Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
lakni_kell_valahol 2019. 09. 12. 09:50
Törölt hozzászólás
#48640
lakni_kell_valahol 2019. 09. 12. 09:48
Törölt hozzászólás
#48639
impudent 2019. 09. 12. 09:47
Előzmény: #48636  sakal83
#48638
a fix hitelbe a kezességvállaló belebukhat, csődhullám alakul ki azoknál akik a lánc végén vannak és a fedezetet biztosították.
sakal83 2019. 09. 12. 09:39
Előzmény: #48634  terelemel
#48636
Azért szimpatizálnak itt többen a fórumon, mert hasznot remélnek/látnak. Ez az egyszerű ok. Ők akkor is ezt modnanák, ha fordított lenne az irány és abban ülnének. Csak a pozíciótól függ a "pártállásuk". HA valaki esésről, albi árcsökkenésről még csak írni is merészel, abban a pillanatban jönnek:) Tipikus Sales attitűd. Mivel nem hülyék, tudják, hogy ez hosszútávon rossz, de kizárólag EGYÉNI érdekben tudnak és akarnak gondolkodni. Általában ezeket az attitűdöket hívják "spekulánsnak, csalónak" köznyelven. Mindig ez az irány okozza a válságot/csődöt, mert addig húznak egyéni érdekből amíg lehet, a "pesszimisták" pedig vissza. Együttesen értlmezhető az irány. Most túlsúlyban van ez az attitűd, ha válság lesz, akkor meg a "pesszimisták/realisták" lesznek túlsúlyban. A középút még ne mnagyon sikerült soha, csak ha egy időszak csúcsa és alja között egy egyenes vonalat húzol. Az adja meg a trendet. Az albiárnál és az ingatlanárnál ezt megtettem. A trend felfele tart mindig:) Jelenleg az a probléma, hogy ez az árszint hosszútávon nem fenntartható ekkora jövedelemmel, mert az eszközök el fognak amortizálódni a megtérülésig. Ezért két lehetőség van. Vagy csökken, vagy durva inflációval beérik a jövedelmek. Az biztos, hogy ezzel a módszerrel reálácsökkenés lesz hosszútávon. Ezért érdekes a fix hitel lehetősége. 
impudent 2019. 09. 12. 09:31
Előzmény: #48634  terelemel
#48635

merő speka lett az egész világ, élen az államokkal akiknél van a nagy suska.
a plebset továbbfogyasztásra vinni, elégedettséget gerjeszteni miközben belül rothad minden.
lsd osztrák állampapír ,kibocsátották 2% on majd a spekák felvásárolták,
utána 1% on és az előző spekák jártak jól.
majd jön a 0% meg a -5% és így tovább , amikor a helyzet tarthatatlan lesz a gazdaság védekező mechanizmusai kiborítják a bilit.
terelemel 2019. 09. 12. 09:24
Előzmény: #48625  berlini
#48634
Szerintem a kisembernek az lenne a fontos, hogy a penzet bankban tudja tartani, es az eletere koncentralni, nem pedig azon spekulalni hogy tudna a kis megtakaritasanak legalabb a jelenerteket megorizni.
Szerintem a kisembernek az lenne a fontos, hogy viszonylag kis onerovel tudjon maganak lakhatast biztositani, megha kamat magasabb is. Nem kerdes mi a jobb, 200K 2% kamattal vagy 100K 4% kamat?
Szoval nem is ertem hogy lehet szimpatizalni azzal az elkerulhetetlenul soha nem latott csodbe robogo irannyal amit (tobbek kozott a whatever it takes inkompetens olasz bohoc) jegybankok hoztak ossze az elmult 8-10 evben.
A kapitalizmus termeszetes velejaroja a recesszio. Namost sikerult ezeknek a szerencsetlen majmonkak olyan helyzetbe hozni az egesz vilaggazdasagot, hogy a legkisebb csokkenes sem fer mar bele soha nem latott osszemolas nelkul (az EKB lazitani akar amikor 1% csokkent a GBP novekedes, HAHO, nincs recesszio, csak lassulat, de ok mar tovabb rontjak az egeszet). Szerintem csak a teljesen vak nem latja hogy ez hova vezet, raadasul egyre gyorsulo sebesseggel.
lakni_kell_valahol 2019. 09. 12. 09:12
Törölt hozzászólás
#48633
Criscito 2019. 09. 12. 09:04
Előzmény: #48631  panczgab
#48632
Csak az inflációhoz: Ugye a magyar infláció a toleranciasávon belül van egyelőre, az inflációs pálya a május környéki csúcshoz képest most lefelé mutat. Akkor 3,9% volt a csúcs, most 3,1% lett augusztusban. És erre is számított az MNB is még májusban! Tehát tökéletesen bejött a számításuk egyelőre. Ami még szerintem fontos, hogy a jegybanknak az alapkamat emelésen kívül még van néhány eszköze arra, hogy kordában tartsa az inflációt. Tehát egy kicsit megugró infláció esetén sem kell rögtön alapkamat emelést várni szerintem. 
panczgab 2019. 09. 12. 08:48
Előzmény: #48625  berlini
#48631
Szerintem évi 3 százalék sem lesz a forint euróval szembeni leértékelődése. 10 évre még jósolni sem merek, de én az elkövetkező évekre legfeljebb stagnálást várok. Ebbe beleférnek nagy kilengések, pl. akár 346-9 euró pár hónapon belül. De ez hiszti és speki, majd visszamegy. A dollárral szemben forinterősödést várok, jelentőset. 
"valós infláció" - ilyen nincsen. Az infláció számításfüggő, mindenkinek más és más a fogyasztói kosara, nem érdemes ezen sokat rugózni. A mezőgazdasági termékek ára emelkedik, de ez is elég vegyes szegmens, az áremelkedés jelentős részben a minőségibb (bio, stb) termékek népszerűségének tudható be.  A teszkókenyér nem úgy mozog, ahogy a bioalma. A rezsi nem nő, a felújítási költségek viszont robbantak. Mondjuk az kétségtelen, hogy a lakhatási költségek alul vannak súlyozva a kosárban. Láthatóan az MNB is inkább csak az éppen aktuális kommunikációs céljaihoz igazítva beszél az inflációs célokról. Elértük azt az inflációs szintet (a hivatalosat is), ahol már a korábbiak fényében szigorítani kellene, de ez eszük ágában sincsen, hiába gyengült a forint is. Láthatóan a foglalkoztatás és a növekedés sokkal fontosabb nemcsak a forint árfolyamánál, de még az inflációnál is (nyilván a német lassulás is közrejátszik abban, hogy nem emelnek, nemcsak a forint árfolyamának bevallott, és az infláció bevallatlan ignorálása).
impudent 2019. 09. 12. 08:38
#48630

egyre több idegenajkú, Pl Lengyel nagyhangú pofázást hallok az Aldiban.
már a Lengyelek jönnek ide gazdaságot építeni
Hathor
Hathor 2019. 09. 12. 07:39
Előzmény: #48611  vincit
#48629
Durva
impudent 2019. 09. 11. 22:04
Előzmény: #48627  impudent
#48628
Marmint erosebben fluktual a behozatali mutato.
Ezt akartam irni.
impudent 2019. 09. 11. 21:59
Előzmény: #48626  impudent
#48627
Az importcegek akik a lakossag fogyasztasat ellatjak jelentos vesztesegeket konyvelhetnek el.
Jo par eve nagyobb a behozatal mint a kivitel.
impudent 2019. 09. 11. 21:41
Előzmény: #48624  johai
#48626
Most hianyzik a devizatartalek amit odaajandekoztak a gazdag devizaadosok megmentesere.
berlini
berlini 2019. 09. 11. 21:33
Előzmény: #48619  panczgab
#48625
Visszaolvastam, és azt irtam, hogy a forint értéke a felére esik vissza.
Nem irtam az időtávot, de ez akár több mint 10 év is lehet.
A valós infláció kb. 5-6% között mozog. Igy össze is ez a gyengülés.
Az euróval szemben (ami ugyancsak gyengül évi 1-2%-ot) az árfolyamgyengülés valószinűleg marad az évi 3% alatt.
johai 2019. 09. 11. 21:31
Előzmény: #48621  impudent
#48624
Alkalmatlanok ha valami problema lep fel,a 2/3 nak,ami ugye 50% koszonhetik hogy egyaltalan hatalmon maradtak.....sajnos ez nem sok joval kecsegtet a jovore nezve..
A forinttal kapcsolatban sem,eddig ugy vettem tudjak mit csinalnak,de nagyon ugy nez ki csak rogtonoznek.
Ha valami nem jon be agyonhalgatjak,es azt sugarozzak ami koser nekik,igy aztan ugy nez ki hogy csodat csinaltak:)
berlini
berlini 2019. 09. 11. 21:28
Előzmény: #48619  panczgab
#48623
nem beszéltem forint bezuhanásról.
Évi 3%-os gyengülés az euróval  szemben viszont benne van. 
impudent 2019. 09. 11. 21:16
Előzmény: #48621  impudent
#48622
Szerintem a kamatemeles mar egy kicsit jelentosebb is atlyukasztja a fidesz rendszert hiszen a haveroknak megszunik a 0 kamatu allami penz.
Ezert tartjak ilyen szinten.
A magyar bankrendszer gyakorlatilag egyszintu fideszes.
Mindenki az mnb penzcsapjain csung.
impudent 2019. 09. 11. 21:12
Előzmény: #48620  johai
#48621
A fidesz osszefosta magat mar a 800 emberes leepitestol is.
Mi lesz egy igazi jelentosebb kamat vagy befektetoi mozgasnal.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek