Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
masseduction
masseduction 2019. 05. 31. 11:09
Előzmény: #41438  Törölt felhasználó
#41440
1: az arany ara miert nem szaguld felfele?
Vannak az úgynevezett ETF-ek, exchange traded fund-ok, amelyeknek az a lényege, hogy nagyon olcsóak, és egy adott dolog árfolyamának változása adja meg az alakulásukat. Nos, az aranynak is van ilyen. Az aranyat nem kapod meg, csak egy jogosítványt kapsz az alaphoz. Szerintem ez mindent elárul. A papírarany a legnagyobb szemfényvesztés és legális csalás.
2: a hosszu lejaratu USD allampapirok hozama miert nincsen a fellegekben?
Azért nincs a fellegekben, mert a gazdasági szereplők bizalmatlanok a jövő alakulásával kapcsolatban, recessziót várnak. Ezért csak rövid papírokat preferálják, amelynek így magasabb a hozama. Ennyi az egész. Hosszú távon pedig pont emiatt van hozamcsökkenés már egy jó ideje.
pitcairn2 2019. 05. 31. 11:08
Előzmény: #41438  Törölt felhasználó
#41439
mond vmit az alábbi happening?
https://en.wikipedia.org/wiki/London_Gold_Pool#Collapse
után mindenféle csalárd manipulációval még 5 évig egyben tartották a rendszert, csak 1973-ban robbant fel minden
de akkor nagyon látványosan...
Törölt felhasználó 2019. 05. 31. 11:04
Előzmény: #41434  masseduction
#41438

@masseduction:
"Összeomlást 1-5 hónap közé teszem, illetve szerintem még a 2-5 éves állampapír hozameltérés negatívvá válása előtt. Az indikátora pedig az lesz, hogy a hosszú papíroktól nem fognak tudni szabadulni a rövidek hozamemelkedése miatt."
Arra is van elmeleted, hogyha mar el fognak inflalni mindent, akkor:
1: az arany ara miert nem szaguld felfele? 
2: a hosszu lejaratu USD allampapirok hozama miert nincsen a fellegekben?
masseduction
masseduction 2019. 05. 31. 10:58
Előzmény: #41427  hellforceone
#41437
BTW megérteném egyébként a vergődéseteket, ha a pitcairn kolléga mondjuk már 2009 óta ezt hajtaná a fórumon. De nem tette.
masseduction
masseduction 2019. 05. 31. 10:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#41436
Figyelj, én azt mondom, élj nyugodtan. Vásárolj ETF-eket, lakásokat, lehetőleg hitellel kitömve. A bank ad pénzt boldogan, ha a kondícióknak megfelel. Nem kell megfogadni itt semmilyen tanácsot :)
masseduction
masseduction 2019. 05. 31. 10:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#41435
"Ha annyira tuti a közpénzen alacsony kamattal kitömött vállalkozók helyzete TE miért nem vállalkozol?"
Kijavítalak, az nem közpénz, hanem adósság. És azért nem vállalkozok, mert egy recesszió, amely biztosan bekövetkezik rövidesen, olyan adósságba vágna engem, hogy abból még akkor sem fogok kimászni, ha még ötször élnék.
"Ha annyira tuti az építési melósok élete mertszénné keresik magukat szegény lakásvásárlókon akkor TE miért nem dolgozol építkezésen?"
Esetleg azért, mert a társadalmi státuszom magasabb? :)
"Ha annyira tuti az ingatlanosok élete mert lenyúlják nulla munkával az eladókat  TE miért nem vagy ingatlanos?"
Nagyon máz vagy, olvasd vissza amiket írogatsz. Ezek nem konstruktív vitakérdések, hanem proliskodások :(
masseduction
masseduction 2019. 05. 31. 10:49
Előzmény: #41427  hellforceone
#41434

Nem ő kritizálja a rendszert, hanem úgy zusammen az egész gazdasági grémiumban nyílt titok, hogy rövidesen mindennek lőttek. Jóhogy nem várod el azt, hogy a tévében ezeket felolvassák, hogy majd a proliság megrohamozza a bankokat (mivel ennyire primitív válaszreakció várható el tőlük maximum).
A kínaiak egy csettintés alatt véget tudnának vetni Amerikának mégpedig azzal, ha eladnák az összes állampapírt és azonnal eurót vennének a dollárért. Ez csak egy szcenárió, de az eszköztár széles a kínaiak javára.
Összeomlást 1-5 hónap közé teszem, illetve szerintem még a 2-5 éves állampapír hozameltérés negatívvá válása előtt. Az indikátora pedig az lesz, hogy a hosszú papíroktól nem fognak tudni szabadulni a rövidek hozamemelkedése miatt.
Humánusabb megoldás lett volna az adósságot törölni, viszont inflálni fognak, nem kicsit, nagyon. Természetesen ezen a ponton a nemesfémek ára felrobban, majd amikor már sikerült a fiat pénz alól az utolsó maradék értéket kiszedni, lecsapnak meg egy-két nullát a helyzet súlyosságától függően és újból meghatározzák a rögzített dollár-arany átváltást. Én elhiszem, hogy ez a kicsi lelketeknek nagyon sok, meg durva, de hát ez lesz, ha tetszik, ha nem.
Inkább örülni kellene, hogy egy új reneszánsza jön a kiszámíthatóságnak.
masseduction
masseduction 2019. 05. 31. 10:40
#41433
Én tényleg nem értem a felháborodás okát.
Modern Monetary Theory - erről kellene picit többet olvasgatni. Esetleg az IMF publikációit javaslom.
Nem tudom, mennyire vagytok képben a dolgokkal azon túl, hogy Pesten hogy alakul az "ingatlanpiac"; de a Deutsche Bank az összeomlás szélén van :)
Ugyanez a helyzet áll fent Japánban, a hozamemelkedések miatt, illetve az USA-ban is. Szimulált gazdaságok.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 05. 31. 09:22
Előzmény: #41429  pitcairn2
#41432
Tusé;)
johai 2019. 05. 31. 08:58
Előzmény: #41428  pitcairn2
#41431
Tevedes,majzsugor eseten csak a majatultetes segit!
Lehet nincs donor,azert toljak elore a biciklit amig lehet.
2345678 2019. 05. 31. 07:54
Előzmény: #41428  pitcairn2
#41430
Ismerősömnek van egy belvárosi telke Budapesten. 2018 januárjában lemondta a fejlesztést, pedig a tervek,engedélyek a kezében voltak.Elmondta,hogy ebben az őrületben nem akar résztvenni (munkaerő hiány, drága építőanyag, szigorított szabályozás. stb.) Most meg belevágott. Szóval, ha  jó a buli,az ember könnyen eldobja a józan érveket.
pitcairn2 2019. 05. 31. 00:26
Előzmény: #41427  hellforceone
#41429
az atyaúristennel különben nem én szoktam magamat öszekeverni:)
https://forum.portfolio.hu/prev/22407/6368868
pitcairn2 2019. 05. 31. 00:15
Előzmény: #41427  hellforceone
#41428
ez nem rocket science...
az alkesz hasonlattal élve szimplán csak ki kéne józanodni, szembesülni a mögöttes problémákkal és befejezni a "tüneti kezelésként" alkalmazott mámorító önpusztítást...
https://youtu.be/d0nERTFo-Sk?t=268
az elvonókúra természetesen nem túlzottan kellemes, különösen az elején nem, de a végtelenített tivornya perspektíváival összevetve rendkívül perspektivikus...
kb. a májzsugorral fűszerezett delirium tremens versus gyógyulás...
hellforceone 2019. 05. 30. 23:32
Előzmény: #41419  pitcairn2
#41427
Azt már látjuk, hogy a rendszert nagyon jól tudod kritizálni. Azt leírod esetleg - részletesen -, hogy te hogyan oldanád meg a világ gazdasági problémáját? Részletes alatt nem azt értem, hogy hagynád összeomlani az egész kártyavárat és kész, hanem milyen lépéseket tennél a kamatokat illetően, ennek kihatása esetleg a befektetésekre - munkahelyteremtő befektetésre gondolok -, annak kihatása a munkaerőpiacra, esetleg fellépő problémákat hogyan kezelnél? Mit kellene lépnie a kínaiaknak az amcsikkal szemben és vica versa? Mikorra teszed az esetleges összeomlás idejét? 3-6 hónap, netán 1-2 év vagy csak úgy lazábban, a következő 10 éven belül? A következő nagy válságot ugyebár pénznyomtatással ne kezeljék a jegybankok, meg negatív kamattal sem - nem mintha én ezeket helyeselném! -, mi lenne a te megoldási javaslatod? Bármi más plusz információt szívesen látnak szerintem tőled a fórumozók. Köszönöm megtisztelő válaszod! :)
1kor13
1kor13 2019. 05. 30. 23:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#41426
Bp 100 kilométeres körzetéből már régen be kellene tudni jutni egy óra alatt vonattal. Nézd meg például hogy Veresegyházról vagy Dunavarsányból mennyi idő bejutni vonattal így 2019-ben, a gazdasági erősödés derekán (vagy csúcsán :p), számold ki az átlagsebességet, és próbálj nem felfordulni a röhögéstől. Itt tartunk. Ès fel sem merül senkiben, hogy a csokot pl az alapján is érdemes lenne differencialni, hogy apuka bejut e a munkahelyére autó nélkül egy óra alatt (mert ha nem, akkor tuti autóba ül). Az emberek lassan szarni is autóval járnak, Budapest megtelt, nem emberekkel, hanem autókkal.
pitcairn2 2019. 05. 30. 20:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#41425
az un. "erős" "bikapiacodnak" fő profilban csak az MNB-hez van köze...
és pontosan ez vele a probléma...
pitcairn2 2019. 05. 30. 20:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#41424
nevén kell nevezni a gyereket...
miért kéne tapsikolni ehhez a förtelemhez?
highlife 2019. 05. 30. 20:32
Törölt hozzászólás
#41423
pitcairn2 2019. 05. 30. 20:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#41422
ezt a kérést az MNB-nek címezd...
highlife 2019. 05. 30. 20:23
Törölt hozzászólás
#41421

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek