Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 09. 13. 18:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#48720

Én amikor lakást kerestem volt egy pár, aki előttünk (ingatlanossal voltam) vesztek össze nagyon durván, már hajtépés is lehetett, de azt már nem vártuk meg :) Pedig nagyon jó kégli volt, dunára néző 2 külön bejáratú szobás, de ilyen állat eladókkal inkább nem erőltettem.
Azon vesztek össze, hogy a férj eladta volna inkább a lakást és osztozott volna, mert hitel volt rajta, a felesége meg ragaszkodott ahhoz, hogy ő összeszedi a pénzt és kifizeti inkább a volt férjét.
Egyértelmű, hogy egy válás megmozgatja a piacot és leginkább az a történet, hogy valamelyik fél igyekszik a másikat kivásárolni, aki meg után vevőként jelenik meg egy kisebb lakásra. Vagy bérel.
Ismerősi körben volt sajnos sok válás, de nagyon kevesen adták el a közös lakásukat, olcsón meg egyikük se. Akármennyire nem szeretik egymást, azt hamar megértik, hogy ne adják el olcsón és minél tovább árulják, annál inkább megjön a kedve valamelyiknek, hogy kivásárolja a volt házastársát.
Egyébként én pályáztam egy elvált ismerős házaspár lakására, feldobtam nekik ezt a kisebb lakást és ráfizettem volna, de a vége az lett, hogy nem adták el, hanem kivásárolta a manus a volt felesége részét, de tényleg nem sokon múlt. Ez egy reális lehetőség nagyobb lakásra váltani jó ár/érték arányon.
Aki nagyobb lakásra akar cserélni, annak megérheti olyan lakásra pályázni, amit elvált pár árul és feldobni nekik, hogy akkor cseréljék el ráfizetéssel.
Toniba 2019. 09. 13. 18:49
#48719
Ingatlanos tanácsa, hogy most még ár alatt se vásároljak.
Kérdezhetitek, milyen ingatlanos az ilyen?
A válaszom: jó barát.
Aki el akar adni, annak a hirdetési árak alatt van esélye.
Ha valaki év elején adott el, lehet hogy elcsípte a csúcsot.
NASASpaceShuttle
NASASpaceShuttle 2019. 09. 13. 17:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#48718
Ez olyan mint az XY (nyugdíjas, külföldi stb.) elveszi a munkát :) mintha nem fogyasztana semmit :)
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 09. 13. 17:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#48717
Azért még így is pont elég sokáig kitartott ahhoz, hogy néhány generáció életét tönkretegye. 
sakal83 2019. 09. 13. 16:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#48716
Hogy igy megszolitottal koszonom hogy fizeted nekem a kamatot a mapbol. :) remelem azert adozol a 3%os hozamu panelbol:) en annak orulnek ha a paneled 1000mot erne es tovabbra is 150kert adnad ki:) egeszen az osszedoleseig:) agyaska
sakal83 2019. 09. 13. 16:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#48715
Mi van? Egyedi esetben hogyne kellene egy valasnal lefele mozditani az arat? Gyorsan eladjak kicsit olcsobban mint a piaci mert nem ernek ra. Mi futene ezen? 
Eladja az 50mas keglit 45ert oszt mennek amerre akarnak. Attol meg mnem veszik meg 40mert mind a ket paneled...
Ne felj mar ennyire:)
lakni_kell_valahol 2019. 09. 13. 16:20
Törölt hozzászólás
#48714
lakni_kell_valahol 2019. 09. 13. 16:13
Törölt hozzászólás
#48713
MrLajos 2019. 09. 13. 16:09
Törölt hozzászólás
#48712
sakal83 2019. 09. 13. 16:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#48711
Ne... ne farassz kerlek. Eladasi kenyszerrol beszeltem nem keresletrol... kontra 2.
lakni_kell_valahol 2019. 09. 13. 15:36
Törölt hozzászólás
#48710
sakal83 2019. 09. 13. 15:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#48709
Aki meg toled berel majd az annyit fog kerni az oregkori apolasodert hogy a bejovo albidijon felul meg a nyugdijad is ramegy:) ezt hivjak negativ kamatnak:) a berbeaadas sem lesz tobb 1-2%nal:) de jo sokat fog erni a panel:) es meg fogja erni az albi:)
impudent 2019. 09. 13. 15:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#48708

nekem semmilyen hitelem sincs, majd ha -1% ra kapok akkor lesz.
de még Én se szívesen vállalnék be több százezres törlesztőket mint azt a paraszt teszi.
nagyon veszélyes ez a játék amit a paraszt bevállal
sakal83 2019. 09. 13. 15:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#48707
Eladasi kenyszer mitol jonne? Mondjuk valas... latom szeretsz kontrazni:) hol olvastad hogy egyebkent eladasi kenyszer jon? Ne felj mar ennyire hidd el olyan draga lesz a panelod hogy nem lesz ra vevod osszedolesig:) 
lakni_kell_valahol 2019. 09. 13. 14:57
Törölt hozzászólás
#48706
sakal83 2019. 09. 13. 14:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#48705
"A technológiai fejlődés, a demográfiai és a geopolitikai változások, mint korunk új megatrendjei, a növekedési lehetőségek mellett a kamatkörnyezetet is befolyásolják"
En ezt emelnem ki mint valos okot. Ecceruen: nincs eleg paraszt aki kifizetne a kamatot. Igy a sok ingyenelonek meloznia kell. 
sakal83 2019. 09. 13. 14:43
Előzmény: #48687  berlini
#48704
Ki irta azt hogy csokkennek az arak a forgalomvisszaesestol? En nem az tuti... de az hogy visszaeses van a teny amit szamadatok bizonyitanak. Es ogen. A bpi piac melyrepulesben van. Az uj bejelentesu ujepitesu lakasok szama darabokra esett a hasznalt kinalat borzalmas lett magas kinalati arszinten alacsony forgalom mellett. Mi ez ha mem visszaeses? Ha te nem igy latod akkor mas fogalomtarat hasznalunk. Eladasi kenyszer nelkul nem lesz arcsokkenes. Csak par jobb vetel akiknek el kell adni. Az ujepitesu bekerara pedig a magasban lesz igy zero lesz a piac.
sakal83 2019. 09. 13. 14:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#48703
Miert csokkene az ar atol hogy kisebb a forgalom? ...
impudent 2019. 09. 13. 14:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#48702

az eszközárak növekedéséről csak annyit ,hogy a gazdasági folyamatok spontán reakciói rendezik ezt a kérdést és gátat szabnak az őrületnek.
wawa1 2019. 09. 13. 14:19
Törölt hozzászólás
#48701

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek