Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse 2019. 09. 30. 09:42
Előzmény: #49419  elemerorsos
#49420
nem tudom melyik filmet nézitek? emelgetni lehet, de qvára nem visznek el gyorsan semmit :D sőt... 
elemerorsos 2019. 09. 30. 09:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#49419
Bizony. És újabb komoly ingatlanár emelkedések mindenhol. Az a kislakás ami tavaly ilyenkor 30M volt az most 40M. És viszik, mint a cukrot. A házaknál is 20-40%-os emelkedések vannak az 1 évvel ezelőtti árakhoz képest, de van ahol tavaszhoz képest. Buda külső (!) részén, II/A-ban vagy XI külsőn egy normális ház 1 millió Euró fölött van. Belvárosban (V-VI kurrensebb része) a 1,5-2 millós m2 ár már teljesen átlagos, a különlegesebb lakások 3-4 milliós m2 áron mennek. Ezek tények. Ezeket én is irreálisnak tartom már, gyakorlatilag elértük a nyugati-európai árszintet, viszont mivel elkelnek, így a piac elbírja, normális kínálat hiányában fognak még menni tovább is az árak.
lakni_kell_valahol 2019. 09. 30. 09:16
Törölt hozzászólás
#49418
johai 2019. 09. 30. 08:07
Előzmény: #49415  impudent
#49417
Erdekes az mnb,es a kormany se aggodik e miatt,legalabbis ezt kommunikaljak.
A bankok ki tudjak helyezni a betetesek penzet,persze elotte alapos vagyonvizsgalatot tartanak,minel nagyobb a vagyon annal kedvezobb lehet a lombard hitel.
Es a profit is annal nagyobb,szinte ingyen penz,mivel a kiadas,bevetel fixalva van.....ellenben  az allam barmikor valtotathat a kondiciokon,peldaul a visszavaltasi arat csokkenti,vagy a bank is az altalanos dijszabast.
A masik kockazat az hogy ha valaki egyszer elzalogositja a javait,annak mashol beszukul a mozgastere,lepeskenyszerbe kerulhet,es azzal szembesul hogy csak veszteseggel szallhat ki a fixalt lombard hitelbol.
Aprobetus resz!
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 09. 29. 23:48
Előzmény: #49415  impudent
#49416
ausztriában 0,8% változó kamatozású és 2% alatti 10 éves fix ingatlanhitel van. egy év munkaviszony után bárkinek adnak nulla önerőre is
impudent 2019. 09. 29. 22:48
Előzmény: #49413  sakal83
#49415
Ha valaki tud ilyet max. 3 szazalekost akkor azonnal felveszek 50 milliot.
Biztos fedezet van.
Amig ilyen kamatot nem fogad el a bank tolem a hiteleert addig mese.
impudent 2019. 09. 29. 22:43
Előzmény: #49412  sakal83
#49414
A kotelezonel nem szamit.
Az allam egyszer elvesz majd kipotolja a nyugdijat.
sakal83 2019. 09. 29. 22:32
Előzmény: #49411  impudent
#49413
En ismerek. En is igy tartottam. Kevesebb volt a kamat mibt a kivetel koltsege... mert nincs mas. Es van 3%os hitel legfeljebb nem nekunk. Egyebkent van itthon is: https://m.money.hu/lakashitel/szabad-felhasznalasu?futamido=180&osszeg=10000000&ref=sXxMpgIXmA&gclid=Cj0KCQjwrMHsBRCIARIsAFgSeI1YxkcMBGRy5U1fE_pcr-C0yib-h5Yg2ec21BVS5hZL1_mT37DPMcIaApOmEALw_wcB
Eur orszagokban pedig alap
sakal83 2019. 09. 29. 22:26
Előzmény: #49408  impudent
#49412
Kotelezonel biztos. Nyugaton szenvednek tole. De oeldaul a dijtartalekot es penzpiacon kell tartani ami gyakorlatilag buko. Persze hogy speka. Ha negativ a kamat=keveset er a penz. Csak a realeszkoz ami erhet vmit.
impudent 2019. 09. 29. 22:22
Előzmény: #49409  impudent
#49411
Olyan embert nem ismerek aki olyan hulye hogy a penzet ne tudja legalabb ingyen orizni vagy eltenni valahova.
Es beteszi tobb evre magas koltsegre orizni es meg az inflacio se erdekli.
Meg olyat se hallok hogy biztos fedezetre adnanak 3 szazalekra hitelt.
Szabad felhasznalasut.
Amig ez nem valtozik addig az egesz csak mese es svindli.
panczgab 2019. 09. 29. 22:19
Előzmény: #49407  Criscito
#49410
Valóban érdekes. Az összetétel romlása arra utal, hogy az olcsóbb lakásokat veszik inkább. Persze ez több dolgot is jelenthet: kisebb lakásokat vesznek, és/vagy alacsonyabb négyzetméterárú lakásokat. Ez még akár lehet a CSOK-hatás is: a nagyobb lakást vásárló családok, fiatalok kivárták a CSOK indulását, ezért nőtt az eladott kis lakások aránya. Erre utal, hogy a tiszta árváltozás pozitív a használt lakások esetében. Szóval ebből nem következik sok minden. Hacsak nem hagytam figyelmen kívül/néztem el valami fontosat.
impudent 2019. 09. 29. 22:07
Előzmény: #49406  sakal83
#49409
Fogd mar fel hogy a negativ kamat nem letezik.
Ha ilyenrol hallasz az egy mero speka egy svindli.
Legfeljebb penzorzesi dij.
impudent 2019. 09. 29. 22:03
Előzmény: #49406  sakal83
#49408
Onkentesrol vagy a kotelezo nyugdijpenztarrol beszelsz ?
Criscito 2019. 09. 29. 21:44
Előzmény: #49403  Criscito
#49407
De találtam sokkal izgalmasabb adatot a KSH-tól, fura, hogy erről még nem esett itt szó, pedig az ingatlanműhely is foglalkozott vele tegnap. A poént nem lövöm le, az elemzéséhez hasonlóan az ingatlanműhelyhez talán én is egy jó teát ajánlanék. 
*
https://www.ksh.hu/docs/hun/xstadat/xstadat_evkozi/e_zrs006.html
sakal83 2019. 09. 29. 21:41
Előzmény: #49404  impudent
#49406
Latom meg mindig ragaszkodsz a beidegzodesedhez. De ha nem probalod felfogni a linken talalhato infokat akkor legalabb ne irogass a szabalyozasok ellen. Biuonyos portfoliokban a penzugyi szabalyozas mundenkepp allamkotvenyek vasarlasat irja elo x %ban. Nincs merlegelesi kor. Ha csak negativ van akkor azt.
impudent 2019. 09. 29. 21:38
Előzmény: #49403  Criscito
#49405
Ezek meg apro de fontos jelek.
Par paraszt itt meg eltudja sozni a felet ero lakasat mert meg nem tomeges a panik.
impudent 2019. 09. 29. 21:36
Előzmény: #49402  signal2
#49404
A kollega jott azzal hogy negativ kamatu allamkotvenyt is kotelezo vasarolni a nyugdijpenztaraknak.
Criscito 2019. 09. 29. 20:28
#49403
Csak érdekesség, illetve nekem +1 jel arra, hogy változás van:
- Még júliusban írtam, hogy már nem kapok a postaládámba új lakáskeresős hirdetéseket (előtte úgy kellett kiszórnom őket). Akkor itt többen azt írták, hogy egyrészt ezekkel ne is foglalkozzak, mert csak ingatlanosok hirdetgetnek így, másrészt meg csak elmentek nyaralni. Szeptemberben a helyzet mégis változatlan. 
- Továbbá ami feltűnt még, hogy a villanyoszlopokon is már az eladók vették át a terepet a hirdetések tekintetében. Visszatértünk ~2015 környékére, DE én úgy veszem észre, hogy nem igazán "tépik" ezeket a cetliket a vevők. Pedig láttam 1-2 hirdetést jó áron, mégis érintetlen maradt a hirdetés. Olyat is láttam ma, hogy 1-2 hetes hirdetés lehet, de hozzá se szagolt senki. 
*
Tudom, sokan nem figyelik az ilyen apró jeleket/vagy hülyeségnek tartják az ilyesfajta dolgok figyelését, de én mindent is figyelek. Na meg vasárnap este most ennyire futotta. :) 
signal2
signal2 2019. 09. 29. 20:03
Előzmény: #49400  impudent
#49402
Az melyik? Én eddig 2,3 milliót fizettem be, és 3,1 millió az egyenleg.
mro 2019. 09. 29. 19:59
Előzmény: #49369  tihamer
#49401
Hú mennyi zöldséget és ellentmondást összehordtak a, természetesen, kizárólag férfi beszélgetőpartnerek. Hogy csak egyet javítsunk, persze hogy minél erősebb forint esetén érdemes az euróhoz csatlakozni, a magyar vagyonok, fizetések és vásárlóerő növelésére. De ha ezt nem támasztja alá a magas termelékenység és magas magyar hozzáadott-érték hányad, akkor pillanatok alatt Görögország sorsára juthatnánk, ahol jól beléptek az eurózónába, csak épp kitermelni nem tudták az ennek a szintnek megfelelő értéket, annak ellenére sem, hogy elképesztő idegenforgalmi szektoruk van. Az egyébként béna, korrupt és mindenki által leírt Gyurcsányt és idősnéni baráti körét sokszor meg tudták említeni, azt viszont csak a múltra nézve tudták megjegyezni, hogy a kádári eladósodási évtizedek helyett dél-koreai, megalapozott gazdaságpolitika kellett volna. Most még csak az oroszok sem ülnek a nyakunkon (bár Orbán és fidesztársai arcán mindenképpen), most lehetne igazán odalépni. De, ahogy a magyar kereskedelmi és fizetési mérlegek többletének elapadása is mutatja, a magyar ember egyből import fogyasztási cikkekre baltázza el a pénzt, ahogy egy hangyányival jobban áll. Na ilyesmiről kellett volna a pocakosnak meg a másiknak beszélnie.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek