Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2019. 09. 13. 22:10
Előzmény: #48739  impudent
#48740
Az igy van. 40m nagyon sok penz.  Foleg osszerakni. Elveszteni pedig konnyu.
impudent 2019. 09. 13. 21:46
#48739
Ha lemegy az a tenyleges erteke ala azt is megirom.
De itt nagyon el van szallva mindenki.
Dobaloznak a 40 milliokkal de kinek van itt ennyi penze kp ban ?
A lakossag par szazalekanak.
De azok ilyen szarokkal nem is foglalkoznak.
Nagyon kell mar egy kis kijozanodas
sakal83 2019. 09. 13. 21:01
Előzmény: #48737  sakal83
#48738
Ha jol emlekszem toled sem vittek el... piaci aron..
sakal83 2019. 09. 13. 20:58
Előzmény: #48736  Törölt felhasználó
#48737
Latom Te is csak irsz es nem olvasol:) nem irtam eddig sem arcsokkenesrol. Visszaesesrol irtam. Es igen. 2-3m nyereseg 40m forinton NULLA. Ha vmi 5m forinttal olcsobb a piacon jelenleg az max 1;5m forintot hoz...  valamint 5% alatti albidijhozam alatt nevetek az ingatlanon.:)
Mar tobbszor irtam NCSEED-nek azt kivanom hogy a panelja 100mos kinalati aron legyen a negativ kamatos vilagban. Akkor majd rajon hogy az elkepzelt vilaga nem letezik.  :) valamelyikotok is azt hiszi hogy egy hosszutavon negativ kamattal amortizalt vilagban az amortizacio mem erinti az ingatlant illetve az abbol fakado hozamot? Borzalmas nagy tevedesben vagytok. Inkabb imadkozzatok hogy az ingatlanok albi dijanak hozama ne essen az amortizacio %anak kornyekere:)
En nem feszotettem fel semmilyen fonalat hanem ncseed felfujta es elterelte a temat szokasa  szerint: eredeti allitasom" visszaeses van; de alacsonyabb ar csak eladasi kenyszer eseten lesz; egyebkent minimum oldalazas de inkabb novekedes az arakban" a tobbit kerdezd ncseed terelo baratunktol. Es nekem a visszaeses faj mert nem szallhatok be biznizbol egy piaci ar -10%os ingatlanba mert NEM VISZI EL SENKI PIACI ARON:)
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 20:36
Előzmény: #48732  sakal83
#48736

Te felfeszítesz egy logikai vonalat arra az egyetlen opcióra, hogy egy házaspár békésen elválik és hogy minél hamarabb új lakásba költözhessenek, ezért megegyeznek értelmes emberek módjára, hogy akkor mélyen piaci ár alá mennek, aztán gyors osztozkodás és viszlát. Ja és feltételezed, hogy nagy ingatlanvagyona van a párnak nem egy hitellel sz.rrá terhelt (értsd nem fogják a béka segge alatti áron eladni, mert legalább nullán ki akarnak szállni belőle) ingatlanjuk van.
Az sem túl logikus, hogy mondjuk össze tudtak szedni egy tehermentes 50m lakást, ami kapásból nagyon jó fizetést feltételez, de egyik fél se kívánja a másikat kivásárolni még az alacsony áron sem. Miért is nem? Esetleg valami gány van a lakással?
Gyerekek, megnéztem a koponyeg.hu-n és jövő hétre szeles időt jósolnak és sokkal hidegebbet. Ez tuti biztosan ingatlanár csökkenést fog okozni, ki kell csak várni.
Hihetetlen, hogy mikbe nem kapaszkodtok kétségbe esetten, mert a nagy esés csak nem jön el. Most ez lesz 5-10 évig egy oldalazó, kissé felfele araszoló piacon? A legkisebb negatív előjelű hírt már felnagyítja valaki és ingatlan áresést fog várni, csak a piacnak elfelejtenek szólni, hogy merre is kéne menni.
Azt továbbra sem értem, hogy egy szerinted jelentősen alulárazott ingatlanra miért nem repültél rá befektetőként vagy annyira smafu lenne az a kb fél év alatt elérhető 2-3m haszon? Mert ha nagyon olcsón tudsz venni, akkor ráteszel 2-3 misit és még úgy is elviszik tőled fél év alatt, ha egyébként nincs gond a kéglivel.
A válás egyébként ingatlanos hívószó, hogy azt képzelje a vevő, hogy ócsón az övé lesz csak most és csak neki. Hasonlóan a használt autóknál a hölgy tulaj, nemdohányzó, idős házaspár csak templomba járt vele stb.
sakal83 2019. 09. 13. 20:30
Előzmény: #48734  sakal83
#48735
Ja es a dhs statisztikakat is havonta linkelte. Most hogy latszik a visszaeses hanyagolja. Hisz fel a draga:)
sakal83 2019. 09. 13. 20:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#48734
:) abban biztos vagyok h a lakasok a frusztraciojat nem oldottak meg:) bar politikusnak bevennek mert kulonlegesen el tudja terelni a temat es kiragadott reszletekbol epitkezve szediteni:) most is eljutott abbol hogy a visszaesesbol csinalt arcsokkenest majd az eladasi kenyszerbol valastemat ami termeszetesen noveli a paneljai iranti keresletet:) a kedvencem a valtale mar kerdes volt sugalva hogy mar ebben van tapasztalata. Persze par honapja meg azt irogatta h o tokeletesen valasztott part:) gondolom az erre iranyulo kerdesre a valasz elmarad:) persze mar jo reg ota nem vett nem ad el nem is szandekozik:) igy persze relevans a hypeja:) 
impudent 2019. 09. 13. 20:25
Előzmény: #48730  impudent
#48733
45 milla mar egy 200 as haz erteke ott.
sakal83 2019. 09. 13. 20:19
Előzmény: #48729  Törölt felhasználó
#48732
Mert nem kellett volna nekem ha beleragadnek egy krachnal. Ennyi illetve talonba raktam. Ezert tudtam h elvittek. Ti kezdtetek az egyedi peldakat miszerint egy valas eseten nem alakul ki eladasi kenyszer. Nem a fenet nem az esetek jo reszeben:) max gazdageknal nem kenyszer... azok meg eleve f*szragok... nem az alku nagy hanem az ar alacsonyabb. Illetve h az istenbe ne lenne kenyszer az eladas egy ingatlan eseten. Nem fogjak negyesbe csinalni... nem is ertem... az hogy balhes az ok de ha meghirdetik vagy a birosag kotelez akkor nem arulgatok taboraban vannak
MrLajos 2019. 09. 13. 20:19
Törölt hozzászólás
#48731
impudent 2019. 09. 13. 20:18
Előzmény: #48729  Törölt felhasználó
#48730
A xv ben ujszeru az sok mindent jelenthet.
82 m2 es erteke max valahol 25 nel van.
Plusz minusz 3 milcsi. 
A paraszt aki 40 et adott erte 15 millaja elment a levesbe.
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 20:08
Előzmény: #48726  sakal83
#48729

Ha annyira jó vétel volt, akkor miért nem csaptál le rá? Ha már kiragadunk példát, akkor cimobrám a nyugatinál vett 20m alatt 2009-ben egy hatalmas kéglit,100nm felett, mert az eladónak 1 napon belül kellett a pénz a kezébe a privát szerencsejáték adósságai miatt. Így még mindig jobban járt.
Most akkor melyik volt a jobb vétel?
Annyiban adok igazat csak neked, hogy mivel kétfelé oszlik a veszteség kicsit többet hajlandóak lenyelni, de nagy vesztegéset nem fog egyik se elviselni. Mert te találtál 1 válófélben levő párt, aki hajlandó volt 5 millát engedni, az még semmit nem jelent. Lehet, hogy egy éppen munkanélküli ember ennél többet is engedett volna, csak vidd. Én eleve nagyon kevés olyan lakásba futottam bele, amit elváló párok adtak el és nem tapasztaltam nagy hajlandóságot abban a pár esetben a nagy árcsökkentésre.
1kor: házasság: babaváró, csok ? folytassam? jönnek a  gyerekek, emiatt nagyobb lakásba költözés utána sorház/ház. Utána a gyerekeket kistaférungolni, ha valaki megteheti lakáshoz segíteni.
A gyerek a modern világ legnagyobb üzlete egyébként, nem véletlen a jajveszékelés a kevés gyerek miatt. Mennyi pénzt elkölt az ember a gyerekére, amit magától megvonna egyébként? Inkább bele sem gondolok. Ha egy jól kereső családba születik gyerek, akkor felfoghatatlan összeget elköltenek rá majd a szülők, kiszámolták ezt a minden hájjal megkent közgazdászok.
lakni_kell_valahol 2019. 09. 13. 20:01
Törölt hozzászólás
#48728
1kor13
1kor13 2019. 09. 13. 19:54
#48727
Kedves szagértők, kérdezném tőletek, hogy a válás ellentete, a házasság milyen hatással van keresletre és a kínálatra? Gondolom mindenki marad a pozíciója szerinti véleménynél....
sakal83 2019. 09. 13. 19:50
Előzmény: #48725  Törölt felhasználó
#48726
2 honapja voltam egy valasnal. 82nm ujszeru a 15ben 41ert mert kellett a penz. 1 het alatt ment el. Ebben minimum 5m volt. Szerintem kar rugozni ezen...
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#48725

A válás ráadásul szétaprózza a családokat, ezért inkább igényt támaszt a lakások iránt, mert nem mindenki úgy van ezzel, hogy akkor reggel emellett a nő/férfi mellett ébredtem és este meg párcsere.
Hanem sokkal inkább az addigi 1 lakás helyett 2 lakásra van szükségük, akár átmenetileg, akár véglegesen. Hogy azt bérlik vagy veszik nem mindegy ugyan, de a bérleti piac is az ingatlanárat támasztja közvetve.
Egy olyan embernek, akit kirúgtak a munkahelyéről sokkal inkább van eladási kényszere, mint egy olyan párnak, akiknek van bevétele, de magánéleti okok miatt akarják a lakást eladni.
Szerintem annyi igazság lehet ebben, hogy mivel az egy főre jutó veszteség ilyenkor ugye csak a fele, ezért talán egy kicsit jobban hajlanak az alkura. Ez függ azért attól is, hogy milyen régóta árulják.
Tehát mondjuk egy 50m lakást normál eladónál le lehet alkudni tegyük fel 47,5-48m-ra, akkor egy házaspár esetén még egy kicsit alá lehet menni, mondjuk 46,5-47m, mert a veszteség az elképzelt és tényleges ár között eloszlik 2 ember között.
A gond csak az, hogy itt is egy szép hosszú folyamat, amíg beadják a derekukat. Több hónapig fogják árulni és csak utána fogadják el az alacsonyabb árat. Ha valaki nagyot szeretne alkudni, első dolga legyen mindig megkérdezni, hogy mióta árulják a lakást. Friss hirdetésnél általában pofára lehet esni a nagyvonalúan odadobott -10-15-20%-os "ajánlattal" :)
Ráadásul azt is meg kell érteni, ha egy házaspár mégis hajlandó lenne nagyon komoly engedményre, akkor a jobban kereső fél biztosan megpróbálja majd kivásárolni a másikat, naná, hiszen akkor a piachoz képest jó áron jutna hozzá a teljes lakáshoz. Olyan is lehet, hogy jön az új kan vagy nő és akkor ketten kivásárolják a régi házastársat.
sakal83 2019. 09. 13. 19:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#48724
Te valtal mar el?
sakal83 2019. 09. 13. 19:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#48723
Ok. Szerintem eladasi kenyszer sokszor a valas szerinted nem. Orokles idos megbetegedese mind mind eladasi kenyszer. De igazad van meg a fogalom sem letezik:) es soha nincs olcsobb lakas a masiknal. Minden lakas ugyanannyi:)
lakni_kell_valahol 2019. 09. 13. 19:10
Törölt hozzászólás
#48722
Toniba 2019. 09. 13. 18:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#48721
Nem biztos, hogy növeli a lakások iránti keresletet. Ha mindkét fél összeköltözik az új párjával, aki addig szingli volt, akkor 1 lakás felszabadul.
Ettől eltekintve a vállás eladási kényszer.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek