Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2019. 09. 14. 11:25
Előzmény: #48759  impudent
#48760
mert Ők a "csalá(r)dokat" védik.
impudent 2019. 09. 14. 11:19
Előzmény: #48747  tihamer
#48759

Eddig a FT sose értéktelenedett el mert a kamat kárpótolt , de Matolcsyék "reform" politikája erről is gondoskodik.
impudent 2019. 09. 14. 11:18
Előzmény: #48748  mamoka47
#48758
"További áremelkedést már nem várok."
Végre megjött a szakvélemény ,erre várt a piac.
Már csak azt várnám meg amikor Matolcsy főherceg kijelenti: Élbasztuk !!!!
impudent 2019. 09. 14. 11:17
#48757

"További áremelkedést már nem várok."
Végre megjött a szakvélemény ,erre várt a piac.
Már csak azt várnám meg amikor Matolcsy főherceg kijelenti: Élbasztuk !!!!
tihamer
tihamer 2019. 09. 14. 11:12
Előzmény: #48750  mamoka47
#48755

Én megtartom "őket", továbbá minden új "katona" megy CHF-be, az egyik legjobb menekülő valutába recesszió idején.
Bogár-Boross vélemények 35. perctől pár percben:
https://www.youtube.com/watch?v=62paFu8zoXE
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 09. 14. 11:10
Előzmény: #48753  Törölt felhasználó
#48754
Valami nagyon nincs itt rendben. Tizenöt évvel ezelőtt gomba mód nőttek ki a házak a pesti agglomerációban.
Törölt felhasználó 2019. 09. 14. 11:04
Előzmény: #48750  mamoka47
#48753

Jó érzékkel nyúlsz bele a telekvásárlásba, hiszen jön vissza az áfa, bár abba még belenyúlhat esetleg a kurmány, nade utána már csak a sültbolond fog építkezni a 2021-es energetikai szabályok alapján. A világ pénze nem lesz elég egy építkezésre már most sem. Akiket én ismerek és belevágtak mind nagyon panaszkodik, hogy brutálisan drága minden, anyagköltség is de a munkaerő meg pláne.
Már nem egy helyről hallottam, hogy megegyeztek a mesterrel, de nem jött, mert kapott egy jobban fizető munkát. Az egymásra épülő tevékenységek miatt meg minden csúszik, ami további idegesség meg többlet költség.
Én egyre inkább úgy látom, hogy nem normális, aki most építkezik és mi lesz később, amikor mindenféle kuruzsló megújuló energiást is alkalmazni kell, mert a szabályok miatt?
sakal83 2019. 09. 14. 10:45
Előzmény: #48748  mamoka47
#48752
En azert egyet tartanek
sakal83 2019. 09. 14. 10:44
Előzmény: #48748  mamoka47
#48751
Na. Ez meglepett:) en is telket (is) nezek opciokent. Nekem is a piaci hirdetesi ar alatt ment el az utolso minusz 6mval augusztusban ugy h a piac alatt minusz 2mval tettem fel. Egy erdeklodo volt... 
mamoka47
mamoka47 2019. 09. 14. 10:02
Előzmény: #48749  tihamer
#48750
 Kisebb rész telekvásárlás Bp környék, valamennyit """ elbaszunk"" egy rész GBP maradék inflációkövető állampapír.
tihamer
tihamer 2019. 09. 14. 09:56
Előzmény: #48748  mamoka47
#48749
És mibe fekteted a több 10 milliós Huf-ot?
mamoka47
mamoka47 2019. 09. 14. 09:48
Előzmény: #48746  sakal83
#48748
 Innen már nem megy sehova a piac,szerintem most nyáron tetőzött! Hat év vásárlás után  megkezdem a kiszállást a panelokból. 7-10 milliós vásárlások mentek fel 25-30 milliós sávba. Az elsőt 2 hete hirdetem alulról a 4. legolcsóbb áron,hát mit mondjak!!?????  Vevő sehol.Ha el akarok adni, én a tőzsdén is borítani  szoktam,ott adom ahol van vevő. Ha kell minden héten csökkentek 1 millát az áron.  Ha lesz üzlet, majd megírom. További áremelkedést már nem várok.
tihamer
tihamer 2019. 09. 14. 09:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#48747

A túl sok HUF készpénz hosszabb távon el fog értéktelenedni, pláne ha recesszió lesz.
"Végül a forintárfolyamról beszél a jegybankelnök, ez nem annyira izgalmas, hiszen eddig is tudtuk, hogy a devizakockázatoktól nagyrészt megszabadult Magyarországon a forint szerepe a villámhárító: ha gazdasági probléma, baj, nehézség, lassulás van, akkor ezt exportélénkítéssel/leértékeléssel ellensúlyozzák. Nem véletlen, hogy a recessziós félelmek közepette értékelődik le a forint, és nem véletlen, hogy ez az MNB-t egyelőre nem zavarja."
http://www.zsiday.hu
sakal83 2019. 09. 14. 07:18
Előzmény: #48742  berlini
#48746
Es mi van akkor ha felmegy duplajara vagy akar triplajara a kinalati ar? Ha nincs rajta ertelmezheto albi dij hozam akkor minek? Ha hirtelen lesz egy kamatemeles azonnal beleall az ara a foldbe. Lasd japan 1989. Soha nem volt meg japanon kivul 4 ev alatt 3xos ingatlan aremelkedes csak itt es most... teljesen ertheto ami irsz es igazad is van reszben en is keresek meg lakast de csak hitelre. De ha nem lesz erdemi fizu emelkedes akkor az ingatlanbefektetes is felejtos lesz mert 2%os hozamnal 50 ev a megterulesed.  Eleve a leirasi kulcs is 2% egy ingatlannal. Ha veszel egy 60 eves panelt az jo esellyel mar a vegere remegos lesz 110 evesen. Egyszeruen nem eri meg ha viszed melle az eszkozarkockazatot aminek a bedolese a jegybankok kezeben van...  a negativ hozam igy az ingatlant negativan is erinti mar. Probald egy kicsit elengedni amihez ragaszkodsz es tekints a fentiekre objektiven. A negativ kamat eszi a penzt; es pont ezzel pusztitja az allamadosagot. Pont ezt a hatast eri el az ingatlannal is. Szep lassan olyan draga lesz hogy csak alacsony kereslet lesz de magas aron. A hozamat a negativ kormyezet epp igy nyomja le ertelmezhetetlenre ugy hogy van az ingatlannak "lejarati ideje" is...
MrLajos 2019. 09. 14. 05:35
Törölt hozzászólás
#48745
MrLajos 2019. 09. 14. 05:15
Törölt hozzászólás
#48744
MrLajos 2019. 09. 14. 05:11
Törölt hozzászólás
#48743
berlini
berlini 2019. 09. 14. 01:30
Előzmény: #48737  sakal83
#48742
Egy újabb zagyvaság.
"Es nekem a visszaeses faj mert nem szallhatok be biznizbol egy piaci ar -10%os ingatlanba mert NEM VISZI EL SENKI PIACI ARON:)"
Ugyan olvasd már e mielőtt elküldöd a hozzászólást, amiből az amortizáció kapcsán csak egyet lehetett leszürni:
halvány gőzöd nincs arról, hogy mi az amortizáció.
A pénz folyamatos leértékelődése idejében aki nem fizikailag megfogható eszközökbe fektet az egyszerűen nem tud számolni.
Miért olyan nehéz elképzelni , hogy a világ vezető jegybankjai együttes intézkedései, a mennyiségi lazitások, negativ alapkamatok miatt itt akár pár éven belül felmehetnek az ingatlanárak (és egyéb eszközárak) akár a duplájukra.?
Ezzel nem azt állitom, hogy reálértékben is a dupláját érik majd. De az biztos, hogy akik jó elhelyezkedésű ingatlanok és ehelyett MÁP+ -ba fektetnek azok elvesztik a vagyonkájuk egy részét.
berlini
berlini 2019. 09. 13. 23:57
Előzmény: #48704  sakal83
#48741
Azt hiszem megpróbáltam megmagyarázni mi a különbség a tranzakciószám esés és az ingatlanárszinvonal csökkenés között.
Feladom, nem megy.
Igazad van!
Az ingatlanpiac egyre nagyobb zuhanásban van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek