Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MrLajos 2019. 04. 01. 08:09
Törölt hozzászólás
#38960
pitcairn2 2019. 04. 01. 00:33
Előzmény: #38954  Törölt felhasználó
#38959
nem hinném, hogy bárki is kilépne az Eurozónából, török államkötvényt meg szerintem bármelyik nagyobb bankon és brókercégen keresztül lehet venni (ha tényleg ehhez van kedved...) inkább csak az a kérdés, hogy mekkora sápot szednek le menet közben rólad
pitcairn2 2019. 04. 01. 00:27
Előzmény: #38954  Törölt felhasználó
#38958
isztambuli élményeim szerint felettébb lenyúlós és rámenős társaság van ott
"lírai feldolgozást" is tudok adni a török ingatlanbiznisz kapcsán
Törökfürdő
https://www.youtube.com/watch?v=Ug-H415bIZI
annyit talán elárulhatok az egyébként remek filmről hogy tragikusan végződik
de filmet ettől függetlenül is ajánlom (már ha nem láttad korábban)
consonance 2019. 04. 01. 00:26
Törölt hozzászólás
#38957
consonance 2019. 04. 01. 00:25
Törölt hozzászólás
#38956
Törölt felhasználó 2019. 04. 01. 00:17
Előzmény: #38951  pitcairn2
#38955
Török kötvényt milyen internetes Brókercégen keresztül tudok venni? hülyének is megéri ( mégha a líra le is értékelődik valamicskét ) venni 20 % hozamra állampapírt.. ott a biztos megtérülés és még az állam adósságuk se túl magas GDP arányosan... Nagyon kevés visszafizetés garantált.. Tud valaki török állampapír vételi lehetőséghez platformot? Én kerestem anno, de sehol se találtam.. bomba üzlet úgy ahogy az Orosz államadósság is valahol 10 % hozamot hoz az is.. Tipp platformra? 
Törölt felhasználó 2019. 04. 01. 00:15
Előzmény: #38950  pitcairn2
#38954
Értem én, de szerinted én mint magyar befektető akinek dusztja sincs a török nyelvről és nem is lesz szerinted elboldogulnék ott úgy, hogy ne verjenek ( ne kopasszanak meg)    át ?  Nem hinném ami elértem pikk pakk egy két rossz tranzakcióval le is amortizálnám ki tudja milyen jogi útvesztők és hivatali eljárások vannak... Köszi inkább kihagyom.. Egyébként se csipázom az arabokat ahogy ők se csipáznák a fehér bőröm.. 
Görög nyelv még úgyse menne egyébként meg ha nem lépnek ki az euro zónából akkor sose állnak ilyen államadósság mellett talpra.. Olasz szintén 120-130 % al menthetetlen.. Ha kilépnek az euro zónából na akkor lesz igazán olcsóság az ingatlan piacukon ez bármikor benne lehet a következő 3-5-10 évben..
Igazándiból az ingatlan paradicsom ide haza van még a Kanári Szigeteken is olyan az adó rendszer aki oda viszi a pénzét jól megkopasszák ( 7+2 % vételi díj ) + 20-22 % adózás a bérleti díjból + ingatlanos megvág mert nem tudod ezelni az ingatlanokat spanyol nyelvtudás és ügyintézés nélkül. (Spanyolt még talán meg is tanulnám Görögöt - törököt biztos, hogy nem).  Ki van ez találva talán érdemesebb itthon tartani alacsony adók mellett az ingatlan vagyont és a hozamból pedig  akárhol nyaralgatni.. Elvégre a pénzt ott érdemes tartani ahol keveset adózik  egy adó paradicsomba ami itthon is van.. ( Családi adókedvezménnyel nekem az  még cég nélkül is )
Mamoka viszont ha fel tudna világosítani egy két infóval ami kérdeztem  és pár weboldallal az  szívesen venném, mert átgondolnám a helyzetet a Kanári sziget engem is vonz...
pitcairn2 2019. 04. 01. 00:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#38953
vagy szimplán csak másképp alakulnak a dolgok mint ahogy várták
pl. a szomszédos Ausztriában nem volt nyílt államosítás, ott csak agyon szabályozták a háziurakat, melynek eredményeképpen szép lassan - hatalmas veszteségek mellett - kivonultak a piacról...
így lett Bécs városa dominánsan önkormányzati tulajdon... 
pitcairn2 2019. 04. 01. 00:11
Előzmény: #38942  Törölt felhasználó
#38952
akkor miért nem mer kamatot emelni az MNB?!
pitcairn2 2019. 04. 01. 00:09
Előzmény: #38941  Törölt felhasználó
#38951
USD válság esetén Törökország szárnyalni fog, a  török részvényindex egyébként USD-ben denominálva is vagy 20%-al magasabban van, mint augusztusban, amikor a csapból is az folyt, hogy mindjárt összeomlanak
a török részvénypiac kapcsán vannak USD-ben denominált ETF-ek, gondolom államkötvényt is lehet venni némi utánajárással... de erre se mondanám azt, hogy nem kockázatos
pitcairn2 2019. 04. 01. 00:04
Előzmény: #38940  Törölt felhasználó
#38950
 úgy rémlik, hogy egy bizonyos "rócsild" szerint akkor kell venni amikor "vér folyik az utcán":)
ezt tekintetben véve szerintem a török piacban van a legnagyobb fantázia az előzőleg felsoroltak közül
persze azt nem mondom, hogy nem kockázatos...  de fűnek fának kínálgatják az újépítésű ingatlanjaikat néha nagyon nyomott árakon... 
pitcairn2 2019. 03. 31. 23:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#38949
higgadtabban kéne ezt csinálni:)
az igazság nem "hangerő"-kérdés
berlini
berlini 2019. 03. 31. 23:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#38948
Tehát nem vagy benne biztos? 
Tehát akár az én várakozásom is bejöhet?
Mert ha igy van, akkor egy kicsit túl toltad a többszörös hurráoptimista kijelentést?
Igy van?
consonance 2019. 03. 31. 23:39
Törölt hozzászólás
#38947
berlini
berlini 2019. 03. 31. 23:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#38946
Aki elolvasta a Te hozzászólásodat és az enyémet, eldöntheti, hogy én vagyok-e a hurrá optimista, vagy te vagy az aki (nem tudom, csak selytem milyen oknál fogva) egyre türelmetlenebbül várod a nagy összeomláést. 
De szövegelés helyett összefoglalom:
Én a következő években évi 10%-os emelkedést várok, Te pedig 20-50%-os esést.
Azaz 2022 márciusában szerintem a jelenlegi árszinvonal +30% Budapesten, Te pedig a jelenlegi árszinvonal összeomlás szerű csökkenését, azaz minusz 20-50%.
Jól értettem?
consonance 2019. 03. 31. 22:49
Törölt hozzászólás
#38945
consonance 2019. 03. 31. 22:27
Törölt hozzászólás
#38944
consonance 2019. 03. 31. 22:24
Törölt hozzászólás
#38943
Törölt felhasználó 2019. 03. 31. 22:23
Előzmény: #38938  pitcairn2
#38942
Magyar ingatlan piacban egyébként még nagyon nagy potenciál van ha 10 év múlva útól érjük Ausztriai életszínvonal 80%  át akkor az ingatlan áraink is az Osztrák  árak 80 % a lesz és a bérleti díj hozamok beállnak a kint megszokott 3-4 % hoz...
Törölt felhasználó 2019. 03. 31. 22:20
Előzmény: #38938  pitcairn2
#38941
Török  meg ultra gáz hely folyamatosan leértékelődő lírával..  Akkor már török állampapír 20 % os kamatra.. hol lehet egyébként venni? Hogy lehet a török állampapírokat elérni? 
Ciprus meg fele török fele Görög tehát  Államcsőd és káosz verzió.  egyik se nyugodt terep és óriási bukót lehet begyűjteni mindkét oldalon.. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek