Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2019. 04. 14. 10:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#39500
Nem adtam el semmi, sot veszek...
Egy sztori:
Meghagytam a pesti lakast, amikor lekoltotunk Balcsira. 2014 korul meg bosszankodtam is, hogy miert nem adtam el, 10 millat adtak volna erte. Megsporoltam volna 400ezer ft illeteket, a lakaskiadas kb. 7% ot hozott adozas elott, az allampapirok meg akkoriban 10%ot adomentesen. A lakast total lelaktak...
Kb. 1 eve 20 millat ert az a lakas. Eladhattam volna, nem gondoltam hogy fentebb megy, de nem volt idom ezzel foglalkozni, kozben a berleti dijat is duplajara emeltem. Ev elejen raneztem: 30 millanal kezdodnek. Most ra se nezek szerintem mar 35milla ott a legolcsobb olyan lakas. 
Szoval: ha eladtam volna, igen szarul jartam volna. Masik, hogy megis mit vettem volna belole?
buyandhold 2019. 04. 14. 10:50
Előzmény: #39494  buyandhold
#39499
Egyebkent ezt a falusi csokot nagyon alulbecsulik az emberek. Itt a forumon se nagyon reagalt senki, pedig ez lesz eddig a legdurvabb. 
Mi volt az eredeti csok? (nem akarok ciganyozni, de muszaly, es nem rossz ertelemben hasznalom ezt szot, csak egy nepcsoportot nevezek meg vele) Azert lett bukta, mert egy feher embernek nem fog azert 3 gyereket szulni, hogy kapjon 10 millat. Ez a talapsztalati teny. Emiatt senki nem szul. Aki amugy is szulne az koszoni szepen. Masreszt, azt uj laksara lehetett felvenni, aminek sokkal jobban elszallt az ara, mint a 10 milla, meg az emberek emiatt nem fognak arrebb koltozi.
Falusi csok: IGEN, a cigany fog szulni 3 uj gyereket, ha kell 5ot is. Es ezt most felujitasra is adjak. Elelmes vallalkozok adnak szamlat 10 millarol, hiaba 1 milla volt a felujitas, vagy anelkul is. De meg is vehetik papiron egymas hazat, minden marad a regiben, majd visszairatjuk valamikor. Egy kis szar faluban 100 cigany csalad el. Ez falunkent 1 milliard. Es IGEN, ok fel fogjak venni. Egyeb feltetelek is vannak, de konnyen teljesithetoek, kijatszhatok. 
Szerintem ez fog rendesen odabaszni, nem tudom mi lesz ebbol. Ja, es a magyar csaladok nem kapnak semmit, mert az nem szulnek 3at emiatt. Rokonaimat felhivnam, hogy megy e mar a darido a ciganysoron, de nem merem felhivni, mert nagyon ideges lehet...
 
consonance 2019. 04. 14. 10:49
Törölt hozzászólás
#39498
elemerorsos 2019. 04. 14. 10:48
Előzmény: #39494  buyandhold
#39497
Nekem is van lakásom, nem is egy, de ez akkor is vicc. Néha ránézek a zillow-ra, és csodálkozok, hogy egy komolyabb budai lakás áráért Los Angelesben top helyen lehet venni új építésű lakást, olyan műszaki tartalommal, ami Budapesten sci-fi kategória. Innen még duplázódást várni? Ne bolondozzunk már. Már a mostani állapot is komoly félreárazás. De személyesen örülnék neki, eladnék pár lakást és kiköltöznék.
consonance 2019. 04. 14. 10:44
Törölt hozzászólás
#39496
elemerorsos 2019. 04. 14. 10:43
Előzmény: #39493  buyandhold
#39495
Valószínűleg teljesen más közegben mozgunk és/vagy más a korosztályunk mert én nagyon mást tapasztalok. Ez a "család, barátok" beidegződés már nagyon nincs így a mostani fiatal generációnál, a szülőkkel amúgy is lazább a kapcsolat, barátokat meg gyorsan szereznek kint. Abszolút nem így gondolkoznak, ahogy írod, személyesen tapasztalom. És elsősorban nem a pénz miatt mennek ki, ez is pár éve volt így, ma már nem.
buyandhold 2019. 04. 14. 10:39
Előzmény: #39491  elemerorsos
#39494
Mit jelent az hogy minden evben? Az 5%ot az allamkotvenyre ki garantalja orokke? Az is csak 5 evre szol. Nem letezik olyan, hogy orokke. De par evig meg tuti. Az aremelkedes csak egy (valoszinu) bonusz. A berleti hozam is tobb mint 5%. Los Angeles...basszus...meszaros lolo is gyorsabban gazdagodik mint Zuckerberg. Realis? Nem. Megis ez van. Az realis hogy egy piti tolvaj miniszterelnokot az eu penzel? Nem. Aki a realitasokat nezi, szamolgat, realisan gondolkozik az mot vesziteni fog. Van neha ilyen.
A gondolkozasod teljesen rendben van, ez a normalis. Igazat adok neked. En is ertetlenul allok. De EZ VAN. 2015-ig en is ezt gondoltam, mint te. Le is maradtam a pesti lakasokrol. De akkor belevagtam: balatoni, nagyvarosi ingatlanok. 3 ev alatt dulpaztam a vagyonomat. Es meg innen egy duplazodast varok 5 even belul. Nem szamolva a 10% berleti hozamot. Ez a valosag. A tobbi rizsa.
buyandhold 2019. 04. 14. 10:30
Előzmény: #39488  elemerorsos
#39493
Azt erts meg, hogy az emberek tolnyomo tobbsege NEM akar elmenni. Akar falu, varos, videk... Szereti ahol el, az otthonat, a csaladot, baratokat, ismerosoket. Nem csak a penz szamit. A penzen ugyis veszel valamit. Egy dragabb telefon miatt kiahagyja ott az anyjat, baratokat. Keves ilyen van, azok meg mar kimentek. Ahogy nonek itthon a berek, egyre kevesbe erdemesebb kimenni. En is dolgoztam kulfoldon. Roviden: szar kint lenni, ugy hivjak hogy honvagy.
elemerorsos 2019. 04. 14. 10:30
Előzmény: #39491  elemerorsos
#39492
Úgy értem mindenhol. Mert Budapest egy része már lehagyta. (Ami vicc szerintem.)
elemerorsos 2019. 04. 14. 10:28
Előzmény: #39489  buyandhold
#39491
Persze, és minden évben 30% az áremelkedés :-) Ezzel a tempóval 2021-ben lehagyjuk Los Angelest. Persze tudom, ez teljesen reális és fundamentálisan rendben van :-)
elemerorsos 2019. 04. 14. 10:26
Előzmény: #39487  because
#39490
Ettől nem lesz korrekció. Az új lakásokat cégek veszik tucatszámra (egy új projektben egy cég megvesz egyben 10-20 lakást). Ők meg nem vehetnek ilyen államkötvényt.
buyandhold 2019. 04. 14. 10:26
Előzmény: #39487  because
#39489
Az 5%os hozam nem versenytars a lakasokkal szemben. Lakasoknal 5% csak a berleti hozam, es 30% az aremelkedes. Ez arra jo, hogy a nyugdijasok eddig 3%ot kaptak, ezentul 5%ot fognak kapni az adofizetok penzebol. Ebbol nem lesz tobb penzt allampapirban. Olyan ez mintha az allam egyszerre fute es legkondizna, egyszerre hutik es futik a piacot. Hozzanemerto marhak.
elemerorsos 2019. 04. 14. 10:24
Előzmény: #39462  Batiszkáf
#39488
Dehogy maradnak. Ne Budapestből indulj ki, onnan a legkisebb az elvándorlás. A vidéki települések 80%-ról elhúznak a fiatalok, és ha már elindulnak, nem Budapestre fognak menni, hanem külföldre. Egyébként miért kellene a kinti közösség magyarjaival spankodni? Ez is egy teljesen téves előítélet. A magyar "közösség" annak számít aki nem tud jól idegen nyelvet és jellemzően fizikai munkás, és ez egyre kevésbé jellemző. Az ismerőseim akik kimentek, mindenkinek megvan a kinti baráti köre, elsősorban helyiekből. Sőt akik házasodtak, azok közül senkinek sem magyar a párja.
because 2019. 04. 14. 09:16
#39487
"a belföldi befektetési célú keresletet gyorsan visszavetheti a kényelmes, magas hozam. Ez némileg előrehozhatja azt a pontot, ahol a túlfűtött ingatlanpiac egyszer csak hűlni kezd, az irreálisan magasra emelkedett árak komolyabb korrekción esnek át." https://privatbankar.hu/ingatlan/5-szazalekos-kamat-magyarorszagon-de-mi-lesz-az-ingatlanarakkal-325610
ncseed 2019. 04. 14. 09:04
Törölt hozzászólás
#39486
sakal83 2019. 04. 14. 08:02
Előzmény: #39483  buyandhold
#39485
Igen. Valami egeszen szurrealis hogy az aremelkedes sikernek van titualva.:) de az emberek fejeben is. :) vmi hihetetlenul szanalmas az hogy kevesebbet tudsz venni a penzedbol vmibol es ez a siker. Mar a soha nem volt ilyen alacsonya munkanelkuliseg szlogen is utos:)
sakal83 2019. 04. 14. 07:57
Előzmény: #39474  Törölt felhasználó
#39484
Az addig oke hogy az ujabbnak rosszabb a hozama egy ev alatt de az ingatlan eletciklusan keresztul mar nem. Egy uj szibte biztos hogy 40 evvel tovabb fog fialni mert annyival fiatalabb.
buyandhold 2019. 04. 14. 07:29
Előzmény: #39472  1kor13
#39483
az allami propaganda gepezet sikerkent kommunikalja a lakasar robbanast, es tovabbra is kivanatosnak tartja. igy az irany egyertelmu: csak fel
https://www.origo.hu/gazdasag/20190412-atlagosan-30-szazalekkel-emelkedett-a-fovarosi-panelek-negyzetmeterara.html
subzero444 2019. 04. 14. 00:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#39482

Üdv újra itt!
Az senki előtt nem titok itt a fórumon, hogy további lakásár emlekedést vársz. Eddig azt hittem, hogy a végtelenségig lakásáremelkedést vársz, azonban a következő mondat alapján kíváncsi lettem:
"Nem fog örökre felfelé menni a lakásár, megírom majd azt is ha csökkenést várok függetlenül a saját pozimtól, de az még odébb van"
Mi lesz az a "jel" vagy indikátor, vagy valami kézzel fogható dolog(tehát nem megérzés) ami alapján lakásár csökkenést valószínűsítesz majd?
wöhler 2019. 04. 13. 23:55
Törölt hozzászólás
#39481

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek