Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
robert2000 2019. 03. 28. 16:29
Előzmény: #38759  johai
#38760
2017ben is 
2018ban is
2013 ban meg csökkenést. 
johai 2019. 03. 28. 14:02
Előzmény: #38750  elemerorsos
#38759
En se varok tovabb szallo arakat,Te se,ov se.
Az mnb se.
Az hogy aki nemreg szallt be emelkedo arakat var....ingatlanosok emelkedo arakat varnak....jelzem 2008-ban is emelkedo arakat vartak.
sakal83 2019. 03. 28. 13:50
Előzmény: #38757  gyula1971
#38758
500db nem epp rengeteg. Inkabb nevezhetjuk csodnek a programot... PCn: a program korlatozottan erte el celjat:)
sakal83 2019. 03. 28. 12:43
Előzmény: #38749  johai
#38756
Az elmúlt 9 évben sorolj fel pár "beavatkozást", amely fékezésre irányult. Tényleg kíváncsi vagyok
gyula1971
gyula1971 2019. 03. 28. 11:57
Előzmény: #38751  gyula1971
#38755
Igen, szerintem Budapestet már dikerk húzzák túl az árakkal,ami után árcsökkenést mégsem várok,hanem pár éves stagnálást.
Vidék az más,ott lehet dinamikus felzárkózás.
impudent 2019. 03. 28. 11:55
Előzmény: #38750  elemerorsos
#38754

a tőke ( kiadás,hasznosítás ) megtérülés, az állami szubvenciók, kedvezmények és az adózás ( szinte nincs adó semmilyen ingatlan tranzakcióra ) azt eredményezi ,hogy a pénzek továbbra is áramoljanak az ingatlanokba.
A gazdasági növekedés ( eme megkergülési folyamata ) is ezt fűti, mozog a paraszt , zabál, és lakik.
Nincs megállás mivel annak tényezői nem adottak ( nincs kamat, nincs befektetési alternatíva, nincs recesszió )
gyula1971
gyula1971 2019. 03. 28. 11:54
Előzmény: #38742  sakal83
#38753
Igen, én is egyetértek.
Ez letarolja a piacot és hitelrobbanás lesz nagyfokú áremlkedéssel, méghozzá VIDÉKEN. 20 milla alatt nem lesz megyeszékhelyen kégli ettől.
Még eddig 6 milláért kis város széli családi házat lehetett venni,amit havi 50-ért ki is lehet adni.
Megjegyzem ugyan ez a ház 2010-ben is 6-milliót ért,még elcsíphető ennyiért,de már keresni kell. A bérleti díj 2010-ben 25-ezer volt, most duplája azaz 50-ezer ft, egyenlőre változatlan ingatlan érték mellett!!
De nem sokáig,
elemerorsos 2019. 03. 28. 11:53
Előzmény: #38751  gyula1971
#38752
Ezen nem szakértők, hanem az ingatlanpiac pörgetésében és az áremelkedésben érdekelt ingatlanosok és beruházók.El tudod képzelni ebből a csapatból BÁRKIRŐL, hogy nem vár további emelkedést? :-)
gyula1971
gyula1971 2019. 03. 28. 11:45
#38751
elemerorsos 2019. 03. 28. 11:39
#38750
Én csak felteszem a szokásos kérdésem, hogy ha itt mindenki tovább szálló árakat vár a bérek miatt, akkor hogy lehetséges az, hogy új építésű lakás Bécsben kb. 30-40%-kal kerül többe, mint Budapesten, amikor a bérek 2,5-3-szorosak? Bizony, ha a budapesti árak innen másfélszereznek, akkor lehagyjuk Bécset, ami azért enyhén szólva más ligában játszik élhetőségben, és a népesség is folyamatosan, jelentősen növekszik. (Ott évek óta nem emelkednek jelentősen az árak.) Hozzáteszem, én örülnék neki, és vennék a lakásaimből egy az egyben lakásokat Bécsben és Miami Beachen, de azért ennek nem látom realitását.
johai 2019. 03. 28. 11:23
Előzmény: #38748  sakal83
#38749
Szerintem a nert meg a ner se erti:)
En viszont naiv vagyok,es regimodi,most arra figyelek amit mondanak,es nem arra amit tesznek......a lufiba ugyan bele lehet fujni egy jo nagyot,eronlet kerdese,de sanszos hogy kipukkan.
Az hogy sokan felveszik nem kerdeses,ingyenpenz.
Az se kerdeses hogy mohosagtol hajtva egyresze a lakaspiacra megy,de azt se varja senki hogy a kormany tetlenul nezi a tovabbi lakasar emelkedest egeszen addig amig teljesen kicsuszik a kezebol az iranyitas.
Folyamatosan be fognak avatkozni.
sakal83 2019. 03. 28. 10:44
Előzmény: #38746  johai
#38748
"A kormany lakashoz jutast akart tamogatni,nem egbemeno arakat,es spekulaciot,ov kulonben se szereti a spekulansokat,ez koztudott."
Mondd, hogy csak cinikus voltál. Kérlek, mondd:) OV nem szereti őket, mert nem tűri a konkurenciát, hisz ő maga a SPEKULÁNS:) Ha nem voltál cinikus, akkor nagyon nem érted te a NER-t :) 
sakal83 2019. 03. 28. 10:42
Előzmény: #38744  Criscito
#38747
"Na most az én 30 környéki ismerőseim vagy nem házasok (ezért nem is terveznek házasodni), vagy nem akarnak gyereket, vagy még nincs is meg a megfelelő pár erre (utóbbi egyre nagyobb probléma a fiatalabb generációnál).  "Ez valóban probléma, de ezt a problémát a 35 évet betöltött nők hirelen pálfordulása általában megoldja:) Az ismerősi körömben anyagi helyzettől függetlenül beindult a női vonalon babakelldeazonnaleffektus:) Sose becsüld alá a női praktikát:) csodálatos teremtmények. Tökéletes színlelésre és hazugságra képesek úgy, hogy ők maguk is elhiszik:) még egy hazugságvizsgáló sem tudná kimutatni:)
johai 2019. 03. 28. 10:15
Előzmény: #38741  hwolf
#38746
A kormany lakashoz jutast akart tamogatni,nem egbemeno arakat,es spekulaciot,ov kulonben se szereti a spekulansokat,ez koztudott.
Szerintem nem varhato itt semmifele hitelboom,se 0 kamat,ovatos lavirozas lesz.
Az eu/huf se szall el,igy is mestersegesen van magassan tartva,ha kulso sokk nem eri az orszagot ez megy tovabb ahogy Zsiday irta szerintem is....azzal a kulonbseggel hogy a lakasarak elertek a csucsot,nincs tovabb,es errol a kormany,es a jegybank gondoskodni fog.
*
Teves az embereket teljesen hulyenek nezni,es ne feledkezzunk el a kereslet kinalat torvenyerol se.
Criscito 2019. 03. 28. 10:00
Előzmény: #38744  Criscito
#38745
Egyébként nem véletlenül a választások után indul a program. Ha nem úgy alakul az eredmény, akkor még mindig elkaszálhatják az egészet szerintem. 
Criscito 2019. 03. 28. 09:43
Előzmény: #38742  sakal83
#38744
Te magad írtad le, hogy egy részük a hitel kiváltására fogják költeni, tehát nem vesznek új lakást. Egyébként Novák Katalin elmondása szerint van olyan réteg is, aki a vállalkozására költi például, elmondása szerint éppen ezért szabad felhasználású, mert eltérőek az igények (vállalkozás, saját autó, szülők segítése, átépítés, kert felújítás, hitel kiváltás, nyaralás, lakodalom, saját lakás stb.). Egyébként házasság kell a hitel/támogatás felvételéhez. Aki házas, annak szerintem sok esetben már megoldódott a saját lakás kérdése, így ők nem nagyon fognak újat venni, hanem szintén kiváltják a már meglévő hitelüket. Ráadásul új gyerek kell ahhoz, hogy valóban kedvező legyen a hitel felvétele. Na most az én 30 környéki ismerőseim vagy nem házasok (ezért nem is terveznek házasodni), vagy nem akarnak gyereket, vagy még nincs is meg a megfelelő pár erre (utóbbi egyre nagyobb probléma a fiatalabb generációnál).  ***
Egyébként igen, emelkedni fognak az árak természetesen tovább, ettől nem kell félni, hogy nem így lesz. Megvan az a réteg, amelynek júliustól ott lesz a zsebében a 10 millió és lakást akarnak majd venni mindenáron. 
sakal83 2019. 03. 28. 09:16
Előzmény: #38740  signal2
#38743
erre van a 10milla INGYÉ hitel. Önrésznek. Ravasz:)
sakal83 2019. 03. 28. 09:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#38742
" a 10milliós magyartenyésztési hitel meg a csokkal ellentétben szabadfelhasználású, egyáltalán nem biztos, hogy mindenki rohanni fog ingatlant venni belőle, ha egyáltalán felveszik."
Sajnos NAGY tévedésben vagy. Elég a lakáskínálatra vetíteteni a lakásönerő céljából felvevők számára. Ez letarolja a piacot és hitelrobbanás lesz nagyfokú áremlkedéssel, méghozzá VIDÉKEN. 20 milla alatt nem lesz megyeszékhelyen kégli ettől.Az ismerősi körömből 30-40 közöttiekből az 50% felveszi, és lakásra, illetve hitelkiváltásra költi!! erről ennyit. Lehet álmokban élni, de javaslom elhagyi azt a nézetet, hogy minden amit rossz forgatókönyvnek ítélsz, az nem fog bekövetkezni. Az emberek 90%-a önző, saját érdeke hajtja, napi szintre tekint. ECCERŰEN GYARLÓ, ala Biblia. Újra és Újra ugyanaz bekövetkezik, de addig lehet keresni, amíg nem. Itt mindenki tudja, hogy mi a helyzet, csak valaki filozofálgat róla, valaki kihasználja. Sajnos ez van. Soha nem tanulunk a hibáinkból, újra és újra lekövetjük, de valamilyen oknál fogva, ez hajtja előre a világot. 
hwolf 2019. 03. 28. 09:09
Előzmény: #38737  johai
#38741
Ha a kormány annyira nem támogatja mostantól a lakáspiacot amennyire "soha nem támogatta", akkor tehát további csok-jellegű hitelboom várható, áfa-manipulációval, nullkamattal?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek