Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 12:55
Előzmény: #36818  gyula1971
#36819
Ez baromság ezzel ne foglalkozz.. Ingatlan értékének a 70-80 % ig hiteleznek a bank amit tud beszed ... Ha kell árveréssel.
gyula1971
gyula1971 2019. 02. 28. 12:53
Előzmény: #36793  masseduction
#36818
Ha a bank a követelés összegének 15-20%-át be tudja szedni, már pénzénél van.
Akkor ezt az adós is befizetheti,és le van tudva a hitel többéves nem fizetés után?
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 12:47
Előzmény: #36816  lohran
#36817
Nem éltél közöttük majd megtudod ha így teszel..  Tisztelet minden dolgos romának! Amúgy meg aki dolgozik az a roma kapja a családi adókedvezményt és a CSOK ot is nem értem mi a probléma. Itt a dolgozni nem akaró Romákkal van kitolva.. Vidéken is lehet már dolgozni ott is munkaerő hiány van .. ja hogy nem álom meló? Még a mostani Pesti állásom se állom meló mégis csinálom , mert kell a pénz!
lohran 2019. 02. 28. 12:43
Előzmény: #36813  Törölt felhasználó
#36816
Mitol vagy Te tobb mint egy roma ?
Azert kerdezem mert a hozzaszolasaidban hasonlo motivaciok vannak amiket Te tulajdonitasz a altalad lenezett romaknak
egynapod 2019. 02. 28. 12:43
Előzmény: #36813  Törölt felhasználó
#36815
kértelek korábban, hogy ezt a rasszista dumádat otthon add elő képzelem milyen jókat cigányoztok este a vacsoránál. igen és? akkor már mehetnek az ingyen milliók a felső tízezernek?  mellesleg azt, hogy az ország  egyébként kisebb, de fejlett és nagyobb, de  leszakadó régiói között egyre nagyobb a szakadék azt pont imádott vezéred politikájának köszönhetjük aminek része a csok is. 
mpagnes 2019. 02. 28. 12:36
Előzmény: #36802  Törölt felhasználó
#36814
Az eszközkezelő nem ment. Volt ott feltétel bőven. Valami hiányzott ahhoz, nem emlékszem mi. Én nem rágódok ezen. Semmi gond. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 12:35
Előzmény: #36811  egynapod
#36813

A családi pótlék a roma népszaporulatot növeli csak meg jobban . (Borsod és Szabolcs már elesett! )
Szükséges a munkához kötni a kifizetést és 1 db minimálbérből 47 e ft adókedvezményt lehet vissza igényelni. Ha van egy családba 2 minimálbéres a 99 adókedvezményből már 94 et vissza kap!
Sőt tovább megyek közmunkából is vissza lehet igényelni.. Sőt tovább megyek GYED ből is nem is keveset.
mpagnes 2019. 02. 28. 12:32
Előzmény: #36800  Törölt felhasználó
#36812
Pont az volt a problémám, hogy jó adós maradtam 9 hónap után is. Ezért volt nehéz alkudozni a bankkal. A bank nem kért semmilyen visszafizetést egyben, hanem mi akartunk kiszállni, mert nem volt munkánk. Végrehajtó mondta, hogy mi adjuk el. 
egynapod 2019. 02. 28. 12:28
Előzmény: #36809  Törölt felhasználó
#36811
elhiszed, hogy nem érdekel ki vagy?:)
a csok egy átgondolatlan lépés volt, mint általában minden amit csinálnak: lásd még csok2. 
nemcsak azonnal beépült az árakba, de igazságtalan is, mert olyanokat IS támogat közpénzből aki nem szorulnak rá. 
a 4 gyerekes minimálbéres meg forduljon fel, mert a csp-t nyolc éve nem emelték. 
vágod már, te nagymenő üzletember?
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 12:23
Előzmény: #36808  egynapod
#36810
Az új belépők még többet kapnak (valószínűleg egy leszabályozott körülmények  között) úgyhogy kár irigykedni. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 12:19
Előzmény: #36808  egynapod
#36809
Igen  írtam előzőekben, de annyival több is az az ingatlan nézd meg mennyiért építtetnél most egy újat ami 3 gyerekes CSOK ra megfelelne és mennyi egy használt  hasonló versenytárs .. . Mindegy tudom piszkos üzletember vagyok! :-)
egynapod 2019. 02. 28. 12:17
Előzmény: #36807  Törölt felhasználó
#36808
eltolcsyval vitázol nem velem. ő mondta, hogy vissza akarják szorítani azt, hogy a csok támogatást befektetési célra használják. mellesleg a csok 10 milla vissza nem térítendő 3 gyerekre új lakás vásárlás esetén jelenleg budapesten is. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 12:02
Előzmény: #36805  egynapod
#36807
Most beszéltük meg mit ér a CSOK Pesten (1-2 mft )  a használt lakás árban és az újban.. 
Nem értem, miért vagy így kiakadva  szűkítik ezt a kiskaput is nyugi! .. Egyébként meg nem lesz teljesen a több lakásosoknak se megszüntetve ( pont ezért, hogy ők is picikét ösztönözve legyenek ) - hanem csak meglévő lakás számával akarják differenciálni .
Hogy más réteget is mondjak ami nem teljesen igazságos és bezárul a kiskapu : Új építésű lakásokat nagyszámban befektetők vették ergó az 5 % os áfa csökkentésből részesültek (lenyúlták az adó fizetők pénzét és még gyereket sem kellett vállalni na ezt add össze!  ). Ezért is emeli meg a kormány az újra is az Áfát 27 % ra és célzottabban oda adja a pénzt a gyereket vállalóknak..  
sakal83 2019. 02. 28. 11:51
Előzmény: #36800  Törölt felhasználó
#36806
A bank 90 napon túl felmondHATja. Amit az esetek 99.9999999999999%-ban nem tesz meg. Akkor van gond, ha több hitel van ügyfélcsoporton belül, és az egyik dől. Mert sok helyen abban a pillanatban a többi is problémás hitel lesz, de ez sem jelent egyből végrehajtást. Az csak a legeslegutolsó megoldás, qva necces megtérüléssel. De a devizhaitelesek olyan szinten jártak jól, hogy azt el sem tudják képzelni. Azt ne keverjük ide, ha nem volt pénze visszafizetni a kölcsönt, mert annak nem lett volna pénze nem devizahitel esetén sem fizetni. Persze vannak extrém helyzetek, de azokat ne vetítsük a teljesre.Maradjunk annyiban, hogy én annó azért maradtam albérletben, mert láttam a durva kockázatokat a devizahitelek esetében, de nem a durva árfolyamkilengésben, mert arra a mindenható kormány EUR bevezetésének folyamatos hangoztatása miatt nem is számoltam. Én a bekerülési költség és eladási árak közötti durva különbség miatt nem szálltam be, mert a 100% feletti haszonnal adták át a társasházakat! amire még jött a kamatköltség, Így egy nyolc millió forintért felépített Bp-i lakást a végén 26 milláért vettél volna meg 20 év alatt. Tehát a havi 70-80k-t dobtál volna a bankoknak és a beruházóknak! Erre rájött a törzstőkeváltozás az árfolyam miatt és jött az ismert móka. De jobb lett volna beszállnom, mert gyakorlatilag mindenkivel kifizették volna a kéglimet... Ez az igazi populista szocializmus...
egynapod 2019. 02. 28. 11:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#36805
"Én is totál fel vagyok háborodva hogy sokan GLE Mercivel járnak nekem meg egy középkategóriás autóm van csak! JOGTALAN!!!!"
természetesen rossz a hasonlatod, mert a gle merciket nem  gle mercit vásárlóknak járó állami támogatásból veszik ellentétben a csokossal aki a harmadik lakását veszi kiadásra az te adódból is. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 11:50
Előzmény: #36803  Törölt felhasználó
#36804
Kapitalizmus szankciók nélkül pedig nem működhet.. Ha nem volna garancia a Banknak, hogy vissza kapja a pénzét ( jelzálog jog) akkor nem hitelezne..  Nonszensz amit egyes képviselők állítanak, hogy ne lehessen senkit se utcára tenni , így is Decembertől  Április 30 ig tart a kilakoltatási Moratórium (Fidesz tolta ki mert csak 3 hónapig télen volt) 
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 11:45
Előzmény: #36801  masseduction
#36803
Ha nem fizetnék rám is egyből lecsapna a bank és búcsút mondhatnék jelentős vagyonkámnak. ... Ez ilyen játék teperni kell, hogy talpon maradhass...
Törölt felhasználó 2019. 02. 28. 11:33
Előzmény: #36798  mpagnes
#36802
Valamint ha csak az ingatlant buktátok el (elárverezték )  és   ez után több adósság megfizetést nem követelt a bank, akkor ez egyenlő az elállással.  ( Amerikában is ezt jelenti , többet nem követelhet  mint az ingatlan eladásból befolyó összeg  ) - Ettől függetlenül részvétem, ha a munka elvesztése végett mentetek tönkre!  Eszköz Kezelőbe való becsatlakozást nem tudtátok volna kérni? Érdemes lett volna mint utolsó mentsvár, bár már kár rágódni a múlton..
masseduction
masseduction 2019. 02. 28. 11:31
Előzmény: #36800  Törölt felhasználó
#36801
Mindenki vállalja a szerződésben kialkudott kötelezettségeit.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek