Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lacock 2019. 02. 13. 08:50
Előzmény: #34719  Láma
#34720
Miért jó hír az, hogy egyesek nevetséges összegért jutnak lakhatáshoz, mások meg fizetik a cehhet, és ráadásul még piaci alapon bérelhetnek? Ez szted nem igazságtalanság?
Láma
Láma 2019. 02. 13. 08:47
Előzmény: #34718  Lacock
#34719
???
Lacock 2019. 02. 13. 08:43
Előzmény: #34713  Láma
#34718
Ez nem jó hír, hanem igazságtalanság.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 02. 13. 08:40
Előzmény: #34715  Criscito
#34717
"Több értelme lett volna szerintem bérlakásokat építeni, ahol önköltségen bérelhettek volna a családosok."
A 90-es évek elején az állam önkormányzati lakások tömegeit értékesítette a piaci ár 10-20 százalékán. Többek között ezért sem lesz itt még egyszer bérlakás program. 
Lacock 2019. 02. 13. 08:35
Előzmény: #34715  Criscito
#34716
A hozzászólásod első felével egyetértek, a bérlakásos résszel nem. Önköltség alapú bérleti díj jó lenne, csak az meg a mostani piaci ár másfélszerese lenne alsó hangon, ezért nem működne.
Criscito 2019. 02. 13. 08:31
Előzmény: #34711  Lacock
#34715
Most, hogy ki fizeti a cehhet, nyilván az adófizetők. Most is adófizetők fizetik a CSOK-ot, a támogatott hitelt, a támogatást a 7fős autóra, a 0%-os hitel kamatát, a jelzáloghitel elengedését. Csak a gond az, hogy ezek a pénzek átvándorolnak a befektetőkhöz, mivel pont annyival nőnek az árak, amennyi a támogatás. Így igazából őket támogatja a Kormány, nem a családosokat. Több értelme lett volna szerintem bérlakásokat építeni, ahol önköltségen bérelhettek volna a családosok. Az valós segítség lett volna, amit most csinálnak, az meg csak az árakat fújja évek óta.
Lacock 2019. 02. 13. 08:26
Előzmény: #34712  mpagnes
#34714
Igen, a szocializmusban lehet, hogy így volt. Csak nem visszasírjuk? Mert Kubában, Venezuelában meg lehet nézni, hogy mire mentek vele. Kádár után 30 évvel még mindig itt tartunk? A társadalom így is iszonyat pénzt költ szociális maszlagokra.
Láma
Láma 2019. 02. 13. 08:04
Előzmény: #34707  Lacock
#34713
Van számodra egy jó hírem: az önkormányzati bérlakások díja kb harmada, negyede - az első kerületben a sajtóhírek szerint tizede - a piaci áraknak.
mpagnes 2019. 02. 13. 08:03
Előzmény: #34707  Lacock
#34712
Az állami bérlakás nem a szegénység miatt volt. Rokon a 60-as években 5000-et keresett és ilyenben lakott, havi párszáz forintért. Elég szomorú , hogy ide jutott az értelmezése. 
Lacock 2019. 02. 13. 07:59
Előzmény: #34710  Criscito
#34711

Sok minden van, ami máshol jól működik, mégsem szeretnénk, ha itt is az működne (UK - bal oldali közlekedés, külön hideg -meleg vízcsap, stb).
Azt mondod, hogy máshol jól működik az állami bérlakásprogram. De tudod -e, hogy ez milyen áldozatokkal jár össztársadalmilag, ki fizeti a cehhet végül, és milyen sok más hatása van az élet más területein? Persze, akik kapják olcsón, azok örülnek, aki meg kimarad, de a cehhet fizeti, az meg nem annyira.
Criscito 2019. 02. 13. 07:49
Előzmény: #34707  Lacock
#34710
Ez erdekes, mert a vilag legelhetobb varosaban eleg jol mukodik.
Criscito 2019. 02. 13. 07:40
Előzmény: #34705  tihamer
#34709
A valos indok inkabb az, hogy igy kenytelen mindenki hitelt felvenni, igy rovid tavon porog a gazdasag. 
Criscito 2019. 02. 13. 07:38
Előzmény: #34704  hellforceone
#34708
Igen, ez van. Most. Kesobb meg nem igy lesz. 
Lacock 2019. 02. 13. 07:35
Előzmény: #34705  tihamer
#34707

Sztem nem, mert ha az állami bérlakás havi díja mondjuk negyede lenne a mostani piaci albérleti díjaknak, akkor máris sokan kívánnának állami bérlakásban lakni.
Az állami bérlakás sok más okból ostobaság és nem kívánatos.
zodiac 2019. 02. 13. 07:04
Előzmény: #34699  berlini
#34706
"Jelenleg egy új lakás épitési ára 280-320ezer + telekhányad tehát 400-450 a beker és ezt adják 650-750/nm körül. ez prémium helyzet miközben régebben 50-80ezer volt a négyzetméterenkénti kalkulált haszon. Ha ezt nézed akkor valakik el fogják kezdeni az árcsökkenést minél elöbb lezárják a projektet. Tehát ha ezeket az árakat nézed akkor nem reális a 650-750ezres 100-120éves használt rossz"
Valaki itt írta,igaza van.
A mostani Csok adott a támasznak +1 évet.
tihamer
tihamer 2019. 02. 13. 06:44
Előzmény: #34703  Criscito
#34705
"
  • A magyar emberek túlnyomó többsége saját tulajondú lakásban kíván lakni, ezért nem indítanak bérlakásprogramot a legszegényebbeknek.
hellforceone 2019. 02. 13. 06:30
Előzmény: #34703  Criscito
#34704
Ezt elhiszem neked, de a mostani helyzetet ha megnezed, még hitel, CSOK, 10 millio helikopterpenz NELKUL IS annyi penz van a piacon, hogy az eszmeletlen. Irta mar itt valaki, hogy ismer olyan gazdat, gazdakat, akik szinte tucat szam veszik az ingatlanokat, mert annyi tamogatast kapnak. A minap nezegettem egy eleg csinos kis tanyat Gyortol cca. 50 km-re. Az ingatlanos mondta, hogy ne sokaig torjem a fejem rajta, mert van tobb kulfoldi erdeklodo is. Trükk? Hat persze, hogy tudom, hogy lehetne az is, de szerintem nem az. Egy kozeli ismerosom mondta, aki Sopron kornyeken el, hogy vagy 5 eve meg tudott volna mondani a kornyeken eleg sok elado ingatlant, de most?! Az osztrakok felvasarolnak/tak mindent... Azok sem akarnak kimaradni a bulibol. En is esest vartam sokaig, hogy majd ez meg az.... Feneket, itt egy irany van, amit esetleg egy EU kilepes tudna megforditani, de az meg nem lesz... Szerinted miert nem akar a kormany berlakas programot??? Es szerinted az hova vezet??? Oszt jo napot!
Criscito 2019. 02. 13. 06:13
Előzmény: #34702  Criscito
#34703
Erdekes mert ott (is) a tulzott hitelezes okozta a buli veget. Elhitte szegeny, hogy mennyi penze van, csak azt elfelejtette, hogy azt vissza is kell fizetni. 
Criscito 2019. 02. 13. 06:10
Előzmény: #34701  hellforceone
#34702
A kutya ugat tetszett a vegen. Ezt egy korabbi cegem tulaja hangoztatta egykor, mikor nagyon jol ment a ceg szekere. 2 ev mulva meg jott a csod, akkor mar nem volt akkora pofaja. 
hellforceone 2019. 02. 13. 05:50
Előzmény: #34660  redi
#34701
Nem veszi eszre, ne is kerdezz tole ilyet... Evek ota ugyanaz a rizsa megy, osszeomlas, elszabadulo kamatok es inflacio es vilagvege... Nem tudom, hogy ki adott neked itt 3 minuszt, mert nagyjabol mindenkinek tele van vele a toke, szerintem vannak klonjai. Sot, szerintem megegyezik egy masik, korabban igen aktiv forumozoval, na de mindegy... Probald ignoralni, nem er ennyit ez az ember. Amugy meg kamatemelkedest ne is varjon senki, mert akiknek emelni kellene, azok tudjak reg, azzal rengeteg homokot szórnának a gepezetbe. Orbanek is ezert ontik a penzt a nepre, adosodjatok el emberek, hiszen Varga is megmondta, van még tér felfelé az eladosodasnak! A lenyeg, hogy vevoket generaljanak, akik megveszik pont tôlük az altaluk epitett ingatlanokat. Senki ne varjon nagy aresest, mert nem lesz. En is vartam normalizalodast, de rajottem, nem lesz itt olyan. Ha nem lesz Csok, meg 10 millio ingyen, akkor majd megtamasztjak a kulfoldon elô magyarok a piacot, szerintem ezzel a tenyezovel senki nem szamit, de idokozben az orszag kozel 1/10-e kint dolgozik es "akciozas" eseten ôk belepnenek, na pont miattuk nem lesz itt nagy learazas es akkor az igazi kulfoldi vasarlok meg plane kihasznalnak a helyzetet, HA.... De nem lesz ilyen. A kutya ugat, a karavan halad...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek