Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
masseduction
masseduction 2019. 05. 07. 13:09
Előzmény: #40458  milisujbert
#40460
Még mindig ezen a témán inhaláltok? Az áron alul azt jelenti, hogy kevésbé nevetséges az ár, de még mindig szánalmasan sok.
berlini
berlini 2019. 05. 07. 12:57
Előzmény: #40458  milisujbert
#40459
Kösz!
Nézem.
milisujbert 2019. 05. 07. 12:41
Előzmény: #40457  berlini
#40458
Abban igazad van, hogy rengeteg ingatlan túlárazott már Budapesten, viszont azt tapasztalom, még mindig ki lehet fogni jó ingatlanokat. Sokan gyorsan meg szeretnének válni lakásuktól, áron alul árulnak. Ha tudsz kompromisszumot kötni, biztosan találsz jó befektetést még a fővárosban is. Én ezen az oldalon keresgélek, mert itt egy helyen fent van minden magyar ingatlanhirdetés, és össze tudok mindent hasonlítani: https://hu.flatfy.com/ Használj jó szűrőket, szánj időt a keresésre, megéri!
berlini
berlini 2019. 05. 07. 12:18
Előzmény: #40456  berlini
#40457
Miközben a részvénykitettség a vagyonkám több mint 40%-át kiteszi én is úgy vélem, hogy - időnkénti ingatlanáresésekkel együtt is - az ingatlan befektetés hosszú távra a legbiztonságosbb.
Egy dologra kell csupán koncentrálni. Nem szabad ott befektetési célú lakást venni, ahol fennáll a veszélye annak, hogy az ingatlan környezetében tartós recesszió alakul ki, elvándorlással és a piacon tömegesen megjelenő lakásokkal.
Magyarországon sajnos kevés nagyvárosról lehet ezt elmondani, hogy ez a veszély csekély. A gazdasági tevékenység még mindig Budapestre és pár nagyvárosra koncentrálódik. 
Ezért, bármennyire is szeretném (magam is egy faluban születtem,) de veszélyes álmodozásnak tartom azokat a hozzászólásokat, amelyek arra biztatnak, hogy az ingatlanbefektetéseket - a jelnelegi magas budapesti árszinvonal miatt - mindegy hogy hol, de inkább vidéken kellene megtenni.
berlini
berlini 2019. 05. 07. 12:05
Előzmény: #40452  hwolf
#40456
Ez még nekem is kinai, pedig már közel 20 éve tőzsdézek aktivan. :) Kedvenc álinformatikusunknak meg eltart pár évig mig értelmezni fogja. Addig is remélem nem irogatja a mosdatlan hozzászólásait.
hwolf 2019. 05. 07. 10:06
Előzmény: #40453  johai
#40455
Én játszom is, komolyan írtam. De ezt a mondatot csak komolyabb tőzsdések fogják érteni, a Lajos-féle Buffett-idézgető, átlagokban gondolkodó kocabefektetőknek kell pár év tanulás hozzá. De igazából azt akartam kifejezni, hogy ingatlanfórumon nincs helye ennek.
Az ingatlanbefektetés viszonylagos egyszerűségének reális alternatíva mondjuk a szuperkötvény. Mindkettőhöz csak józan paraszti ész kell, a szó legnemesebb értelmében. De a bonyolultabb tőzsdei portfoliók nem a lakáskiadás alternatívái, úgyhogy a mr.lajosi duma az ETF-ekről nem ide való. Én sem a gamma-skalpolás gyönyöreiről írok ide, pedig lenne mit :)
Annyira tartom azért okosnak Lajosunkat, hogy ebből megértse e fórum témáját, ami egy HELYI piac, FÓKUSZÁLT befektetés.
johai 2019. 05. 07. 09:47
Előzmény: #40453  johai
#40454
Megtortent az aranyositas,35nm panell 25milla,akkor legyen a csaladi hazam 60 felett.....beallt a regi arany,1 csaladi haz kb 2-3 panell.
Lufi ez is,mivel az alapveto ingatlanertekelesi szabalyokat nem veszik figyelembe,teleknagysag,korbejarhatosag,stb.
johai 2019. 05. 07. 09:41
Előzmény: #40452  hwolf
#40453
Jatszd meg!
Nem is ertem miert ajanlod masoknak,egyreszt tul egyszeru ez a kontsrukcio,masreszt elviszik eloled a nyerot:)
Ez mar majdnem feler egy lakasderivativaval,2008 volt a vegkifejlet,a csucs,jo nagyot lehetett szakitani.....most is valami ilyesmi zajlik szeretett hazankban.....felev alatt ratettek 30%-ot a lakasarakra pestbudan,mostmar a csaladi hazak is felzarkoztak,ami par hopja 50 volt most 65.
Puff,csak legyen aki megvegye a 300nm-es telken levo madarkalitkat:)
hwolf 2019. 05. 07. 07:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#40452
"szerintem egy saját kockázati tűréshez igazított, ETF-ekből felépített, diverzifikált részvényportfólió a legjobb út a vagyongyarapításhoz"
Szerintem meg egy volatilitási határidős kontraktusokból a VXX ETN mintájára szintetizált kosárnak a dupla backwardation hedging-gel védett, contango alapú shrinkelődését érdemes szintetikus shortokkal (inverz covered call) letrédelni, roll-up és roll-out eseményekkor pedig sima gamma-skalpolást végezni rajta amíg ki nem balanszírozod a kosár és a hedge deltákat.
Na viszlát!
hwolf 2019. 05. 07. 07:39
Előzmény: #40450  tihamer
#40451
Hasonlóképp látom én is, megértelek. Én örültem a hozzászólásaidnak, jó volt a sok gyalázkodás meg mellébeszélés között témába vágó dolgokról olvasni tőled. Lajost én sem értem, hogy miért nem ETF kereskedési fórumokat látogat, pedig rengeteg van belőlük. Valamiért pikkel a magyar ingatlanpiacra, és szét akarja barmolni az ezt elemző közösséget. Távozásoddal ehhez egy lépéssel közelebb került.
tihamer
tihamer 2019. 05. 07. 06:28
#40450
Sajnálom, hogy ilyen szintre sűllyedt ez a fórum. Jó volt ide irogatni, véleményt cserélni, cikkekből tanulni, stb.
Ez a wöhler-Lajos tandem teljesen széttrollkolta a fórumot, sajnos.
Most búcsuzom, sziasztok. 
UI.: Talán ha visszamegyünk a korábbi értelmesebb színvonalra, akkor visszanézek.
sakaI83 2019. 05. 06. 23:29
Törölt hozzászólás
#40449
highlife 2019. 05. 06. 19:46
Törölt hozzászólás
#40448
incrediblehoe 2019. 05. 06. 17:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#40447
Beteg ember vagy Lajos, hogy nincs jobb dolgod mint ide írogatni egész nap. Ráadásul tiltás után azonnal új nicknévvel. Segítségre van szükséged. Ritkán írok ide, de ez kikívánkozik.
wöhler 2019. 05. 06. 17:32
Törölt hozzászólás
#40446
wöhler 2019. 05. 06. 17:20
Törölt hozzászólás
#40445
wöhler 2019. 05. 06. 17:16
Törölt hozzászólás
#40444
wöhler 2019. 05. 06. 17:16
Törölt hozzászólás
#40443
sakal83 2019. 05. 06. 16:58
Előzmény: #40430  vincit
#40442
baszki. tényleg unatkozik:)
Törölt felhasználó 2019. 05. 06. 16:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#40441
Ja!
Lehet azt mar velhetoen tenyleg nem tudom majd visszakeresni, mert az meg lehet nemecsekerno volt, aki ugye szinten nem te vagy.
Egyebkent alapvetoen semmi bajom se lenne veled, ha egyszer csak miutan elfogytak az erveid, vagy meguntal valakit ne mennel le ilyen altesti stilusba.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek