Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
incrediblehoe 2019. 03. 26. 10:51
Előzmény: #38678  buyandhold
#38680
Nem, én is a havi megtakarításomat, 5-600k fektetek rendszeresen részvénybe. Az más kérdés, hogy a hónapban 1.5 millióval indultam, és júniusban még 2.5 milliót teszek be a rendszeresen felül. De még lehet hogy ezt a 2.5 milliót PMÁP-ba teszem.
tihamer
tihamer 2019. 03. 26. 10:40
Előzmény: #38676  incrediblehoe
#38679
Az ingatlan értéke mindig is hullámzott. Ez a ciklikusság viszont emelkedő csatornában van ahogy telnek az évtizedek. Számít a futamidő, hogy milyen idő hosszúságra tervez az ember. Ha öröklik a gyerekek, rokonok és tovább viszik az üzletet (bérbeadást), akkor nem érdemes eladni őket, mert hosszútávon folyamatosan nő az értékük és halmozódnak a bérleti díjjak. Így, ebben az esetben az ingatlan kimeríthetetlen bevételi forrás.
buyandhold 2019. 03. 26. 10:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#38678
Nem ugyanarrol beszeltek. Te a rendszeres kis megtakaritasodat akarod befektetni. Evi par szazezer forintot. A kerdezo egy komolyabb vagyont akar tobb 10 vagy 100 milliot befektetni. Nem egy ligaban vagytok. O most akarja az egeszet befektetni, nem evi kis reszletekben...
MrLajos 2019. 03. 26. 08:23
Törölt hozzászólás
#38677
incrediblehoe 2019. 03. 26. 08:02
Előzmény: #38672  Fuleee_Bear
#38676
És mikor fog patakokban folyni a vér? Mert ha csak 5 vagy 10 év múlva, akkor addig de, sajnos a PMÁP-ban elértéktelenedik a pénz. Az a 4.5% sajnos semmi lesz ahhoz képest, amit a reáleszközök csinálni fognak ha folytatódik a pénzbőség kora.
buyandhold 2019. 03. 26. 07:54
Előzmény: #38673  buyandhold
#38675
A hosszu tavu tervezesrol annyit, hogy regebben azt terveztem, hogy ha nem lesz jo befektetes, akkor majd felujitom a hazamat a felesleges penzbol. Persze. Protekcios ajanlassal kijott egy asztalos, megnezte a terasz korlatjat. Azt mondta, hogy 2 millio lenne, de nem csinaljak meg, mert nincs idejuk. Osszel beszeljunk ujra.
A komuves ismeros, tavaly meg mindenre azt mondta, hogy majd jovore, iden mar azt mondja, hogy sajnos nem, meg jovore sem. Na ebbol lesz itt katasztrofa...
tihamer
tihamer 2019. 03. 26. 07:52
Előzmény: #38655  masseduction
#38674
Engem még sosem tiltottak ki/függesztettek fel, ellentétben veled."
2 hónapja regisztráltál. Majd ha 12 éven át nem függesztettek fel, akkor hívalkodj!
buyandhold 2019. 03. 26. 07:41
Előzmény: #38671  incrediblehoe
#38673
Sajnos konkret tanacsot nem tudok adni. Minden befektetes alapja, hogy azt vegyel , ami olcso(most az arany, ezust, aranybanyak), de nem tanacsolom jo szivvel, mert en  evek ota ulok benne nagyobb osszeggel, es jo esetben penzemnel vagyok. Kozben az ingatlanjaim ,a berleti dijjal es aremelkedessel, lassan triplazodtak. Folyamatosan koltom el a penzt, iden is vettem mar egy lakast, 1 nap alatt kiadtam 10%ra. Nekem ez a hozam eleg. A kp-t ertektelennek tartom. Ha lenne 5%os PMAK adomentesen, akkor odatennem az uj penzeket, de csak amig nem talalok jobb lehetoseget. Az a tapasztalatom, hogy mindig van jo lehetoseg, sot meg annal is jobb, csak ki kell kutatni, idot kell ra szanni. 
Szinten egyenfuggo a tozsde-ingatlan. Nekem jobban bejon, hogy be tudom irni, hogy havi fix berlerti dij, mint hogy majd 10 ev mulva meglatjuk a reszveny arfolyamat.
Az a helyzet, hogy ezt a kerdest rosszkor teszed fel. Ezt fel lehetett volna tenni 5 eve, de ugy erzem most az osszes vonat elment, nincs ertelmes valasz. Persze ha megy tovabba a penznyomtatas, akkor minden duplazodik meg innen is, de a kockazatot neked kell vallalni.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2019. 03. 26. 07:26
Előzmény: #38671  incrediblehoe
#38672
Türelem az egyik legértékesebb emberi tulajdonság szerintem. Amit írsz portfólió összetétel, ott a részvény és PMÁK arányát megfordítanám. Egyébkétn a PMÁK-kal biztos nem értéktelenedik el a pénzed.
Helyedben gyűjteném a puskaport, hogy amikor patakokban fog folyni a vér, akkor tudj részvényportfóliót építeni.
incrediblehoe 2019. 03. 25. 22:54
Előzmény: #38667  buyandhold
#38671
Mit javasolsz annak, aki most kezd portfólióépítésbe? Én is látom, hogy lufi van, de nem tudja előre senki, mikor lesz durranás. Lehet a következő 10 évben nem is lesz semmi részvénypiaci összeomlás, csak oldalazás. A hold alapkezelőnél erre fogadnak. Ebben a 10 évben meg egy osztalékfizető portfólió szépen hozna a konyhára. Ha mégis lesz egy nagyobb visszaesés, addig lehet még évekig emelkedni fog a tőzsde, és a mostani szintre esik vissza. Lényeg, amit mondani akarok, hogy tudom, hogy minden nagyon drága, de úgy látszik öntik tovább az olajat a tűzre. Én pedig látom hogy a pénzem hiába gyűlik, értéktelenedik el egyre inkább. Ezért veszek 5% nemesfémet, 70% részvényt, és 25% pmápot. A 70% részvény pedig: MSCI World, MSCI World High Dividend Yield, USA Value. De MrLajostól átveszek majd pár ötletet is.
MrLajos 2019. 03. 25. 22:52
Törölt hozzászólás
#38670
MrLajos 2019. 03. 25. 22:51
Törölt hozzászólás
#38669
incrediblehoe 2019. 03. 25. 22:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#38668
Ez a portfólió jól néz ki. 
buyandhold 2019. 03. 25. 21:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#38667
Ez jo tanacs. Olvass el egy konyvet, aztan durr bele, te leszel a sztar befekteto. Ennyi az egesz. Hiheto. Elmondom neked, hogy en 15 eve tozsdezek. Aki a 2007es valsagban mar tozsdezett, az jol megegette magat, tudja mirol beszelek. Persze aki par eve kezdte, az csak emelkedest latott. Tudom-tudom, te mar akkor is tozsdeztel, de a valsag elott jo megerzessel kiszalltal, es az aljan szalltal vissza. Kicsit bonyolultabb a tozsde, majd ha atelsz par ciklust, megerted. Szerintem javasold neki, hogy most jo a beszallo, amikor 10 ev, soha nem latott lufiban van a tozsde, es evek ota osszeomlast varnak. Bolcs tanacs.
Rolvik82 2019. 03. 25. 21:46
Előzmény: #38656  1kor13
#38666
BIRS az elmult par napban az iranya nem hogy emelkedest mutatott hanem egyertelmu csokkenest. 
MrLajos 2019. 03. 25. 20:38
Törölt hozzászólás
#38664
consonance 2019. 03. 25. 20:21
Törölt hozzászólás
#38663
MrLajos 2019. 03. 25. 20:20
Törölt hozzászólás
#38662
consonance 2019. 03. 25. 20:13
Törölt hozzászólás
#38661

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek