Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bendeguz_sly
bendeguz_sly 2019. 07. 23. 20:03
Előzmény: #45019  pitcairn2
#45020
melyik nyersanyagokra gondoltok? 
pitcairn2 2019. 07. 23. 19:57
Előzmény: #45015  Törölt felhasználó
#45019
a komplett nyersanyagszektor totálisan alul-értékelt...
különösképp ha a 2008 óta a rendszerbe betáplált inflációs töltetet is tekintetbe veszed... 
highlife 2019. 07. 23. 19:53
Törölt hozzászólás
#45018
highlife 2019. 07. 23. 19:53
Törölt hozzászólás
#45017
highlife 2019. 07. 23. 19:48
Törölt hozzászólás
#45016
Törölt felhasználó 2019. 07. 23. 19:47
Előzmény: #45013  dioc
#45015
Nem tőlem kérdezted, de imádok belepofázni. :)
Én is épp ezen gondolkodom. Nincs olyan eszközosztály, ami ne lenne túlértékelve. Talán bizonyos nyersanyagok, de ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy melyik! Azt kell végiggondolni, hogy meddig maradnak a béka feneke alatt a kamatok. Egyelőre nem látszik a vége az alacsony kamatok korszakának. A tőzsdén van néhány kisrészvény, ami alul van értékelve, de azok meg nem likvidek, egy egészséges méretű vásárlással az egekbe küldöd az árukat. Talán az egyetlen, hogy megpróbálni likvid részvények kismértékű mozgásából profitálni. Csak az meg nem ajánlatos annak, akinek nincs érzéke a tőzsdéhez.
Szóval én egyelőre nem tudom. :) Úgy látom, mások sem, nem véletlenül parkol annyi pénz lekötetlenül a folyószámlákon.
macisajt 2019. 07. 23. 19:41
Előzmény: #45008  Törölt felhasználó
#45014

Anno mi a 70-es években kaptuk tanácsi lakásként, akkor azt mondták 50 évre építik, de még most is áll.
Nekünk megérte, mert ha jól emlékszem 6 ezer Ft-ot fizettünk érte.
dioc 2019. 07. 23. 19:34
Előzmény: #45012  dioc
#45013
kápéd
dioc 2019. 07. 23. 19:34
Előzmény: #45010  Gaguse
#45012
"mindemellett rovid es hosszu tavu befektetesekkel. "
Ha volna most 3 millió kábéd, mit tennél? 
MÁP? Garázs? Vidéki ingatlan önrészre és hitelre? Részvény? 
mpagnes 2019. 07. 23. 19:20
Előzmény: #45008  Törölt felhasználó
#45011
100 év,de teljesen mindegy, ha 200, mert műemlék védelem alá nem fog kerülni. 100 évesen meg nem ér többet az új építésű negyedénél. 
Gaguse
Gaguse 2019. 07. 23. 19:16
Előzmény: #44994  masseduction
#45010
Koszonom bolcs szavaidat.szerencsere beszelek angolul, es el fogom olvasni a cikket. A tespedsegrol es tervezesrol csak annyit, hogy en nagyon szegenykent nottem fel. Most, 33 eves koromra tobb ingatlannal rendelkezem, mindemellett rovid es hosszu tavu befektetesekkel. Mindezt 1 ft hitel nelkul, szoval szoktam elore tervezni🤙😉
mmate911 2019. 07. 23. 19:01
Előzmény: #45008  Törölt felhasználó
#45009
én úgy hallottam, hogy nehezebb őket lebontani, minthogy összedőlnének, szóval még egy jó ideig itt fognak állni.
Törölt felhasználó 2019. 07. 23. 18:59
#45008
Szeretnek kerdezni valamit azoktol, akik befekteteskent vettek panellakast: muszakilag/epiteszetileg/epuletgepeszetileg szerintetek mennyi ideig allnak a budapesti panellakasok? 
Bocs, ha ezt mar megvitattatok, de 40000 db blogbejegyzest nincs tudok vegigolvasni
masseduction
masseduction 2019. 07. 23. 18:56
#45007
Na drágáim, én mentem... Majd a jövőhéten talán ránézek a fórumra. Addig a szemeteket a hozamgörbére és az olajárra vessétek, de ne feledkezzetek meg a nemesfémekről sem.
masseduction
masseduction 2019. 07. 23. 18:50
Előzmény: #44998  masseduction
#45006
naaaa most nincs igazam, azért húztatok le? Ki akar egy proli környéken egy 6 sávos út mellett lakni, ahol még a város egyik legparább villamosvonala is fut?
masseduction
masseduction 2019. 07. 23. 18:49
#45005
Egyébként nem értem úgy összességében mi értelme van a kötvényt és az ingatlant összehasonlítani, mikor a kettő teljesen más műfaj.
Törölt felhasználó 2019. 07. 23. 18:38
Előzmény: #44996  masseduction
#45004

Amit én félreteszek 1% az a lakás belső karbantartására megy el. Mondjuk kazánt kellett javítgatni idén, 80e ft, el is ment az erre félretett keret. Magam festem ki minimális költséggel, egyelőre nagy kiadás belsőleg nincs a lakással. Normális biztosítás van a lakáson, tehát bizonyos károkat az fizetne, de még nem volt rá szükség.
Ha a jövő hétne kazánt kéne cserélni, akkor így jártam, nade ennek mennyi az esélye egy karbantarott kazánnál? Van esélye, de kicsi. Ha a bérlő b.ssza el, mert állítgat rajta, akkor meg ő fogja fizetni, ez egyértelmű. Ha felszántja a parkettát, akkor azt levonom a kaucióból, amikor elköltözik. Csak durva esetekben vontam le a kaucióból, de megteszem, ha kell.
Ilyen formában elég 1%-ot félretenni, eddig legalábbis elég volt.
Magának a háznak a karbantartása meg a közös költségből megy ugyebár. Erre írtam azt, hogy a bérlők ezt megtagadhatják, nade ebben a házban biztosan tudom, hogy nincs olyan lakáskiadó, aki maga fizeti és nem a bérlőkkel fizetteti. Máshol sincs. Ha a bérlő keménykedik, akkor annyival magasabb a bérleti díj. Ennyi. Mehet bárhova, nem fog találni olyan tulajt, aki benyeli ezt a költséget.
Törölt felhasználó 2019. 07. 23. 18:38
Előzmény: #44996  masseduction
#45003

Amit én félreteszek 1% az a lakás belső karbantartására megy el. Mondjuk kazánt kellett javítgatni idén, 80e ft, el is ment az erre félretett keret. Magam festem ki minimális költséggel, egyelőre nagy kiadás belsőleg nincs a lakással. Normális biztosítás van a lakáson, tehát bizonyos károkat az fizetne, de még nem volt rá szükség.
Ha a jövő hétne kazánt kéne cserélni, akkor így jártam, nade ennek mennyi az esélye egy karbantarott kazánnál? Van esélye, de kicsi. Ha a bérlő b.ssza el, mert állítgat rajta, akkor meg ő fogja fizetni, ez egyértelmű. Ha felszántja a parkettát, akkor azt levonom a kaucióból, amikor elköltözik. Csak durva esetekben vontam le a kaucióból, de megteszem, ha kell.
Ilyen formában elég 1%-ot félretenni, eddig legalábbis elég volt.
Magának a háznak a karbantartása meg a közös költségből megy ugyebár. Erre írtam azt, hogy a bérlők ezt megtagadhatják, nade ebben a házban biztosan tudom, hogy nincs olyan lakáskiadó, aki maga fizeti és nem a bérlőkkel fizetteti. Máshol sincs. Ha a bérlő keménykedik, akkor annyival magasabb a bérleti díj. Ennyi. Mehet bárhova, nem fog találni olyan tulajt, aki benyeli ezt a költséget.
mpagnes 2019. 07. 23. 18:35
Előzmény: #44996  masseduction
#45002
Az ingatlan árának 1%-ra gondolt. 
mpagnes 2019. 07. 23. 18:33
Előzmény: #44993  Törölt felhasználó
#45001
A felújítás az amortizációt nem oldja meg. Ez két dolog. Az 1 százalékot hiába tolod vissza az ingatlanba, attól még amortizálódik. Arról nem is beszélve, hogy mindent nem lehet kicserélni. Az autó jó példa erre. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek