Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lindermen 2019. 06. 04. 23:37
Előzmény: #41599  elemerorsos
#41600
Én is így látom, vagyis egyelőre nem látom  azt, hogy nyomás lenne a befektetőkön hogy kiszálljanak.
elemerorsos 2019. 06. 04. 22:46
Előzmény: #41598  Lindermen
#41599
Mit akarsz kezdeni a pénzzel? Én eddig akkor adtam el ingatlant, ha a kiadási hozam nettó 5% alá esett az eladási árhoz viszonyítva, és ezzel elégedett voltam. Plusz szempont volt, hogy beforgassam megint ingatlanba, lehetőleg minél előbb. De az a helyzet, hogy most már ami hirdetéseket látok, ott 5% alatti nettó hozammal hirdetik a lakásokat (és eladják). Ilyet eszem ágában nincs megvenni, hiába mondják, hogy megy tovább az áremelkedés. Sokakkal ellentétben szerintem a büdös életben nem lesz kamatemelés, az elkövetkező 10-20 év a nulla kamatról és a pénznyomtatásról fog szólni. Szóval adott a kérdés, mit csinálsz a pénzzel...??
Lindermen 2019. 06. 04. 22:35
#41598
Tételezzük fel, ha valaki 2015-ben vett  15 Mft -ért fővárosi ingatlant befektetési céllal s azóta mondjuk ki is adta, közben a  lakás értéke lett 30+ Mft, nála  hol jöhet az a pont amikor nyomást érezhet a kiszállásra? 
lohran 2019. 06. 04. 22:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#41597
Jo vetelt az ingyenelo csokosnak.
Atengedem a budos labunak jarkaljon Ujpalotara vagy a szipus Laci volt Kelenfoldi paneljebe.
1kor13
1kor13 2019. 06. 04. 22:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#41596
Ez szerintem azért érdekes, mert ezt úgy is lehet nézni, hogy késleltetett eladások vannak!!! Ők ugyanis valamikor el szeretnék adni, lehetőleg a tetején. Még nem most. Majd ha esetleg elindulnak lefelé az árak. Tehát most előrehozott fogyasztás van késleltetett eladásokkal. Majd akkor fog ez fájni, amikor elkezdenek az ilyenek mind eladni.
hallelujah 2019. 06. 04. 22:06
Törölt hozzászólás
#41595
hallelujah 2019. 06. 04. 22:03
Törölt hozzászólás
#41594
2345678 2019. 06. 04. 21:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#41593
A most induló projektekben érdemes keresgélni,ha jót akar valaki,jó áron.
dexter5 2019. 06. 04. 20:21
Törölt hozzászólás
#41592
dexter5 2019. 06. 04. 20:20
Törölt hozzászólás
#41591
hallelujah 2019. 06. 04. 20:09
Törölt hozzászólás
#41590
lohran 2019. 06. 04. 19:53
#41589
Majd ha ez a sok szar CSOKos fideszes elmegy a jo..... akkor tobbet fog erni a becsulet.
Criscito 2019. 06. 04. 19:34
Előzmény: #41583  because
#41588
Hulyeseg. Az MNB es az OTP nem ert hozza. Csak felfele letezik az irany, meghozza evi 25%-kal mindorokke. :) A befektetok is korlatlan vagyonnal rendelkeznek, ezert sosem fogynak el. 
elemerorsos 2019. 06. 04. 17:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#41587
Itt az az érdekes, hogy 20 százalékuk egy összegben kipengeti a vételárat. Ezek nagy valószínűséggel sohasem szorultak rá ténylegesen a segítségre, csak éltek a lehetőséggel, hogy 1%-ért visszabéreljék az ingatlanukat, a készpénzüket meg jól megforgatták ezalatt.
hallelujah 2019. 06. 04. 15:33
Törölt hozzászólás
#41586
buyandhold 2019. 06. 04. 13:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#41585
ott a pont:
-a berek meredeken emelkednek, mert ezt akarja a nep, es a politika, es igy a fideszre szavaznak
-emiatt az arak is emelkedenek, lassabban, de biztosan
-kozben szepen a ft is gyengul
-ingatlanarak mennek az egekbe
magyarul semmi nem valtozik, csak mindent megszoroznak 2-vel. a fizukat is, lakasarakat is, az arakat is, egyszer csak majd a ft-ot is...
akinek meg kp.-ja vagy allamkotvenye volt, az jol megszivja
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 06. 04. 13:41
Előzmény: #41581  Dwayne.Hicks
#41584
Egy gazdasági ciklus vége felé már természetes módon elfogynak a jó beszállási lehetőségek. Ettől függetlenül aki megfelelő önerővel, biztos családi háttérrel és egy válságálló szakmával rendelkezik az még ezen az árszinten sem lőhet túlságosan mellé a lakhatási célú ingatlanvásárlással. 
DAXHU 2019. 06. 04. 12:59
Előzmény: #41581  Dwayne.Hicks
#41582
Szerintem nem direkt, tudatosan tolják. Egész egyszerűen az emberek az ingatlanok felé fordulnak, mert az kézzel fogható, abban érzik biztonságban a pénzüket.
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 06. 04. 12:47
Előzmény: #41580  Gaguse
#41581
Ezek szerint lassan aranyárban lesz a falazó anyag... lehet többet ér majd egy Baumit vagy LB Knauf részesedés mint egy Aranybánya részesedés...
Régen aranyláz volt, a cikk alapján pedig most építőanyag láz van. A cementet és egyéb vakoló anyagokat is a folyókból mossák ki, kis edények segítségével? Vagy bányásszák? :D
Szerintem lassan új fogalmat vezethetünk be. Dotcom bubble helyett Building material bubble...  ;)
Mondjuk a szomorú inkább tényleg az, hogy megvan rá az esély hogy tényleg így is legyen. Azt nem látom én sem egyelőre hogy meddig lehet ezt még tolni. Mert az látszik, hogy addig tolják az építőipar szekeret ameddig csak lehet. Most sem tudom eldönteni hogy vegyek-e gyorsan egy panelt kiadni és amint látható a lejtmenet megszabadulni tőle, vagy inkább kivárjak...de ha még két évig ez megy, akkor lehet megéri még most is beszállni. Nem tudom. Ilyenkor a volt kollégám általi mondás jut eszembe: lehet szembe menni a piaccal, csak nem érdemes...
De utána meg ha a józan eszemre hallgatok (és egyéb szakirodalmakra), akkor arra a következtetésre kellene jutnom, hogy innen már csak lefelé mehet. Mondjuk ezt gondoltam két éve is...szerintem minden józan gondolkodást felülírnak most az ingatlan piacon.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek