Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Criscito 2019. 07. 16. 06:08
Előzmény: #44370  Törölt felhasználó
#44380
Linkeld be. Megnezzuk. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 07. 16. 01:53
Előzmény: #44377  elemerorsos
#44379
Köszi az infókat! Konkrét COP értéket ugyan (talán) nem is mondott a mérnök szaki, akitől "tudni vélem" az eredeti infókat, de egy alternatív rendszeré lényegesen jobb volt. (Szerinte :) majd megnézem...) Mindenesetre utánanéztem máshol, és úgy tűnik, hogy rosszul írtam. Bár ez nem NBM klíma topikja :) de azért ha valaki kifejtené, hogyan tudnak a klímák 1 kWh-ból akár 4 kWh, sőt több fűtésteljesítményt kicsikarni, azért hálás lennék. (Én csak használom meg tudom, hogyan működik, de számomra a kompresszor meg a többi üzemelése mind-mind veszteség... szóval nem látom be, hogyan jön ki ez a remek érték, de soha nem késő tanulni, és ez komoly...) Lehet, hogy a gáztörvényeket (B-M meg G-L) át kellene még újra vennem :) Gondolom, valami olyasmi lesz a "végeredmény", hogy a külső hőcserélőn keresztül "hűti" az utcát x köbméter levegővel, ami a környezetétől 15 C fokkal hidegebb, míg a szobában felfűti azt az x köbméter levegőt, ami a környezetétől mondjuk 13 C fokkal melegebb... (persze nem egyszerre, hanem fokozatosan)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 07. 16. 01:52
Előzmény: #44376  hunor555
#44378
Köszi az infókat! Konkrét COP értéket ugyan (talán) nem is mondott a mérnök szaki, akitől "tudni vélem" az eredeti infókat, de egy alternatív rendszeré lényegesen jobb volt. (Szerinte :) majd megnézem...) Mindenesetre utánanéztem máshol, és úgy tűnik, hogy rosszul írtam. Bár ez nem NBM klíma topikja :) de azért ha valaki kifejtené, hogyan tudnak a klímák 1 kWh-ból akár 4 kWh, sőt több fűtésteljesítményt kicsikarni, azért hálás lennék. (Én csak használom meg tudom, hogyan működik, de számomra a kompresszor meg a többi üzemelése mind-mind veszteség... szóval nem látom be, hogyan jön ki ez a remek érték, de soha nem késő tanulni, és ez komoly...) Lehet, hogy a gáztörvényeket (B-M meg G-L) át kellene még újra vennem :) Gondolom, valami olyasmi lesz a "végeredmény", hogy a külső hőcserélőn keresztül "hűti" az utcát x köbméter levegővel, ami a környezetétől 15 C fokkal hidegebb, míg a szobában felfűti azt az x köbméter levegőt, ami a környezetétől mondjuk 13 C fokkal melegebb... (persze nem egyszerre, hanem fokozatosan)
elemerorsos 2019. 07. 15. 23:00
Előzmény: #44375  upgrayeddAKS
#44377
Az általad felsoroltak közül a klíma a legjobb hatásfokú... Fogyasztása kb. fele az infrapanelnek.
hunor555
hunor555 2019. 07. 15. 22:55
Előzmény: #44375  upgrayeddAKS
#44376
Klíma hatásfoka szar.. Mesélj még. H tarifával jóval olcsóbb mint a gáz.
Az más kérdés hogy egy lakásba ahol alattad feletted fűtenek fűthetsz bármivel, olcsó lesz.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 07. 15. 22:46
Előzmény: #44286  steadyp
#44375
Hello!
1. szerintem nincs sok értelme, adóelőnye pl. szinte biztosan nincs (sok mindentől is függ persze, pl. magánszemélyként EHO fiz. kötelezettség merül fel spéci esetben, ezt azonban könnyű megoldani, csak ne legyél bejelentve oda, és oszd több felé a bevételt, ha eléri az 1 m-t...) - illetékben meg gondolom a vételár illetékterhére, pontosabban vagyonszerzési illetékre gondolsz... (?)
2. passz :)
3. a klíma hatásfoka elég sz..r, ergo még az olajradiátor is jobb, pláne az infrapanel. Utóbbi jól néz ki, kis helyet foglal, stb. Ha mindenáron le akarod cserélni a konvektort, akkor talán az lenne a jó megoldás, bár a modern konvektorok 90% feletti hatásfoka miatt nem biztos, hogy le kellene kompletten cserélni...
4. frankó rész, Buda egyik legjobb része (nem a legszebb, de élhetőbb, mint a hegyesebb rész, ahol a nyakadba ömlik a víz, ha jön egy jó kis eső... és persze hegynek fel kicsit szopás bármivel is menni/haladni... főleg ha friss jég/hó van, és még nem értek oda a sóval, btw. a só sza..rá korrodál mindent...)
Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 22:15
Előzmény: #44371  1kor13
#44374

Nincs sms hitelesítés, mert még mindig vannak vonalas telefonszámok meg vannak szoltáltatói telefonok, gyakorlatilag minden upc, digi stb előfizetőnek van, mert úgy olcsóbb a csomag, akkor is, ha semmire nem használja a vezetékes számot. Meg az ip telefonszámok. Meg a netkártyák, igaz azok SMS-t tudnának fogadni. Nekem tkom marathon van, ehhez kértem egy feltöltőkártyás simet, amit semmire másra nem használok, csak a net kell, de azért kapom valaki vadidegennek az erstés befizetéseiről meg a fizetéséről az sms-t. Érdekes vagy inkább szerencse, hogy a költekezéseiről nem kért sms értesítést a szám korábbi tulajdonosa így megúszom havi 1-2 sms-el bár a következő telefonom már le tudja majd tiltani.
sakal83 2019. 07. 15. 22:01
Előzmény: #44367  berlini
#44373
Ha raer varhat a lakaseladassal. Szerintem 2-3 mulva ujra felfele lesz. Ha el akarja adni gyorsan akkor ugy kell amit irtam. Ne ertetlenkedj direkt. Nem all jol. Igen evekig is varhatnak mert egy adott lakas 3 haztomben nem hetente elado... 
sakal83 2019. 07. 15. 21:56
Előzmény: #44370  Törölt felhasználó
#44372
Tovabbra is erdekelne az ingatlanod
1kor13
1kor13 2019. 07. 15. 21:56
Előzmény: #44369  Törölt felhasználó
#44371
Annak aztán sok értelme van. Sőt, ha szerencséje van, valakit még jól meg is szivat vele. Azt gondolnám, hogy magára valamit is adó hirdetési oldalalon sms hitelesítés van a telefonszámra...
Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 21:54
Előzmény: #44355  Criscito
#44370
ne szórakozzunk kérem szépen ez enniiért nem mehetett el én hasonló árban jobbat árulok és hívás sem igazán jön nem hogy komoly jelentkező! ez a hirdetés még mindig aktív meglepődnék ha bármilyen kicsit is komoly érdeklődő hívná ezt a panel lukat!
Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 21:39
Előzmény: #44368  1kor13
#44369

Elég ha megváltoztatja  a telefonszámot valami random számra :)
Egyébként meg egy lakás addig nincs eladva, amíg ki nem fizették maradéktalanul, de mondjuk azt tényleg meg lehetne tenni, mint a prohardveren, hogy jegelni lehessen egy hirdetést ha éppen komoly vevő van és levenni róla a jeget ha mégsem sikerül eladni neki.
1kor13
1kor13 2019. 07. 15. 21:24
Előzmény: #44365  elemerorsos
#44368
Soha nem értettem, hogy ha eladnak valamit, akkor miért nem inaktíválják a hirdetést azonnal, vagy legalább írják bele a szövegbe, hogy FOGLALÓZVA! Élvezik azt, hogy még mindenféle gyökér hívogatja őket, hátha valaki ráígér a foglaló duplájával? 
berlini
berlini 2019. 07. 15. 21:08
Előzmény: #44364  sakal83
#44367
"Hatarozott arelkepzelessel. Akar eveket is varnak az adott kornyekre."
tehát éveket vártak. Addig vártak amig a dupláját fizethették érte.
Ez tényleg egy határozott elképzelés. határozottan idióta.
"egy felfele futo piacon jo strategia ami irsz ketsegtelen de most nem annyira nyero"
Azt azért szögezzük már le, hogy ellentétben azzal amit itt olvasok, ez egy felfelé futó piac. A legolcsóbbnak lenni pedig egyszerűen butaság. Nos azért, mert nincs két egyforma lakás, ugyanazzal az állapottal benapozottsággal, elhelyezkedéssel. Minden ingatlanos tudja, hogy sokszor pont a határozott elképzeléssel a piacot mustrálók vesznek milliókkal drágábban mint a legolcsóbb lakást. Mert pont az tettszik és meg van rá a pénz. 
"Egyébkent ha nem surgos en kivarnek most az eladassal. Jo aron nem megy el. Mindenki a csokkeno keresletrol beszel. Ha lesz is arcsokkenes szerintem atmeneti. "
Tehát akkor mégis felfutó a piac? Most melyiket gondolod?
Legolcsóbban hirdetni, mert mindjárt esnek az árak, vagy kivárni (azaz mégsem a legolcsóbban hirdetni) és remélni az áremelkedést?
Törölt felhasználó 2019. 07. 15. 20:42
Előzmény: #44364  sakal83
#44366

Ilyenkor lehet pofátlanul vadászni, mert előbb-utóbb megszorul egy eladó. Csakhogy a városi legenda szerint sok ilyen eladó lakás vagy akár ház is van, de az ingatlanosok meg az ügyvédek mind levadásszák ezeket a lehetőségeket.
Egy tényleg kétségbeesett ember bemegy ingatlanoshoz és nem maga próbálja meg eladni, szerintem ez evidens és az ingatlanos meg leadja a drótot a pénzzel kitömött haverjainak és viszik az alulárazott lakásokat a szerencsétlenektől azonnal kp-ra.
Ilyennel egy átlagember úgy találkozhat, hogy kimegy az eladóhoz, beszél vele, akkor is ha mondjuk túlárazott a lakás és normális módon válnak el utána. Aztán ha sürgős lesz az eladónak akkor lehet, hogy hajlik. Egy adott házban lehetnek hirdetések az üzenő falon, mindig vannak ráérő ott lődörgő lakók, akik szeretnek fontoskodni meg beszélgetni is normális emberekkel, aztán lehet az infókat begyűjteni.
Igen, k.rva sok időt bele kell rakni az embernek, de így látok rá esélyt, hogy kifogjon valaki tényleg olyan lakást, amit hajlandó egy tulaj mélyen áron alul eladni. Hirdetéseket figyelni, meg kb sok ezren csinálják, mennyi az esély rá, hogy pont a tiéd lesz? Ha van kp-d és nem kell hitel, még akkor sem biztos, mert másnak is lehet annyi kp-ja.
Az ingatlanosom mesélte még 2013-ban, hogy vitt ki vevőket Gogol utcai gangos lakásra, aztán mindig beszélgetett egy mamókával ott, akinek se fia se borja nem volt. A végén eltartásit kötöttek amit csak pár évig kellett fizetnie, de a néninek az is nagy szó volt, hogy valaki beszélget vele rendszeresen és nem bánta.
Nekem is lett volna lehetőségem a Népszínház utcában egy rokon lakására eltartásit kötnöm és hát anyagilag nagyon megérte volna sajnos, mert betegség elvitte után viszonylag hamar, de nekem arra nem volt időm, hogy órákat beszélgessek vele, meg mindent elintézzek neki. Feleségemnek meg egy totálisan vadidegen volt egy nekem távoli rokonom, nem várhattam el tőle, hogy akkor ő is foglalkozzon vele, meg ugrálja körbe.
Viszont ki lehet fogni, rengeteg a magányos idős ember, sokan biztos jó néven is vennék, ha valaki foglalkozik velük és pénzük is lenne, csakhogy hogy akar valaki egy ilyent felhajtani? Hirdetésekben? Ez bizony csak úgy működik, hogy rokon, ismerős vagy haverkodik az ember minél több helyen és úgy futólag bedobja, aztán talán valahol összejöhet.
Sok idő és olyan személyiség kell, aki nem úgy áll a másik emberhez, mint egy böszmeteg.
elemerorsos 2019. 07. 15. 20:04
Előzmény: #44355  Criscito
#44365
Ezt nehezen hiszem el. 20%-kal többért vadiúj lakást vehet a kerületben jobb helyen (OK hogy az új gagyi, de még mindig ezerszer jobb mint egy panel, ami a legalja a piacnak minőségben). Az meg kizárt, hogy valaki beleszeretett, mert semmi beleszeretős vagy trendi nincs benne.
sakal83 2019. 07. 15. 19:53
Előzmény: #44356  berlini
#44364
Azt se felejtsd el hogy 3xi arcsokkentes utan olyan alkut fog latni h beszakad az arca... az eddigi vevoim mindegyike ott keresett lakast ahol az enyeim voltak. Ok a legjobb vevok. Hatarozott arelkepzelessel. Akar eveket is varnak az adott kornyekre. Ha adott kornyeken tobb van es fel kell ujitani akkor a legolcsobbnak kell lenni. A tobbi csak ingatlanos blabla. Ha nem te vagy a legolcsobb akkor fogjak elvinni ha elfogy elotte az olcsobb... az hogy egy felfele futo piacon jo strategia ami irsz ketsegtelen de most nem annyira nyero.
Akikrol te beszelsz es ez bejohet azok a kisbefektetok meg a lakasturistak...
Egyébkent ha nem surgos en kivarnek most az eladassal. Jo aron nem megy el. Mindenki a csokkeno keresletrol beszel. Ha lesz is arcsokkenes szerintem atmeneti. 
dixike 2019. 07. 15. 19:23
Törölt hozzászólás
#44363
Criscito 2019. 07. 15. 19:23
Előzmény: #44361  mmate911
#44362
Nekem is bent van még. Egyébként levette a táblát is az erkélyről. 
mmate911 2019. 07. 15. 19:20
Előzmény: #44355  Criscito
#44361
Ha már aktívan hagyta a hirdetést az eladó, akkor beraktam a kedvencek közé, ki tudja mi igaz az eladásból :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek