Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
2345678 2019. 07. 18. 12:41
Előzmény: #44619  Zazie90
#44620
OK. Elfogadom.
Zazie90 2019. 07. 18. 12:41
Előzmény: #44600  2345678
#44619
sakal83 2019. 07. 18. 12:38
Előzmény: #44614  Törölt felhasználó
#44618
"Sokan még diákok voltak a 2008-as válság idején és nem érintette meg különösebben őket, azért vannak ilyen romantikus gondolataik egy válságról. Elég ostoba ember, aki válságot meg recessziót akar csak azért, hogy ő olcsón tudjon befektetni, aztán majd amikor megjön, akkor a tele lesz a gatya és nem a beszállót fogja keresni, hanem kapaszkodik a munkájába."
Telejs mértékben igazad van. De ezért tarjuk jó pénzért az MNB-t, bankokat, gazdasái szabályozókat, politikusokat, hogy a válságok árát "elporlassza" már a felívelő szakaszban is. Az MNB (ÁAK) első normális lépése volt, hogy belerúgott a piacba, hogy amit írtál a válságról kevésbé egyen drasztikus. Ezért tartjuk őket, ezért fizetjük. Nem a sok pofázásért meg lufifújásért. Utána meg írnak róla egy könyvet a XII kerületben lévő házaikból, amit pénzért eladnak...
sakal83 2019. 07. 18. 12:34
Előzmény: #44615  johai
#44617
Egyébként mindenki Japánnal példálozik, de ha a az a példa, akkor azt is lássák, hogy ott mi történt 90-93 környékén a felduzzadt ingatlanárakkal.... Itt is megtörténhet, ki tudja, lehet holnap, lehet 10 év múlva, lehet még 50% emelkedés után
sakal83 2019. 07. 18. 12:32
Előzmény: #44615  johai
#44616
Jó állapotú elfogadható helyen lévő újszerű tégla (nem belváros) 500-600k már jó ár. Panel meg 350k. 15 éven belül épül családi ház/ikerház 400-450k/nm Számomra ezek az elfogadható árak. 
johai 2019. 07. 18. 12:23
Előzmény: #44612  sakal83
#44615
Nem tudom mit ertesz jo vetel alatt.
Kis korrekcioba belevenni nem feltetlenul az.
Szerintem akkor erdemes csak venni amikor megkozelitik a fundamentalis erteket az ingatlanok.....nem ertem miert gondoljak azt sokan hogy az arak ujra es ujra felfele fognak menni,benne van a pakliban egy alapos korrekcio,ami evekig is eltarthat.
Alattomos ez a piac.
Törölt felhasználó 2019. 07. 18. 12:08
Előzmény: #44606  Gaguse
#44614

Miért ne lenne? Ilyen alapon aki a belső üzenőfalon hirdet az is kamu? Mert egyébként láttam már ott tutira ingatlanos hirdetését is (szóhasználat). A házgondnok mondta, hogy volt aki személyesen beszélt vele, hogy tud-e eladó lakást, tuti nem ingatlanos volt és  amikor úgy írják, hogy ebben a házban keres vagy ingatlanosok ne keressék, akkor mondjuk azt, hogy kisebb rá az esély, hogy ingatlanos akar leszerződni. Biztos van köztük ingatlanos, azokat el kell hajtani.
Saccra volt 15 különböző bérelni vagy venni akarnak vegyesen, kiszedtem belőle párat, akik bérletet keresnek, hátha kell majd, ha a bérlőm nem hoz második embert határidőre.
Macisajt: miféle kényszerben voltam? Kaptam egy jó ajánlatot ismerősön keresztül és elhittem a muksó nagyívű terveit, mert egyébként tutira jól keres. 10 éve vettem fel utoljára hitelt, úgyhogy én elhiszem, amit mondanak. Honnan tudhattam volna, hogy nem adnak neki annyit hitelt?
Egyébként gondolkodjunk kicsit. A MAP+ az első években alacsony kamatot ad, amit könnyedén megver az ingatlan kiadás és csak az utolsó 2 évben ad értékelhetőt, de ahhoz bent kell tartani.
Hogy fogják majd a fogukat szívni, akik találnak egy lakást mondjuk a 4-5. évben, hogy bmeg, ha kiveszi a pénzt, akkor sz.r kamaton tartotta és elveszti a magas kamatot, miközben a lakások ára meg valószínűleg minimálisat változik, ha változik egyáltalán.
Ha meg válság lesz, akkor a sok nagyarcú össze fogja magát sz.rni, akik most remegve várják az olcsó beszállót. Az olcsó beszállót nem fogják egyszerűen adni, aki még nem látott válságot, annak lehetnek romantikus elképzelései, de aki már látott az tudja, hogy a büdös francot lakást fogsz venni. Meghúzod magad és örülsz, ha megmarad a munkád, nem azt nézegeted, hogy mikor a legolcsóbb a beszálló. Sokan még diákok voltak a 2008-as válság idején és nem érintette meg különösebben őket, azért vannak ilyen romantikus gondolataik egy válságról. Elég ostoba ember, aki válságot meg recessziót akar csak azért, hogy ő olcsón tudjon befektetni, aztán majd amikor megjön, akkor a tele lesz a gatya és nem a beszállót fogja keresni, hanem kapaszkodik a munkájába.
sakal83 2019. 07. 18. 11:54
Előzmény: #44605  Törölt felhasználó
#44613
A bp-i ingatlanpiacot ne hasonlitsuk kérem szépen a XIII, XI, IX kerülethez. Az egy másik dimenzó, de van még 20 további kerület:) Ott ahol min 100.000. db - felső 20%-ba tartozó fizetést biztosító - munkahely van ekkora területen, mint a XIII, ott ne várj eladó lakások tömkelegét. Ha ilyen előfordul, akkor hidd el, nem az lesz a legnagyobb gond, hogy nem viszik el:)
sakal83 2019. 07. 18. 11:50
Előzmény: #44607  johai
#44612
Kíváncsiságból rászűrtem a békási panelekre. Érdekes, hogy rengeteg az eladó lakás, ebből az még jobban, hogy elég markáns részük ÜRES, Bútorozatlan. Ez rossz jel lehet az albérleti áraknál is, Két verzió van. A befektetők táraznának kifele, vagy a másik új lakásba költözők átvitték a bútorokat az újba... Érdekesen alakul, remélem lesz ki tudok fogni egy jó vételt fél éven belül
tihamer
tihamer 2019. 07. 18. 11:50
#44611

http://www.autoszektor.hu/hu/content/anyukam-erteni-fogja-jarmu-eletut
A cikkben diagram szerűen szebben látszik a szgk-ik száma MO-on.
tihamer
tihamer 2019. 07. 18. 11:41
Előzmény: #44600  2345678
#44610

......2010.......... 2011.......... 2012.......... 2013........ 2014........ 2015 .......... 2016.......... 2017.......... 2018.........................
2 984 063. 2 967 808. 2 986 028. 3 040 732. 3 107 695. 3 196 856. 3 313 206. 3 471 997. 3 641 823...................
Személygépkocsik száma Magyarországon 2010.-2018. között..
Az Eurostat 2016-os adatai alapján Magyarországon az 1000 főre jutó autók száma 338, míg ehhez képest az EU-átlag 505 volt, ami azt mutatja, hogy van még tér a további bővülésre..
A személyautók száma 1951-ben 8500,

                                           1960-ban pedig 31 ezer darab volt.
                                           1970-ben 240.000
                                           1980-ban 1 millió
                                           1990-ben 1.870.000

                                           2000-ben 2.320.000
                                           2010-ben 3 millió

                                           2018-ban 3.641.823
Ezért is vannak a portfoliómban nagyobb részt garázsok. Kereslet-Kínálat!
johai 2019. 07. 18. 11:39
Előzmény: #44606  Gaguse
#44609
Regen piaci ar alattt 30%-al dolgoztak.
Most nem tudom mennyi az annyi cetli vonalon,persze valamennyi valos vevo is igy probal lakashoz jutni,hivatkozas megsporolni a kozvetitoi dijjat.
macisajt 2019. 07. 18. 11:25
Előzmény: #44605  Törölt felhasználó
#44608
Tibor te is voltál eladási kényszerben, nem rajtad múlt, hogy nem adtad el a lakásodat, azért akkor másképp magyaráztad a mechanizmust.
 Tipikus példa vagy, hogy mindenki a saját oldaláról hirdeti a tutit!
johai 2019. 07. 18. 11:25
Előzmény: #44605  Törölt felhasználó
#44607
Emelkedo szakasz esessel er veget,nevezhetjuk korrekcionak is ha nem nagy az eses.
Azt hogy tovabb fujjak a lufit nem tartom valoszinunek,egyreszt mar most kezd befagyni a piac,ami minden szinten komoly bevetelkiesest fog okozni a budzsenek,masreszt az emberek elgedetlenek az arazassal,es nem utososorban inflaciot gerjeszt.
*
Az ingatlanosok kozt valoban vannak ketkulacsosak,de ha valaki hozzjuk fordul akkor a szerzodesnek megfeleloen hirdetni kell az ingatlant,megpedig tobb helyen+ a belso kort is kiertesitik az uj ingatlanrol,ez termeszetes.
Nagyon ugy nez ki hogy elmultak azok az idok amikor sec perc alatt elkelt egy ingatlan,mostmar engedni kell az ugynevezett jo lakasok arabol is.
Persze lehet varni a csokosokra is:))
Gaguse
Gaguse 2019. 07. 18. 11:04
Előzmény: #44605  Törölt felhasználó
#44606
Ezzel a cetlis dolgot nekem nagyon komolytalanok. Felhívtál valaha 1t is? sztem a 98%-a ingatlanos kamu ;) 
Törölt felhasználó 2019. 07. 18. 10:44
Előzmény: #44603  johai
#44605

Én most már naponta ránézek az ingatlan com-ra. Melyik részen van a túlkínálat kiadó lakásból? Mert a 13.-ban szinte a levegő se mozdul. A közvetlen környéken (lőportár) új lakást nem kínálnak bérletre 2 hét alatt, a meglevők közül 2-t viszont lekaptak, de jövő héten jönnek a diákok, meg általában amik fenn maradtak azok tényleg nem normálisak olyan drágán akarják kiadni. A jó áron felrakott kiadó lakásokat pillanatok alatt lekapják, mint riadt majmot a fáról.
Meg szoktam nézni az eladó részleget is és hasonlóan a levegő sem mozdul. Pár lakást követek kíváncsiságból, egynél emelt be a tulaj, biztos volt érdeklődője, egyébként semmi mozgás.
A másik dolog viszont, hogy a közvetlen lakás adás-vétel viszont kezd felpörögni, mert megint tele a gyűjtőláda lakást venne cetlivel, ismerősök többen is mondták, hogy cetlire jönnek vevők, igaz van köztük ingatlanos, akit el kell hajtani. Mondjuk az érdekes akkor lesz, ha el is adják ténylegesen.
Igaz, hogy magamat ismétlem, de tényleg miért gondolják sokan, ha lesz is oldalazás vagy minimális korrekció, akkor pont ők fognak majd nagyon jó áron lakást venni? Eladási kényszer nincs tehát nem fogják az emberek tömegesen feldobálni olcsón a lakásokat és akinél mégis van és sürgős az eladás az tipikusan ingatlanosokhoz fordul, ahol már fel sem kerülnek hirdetésre ezek a lakások. Elviszik az ingatlanos haverjai, spanjai azonnal kp-ra. Sokan vannak így kapcsolatban ingatlanossal és várják a hívást. Ismerősöm is így vett lakást pofátlanul olcsón a válság után. Meg sem hirdették, csak szóltak neki és délután már az ügyvédnél írták alá a papírokat meg foglalózott. Azt most ne firtassuk, hogy ezért mennyit kért zsebbe az ingatlanos, lehetnek sejtések, de hát a piacról él ő is.
Zedisdead 2019. 07. 18. 10:35
Előzmény: #44594  tihamer
#44604

A 0% kamat kevés, az csak a költség oldal, 2010 óta kb 8%ról 3%ra esett a munkanélküliség, nőttek a jövedelmek, ez meg a bevétel oldal. Mind a kettőnek mennie kell tovább, hogy a bull piac kitartson.
Zsiday meg azt irta, hogy a várhatóan előretörő balpopulista pártok agyon fogják adóztatni a tőkét. Ez alól gondolom az ingatlan sem lesz kivétel.
johai 2019. 07. 18. 10:22
Előzmény: #44597  tihamer
#44603
Igy van,jol jartal.
Van egy csomo lakasod amit kiadsz,nekem is azt tanacsolta a haziorvos vegyek lakast,es adjam ki,a postas,meg a pek is.
Ugy nez ki az utobbi evekben mindenki megtette a tetjeit,lakast vett.
Tulajdonkeppen a 0%-os kamat elol menekultek lakasba,ami az ov altal fujt epitoipari boomnak koszonhetoen profitabilis lett,a lakasokat ki lehetett adni,hiszen egyre tobb ember jott a fovarosba kiszolgalni a rendszert,es persze hasznot huzni a konjukturabol.......ez volt,de abban a pillanatban amikor ez mar nem mukodik,es ov,vagy aki a passzatszelet fujja nagyon jol tudja ezt.....radikalisan visszaesik az epulo projektek szama,megszunik a munkaero alulkinalat,atfordul tulkinalatba.
Es akkor tessek megnezni a lakasberlemenyek piacat!
A bevetelkiesest fedezo racionalis kormanyintezkedeseket mar meg se emlitem.
Gaguse
Gaguse 2019. 07. 18. 10:21
Előzmény: #44600  2345678
#44602
Jo meglatas, erre nem is gondoltam..
Gaguse
Gaguse 2019. 07. 18. 10:19
Előzmény: #44565  Rolvik82
#44601
Dózsa persze kozpontibb, de azert a Gal sem rossz. Majus 1 park, szinhaz, kormanyhivatal es minden bolt a kozelben. Alsogallai allomas 7 perc seta. De igazabol mind1 is, mindkettonek van elonye es hatranya😊

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek