Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
traderszaki 2019. 02. 14. 19:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#35040

Alapíthatsz építési vállalkozást, csak nem fogsz alapanyaghoz jutni, de lehet munkához sem! Tudnék erre példát, de ezt inkább hagyjuk. Nagyberuházások többsége FIDESZ közeli. Csak ahogy gurulsz Bpen nézegesd a táblákat kik az építtetők vagy a kivitelezők/beruházók. Nagyságrendileg ugyan az az 5-6 cég neve fog eléd kerülni...
A lakásárakat nem kell a földbe döngölni, de nem is kell túlfűteni (ez történt anno az USAban is 2007ig). Felelős gazdaságpolitika a kiegyensúlyozott növekedést helyezi előtérbe. Ez ingatlan, egy "illikvid" befektetési eszköz, nem egy részvény amit csak úgy adsz és veszel!? Sztem nagyon nagy hiba belekergetni a tömegeket egy felelőtlen döntésbe, főleg ilyen piaci áremelkedés után, h hitelből vegyék meg a még drágábbat. UGyan is lófaszt nem nyersz vele, mire hitelhez jut a friss tulajdonos addig az már az eladási árba minimum 50%ban beépült. Bravo! Remek, felelős gazdaság lépés a kormány részéről! Ezt már hagyni kellett volna a fenébe, max ha újra nyernek akkor előállni vele!
masseduction
masseduction 2019. 02. 14. 18:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#35039
Annyi igaz, hogy mondjuk van ez az ingyé hitel. Nyilván a többség nem állampapírokat fog venni,  hanem fogyaszt belőle ami ugyebár 27% áfa. Ha valaki azért gyereket csinál, akkor meg a felneveltetése során is fogyaszt a gyermek, amelynek szintén áfa vonzata van.
Az állam semmiképp nem jár rosszul.
ncseed 2019. 02. 14. 18:54
Törölt hozzászólás
#35038
masseduction
masseduction 2019. 02. 14. 18:52
#35037
Arra lennék kíváncsi, hogy ha a pénzkínálatot lecsökkenti a jegybank, és a pénz forgási sebessége eredendően konstans, akkor az infláció is csökken vagy változatlan kell, hogy maradjon, utóbbi esetben a kibocsátásnak kell csökkennie (P=const).
Nem tudom, mi a célja a kormánynak ezzel a csok2.0-val, de tényleg nekem itt valami nagyon bűzlik, csak nem tudok rájönni, hogy mi :D
traderszaki 2019. 02. 14. 18:51
#35036
Maradjunk annyiban, hogy nincs új a nap alatt. Abszolút nem tévedek...https://www.portfolio.hu/ingatlan/varos/megvan-ki-epitheti-az-uj-neprajzi-muzeumot.314161.html
MrLajos 2019. 02. 14. 18:50
Törölt hozzászólás
#35035
ncseed 2019. 02. 14. 18:49
Törölt hozzászólás
#35034
traderszaki 2019. 02. 14. 18:48
Előzmény: #35030  masseduction
#35033
Mi a bajod a 8. emelettel? gyönyörű panoráma nyílik a buszvégállomásra :-)
MrLajos 2019. 02. 14. 18:48
Törölt hozzászólás
#35032
traderszaki 2019. 02. 14. 18:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#35031

Akkor ezek szerint te egyet értesz velem, hogy ez az egész nem erre ment ki amit kommunikálnak?
Ugyan is én pont ezzel kezdtem a hozzászólásaimat. Hogy haveri támogatás, mert rengeteg lakást építenek, amit horror áron akarnak eladni. Pl budapart vagy mi a fene a Kopaszin...itt még sehol sem tart az építkezés, de emellett van még több tíz más projekt a város többi pontján.
Korábban az egyet értésed nem tűnt ki a hozzászólásaidból.
masseduction
masseduction 2019. 02. 14. 18:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#35030
Nem kell félni nem lesz mindenki lakástulajdonos és fog maradni bérlő a lakásaidra, ne félj nem maradsz pénz nélkül. A kelenföldi lakótelep egyébként is annyira jó hely, hogy olyanokat hallok, hogy 160+rezsi egy kétszobás 8. emeleti apartman.
ncseed 2019. 02. 14. 18:42
Törölt hozzászólás
#35029
traderszaki 2019. 02. 14. 18:41
Előzmény: #35021  Törölt felhasználó
#35028

Válaszolok neked látatlanban is.
Nem lesznek hatásai ennek a programnak, számottevő biztos nem. Miért? Szűk réteget érint, a lakás árak már most is az egekben vannak, már az önerőt sem tudják letenni sztem sokan (már akiknek kellene mozdulni). Továbbá a nők sem hülyék, hogy 12 évig kiessenek a karrier építésből. Édes kevés megszülni 3-4 gyereket ezért a hitelért, plussz lakásért, mert ennyi gyereknek a felnevelése 100m millió felett van mire eléri a 18at...bőven. Erre valahogy senki sem gondolt, vagy a kormáyn ebbe is beszáll?
MrLajos 2019. 02. 14. 18:40
Törölt hozzászólás
#35027
masseduction
masseduction 2019. 02. 14. 18:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#35026
Leszel még, jusson eszedbe ez a szép nő a profilképemen majd :) Amúgy eskü lehidalok, hogy mekkora befektetési szakértő vagy, páratlan tudással! RESPECT!
ncseed 2019. 02. 14. 18:36
Törölt hozzászólás
#35025
masseduction
masseduction 2019. 02. 14. 18:36
Előzmény: #35022  masseduction
#35024
az USA meg úgy jár Magyarországra (fegyvert eladni), mint én a piacra árulni a kinőtt cuccaimat .-  bocsika bénáztam
traderszaki 2019. 02. 14. 18:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#35023

és Te érted hogy működik a politika? Sztem nem!
Korábban leírtam. Észszerűtlenül, sokszor irracionálisan, ahogy most. választások előbb osztogatunk, de úgy, hogy csak szűk rétegek érintsen nehogy sokat kelljen kiperkálni és közben a haverok jól járjanak. Nem véletlenül vannak gazdasági válságok. Legtöbbször korábbi politikai döntések nyomán alakulnak ki.
masseduction
masseduction 2019. 02. 14. 18:35
Előzmény: #35020  traderszaki
#35022
A valódi támogatás az lenne például, ha lenne egy 5-10 százalék közötti jegybanki alapkamat, ami azonnal szépen visszavágná a hitelezést és ezzel a lakásárakat. A gazdasági visszaesésre is lenne gyógyír, ha olyan nagy kizsákmányoló nemzet lennénk, mint az "amerikai" vagy az egykori brit gyarmat birodalom. Utóbbi ugyanis szinte semmit nem érzett meg az első nagy válságból, mivel mindent át tudott hárítani a gyarmatokra, hatalmas piacként működtek a brit gazdaság számára. Az USA meg úgy jár Magyarországra, mint én a piacra :)
Törölt felhasználó 2019. 02. 14. 18:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#35021
Azon változtat, hogy ezen felbuzdulva, vagy ennek ellenére milyen döntés(eke)t hoz az ember.
Pl. vajon előreláthatólag eléri a kormány a célját?
Egyáltalán pontosan mi az?
Milyen hatásai lesznek, ha ezeket elérjük, és milyen mellékhatásai annak az eszköznek, amit ennek érdekében bevetett?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek