Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Toniba 2019. 09. 21. 10:17
Előzmény: #48999  tihamer
#49000
Ingatlant kennyerrel osszehasonlitani tobb mint amator!!!!!!!!!!
tihamer
tihamer 2019. 09. 21. 09:43
Előzmény: #48997  impudent
#48999

Persze, minden rosszul van árazva.
Eldöntöttem, hogy már nem veszek kenyeret 300 Ft-ért. Majd ha 3,60 lesz, akkor is 2-szer meggondolom.
Ébresztő!
impudent 2019. 09. 20. 22:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#48998
Igen a 36 milcsit az erteken felul a paraszt aki arulja ajandekkent kapja.
impudent 2019. 09. 20. 21:59
Előzmény: #48996  panczgab
#48997
Te kb ugyanolyan komolytalanul arazol mint aki 51 milcsit akar.
panczgab 2019. 09. 20. 21:36
Előzmény: #48993  impudent
#48996
15 milliót sem ér, látatlanban megmondom, hogy max. 6 milliót. Mindenki hülye, csak mi vagyunk villamos, a piac rosszul áraz, mi tudjuk az igazi árakat, ezért hülyék leszünk annyiért venni, mint amennyiért kapható. 
szkrik 2019. 09. 20. 20:29
Törölt hozzászólás
#48994
impudent 2019. 09. 20. 20:25
#48993
Most latok egy cetlit a Vaci utcaban hirdet 36 m2 ert 51 milcsiert.
Szanalmas.
Max 15 ot er.
Minimum 3 szoros tularazas.
Vigye valami idiota !
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2019. 09. 20. 20:04
#48992
Off . Nem vagyok magyar nyelvtan tanár és nem vagyok nyelvtannáci, de basszus a megújult fórum olvasása rendkívülien zavaró és fárasztó, hogy nem a megfelelő helyen választja el a szavakat a sor végén. Nem tudom, hogy ezt írta-e már valaki, ha nem akkor most megteszem.Off vége!
berlini
berlini 2019. 09. 20. 17:33
Előzmény: #48989  bendeguz_sly
#48991
A rendszerváltás óta most költünk a GDP-ből a legkevesebbet az egészségügyre.
De megérdemeljük!
Ugyanis van egy fogadásom arra, hogy az egészségügyi ellátás szempontjából leghátrányosabb helyzetű kis településeken imádják a vezért a legnagyobb arányban.
Magukra vessenek, ha hamarabb hallnak meg. Megérdemlik.
mage 2019. 09. 19. 21:18
Előzmény: #48984  Törölt felhasználó
#48990
Szerintem kicsit nagyobb szerénységgel kellene a tőzsdéről beszélned. Főleg, mert egyértelműen kiderül abból amit írsz, hogy nem vagy képben: 
Először is a Tkom még semmilyen frekvenciát nem kapott meg. Annyit történt, hogy mivel a digit kizárták és elindult a spekuláció arra, hogy így olcsóbbak lesznek a frekvenciasávok(ami valószínűleg nem lesz így, viszont a digi így életképtelen lesz a mobilpiacon). Ez a történet mindig is az árról szólt, mert nagyon nem mindegy, hogy 30, vagy 100 milliárdért kell frekvenciát vennie a Tkomnak. Így is valószínűleg a hatóság/hivatal által megjelölt maximális árat kell majd kifizetnie a legnagyobb sávért, ha csak nem változtatnak az elmúlt évek aukciós rendszerén.  
Másodszor, ha a Tkomot zárják ki az aukcióról valószínűleg nem 2%-ot buksz, mert jó eséllyel átugorja a stopodat a hirtelen esés. Sajnos nem annyira likvid a tkom, hogy 15 millió forintnyi részvényt könnyedén lehessen zuhanásban likvidálni.
Harmadszor a hit and run, pont egy szerencsejátékos kifejezés arra, hogy nagy téten kockáztatsz egy nagyot és ha bejön akkor elteszed a nyerőt és lelépsz. Nem szeretik a kaszinók, Phil Ivey-t nem is szokták emiatt hagyni játszani a ház elleni játékokban. 
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 09. 19. 20:47
Előzmény: #48988  gyula1971
#48989
az öregeknek külön öröm a mátrából orvoshoz járni, áramszünetekkor gyertyákkal világítani, és 2 órát várni a mentőre, ha éppen van telefon, vagy hálózati lefedettség
gyula1971
gyula1971 2019. 09. 19. 20:12
#48988
Lendületben a falusi ingatlapiac Az északi-keleti országrészben a kistelepülések ingatlanpiaca a CSOK bővítéstől függetlenül is fellendült, sokan választják a nagyvárosok helyett a jóval olcsóbb és sok esetben barátságosabb falusi mindennapokat. Észak-Kelet Magyarországon is komoly érdeklődés övezi a falusi CSOK-ot, az igazi vásárlási hullám azonban még várat magára. A régió nagyvárosaiban is további ingatlanár emelkedés várható. „Érdekes folyamatnak vagyunk a szemtanúi: egyre több fővárosi, nyugdíjba vonuló házaspár vesz házat a háborítatlan Mátra-vidéken” - fogalmazott Farsang Sándor az OTP Ingatlanpont Észak- Kelet-Magyarországi régióvezetője. Kiemelkedően teljesít az ingatlanpiac az M3-as autópálya menti, Hatvan és Budapest közötti szakaszon is. A gyorsforgalmi út miatt ugyanis erre is bővült a főváros agglomerációs zónája.https://mfor.hu/cikkek/makro/oktoberre-felporog-az-ingatlanpiac-.html?fbclid=IwAR3IYXLGrCjpWZjWo_eU-0O_VSZbu5GaJe1-Xw_5gHY3e2YooTJj_tYK1K0
johai 2019. 09. 19. 18:42
Előzmény: #48986  hunor555
#48987
Magyar telekom eseten azert nem egeszen ugy van ahogy irod.
Agyon adott reszveny,a kibocsajtasi ara alatt,kulonadok,stb melett is jelentos profitot termel.
A vodafon ujra perelte az allamot ez miatt,szoval melyen sajat erteke alatt forog,sokkal tobb a felfele mutato kockazat,dacara az arlenyomasnak,ami valtozatlanul tapasztalhato.
Tehat Tibor vajmi keveset kockaztatott,illetve a stoppal kockaztat mert azt tenyleg ki szoktak szedni:)
hunor555
hunor555 2019. 09. 19. 17:41
Előzmény: #48984  Törölt felhasználó
#48986
Nem te feltetted a pénzed a pirosra és bejött. Ilyen lehetőség mindig szembe jön a tőzsdén havonta kétszer háromszor. Akkor függ mekkora piacot nézel. Ha az amerikait is akkor minden nap :D Aztán vagy bejön vagy nem. Hány ilyet olvastam hogy jött valami jó hír aztán esett. A ricsi ilyen kb. 2 éve, mindig jön valami fasza gyorsjelentés vagy akármi azt esik, ahogy a pannergy is. Az SAPn az első negyedéves gyorsjelentés előtt 10%ot lehetett kaszálni 1 nap alatt. A wirecardon kb. 40%ot fél év alatt. (ezeknél még a forint gyengülése is termelt vagy 5%os hozamot) Ezt megteszed meg a mostani mtelekommal már vehetnéd a 3 szobásat, el se kéne adnod a mostanit. Ha meg beszopod mindegyikkel akkor -900kval hüppögnél, az is benne van a pakliba, bár sokkal kisebb mintha csak egyet teszel meg. Annyiban különbözik a tőzsde a szerencsejátéktól hogy itt a valószínűségeket a saját oldaladra tudod állítani. A 60% találati arány az már jó, hosszú távon nyerhetsz. De még így is 10 tradeből 4-nél bukni fogsz. A jövőt senki sem látja.
Amúgy meg bármilyen jövedelemmel lehet bármit csinálni. Én a munkabéremmel meg a befolyt osztalékokkal tőzsdézek.
1kor13
1kor13 2019. 09. 19. 17:08
Előzmény: #48979  Törölt felhasználó
#48985
Also kategóriát mondtam, nem olcsót. Nekem itt azt mondták a fórumon, hogy a fűnyíró szaki és a fodrász is milliókat keres, szóval egy max  150-160-as bérleti díj egy 2szobás lakásért jó bkv-val alsó kategória. És egyébként sokaknak drága.
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 16:48
Előzmény: #48983  hunor555
#48984

Ez a kalkulált kockázat. Kiszámolod, hogy mennyit vagy hajlandó kockáztatni veszíteni a téten és úgy teszed be a stoppodat. Ha szűkre méred, akkor a saját brókered le fog érte jönni vagy hát ugye ez csak összeesküvés elmélet, ezért mondjuk úgy, hogy a piac lejön érte.
Mit kell azon értetlenkedni, hogy a cég jövője szempontjából fontos döntés, amit ráadásul előre lehet tudni felverheti az árfolyamot? Mennyi ember csak pofázik a tőzsdéről és ilyen egyszerű dolgokat meg lesz.rják vagy nem mernek belevenni vagy nem is értik, hogy mi történik?
Igazából ez egy hit and run, ilyen lehetőség nem sok van a tőzsdén ugyan, de a fontos híreket meg lehet azért tippelni, ez nem egy nagy ördöngősség. Az sem, ahogy várható volt az, hogy a TKOM megkapja frekvenciákat. A Digi kizárása csak hab volt a tortán, némi plusz nyereség jött abból is, erre kb senki nem számított pár benffentest leszámítva.
Csak emiatt nem törtem volna fel pénzt, de mivel map-ba csoportosítom át a megtakarításaimat ezért volt szabad pénzem és a lehetőség meg szembe jött, a felszabadult pénzecske szépen megvárta a lehetőséget. Ha bukok, mert rosszul tippeltem és TKOM elbénázza a tendert, akkor 2 havi bérleti díjat buktam volna mindössze, elviseltem volna azt is.
Egyébként én ezt csak azért szúrtam oda, hogy a lakáskiadásból befolyó pénzzel azt csinál az ember amit akar és akár meg is forgathatja, ha szembe jön valami lehetőség. Ilyen lehetőségek vannak időröl-időre, bár ennyire nyilvánvaló nem sok szokott lenni. Ez a pénz az én esetemben majdnem biztosan map-ba megy majd, de amíg nem ütnek ki a stoppomból, addig hagyom, hadd fussa ki magát a részvény, bármi lehet ebből, nem kapkodok, ha feljebb megy, akkor tolom a stoppot is feljebb, szépen lekövetem az emelkedést, ha lesz. Ha nem lesz, akkor meg nyertem egy keveset, most jól sikerült.
hunor555
hunor555 2019. 09. 19. 15:25
Előzmény: #48969  Törölt felhasználó
#48983
Egyáltalán nem vagyok profi tőzsdés. Egy pojáca vagyok. De kb. az első előtti szabály hogy diverzifikálj. Te kb. kaszinózni szálltál be, úgy néz ki bejött, gratula. Ezzel egy baj van, hosszú távon nem biztos hogy bejön. (biztos hogy nem).
 A kommentem nem ezért íródott. Aki így vesz lakást hogy járja a környéket beszélget emberekkel a környékről az komolyan csinálja, nem bíz semmit a véletlenre elég profinak tűnik.
Erre egy hírre meglép ilyet, hogy 15 misiért vesz mtel-t mert lehet hogy az 5g tender után megugrik. Dögöljek meg ha ezt megértem.
Am a brokik az ajánlati könyvet látják amúgy, amit akárki láthat ha kiad egy ezrest havonta. Ha meg többet lát és fel is használja az tőzsdei manipuláció :D
A bitcoinos  párhuzammal az volt a bajom hogy egy olyan "terméket" hasonlítasz a lakáshoz ami annyit ment pár év alatt amennyit a lakás 1000 év alatt sem fog. Viszont egy komoly hibát elkövettél itt. Utólag könnyű okosnak lenni. Azt hogy a bitcoin így felmegy a kutya se gondolta volna. Én még 2015-ben akartam venni egy bányagépet, elhelyezni az akkori munkahelyemen, már egy lakás árát kibányászta volna (akkor 400 dollár körül mozgott). Késő bánat.
berlini
berlini 2019. 09. 19. 15:19
Előzmény: #48959  kristop
#48982
A megoldás az lehet, hogy túl optimista voltál a kinálati árnál és most túl pesszimista vagy a kilátásokat illetöen
Criscito 2019. 09. 19. 15:19
Előzmény: #48980  macisajt
#48981
Nekem kb. ezt jelenti: Bp budai oldal, annak is a biztonságos része, jó közlekedéssel, de csendes helyen, lehetőleg közel a metróhoz, legalább 2 szoba, felújított, normálisan berendezett a mai kornak megfelelően, nem vizesedő, penészedő, nem földszinti, nem is legfelső emeleti. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek