Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
panczgab 2019. 09. 15. 21:24
Előzmény: #48812  Dwayne.Hicks
#48840
Hasonló korú gyerekeim vannak, ezért merek nagyon óvatosan megjegyezni valamit. Nem tudom, hogy kinek mi a jó, én mondjuk semmiképpen nem költöznék Budafokra, nekem nagyon kint van. Egy kis kert az isten háta mögött nem érne meg ennyit. De ez mellékes, másnak lehet, hogy ez a vágya. Viszont gyerekkel be kell kalkulálni, hogy ők nem akarnak majd, már bocsánat, városszéli mucsára hazajárni, hiába szép a kert és hiába csicsereg dallamosan a szomszéd fűnyírója. 80 millióból már belbudán, zöldebb részen kapni két gyerekkel elfogadható lakást. Közel mindenhez, főleg iskolákhoz. Mi nagyon vágytunk egy kertre, amíg a gyerekek kicsik voltak, de miután elmúltak 8 évesek (kb), egyáltalán nem hiányzik sem nekünk, sem nekik. Iskola és mindenféle foglalkozás miatt hétköznap egyáltalán nem tudnánk élvezni, november-március között még a romantikus kerti vacsorákra sem (ami persze amúgy is csak évente egyszer fordul elő...), hétvégenként pedig szintén mindig megyünk valahová (igaz, mi nyáron leköltözünk a Balatonra, aki ezt nem teheti meg, annak akkor jó a kert). Több olyan barátom van, akinél a gyerekek már 14-16 évesek, és a budai elegáns agglomerációban élnek (Telki, Budakeszi, Budaörs). A gyerekek iszonyatosan utálják, bármit megadnának érte, ha a városban élhetnének. Hát, ennyi. Nem tudom, segít-e.
Törölt felhasználó 2019. 09. 15. 20:58
Előzmény: #48835  Dwayne.Hicks
#48839

A 22-t nem ismerem nagyon, sőt inkább csak kicsit, de arra emlékszem, hogy egy ismerősöm adott el egy 65nm tégla lakást 26m tavaly év végén. Azt nem tudom, hogy ott mi számít menő résznek, de azt mondta, hogy feléjük nagyon nehéz volt eladni bármit is. Csak azért nem értettem ezt, mert még a rákosborzasztón is 40m körül adnának egy ekkora tégla lakást. Na mindegy, de ez csak egy vélemény, nem biztos, hogy mérvadó.Ingatlan comon van vagy 60 eladó ház a 22-ben 60-70m között. Nekem például bejönnek az ilyen bau stílusúak, ráadásul készen van.
https://ingatlan.com/xxii-ker/elado+haz/ikerhaz/budapest+22+kerulet+bibic+utca/28842803
Amit te kinéztél mit tud ehhez képest +14m pénzért? Most azon kívül, hogy bele lehet kötni  bahaus sítlusba. Ráadásul ennél vannak még jobb ár/érték arányú házak a 60-70m sávban és akkor hitelt se nagyon kéne felvenned. Mondjuk azért sem mondok inkább semmit, mert én biztos bejárnám a célterületet kocsival és gyalog is, mert biztos van még sok olyan ház vagy ikerház amit nem hirdetnek. A benszülöttek is tudnak sokszor segíteni információbal, már ha hajlandóak szóba állni veled.
Nem feltételezem, hogy nem néztél utána a kerületnek, azért kérdezem, mert gondolom oka van, amiért a 83m-os kéglit néztél ki.
impudent 2019. 09. 15. 20:53
Előzmény: #48837  impudent
#48838
Az a Budafoki hegy rumlis kusza rendezetlen.
Budafok meg meg mindig kulterulet.
impudent 2019. 09. 15. 20:50
Előzmény: #48835  Dwayne.Hicks
#48837
Nalam Buda es jo hely az nem Nagyteteny nem Budafok es nem is Csillaghegy ezek nem jo helyek.
Raadasul a mostani aruk olyan hogy az erteke max. a fele.
Ergo venni itt nem erdemes.
El kell menni pl. ERDRE egy szep hazat venni 40 ert max. 50 ert.
70 felett mar luxushazak is vannak.
szkrik 2019. 09. 15. 20:20
Törölt hozzászólás
#48836
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 15. 20:16
Előzmény: #48834  impudent
#48835
Merrefelé mondanál jobb ár/érték arányt Budán ha most kellene venned, jó közlekedés mellett? Lehetőleg nyugisabb, csendesebb helyen? Tényleg érdekelne, hátha találunk arrafelé bármit...
impudent 2019. 09. 15. 19:55
Előzmény: #48833  impudent
#48834
Draga de nem tul jo hely.
Kieso.
En is neztem ott luxushazat de az ar ertekarany pocsek volt.
impudent 2019. 09. 15. 19:51
Előzmény: #48832  Dwayne.Hicks
#48833
Ja igen ez draga hely.
De itt is max. 100 milliot er egy 400 m2 luxusvilla.
Semmivel se tobbet.
A lepukkant haz meg 30 at max.
Sorhaz meg 40 et.
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 15. 19:21
Előzmény: #48829  impudent
#48832
Budafok - Rózsavölgy, fent a hegyen. Új utcák, több száz milliós luxus kéglik a szomszédban, panorámával...
impudent 2019. 09. 15. 18:24
Előzmény: #48829  impudent
#48831
Egy ilyen haz ott kb 20 millat meger mar aki a paraszt lelakott vackat akarja helyrehozni.
50 millio meg ajandek a parasztnak.
impudent 2019. 09. 15. 18:17
Előzmény: #48829  impudent
#48830
Az kb ertekben egy citadella melletti ilyen haz esetleg.
Nem a kocafarm mellett.
impudent 2019. 09. 15. 18:15
Előzmény: #48824  Dwayne.Hicks
#48829
Ne rohogtess !
Hol van olyan resz ahol 70 mill egy kistelkes lepusztult haz.
A hulyesegnek is van hatara.
sakal83 2019. 09. 15. 17:00
Előzmény: #48824  Dwayne.Hicks
#48828
Ha ennyi a telek es a hasznalt akkor nincs kerdes.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 09. 15. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#48827
Nyugaton mindenki nyakig úszik a hitelben, aki saját tulajdonú ingatlannak rendelkezik. 
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 15. 16:13
Előzmény: #48823  Törölt felhasználó
#48826
Igen,  ezt a verziót is számításba vettük már. Csakhogy ebben az esetben csak egy felet lépnénk, az az érzésünk. Illetve hogy nagyobbat lehetne bukni a panellel a jövőben. Alapvetően vissza kellene kerülni Budapestre mindenkinek, ez lenne a cél, de sajnos sokba kerül...mindíg ez a vége... :D
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 15. 16:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#48825
Ilyen alapon senki nem venne fel hitelt az általad felsororolt szakmákon kívül. Szerintem ez így ebben a formában nem feltétlenül állja meg a helyét...
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 15. 16:03
Előzmény: #48822  sakal83
#48824
112nm a nettó lakórész, és 340nm a telekhányad. De a XXII legjobb részén lenne. Ezen a környéken 70MHUF-ért hirdetnek lepusztult családi házat 530nm telekkel. Mikor fogok én felújítani (értsd a falakig le kell verni mindent + nyílászáró csere) egy házat 14 MHUF-ból? Szerintem sehol...és akkor az egy kompromisszumokkal teli, elcseszett elrendezésű alapvetően régi építésű valami, amibe rengeteg időt és energiát fektettem. Még lehet a házasságom is rámegy a végén a felújítás idegeskedései miatt...
Ezért jobban megérné egy új, ha már a kettőt egymás mellé teszem.
Most még gondolkodom azon is hogy telket venni valakikkel közösen, és építkezni. Egy értelmes telek 100 MHUF fölött kezdődik, de ha hárman vagy négyen összeállnánk akkor már értelmezhető lenne a telekhényad. ;)
Törölt felhasználó 2019. 09. 15. 13:28
Előzmény: #48812  Dwayne.Hicks
#48823

A gyerekek 18 évesen úgyis kirepülnek, tehát úgy kéne tervezned, hogy 10-12 évig milyen kompromisszumot tudnátok vállalni. Kicsit talán hasonló helyzetben vagyok én is, de úgy döntöttünk nejemmel, hogy a lőportári kéglit megkapják a srácok staférungnak, hozzá 10-10m babkötvényt meg 4-4m szabad kp (a babakötvény úgy indult sajnos, hogy sz.r kamat és kötött felhasználás, ezért először oda csak keveset raktam be, de most már okés). Aztán kezdjenek magukkal valamit az életben, ne arra számítsanak, hogy eltartjuk őket. Esetleg upgradelem nekik egy nagyobb lakásra, de akkor abba már az ő pénzrészükkel be kell szállniuk legalább felesben. A nagyobb úgyis németbe megy várhatóan, mert kiváló németes és ott szeretne tovább tanulni. A kisebbik kivásárolja majd. Több variáció is elképzelhető.
Neked azért speciális a helyzeted, mert a jelenlegi helyen nem érzed jól magad, tehát onnan jönnöd kell. A jövőt senki nem ismeri és hát ezen az árszinten egy dolog biztos csak, hogy ha el kell adni egyszer a házat, amit veszel, akkor biztosan buksz majd rajta.
Én olcsóbban vettem a házam, de még így is eddig ráköltöttem 45m körül és 35m lehetne eladni. Nem számolva a hitel kamatait,  ezért mindenképpen bukás. A külső aglóban alig volt áremelkedés és semmit nem kompenzált nekem. A jó oldala viszont az, hogy nem tervezem eladni, ezért a veszteségem virtuális.
A helyedben én megtartanám a pesti panelt a gyerekeknek, örülni fognak neki és levettél a válladról egy nagy terhet, amikor a gyerekek elkezdik az életet. Az aglós ház árából plusz némi hitel (10-20 évre rögzített kamattal) meg vennék egy olyant, ami vállalható kompromisszum 10-12 évig és ami nektek megfelel utána és amit feltehetően nem kell majd eladnod utána.
A jelenben szerintem ez a legokosabb döntés. A jövőben lehet, hogy azt mondod, hogy ennél lett volna jobb döntés, nade a jövőt ki fogja neked megmondani?
sakal83 2019. 09. 15. 12:47
Előzmény: #48812  Dwayne.Hicks
#48822
Ha a 22ben szeretnel venni akkor csak akkor vegyel ennyiert ikerhazat ha egymas mellettiek elokertel es hatul nagy kerttel es 140nmnel nem kisebb garazs nelkul. Ha nem akkor nezzel onallo jo szerkezeti allapotu csaladi hazat amit atalakitasz igenyed szerint belulrol szerintem. Kedvezmenyes afa csak akkor jar ha meg iden te elkezdesz epiteni es befejezed jovore es csak 25mig. Jo tanacs: ha megis veszel 27%os afaval akkor ugy irjatok szerzodest hogy netto es afa mert sanszos hogy lesz kedvezmeny ha nagy a visszaeses. Ugyved talalja ki a szovegezest.
Nem rossz pillanat ez neked mert talan meg forgalomkepesebb az eladando ingatlan magas aron.
Az a baj hogy nincs abban nagy mozgaster arugyileg. Bpen egy normalis haz epitese min 400nettopernm es 27es afa plusz tereprendezes 3m plusz tervezes engedelyek 1;5m plusz telekarany ami a xxiiben min 20m.
Ha kiszamolod az egesz mokas:) 
szkrik 2019. 09. 15. 12:39
Törölt hozzászólás
#48821

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek