal kiszámíthatóbb, ha a magyar lakosság kezében van az államadósság. Egy külföldi meg akármikor kopogtat az ÁKK-nál, hogy kéri vissza az euróját.
*
Nem mondom, hogy tökéletes megoldás, de vannak előnyei, és nem teljesen elmebeteg az ötlet. 
lakni_kell_valahol 2019. 10. 01. 13:15
Törölt hozzászólás
#49536
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 10. 01. 13:13
Előzmény: #49534  Törölt felhasználó
#49535
Albérletbe csak akkor lennék hajlandó menni, ha tisztán látszódna a lefelé irány. Minden más esetben bukik az ember.
- stagnálás esetén ugye az albérleti díjakat + infláció
- felfele irány esetén a fenti kettőt + növekedés
Sajnos még egy hibát nem igazán véthetek "ebben az életben"... ;)
Törölt felhasználó 2019. 10. 01. 13:08
Előzmény: #49533  Dwayne.Hicks
#49534
"nem akartak albérletben élni mert gondolom családot terveztek"
Bocs, hogy még mindig ezzel jövök, de nem igazán válaszoltál még nekem.
Azt is szokták írni, hogy a leggazdagabbak bizonyos része is bérelt ingatlanban lakik.
Benned/bennetek mikor alakult ki az albérletfóbia, és mi az oka?
A mostani piaci helyzetben szerintem simán megéri pár évig bérelni, aztán majd meglátjuk, merre moccannak az árak, még egy duplázódást szerintem az égvilágon senki se vár, de ha pár évig stagnálás van, te akkor már nem járnál rosszul szerény véleményem szerint.
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 10. 01. 13:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#49533
2008 augusztusában írtuk alá az adásvételi szerződést. 2008 októberében jelentették be a válságot. Akkor banknál dolgoztam mint informatikus, és kaptam dolgozói hitelt extra kedvezményes konstrukcióban, de csak CHF alapon. El nem adtam az ingatlant egyébként, de el kellett volna. Mondtam is akkor többször a feleségemnek, hogy be kell dönteni a fenébe az egészet úgy ahogy van. Próbáld ezt megmagyarázni egy 4 éves kisfiú mellett, egy második gyerekkel várandós kismamának... :)
Na ezért tartunk ott, ahol tartunk...ha pedig röviden akarnék válaszolni a kérdésedre, akkor: Igen. ;) 
lakni_kell_valahol 2019. 10. 01. 13:02
Törölt hozzászólás
#49532
Törölt felhasználó 2019. 10. 01. 13:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#49531
Igen, csak a máp+ kamatait majd lehet a következő adag kibocsájtott kötvényből fizetni piramisjáték alapon is, addig meg ki tudják szórni a zsét babaváró címen.
A szabad piacról is kapnának pénzt csak HARMADA KAMATRA és szintén forintban! - Erre mutass már valami forrást, köszi.
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 01. 12:55
Előzmény: #49528  Criscito
#49530
hát igen, ennyi. A másik, irányba lehet állni, csak nehéz szembe széllel! ha világégés van akkor aztán nyomhatják a piacot ahogy akarják, mindenki bokáig fogja összexarni magát :D
lakni_kell_valahol 2019. 10. 01. 12:55
Törölt hozzászólás
#49529
Criscito 2019. 10. 01. 12:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#49528
Most komolyan te jössz itt a piactorzító hatással, mint problémával? Az elmúlt években valahogy ez nem jelentett problémát számodra, mikor a negatív reálkamatok, a QE, a CSOK, meg minden úgy torzította a piacot, hogy neked jó legyen. Mindezek nem jelentettek számodra problémát. Hogy szoktad mondani? Nem számít, hogy egyetértünk-e a folyamatokkal, egy a fontos: "Irányba kell állni." ✔
lakni_kell_valahol 2019. 10. 01. 12:46
Törölt hozzászólás
#49527
Törölt felhasználó 2019. 10. 01. 12:43
Előzmény: #49525  Törölt felhasználó
#49526
Mert ha nem tudnád, a pmáp is fizet 4%-ot, csak az az inflához van kötve, a máp+ meg nincs.
Törölt felhasználó 2019. 10. 01. 12:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#49525
Szerintem neked se esett le, hogy az egészre azért van egyébként szükség, hogy a babavárót ki tudják fizetni.
Amellett ha véletlenül mégis lesz kamatemelés rosszabbul jár majd mindneki a PMÁP-hoz képest hirtelen, tehát érdemes lesz visszatérni erre a kérdésre 3-4 év múlva is.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 01. 12:37
Törölt hozzászólás
#49524
Criscito 2019. 10. 01. 12:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#49523
Pont, hogy az is az egyik cel, hogy a lakossag kezeben osszpontosuljon az allamadossag jelentos resze, meghozza forintban. Ugye 202X-re azt akarja latni az MNB, hogy duplazodjon a lakossag kezeben levo allampapir allomany. Ez pedig maskepp nem megy, csak ugy, ha magasabb kamatot adunk a kotvenyert.
Mellekhataskent ez forrast von el mashonnan, mint peldaul az ingtlanpiacrol is. De ez csak mellekhatas. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 01. 12:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#49522
Az már gazdag, akinek van mondjuk 2 misi megtakarítása, és reál értéken próbálja tartani?
Nyilván volt erre eddig is mondjuk PMÁP, csak valamiből persze nem árt finanszírozni az irányított pénzesőt se.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 01. 12:25
Törölt hozzászólás
#49521

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók