Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tihamer
tihamer 2019. 08. 28. 01:02
#47440
Zsiday Mester legújabb írása:
http://www.zsiday.hu/blog/egy-tweetre-recesszi%C3%B3t%C3%B3l
"mivel a gazdaság szinte mindenhol erősen lefékezett, a gazdasági önerősítő visszacsatolások miatt könnyen teljes leállás lehet már egy egészen kis féknyomásra is. Ha a földön állunk két lábbal, akkor egy kisgyermek lökdösődése sem nagyon hat ránk, de ha a 100.emeleten egy fapallóra kilépve egylábon álldogálunk, akkor egy apró érintés is halálos lehet. Itt áll most a világgazdaság, mi pedig tweetről tweetre figyeljük, hogy leesünk, vagy nem."
A jövő évi (újra)választásra mindenképp figyelnie kell Trumpnak. 
Recesszióban nem sok esélye lesz.
Törölt felhasználó 2019. 08. 27. 23:10
Előzmény: #47434  franc0
#47439
😂😂😂😂😂😂😂 nagyobb naiv vagy ha azt hiszed ami ma van az lesz holnap is.... Ha a fidesz elmegy szélső jobbra annak nagyobb lesz az igény a szélső balra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ha ezt nem látja valaki az egy óvodás szintjén gondolkozik....
sakal83 2019. 08. 27. 22:42
Előzmény: #47437  sakal83
#47438
Ez is a tarsadalmunk kritikaja. Ha nem irna ala senki akkor nem ez lenne. Aki meg kepes belemenni egy ilyen keszultsegi fokos fizetesi utemezesbe az dupla balek. Meg a 10-90 hagyjan. Legfeljebb 10%ot visszakapsz vagy esetleg elbuksz. 
sakal83 2019. 08. 27. 22:36
Előzmény: #47435  kristop
#47437
Mert nagyobbak es erosebbek. Jogilag meg nem csalas. Egy mostanaban hasznalatos eloszerzodest erdemes atolvasnod. Soha nem irnam ala. Eleg jogilag egy cegnek eladni a ceget:) es futhatsz a penzed utan 10m tavolsagot:) meg a foldhivatalban se vagy szeljegyen es telekreszed sincs. Gyakorlatilag egy tartozom neked cetli aminek a vegen egy kft van:) a kotber 3 honap max ha csuszas van akar 10 evig sem kenyszeritheto ki semmi. Jo esetben visszakapod a penzed ha elallsz. Persze ha csokken az ar akkor jo vevo vagy. Ha no akkor kidobhatnak belole:)
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 08. 27. 21:51
Előzmény: #47432  sakal83
#47436
 "Meg a kommunizmusbol is lopast csinaltunk"
Emlékszel Forman klasszikusára?  "Elvtársak, aki nem lopott, az vegye úgy, hogy nem nyert". Nem volt ebben semmi magyar specifikum. 
kristop 2019. 08. 27. 21:50
Előzmény: #47406  Higuain
#47435
En azt nem ertem hogy az ilyn csalo epitetoket hogy nem verik felholtra? Eleg nagy penzek mozognak, sokkal kevesebbert tortek mar el kezuket labukat az embereknek
franc0 2019. 08. 27. 21:28
Előzmény: #47432  sakal83
#47434
A fidesz neoliberális gazdaságpolitikát folytat. 
Nàlunk nem lesz baloldali fordulat. 
De szerintem máshol sem, mert a globalizációt visszafogják, visszalépünk párat a tengelyen a nemzetállamok irányába. 
Ez automatikusan csökkenti majd a különbségeket, de az átlagos életszínvonalat is. 
sakal83 2019. 08. 27. 21:23
Előzmény: #47432  sakal83
#47433
Plusz gondolom az sem zavart amikor az lakasod arat duplara nyomtak mestersegesen a csorobbak karara. A csorobbak altal fizetett albidijat meg a csorok altal finanszirozott MAPba teszed ahol a kamat teljesen irrealis:)
sakal83 2019. 08. 27. 21:18
Előzmény: #47430  Törölt felhasználó
#47432
Ebben nem nyitok vitat. Nem magas lo ez. Realitas. Nem hiaba eltunk tul 1000 evet. Meg a kommunizmusbol is lopast csinaltunk:) azzal a hulyeseggel meg ne ringasd magad hogy a svedek meg a nemetek ugyanolyan adocsalok mint mi... az allam meg beavatkozik ott mert ez jo a tarsadalomnak. Zsiday is leirta a baloldali fordulatot. Es elkezdodott. Aki ebben az orszagban meg szabadpiacrol beszel az nezzen korbe:) ingyenkenyerert csapolok es bologatok gyulekezete kozben mindenki ott lop ahol tud... gondolom te sem tuntettel a devizahitelmentesnel a csoknal es a tobbinel. Pedig az minden volt de nem kapitalizmus.
impudent 2019. 08. 27. 20:53
Előzmény: #47429  sakal83
#47431
Azt hogy az arakat duplajara nyomjak fel es azt hogy a kormany szetosztja a penzunket a csokosoknak azt csak a hulyekkel lehet megcsinalni.
En ugy eltem hogy nem igy eltem es nem szavaztam a paraszt ingyenelesere az nem szerencse hanem egy eletmod.
Törölt felhasználó 2019. 08. 27. 20:53
Előzmény: #47429  sakal83
#47430

jajj, ne kezd ezeket a magas lóról magyarokat leszóló bölcsességeket. mintha nyugaton nem ügyeskedne, optimalizálna meg adót kerülne mindenki, aki csak tud. Mintha németek nem zabálnák fel az ingyen sajtot reggelente a szállodában, csak a magyarok. Hagyjuk már.A stockholmi lakbér maxról még nem hallottam, mondom, ez érdekel, utána olvasok, aztán találok egy ilyent, ami ide illik:
"Nyilván senki sem jófejségből adja ki a nehezen megszerzett lakását, hanem keresni akar rajta. Tehát többet fogunk fizetni érte, mint azok, akik nem másodkézből bérelnek. A törvény szerint az eredeti ár 10%-át rakhatják még rá pluszban a bérbeadók a havi díjra de ez a gyakorlatban inkább 20-30%, amit zsebbe kérnek a főbérlők."
tehát a derék és véletlenül sem kiskapukat kereső svédek simán zsebbe kérik a különbözetet, szevasz
kiskaput mindenki keres és talál, mindenhol és talán még a magyar nem is annyira kiugróan nagy százalékban műveli ezt
sakal83 2019. 08. 27. 20:11
#47429
Azert nem tagadhatjatok le az igazi magyarsagot a korlat kijatszasi otleteitekkel:)  vajon miert tartunk ott ahol vagyunk:) es miert nem jutunk oda soha...
MrLajos 2019. 08. 27. 19:58
Törölt hozzászólás
#47428
impudent 2019. 08. 27. 19:22
Előzmény: #47421  Törölt felhasználó
#47427
En biztos nem rakok a paraszt kezehez 45 ot szarert csak ha a 45 millio mar tenyleg annyit fog erni mint a paraszt szara.
Kb.10-15 ev.
impudent 2019. 08. 27. 19:20
Előzmény: #47419  johai
#47426
Onamitas.
lakni_kell_valahol 2019. 08. 27. 19:03
Törölt hozzászólás
#47425
Törölt felhasználó 2019. 08. 27. 18:34
Előzmény: #47420  gyula1971
#47424

Japánban aki lakást vesz ki, annak "kötelező" 1 hónapnyi lakbért ajándékba adni a tulajnak beköltözés előtt, hogy megengedi a bérlőnek, hogy beköltözzön. Ebből néha szoktak engedni egy keveset, de ritka, aki teljesen elengedi. Ott azt mondták, hogy ez is akkor terjedt el, amikor lakbér korlátozások voltak.
Berlinben ugyanez várható. Határozott idejű szerződések, amik úgy indulnak, hogy a tulajnak ajándékba kell majd adni néhány havi lakbért, hogy megengedi a beköltözést. Meg a schwarz lakás kiadások, mondjuk törökök egymás között, aztán legyen német adófelügyelő a talpán, aki oda bemerészkedik.
Berlin vörös szoci város, jobban is, mint Budapest. Természetes, hogy megpróbálkoznak ezzel. Kísérletnek jó lesz, de eddig mindig a piac győzött, most is ez várható. Azért az is beszédes, hogy az új építésűeket nem merték bekorlátozni, mert akkor minden befektető lelépne onnan.
johai 2019. 08. 27. 18:15
Előzmény: #47422  Criscito
#47423
Ez olyan mint a negativ kamat.
Igazabol nem gondoljak at,pillanatnyillag mukodik,de 35-45m lakasoknal nincs mozgaster a vevonek,viszont az eladonak extra profit van.
Az utobbit kell kivenni az arakbol.
Criscito 2019. 08. 27. 18:01
Előzmény: #47419  johai
#47422
Most hulye aki nem hitelre veszi. 
Törölt felhasználó 2019. 08. 27. 17:42
Előzmény: #47418  impudent
#47421

Azért könnyű a piacot mocskolni úgy, hogy neked nem kell bérelni, mert van hol laknod. Én mondjuk bár próbálok közepes piaci áron kiadni, de tudom, hogy ez nem kevés pénz még így sem a bérlőknek.
Én megérteném, ha azt mondaná a bérlőm, hogy nem akar tovább fizetni, van önereje és vesz inkább hitelre, annyiért, amennyiért éppen tud.
Ahogy vannak olyan eladók, akiknek muszáj eladni vannak olyan vevők, akiknek a bérlés vagy a vásárlás között kell dönteniük.
Egy ilyen ember hiába mondja, hogy szerinte egy lőportáron levő 60nm kégli nem ér 20-25 milliót, kiröhögik az eladók és mi a vége?
Arra gondolok, hogy te sem arcoskodnál az ilyen bemondott félárakkal, ha éppen venned kéne, mert próbálkozhatsz ilyen árakkal, de szinte biztosan nem fog összejönni.
Azért mondom, hogy szinte, mert van ismerősöm, aki vett 100nm feletti lakást a nyugatinál óriási szerencsével 20m alatt 2009-ben, de én erről az egyetlen esetről tudok, amikor valakinek tényleg ekkora szerencséje volt.
Nekem van egy olyan B tervem, hogy lehet, hogy lecserélem ezt a lakást egy nagyobbra itt a környéken, ami 3 külön bejáratú szobás. Kiadás szempontjából is jobb lesz. Van is pár kiszemeltem, de még korai lépnem. A bérleti díjat félreteszem állampapírba és nagyon szépen gyarapodik, 2-3 év múlva meglenne a különbözet. Drága a kicsi lakás is és drága a nagy is, de ha ennyibe kerül, akkor ennyiért fogok nagyobbra váltani. Én lehet, hogy a "paraszt" kezébe lerakok majd 40-45 milliót, könnyen meglehet.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek