Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 02. 23. 21:49
Előzmény: #35934  redi
#35940
Ismerem a keleti országrészt  ott nőttem fel... Sajnos ahogy előző hozzászólásomban írtam, sok a "roma"  szerencsésebb kisebb falvakban fele a roma , de van ahol már 90 % az arány.  Minden "értelmes" fiatal sajnos eljön vagy Pest vagy külföld.  Bár vannak akik ott maradnak nem mondom , de nem sokan fiatalok. A városokban az arány még jobb, de hogy mondjak valamit már Putnokon is 50 % az arányuk. Nem vagyok rasszista, de ez negatívan hat az ingatlan piacra ezért is alacsonyabb az ár.. Munka mondjuk van már Kazincbarcikán és Miskolcon ( nagyobb városokban)  és kb. 30 % al kapsz ott kevesebbet , mint Pesten bár nyilván nem a legkvalifikáltabb állásokat fogod megkapni és jó ha van kapcsolatod az adott cégnél ha irodai állást akarsz ( nekem ez nem volt meg )  Én Somogy és Zala megyéket nézem a Horváth határ közeli részeket remélem ott jobb a helyzet valaki tájékoztathat..
Felverni biztos hogy fel fogja szerintem a falusi CSOK az árakat pár millióval biztos.. Az árak Borsodba a legjobbak, de a közbiztonság se valami fényes  nem jó ha zaklatnak. Sok roma is tudja majd igényelni ezt a CSOK ot így egymás közt is fel tudják majd verni az árakat . Bár ez is eltérő van falu ahol még nem akkora a baj , de sok már elveszett. Ingyen 10 milla a falusi CSOK mellé csak plusz Önerőre egyébként felhasználható.  Nem azt mondom annyira rossz vidék, mert természeti tájai szebbek mint alföldön , de azért van ott probléma.  Én pont Somogyba vagy Zalába nézelődök esetleg még  Heves megye is szóba jöhet, de sajnos ott se sokkal jobb ha jól tudom a helyzet... Most kapkodom én is , hogy bebiztosítsam a családom vidéki házát is, mert Pesten mi is csak a munka és nem a szép természeti környezet  miatt vagyunk.  Kicsi a jelenlegi Sorházamba a telek és a levegő is pocsék Pesten sajnos, de hát kompromisszumok.. 
Criscito 2019. 02. 23. 21:47
Előzmény: #35938  redi
#35939
A 10 millio kamatmentes hitel csak akkor jar ha +1 gyerek is szuletik.
redi 2019. 02. 23. 21:42
#35938
Jól értelmezem, hogy ha mondjuk van valakinek 2 gyereke (és eddig albérletben lakott  vagy szülőkkel) akkor júl-tól használt lakásra is felveheti a csok 10 milliót (3%kamat)? És ha mondjuk nem házasok és 40 alattiak, akkor megkapják az ingyen további 10 millió (aminél most már tudjuk hogy nincs hitelbírálat , tehát lehet meglévő hitele az egyénnek? )
Törölt felhasználó 2019. 02. 23. 21:38
Előzmény: #35932  qwrtzq
#35937
 Dombóvárról bejárni elég költséges lenne Pestre .. heti 5 ször ingázva számold ki mennyi benzin lenne.. 50-100 e ft .. Annyiból már egy törlesztő vagy egy  külvárosi  mini garzonalbérlet  is  kitelne..  (kocsi kopásról már ne is beszéljünk ) -  az ingázásnak is van sajnos egy határa és költsége..valamint idő igénye.. 
Pont Dombovár és a vidéket néztük ki visszavonulás célpontjának.. Ott menyi a roma?  Ezt csak azért kérdezem, mert Borsodba vannak falvak, ahol már 90 % az arányuk.. Az a vidék teljesen elesett.. Somogy - Zala is szóba jöhet 
Letenye és Balcsi közötti rész ( autópályás rész ) lenne a legjobb , mert onnan elérhető 3 óra alatt a Horváth tengerpart.. ( Nagy vágyam a tenger és onnan 1-1 napra is le lehet fő szezonba a családdal ruccanni.)
Bár csak 8 év múlva vettem volna házat , viszont ha volna valami alkalmi vétel még most a Falusi CSOK előtt lehet meglépném, biztosítva a kecót magunknak :-)
Minden arra fele élők tapasztalatát szívesen veszem, bár 8 évig hasznosítani nem fogom tudni, ezért vagy nagyon olcsón  veszek vagy sehogyse és kivárok ,mert 8 év alatt amortizálódik is az ingatlan és csak " időnkénti nyaralónak tudnám használni.. 
Az is érdekelne, hogy Balaton alatti rész (40-50 km tőle) illetve Letenye és környező (20-30 km környéki részek) mennyire veszélyesek közbiztonságilag  és van e üresen álló ház bontás a kisebbség részéről, mert sajnos Borsodba ez is a napi valóság és nem szerencsés úgy befektetni, hogy közben beköltöznek vagy széthordják építő elemenként a házad..
Vortex 2019. 02. 23. 21:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#35936
Minek építsenek, ha nincs vevő ilyen áron.
masseduction
masseduction 2019. 02. 23. 21:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#35935
Mert te ilyen eszközárak mellett beszállnál? Vagy te azért szálltál be, mert tudtad, hogy drágulás lesz? Gondolom most azt fogod mondani, hogy igen és igen, mikor azt gondolod, hogy nem és nem.
Te szoktad annyira hangoztatni, hogy a piac utat tör magának. Tudod mit? Igazad van. Utat fog. Én sem aggódóm miatta. Remélem te sem.
redi 2019. 02. 23. 20:57
Előzmény: #35902  Törölt felhasználó
#35934
érdekelne a véleményed, mivel láthatóan ismered a keleti országrészt!
szerinted ez az ingyen 10 milla mennyire fogja a keleti megyeszékhelyeken felverni az árakat ?mert most mondjuk már a legolcsóbb mszékhelyen is elérték a lakások ezt a 10 milliót.mennyire várható, hogy megindulnak a kisebb  városokból, falvakból a fiatalok? egyáltalán mennyire maradtak még ott éppkézláb fiatalok? (mert már most is sokan eljöttek és albérletben élnek)az ingyen 10 millához ha nincs önereje mondjuk mekkora személyi kölcsön terhelhető be?
ncseed 2019. 02. 23. 20:26
Törölt hozzászólás
#35933
qwrtzq 2019. 02. 23. 20:19
Előzmény: #35923  Törölt felhasználó
#35932
Csak az M7-es autópályáig döcögős, de ha már ott vagy Fehérváron akkor még 20 perc budaörs.
Csak úgy megjegyzem, Soroksárról eljutni a belvárosba 1 óra BKV-val, az agglomerációról ne is beszéljünk. És mosolyogva megjárják az emberek.
És akkor Dombóváron 4 millió egy ház, Soroksáron meg 25 millió egy panel.
Nyilván nem azt mondom, hogy az élmények netovábbja autópályán ingázni, de egyáltalán nem mindegy, hogy 20 évig fizetsz egy hitelt, vagy 5 évig ingázol.
masseduction
masseduction 2019. 02. 23. 20:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#35931
Ha ennyire biztos vagy már évek óta abban, hogy ennyire jó helyzetben vagy a "befektetéseidet" tekintve, akkor miért inhalálsz itt már évek óta, és írogatod le minden egyes nap már hosszú évek óta ugyanazt? Én azt látom, hogy félsz, rettegsz. Ha nem veszed észre egyébként magad, legalább annyi leeshetne, hogy nem véletlenül írják rólad az emberek ugyanazt a véleményt. Ha te ezt igazán telibe fosod, akkor teszed egy szívességet a közösségnek és nem írogatsz ide. Figyelj, úgyis lesz bérleti díjad, úgyis lehúzhatsz sok embert, hogy nem szomorítod itt a gondolkodni vágyó, konstruktív beszélgetést folyatót embereket. Beszélgessetek máshol arról, hogy a panelba milyen konyhabútort szereltettél be.
ittenvagyok 2019. 02. 23. 20:01
Törölt hozzászólás
#35930
ncseed 2019. 02. 23. 19:56
Törölt hozzászólás
#35929
consonance 2019. 02. 23. 19:50
Törölt hozzászólás
#35928
ncseed 2019. 02. 23. 19:46
Törölt hozzászólás
#35927
2345678 2019. 02. 23. 19:11
#35926
Olvastátok ? Németországban lakossági hitel -10% kamatra! Akkor tényleg igaz a recesszió !
consonance 2019. 02. 23. 19:10
Törölt hozzászólás
#35925
consonance 2019. 02. 23. 19:08
Törölt hozzászólás
#35924
Törölt felhasználó 2019. 02. 23. 19:06
Előzmény: #35921  qwrtzq
#35923
Aha, járj be onnan dolgozni a legközelebbi épkézláb városba, Székesfehérvárra! Pont azért emelkednek az árak Budapesten és a Dunántúl nyugati és északi részén, mert menekülnek az emberek az ilyen helyekről.
qwrtzq 2019. 02. 23. 18:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#35922
nyilván a viktornak köszönhető ez is, hogy a túlfűtött ingatlanszektor összeomlott 2008ban
amit utána látsz, az már csak az elkezdett projektek lecsengése 
és ki az aki rosszabbul él, mint a szocik alatt? 
qwrtzq 2019. 02. 23. 18:45
Előzmény: #35920  Adamsky1976
#35921
valamelyik nap beszéltem egy los angelesi ismerősömmel, azt mondja ott nem lehet unatkozni, de ha mégis akkor közel van las vegas
ja, nekik a 4 óra autóút, az még közel van :DD
ehhez képest dombóvár gyakorlatilag egy köpésre van

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek