Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kicsitkivancsi 2019. 09. 08. 12:20
Törölt hozzászólás
#48320
hunor555
hunor555 2019. 09. 08. 12:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#48319
Hát szerintem sokszor hülyeséget írsz, de most egyet kell értsek veled. Baromi sok falusi eladhatatlan ingatlan van és még több lesz. A pestit mindig el lehet majd adni, ezeket nem. Ez az öröklés érdekes téma. Akik ilyen helyről próbálnak felkapaszkodni az esélytelen. Egy lehetőséget látok, közel pesthez de még fel nem fedezett falvakban építkezni, vagy telket venni ami 10 20 év múlva frekventált hely lesz, szigorúan autopalyahoz közel. A környéken Dunakeszi veresegyhàz Szada gyakorlatilag élhetetlen olyan dugók vannak arra, tuti nem költöznek oda. Bag mondjuk lehet egy ilyen felkapastkodo település lesz a jövőben. Jó, van egy pàr C, de aki most már jól keres de még fiatal, és nem örököl beljebb valami jót azoknak ideális lehet. M3 közel, és még olcsó.
kicsitkivancsi 2019. 09. 08. 12:11
Törölt hozzászólás
#48318
signal2
signal2 2019. 09. 08. 12:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#48317
Örülök, hogy ennyire tartod a nyugdíjasokat. Akkor leszűkítem arra az egymillióra, aki egészségileg és erőnlétileg viszonylag rendben van. Aki magát ellátni képtelen, annak meg teljesen mindegy, hogy panel vagy ház.
signal2
signal2 2019. 09. 08. 12:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#48316
Eladják az 5 milliós házukat, és vesznek 25-30 millióért panelt? Ugye csak viccelsz...
johai 2019. 09. 08. 12:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#48315
Oregkorban vesz palelt...aztan mibol?
Igaz ha elvesz egy 40 alatti menyecsket,es bevalaljak a kolkoket,ez esetben eleg a babavaro a bankoknak,es boldog tulajdonosa lehet egy 30-40 millas pesti panel lakasnak:)
kicsitkivancsi 2019. 09. 08. 11:49
Törölt hozzászólás
#48314
lakni_kell_valahol 2019. 09. 08. 11:33
Törölt hozzászólás
#48313
signal2
signal2 2019. 09. 08. 11:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#48312
Ok, tehát ha én egy bp-i panelban élő nyugdíjas vagyok, pénzügyileg egy elég jól jövedelmező lépés eladni a panelt, és töredék áron venni egy házat egy vidéki nagyvároshoz nem túl távoli, kiürülő faluban. Pl. a Baja, Salgótarján és Kaposvár környéki falvakban pármillióért lehet házhoz jutni. Időben még nem is biztos, hogy több eljutni a rendelőbe kocsival, mint Budapesten, és még egészségesebben is élhet.
Ennek másik vetülete, hogy azok a fiatalok, akik ezekből a falvakból indulnak el, milyen kilátásokkal kezdik az életet. Lesz valaha lakásuk? Mert örökségből nem sokra számíthatnak.
lakni_kell_valahol 2019. 09. 08. 10:57
Törölt hozzászólás
#48311
sakal83 2019. 09. 08. 10:57
Előzmény: #48308  hunor555
#48310
Ez folyamatosan felfele fog hatni a bpi ingatlanarakra a fokozodo urbanizacio miatt
impudent 2019. 09. 08. 10:56
#48309
Egy dolog ami biztosnak tunik az olcso hitelek es eladasi kenyszer kapcsan.
Amig ez a gazdasagi fellendules tart es a paraszt kapja az olcso hitelt es meg jo keresete is van addig nem lesz eladasi kenyszer illetve arcsokkenes
hunor555
hunor555 2019. 09. 08. 10:41
#48308
A magyar reformok működnek! Fuu mi lesz itt 10 év múlva...  ezek a csaladtamogatasok mint halottnak a csók. Vagy csok haahha. https://www.ksh.hu/gyorstajekoztatok/#/hu/document/nep1906
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 09. 08. 09:53
#48307
"Az elemzés szerint a felújításra fordított támogatással együtt az ügyletek közel kétharmada az ingatlanpiacra és a lakásállományra van erőteljes hatással, illetve sokan meglévő hitelüket elő- vagy végtörlesztik a pénzből.A független hitelközvetítő több mint 200 babaváró támogatást vizsgált meg az elmúlt időszakban benyújtott igénylések alapján. Ebből kiderült, hogy az igénylők 13 százaléka megtakarítási céllal veszi fel a támogatást, ezen belül részben a később megszületendő gyermek miatt, részben pedig magyar állampapír pluszt vásárolnak belőle.A támogatást igénylő friss házasok 10,5 százaléka pedig valamilyen régebbi hitelét szeretné részlegesen vagy teljesen törleszteni. Elenyésző számban voltak olyanok is, akik autóvásárlást vagy a vállalkozás fejlesztést jelölték meg a felhasználás céljaként."
https://dh.hu/hirek-tobb-mint-60-lakasvasarlasra-vagy-felujitasra-kolti-a-tamogatast
sakal83 2019. 09. 07. 22:51
Előzmény: #48305  InvJonny
#48306
Pontosan igy van ahogy irod. Mondjuk en most mapba csucsulok de nezegetem az alilertekelt lakast tovabbra is fix hitel komboval. Kpra eleresztettem de vissza kell szallnom egy jo vetellel. Csak azon morfondirozok hogy egy csoroingatlanba rakjam vagy egy relativ dragat epitsek ami jelenleg 20mval tobb mint amennyiert bekerultetnem. 
InvJonny 2019. 09. 07. 22:07
Előzmény: #48295  sakal83
#48305
17 év végén vettem az utolsót.
Venni vagy nem venni azt nem lehet általánosan eldönteni. Szigorúan befektetési célból (nem lakhatás, nem gyereknek) is nehéz eldönteni, portfólió függő, időtáv függő. Én most kb. 60%-ban ingatlanban vagyok, 15% prémium ÁP, 5% áp+ és kb. 10-5% amerikai és magyar rv (osztalék fizető) és 5% arany.Ami jön az megy ÁP-ba most.
Spekulációs célból (venni és felújítással vagy anélkül rövid időn belül eladni) biztos nem vennék. De például aki 10 évre veszi, addig kiadja, vesz fel alacsony kamaton hitelt, a havi befektethető megtakarítás (bérleti díjakból, fizuból megmaradó) egy kis részéből tud törleszteni, az nem feltétlen lesz rosszabb üzlet 10 éves időtávon, mint 10 évig állampapírt tartani. Akik ilyen célból vettek 2018-ban vagy idén, szerintem ők nem szívnak.
Azok remeghetnek szerintem, akik spekulációs célból vettek lakást mondjuk idén azzal a tervvel, hogy majd 2 éven belül nyereséggel eladják. De őket nem is kell sajnálni, befektetési célú vásárlók, tisztában vannak vélhetően azzal, hogy lefelé is mehetnek az árak.
Akik hosszútávra vették, vagy gyereknek vették, vagy saját lakhatási célból vették vagy portfólió (vagyon) diverzifikálás céljából vették, szerintem nekik abszolút semmi félnivalójuk nincsen.
Nagyon nagyon általánosan én áp+ba tenném és figyelném azokat a piacokat, amiket ismerek és korrekcióknál próbálnék pozíciót építeni. Mivel az eszközárak az egekben, így óvatosság miatt mindenképpen diverzifikálnék (nem raknék mindent vagyont ingatlanba, vagy részvénybe vagy csak aranyba). De ez is kockázatvállalási hajlandóság kérdése. 
impudent 2019. 09. 07. 21:37
Előzmény: #48293  berlini
#48304
Ez amiket itt osszesunyiztal az a Te fajtad.
impudent 2019. 09. 07. 21:33
Előzmény: #48301  pitcairn2
#48303
Eddig bejott a parasznak ugy viszi az autot meg a lakast mint az agybafingas
johai 2019. 09. 07. 20:14
Előzmény: #48297  hunor555
#48302
Varga a kormany allaspontjat mondja,amit reszben o formal.
Vilagosan latja hogy gyenge a forint,joval gyengebb szinten tartottak mint amit a fundamentumok indokolnak.
Jelenlegi szinten konnyeden spekulacios celpontta vallhat,ezert  vissza kell vinni 300 koruli szintre,ami az exportnak meg jo,es az inflacios nyomast csokkenti.
Az hogy 0,2% az eu forrasok gdp novelo hatasa,es nem gyuruzik be a nemet lassulas,ez inkabb vagy kategoria,vagy hivatalos optimizmus csupan.
pitcairn2 2019. 09. 07. 19:38
Előzmény: #48299  sakal83
#48301
a buborékfújás mióta "aranykor"?!
ez inkább a fiat money rendszer bukásának a kezdete...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek