Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kockasfulu 2019. 08. 26. 17:29
Előzmény: #47318  hellforceone
#47320
Érdemes is fenntartással kezelni.
Sajna sokan (főleg, akik egy irodában szocializálódtak) valamiért eléggé nettóban számolnak. Nála 1 órát volt... Érted?
Az, hogy ez a munkásnak igazából 2 óra, mert:
- meg kell szervezni a napot
- be kell pakolni a motyót a kocsiba
- oda kell menni
- be kell vinni a cuccot
(megcsinálni)
(ha eltörik egy fúrószár, akkor -10 perc, mert kiveszed-kimész a másikért a kocsiba-berakod-melózol)
- ki kell vinni a cuccot
- továbbmenni,
az semmi.
Az olyan lényegtelen apróságokra ki sem térnék, hogy esetlegesen ki kell fizetni egy segédet, havonta a könyvelőt, a kocsi se levegővel megy/kerül, és a varázsszó nála inkább a "vasárnapon" volt.
MrLajos 2019. 08. 26. 17:24
Törölt hozzászólás
#47319
hellforceone 2019. 08. 26. 17:03
Előzmény: #47317  buyandhold
#47318
Ha így számolunk, akkor lassan kijön, hogy egy vízvezeték-szerelő Magyarországon havonta 4-5 milliót keres... én azért nagyon fenntartással kezelem ezeket a számokat, ha megengeded... bár legyen így, Magyarország lassan lehagyja nem Németországot, de a világot, kánaán van és ha így megy tovább, akkor bizony még nagyon sokáig évi 10 %-ot is emelkedhetnek évente az ingatlanárak... vegyél még, mert itt csak egy irány van, FEL, esés itt már sosem lesz!
buyandhold 2019. 08. 26. 16:09
Előzmény: #47309  sakal83
#47317
Nallam meg vasarnap 3 honap konyorges utan kint volt a vizvezetekszerelo, 1 oras munka, 20ezer ft volt. Hogy orultem, hogy ilyen olcson megusztam. Kicsit szamoltam, ha delutan is elmegy 1 orara valahova, akkor megvan a napi 40ezer. 30 napra 1,2M. Netto(szamlat nem adott)... aki akarja szorozza fel, hogy ha napi 8 orat dolgozik mennyit kap. (szerintem amugy napi 10 orat dolgozik), mert honapok ota nem tudott kijonni...ja, es ez meg ismeros volt...
lakni_kell_valahol 2019. 08. 26. 15:13
Törölt hozzászólás
#47316
vincit 2019. 08. 26. 15:11
Előzmény: #47308  sakal83
#47315

Ő nem pénzügyes. Pénzügyes aki Corvinuson végzett nem a turizmuson és nem a emberi erőforráson. Gazdaság és pénzügy-matematikai elemzésen mondjuk. Tud mondjuk 2-3 idegen nyelvet. Van egy CFA vizsgája amit egyetem alatt megcsinált vagy egykönyvelö majd egy könyvvizsgáló képzést. Penge Pythonból és SPSS-böl.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 08. 26. 12:29
Előzmény: #47304  hunor555
#47314
A szomszéd fűje mindig zöldebb. Az alacsony bérek és a küszöbön álló automatizálás miatt sokan fontolgatják a váltást, főleg IT irányba. 
hunor555
hunor555 2019. 08. 26. 11:30
Előzmény: #47312  sakal83
#47313
Gondoltam hogy az alján szarul keresnek de hogy ennyire azt azért nem, főleg itt a környéken. Ismerősöm szabolcsba otpbe kb. 250et keresm, fiókvezető alatt van kb. gondoltam pest megyében jobbak a bérek.
Én a digitalizációnak nagyon örülök, utálok bankba járni, a készpénzt is gyűlölöm. Anyám tipikus bankbajárós ember, de mióta neten mindig megmutatom neki a számláját, annyira nincs már kedve bejárni.
Tudom hogy ez se érdekel senkit, most nyitottam revolut számlát, kíváncsi leszek milyen.
sakal83 2019. 08. 26. 11:17
Előzmény: #47311  johai
#47312
sajnos nem a digitalizáció igénye miatt van digitalizáció és fiókbezárás, hanem a költségek miatt szükségszerű fiókbezárás miatt van digitalizáció. Ez egy elég nagy probléma, hogy a digiatlizáció nem valós "vásárlói" igényen alapul. Kimondottan rossz az arány a digitalizációs eszközet használó és nem használó ügyfelek között. 60, de akár 70% is igényli a személyes ügyintézést.  
johai 2019. 08. 26. 10:29
Előzmény: #47309  sakal83
#47311
Persze brokicegek se tudnak kigazdalkodni akkor fizukat,plane most hogy doglodik a piac.
Bankoknal detto,valoszinu fejlett piacokon elbocsajtasi hullam varhato,aztan itt is,folyamatosan csokkennek a fiokszamok a digitalizacio miatt.
johai 2019. 08. 26. 10:25
Előzmény: #47307  hunor555
#47310
Leepitesekkel kapcsolatban a hsz vegen azert volt egy :) jel.
En a 90-es evek viszonyaira utaltam,ugyanis alkalmi munkat kellett vegeznunk,a komivesek pedig kielveztek a helyzetet,jo megszivattak a napi berert....a mai allapotok szuperek ahhoz kepest.
sakal83 2019. 08. 26. 10:10
Előzmény: #47308  sakal83
#47309
csak kis ízelítő: back office szanaszétszakadós! hitelfeldolgozó meló KÖZPONTBAN: 180-200 nettó...Van olyan nagy bank, aki mondjuk vidéken keményen 130-140k-s kezdőfizut ad fiókosnak... az elvárás pedig nem kicsi...
sakal83 2019. 08. 26. 10:07
Előzmény: #47307  hunor555
#47308
Tévedésben vagytok a pénzügyi szektorban a fizetéssel. Valóban jó volt 2014 és 2015ig a "túlélőknek" az átlaghoz képest. Ma már nem annyira világi... illetve a szektorban a szakértői szint és afellett volt jó fizetés, ami azért nem a teljes szektor (kb max 30-40%) a kisebb pozikban kimondottan versenyképes minden más szektor, sőt alig lehet találni a átalgpozikra embert, mert olyan alacsonyak a bérek. Le sem merem írni, hogy egy sima fiókos, pénztáros, háttérterületen "feldolgozó" dolgozó kolléga mennyit keres. Sírva fakadnátok. Egy áruházi pénztáros jobban keres...   
hunor555
hunor555 2019. 08. 26. 09:54
Előzmény: #47306  johai
#47307
Ezzel azért nem értek egyet. Villamosmérnökként ha pályakezdő vagy akkor szar, utána meg kapkodnak érted, tökmindegy mi van. Kb. úgy érzem magam most linkedinen mint a jó nők tinderen.Elején nekem is szar volt, 1-2 év tapasztalat után már jó. A mostani munkaerőhiányos helyzet azon változtat hogy már a pályakezdőknek sem szívás. Az megint más kérdés hogy a betöltetlen álláshelyek száma mennyi, meg az ezért járó bérezés mennyi. Nyilván azért van hiány, mert nem akarnak annyit fizetni az egyes helyekért hogy azt tényleg betöltsék. 
Na ez baromira nem igaz hogy ha leépítések vannak akkor a lakást ki lehet adni. Hiszen akit elküldenek azok közül is sokan albiban laknak. Ez a lakáspiaci boom is a munkahelyek miatt van részben. Hol van munka? Pesten. Oda kell költözni. A lakások száma véges, ezért emelkedni fog az áruk/bérlésük. Csengersimán például miért nem drágulnak a lakások? Mert nincs ott semmi.
Pénzügyből mondjuk a banki alkalmazottakra és feljebb gondolok. Ha eladnak neked valami banki szolgáltatást, azért is kapnak jutalékot, pedig nem marketingolnak, csak te szédültél be a bankba. Ott meg ahol tényleg szükség van úgymond az intuicióra logikára stb. azok a komolyabb befektetések, tőzsde stb, na ott klasszisokkal jobbak a fizuk. Mondhatod hogy felelősség meg minden, de én hardverfejlesztő vagyok, és elkúrok valamit ami nem derül ki és pár év mulva vissza kell hívni a terméket abba belerokkan a cég. Nyilván sokan tesztelik hogy ennek valószínűsége kicsi legyen, de van rá esély.
johai 2019. 08. 26. 09:04
Előzmény: #47304  hunor555
#47306
En meg emlekszem arra az idore amikor egyutt talicskaztam a betont vikkesekkel,es remenybeli villamosmernokokkel akik elvoltak keseredve mivel nem volt allas.
Most viszont van,halla az unios penzgyarnak,szukseg van rajuk,ja hogy nem annyit keresnek mint a penzugyesek?
Marmint melyik az a penzugyes,mert ott meg azt hallom milyen trendi az elektronika,nalluk meg leepitesek vannak,lesznek.
*
Az alberlet,es lakaspiacon viszont a leepites,arcsokenes ismeretlen fogalom,szoval mindenki nyugodtan hatradolhet,es elvezhet a novekmenyt.....meg abban az esetben is amikor mashol leepitesek vannak,a lakast mindig ki lehet adni,legfeljebb nem emelnek egy ideig arat.
1-2 honapig:)
hardrock 2019. 08. 25. 13:12
Törölt hozzászólás
#47305
hunor555
hunor555 2019. 08. 25. 12:55
#47304
Basszus az itteni lakàsbàrók fele a VIKen végzett? Akkor ezek szerint nekem is van esélyem fényesebb jövőre. Ám aki mondja miért váltott valaki szakmát villamosmérnök mérnök informatikus létére... Meg tudom érteni, a fejlesztőmérnökök az értelmiség melósai, akik szerintem alul vannak fizetve. Ha nem sikerül hamar felkapaszkodni managgernek vagy saját vállalkozást csinálni azért messze nem olyan jól fizet mint a pénzügy, cserébe van szívàs bőven.
portmolyolo
portmolyolo 2019. 08. 25. 11:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#47303
Tök mindegy hol lakott, rólam azok puskáztak, akiknek mindenütt megvolt - mit fognak azok tudni a nagybetűs Életben?
hardrock 2019. 08. 25. 11:02
Törölt hozzászólás
#47302
MrLajos 2019. 08. 25. 08:22
Törölt hozzászólás
#47301

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek