Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 09. 01. 20:26
Előzmény: #47757  elemerorsos
#47760

Az autóipar ciklikus eladási válságban van, mióta az eszemet tudom. Egy kezemen nem tudnám megszámolni, hányszor voltak úgymond válságban, pedig még annyira nem is vagyok idős talán. Ha a jürgen úgy dönt németországban, hogy nem 3 évente, csak 4 évente cseréli le az autóját, akkor már jön a ciklikus autópiaci eladási válság.
Vannak ehhez jobban értő gépészmérnök ismerőseim és ahogy én értem tőlük, az autók feljesztése is ciklikus. Mindig vannak új trendek, amik kifulladnak és akkor keresni kell valami újat, hogy a vevőknek csábító legyen új autót venni.
Most például az elektromos autó az új termék, amire sokan és szívesen lecsérnék az autójukat. Én is egyébként. Ráadásul ha az beindulna, akkor fejleszteni kéne a villamos hálózatot, akár paks2-nek is lenne értelme meg a megújuló energiáknak is.
Azért nyomják ezerrel az elektromos autózást, mert iszonyat nagyot tolna a gazdaságon és a kapcsolt területeken. Egy újabb lufi lenne, de elképzelhetetlenül nagy üzlet ez, ha mindenki elektromos autóra váltana akár mondjuk a következő 30 év alatt.
sakal83 2019. 09. 01. 20:19
Előzmény: #47730  libasbukta
#47759
Nincs koze a berekhez? Te atyauristen...
elemerorsos 2019. 09. 01. 20:09
Előzmény: #47756  Törölt felhasználó
#47758
Hagyjad impudentet, kimaradt az emelkedésből és most telehisztériázza a fórumot a hülyeségekkel, neki minden lakás a harmadát éri mint amennyit valójában ér, és várja a nagy összeomlást. Pitcairn2 néven futott itt egy hasonló tag egy időben, ő is az összeomlást várta, ami nem jött el azóta se. (Ő is kiváló kontraindikátor, kár hogy már nem ír :-)
elemerorsos 2019. 09. 01. 20:07
Előzmény: #47753  hunor555
#47757
Ugyan, mindenki hall mindenféle leépítésekről, ehhez képest minden cégnél százával vennének fel embert, ha lenne munkaerő. Szinte minden nap bejelentenek egy új beruházást ami 500-1000 új munkahellyel jár. Csak autóipari üzem épül az országban most vagy 10-20! Gondolom ugyanott vannak leépítések, ahol esnek az ingatlanárak, vagyis a mesében :-)
Törölt felhasználó 2019. 09. 01. 20:06
Előzmény: #47755  impudent
#47756

Tényleg? Mesélj még. Ha téged nem ért el a 2008-as válság, akkor szerencsés ember vagy. Nekem a környezetemben nem tudok ilyen szerencsés embert mondani, senkit sem. Volt akinek a házassága és majdnem minden vagyona ráment. Volt aki kővé dermedve figyelte, hogy a 10e forintért vett OTP részvénye az ötödét éri és kétségbe esve beszélt arról, hogy mit tegyen, legalább ez a kis pénz megmaradjon és likvidáljon? Ezek csak ilyen pillanatképek. Brutálisan mély válság a 2008, amit tetézett nálunk a devizahitelezés és az egekbe elszálló kamatok és árfolyam is. Volt nem egy olyan ismerősöm akik keserűen nevetve mondták akkoriban, hogy a lakásuk árát már lehagyta a forintra átszámolt hitel összege.
Érdekes, hogy mennyien elfelejtették ezt. Megértük a modernebb kor második nagy világválságát, nem számolva a fórumtárs által helyesen felhozott rendszerváltás utáni sokkot is. Szerintem nekem éppen elég volt egy életre és én nem várok hasonló mélységű válságot többet.
impudent 2019. 09. 01. 19:58
Előzmény: #47751  Törölt felhasználó
#47755
A 2008 as valsag az lofing volt ilyen barmikor johet.
Törölt felhasználó 2019. 09. 01. 19:52
Előzmény: #47752  Zedisdead
#47754

Remélhetőleg nem tervez újra rendszerváltást a kormány, mondjuk királyság vagy a feudalizmus irányába :) Szóval a 90-92-es szintén speciális Magyar/kelet európai válság nem tér vissza újra. Remélem legalábbis.
A világ egészére értettem a nagy válságot, ami nincs minden évtizedben, inkább minden évszázadban van abból 1 és ha szerencsések vagyunk, akkor éppen túléltük azt, ami a mi életünkre jutott.
hunor555
hunor555 2019. 09. 01. 19:51
Előzmény: #47722  berlini
#47753
Ha megnő a munkanélküliség. Akkor lesz reccs, az nem csak az embereknek de a lakáspiacnak is odavág. Emberünk nem fog bérelni ha nincs munkája, így a kiadás sem buli. Gondolja megszabadul tőle, csak nem lesz aki megvegye. Azért annyival nem lett jobb ebben az öt évben hogy ekkora lakásáremelkedést produkáljon.Nem tudom hogy ilyen mikor lesz, meg hogy lesz e mostanában. Igaz mi elég jól állunk mert ide még van autópálya, megéri idehozni a kulimunkát, talán még jobban mint szlovákiába. Arra is kíváncsi vagyok hogy ha bejön a 27% áfa és visszafogták a beruházásokat, akkor a sok kubikus aki eddig építkezésen dolgozott, azokkal mi lesz? Viszont már két helyről hallottam hogy leépítések lesznek, mindkettő autóipar. Én azt gondolom hogy ez eldöcög itthon ha a világgazdaságot nem basszák oldalba. Viszont ha borul az mindenkinek fájni fog.
Zedisdead 2019. 09. 01. 19:47
Előzmény: #47751  Törölt felhasználó
#47752
Magyarországon 2008nál nagyobb válság 90-92 közt volt.
Törölt felhasználó 2019. 09. 01. 19:42
Előzmény: #47747  impudent
#47751

Hasonló mélységű válság, mint volt 2008-ban előtte 80 évvel volt. Egy ilyen mélységű válság újra visszatérése nagyon valószínűtlen, sokkal inkább valószínű, hogy egy adott terület fog letérdelni, mint volt pl a dotcom lufi.
Akik a nagy reccsenést várják, maximum a fejüket fogják hallani reccsenni, amikor a falba verik.
Egy szinte bármilyen lakás kiadható jelenleg 4,5-5% nettó hozam mellett, leadózva, állagmegóvásra is félretéve, minden. Ezen még lehet javítani adóvisszatérítéssel is, de az már egy szövevényes terület és nem mindenkinek javít az eredményen.
Vajon a paraszt, miért adná el neked féláron a lakását, hogy te 9-10% hozamot tudjál utána csinálni vele? Ehhez kéne találnod egy végtelenül ostoba eladót vagy olyant, aki tényleg a végletekig megszorult és azonnal kp kell neki. Vannak ostoba eladók és vannak megszorult emberek, de százalékosan mennyien? Kevesen, nagyon kevesen. A többség meg egyszerűen szólva nem fogja eladni féláron és pont.
libasbukta
libasbukta 2019. 09. 01. 19:23
Előzmény: #47749  libasbukta
#47750
meg úgy egyébként is saját célra ingatlant mindig érdemes megvenni ha van rá lehetőséged
libasbukta
libasbukta 2019. 09. 01. 19:21
Előzmény: #47748  impudent
#47749
csirkefarhátas néninek teljesen mindegy mennyit ér az ingatlana, mert ha eladja nincs hova mennie
impudent 2019. 09. 01. 19:19
Előzmény: #47747  impudent
#47748
Most a gazdasag meg nem ebbe az iranyba mozog.
Iszapbirkozas allapotanak neveznem.
Nemsokara eldol az irany.
De azt senki ne higgye hogy ami ma van az fog stabilizalodni.
Csirkefarhatos nenikek lotto otost nyernek a panellakasukon meg a tobbi elkepeszto vagyalom.
impudent 2019. 09. 01. 19:12
Előzmény: #47746  berlini
#47747
Amit eloadtal afarol meg a tobbi pitianer emelo tenyezorol hidd el semmi jelentosege egy komolyabb sokk eseten.
Afa Csok stb. Ugy elsoprodik mint egy fing.
berlini
berlini 2019. 09. 01. 19:01
Előzmény: #47743  impudent
#47746
Sajnos azt kaptam a mire számitottam. Megy a lehengerlő imamalom.
Arra nem számithattam, hogy konkrétan a részletekbe menően válaszoljál.
Ja és arra sem vagy képes, hogy a korábbi hozzászólásomból pontosan idézzed a Mester u. melletti bérleti dijat. Nagyon felületes vagy. Nem sokra viszi az az életben aki nem képes időnként  koncentrálni és úgy tenni mintha komolyan beszélne.
Sajnálom.
libasbukta
libasbukta 2019. 09. 01. 18:59
Előzmény: #47744  impudent
#47745
a hegyvidéken sem kapsz semmiféle luxust 100 millió forintból
impudent 2019. 09. 01. 18:55
Előzmény: #47742  libasbukta
#47744
Egy ilyen rovid hozzaszolasban ennyi zagyvalek.
En egy 60-100 m2 kozti panoramas hegyvideki lakasra es nem egy budos koszos koruti lakasrol beszelek ahol 80 eve a tuzon jaro kuda bux hullajat talaltak megerjedve.
impudent 2019. 09. 01. 18:51
Előzmény: #47741  berlini
#47743
Az osszes feltetel adott a bezuhanasra.
Nevezetes az elszallt ingatlanarak a nagy jovedelem novekedes.
Mar csak a szikra hianyzik a realizalashoz es a visszarendezodeshez.
Ez a szikra barmi lehet.
A kamatemelkedestol a rezsi vagy adoemelesen at a recesszioig a munkahely elvesztesig bezarolag.
Es a lavina beindul.
Nem lesz tobbe holgy aki a piszkos koszos Mester utcaban 200 ert bereljen.
libasbukta
libasbukta 2019. 09. 01. 18:50
Előzmény: #47740  impudent
#47742
100 millió forintból nem jön ki egy 5-6 szobás használt lakás a körúton ÜRESEN, és akkor hol a luxus?
lehet neked régiek kicsit az ingatlanos ismereteid, amikor még vágó istvánnál 20 millió forinttal lehettél "milliomos" :)
berlini
berlini 2019. 09. 01. 18:46
Előzmény: #47731  impudent
#47741
Megy az imamalom.....Mikor tisztelsz meg egy válasszal  a #47722  -as számú hozzászólásra?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek