Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 02. 12. 12:24
Előzmény: #34616  signal2
#34620
Nem is kell, hogy egy az egyben érvényesüljön. Ha csak az ingyen pénz harmada épül be az árakba, már az is évekkel kitolhatja a támogatások köréből kieső vásárlók lakáshoz jutását. 
Criscito 2019. 02. 12. 12:18
Előzmény: #34617  Carlito7
#34619
Jó eséllyel változtatni is fognak rajta, mert elmebeteg az egész. Ez egy olyan hülye, aki nem veszi fel kategória. Portfolion már van is erről egy szavazás. https://www.portfolio.hu/finanszirozas/hitel/mire-hasznalnad-a-kormany-10-millios-kamatmentes-hitelet-szavazz.313797.html
redi 2019. 02. 12. 12:16
Előzmény: #34616  signal2
#34618
én úgy olvastam , hogy pl aki 35 éves nő és van két gyereke az is felveheti, de legyen házas
Carlito7 2019. 02. 12. 12:16
Előzmény: #34592  Criscito
#34617
Nem figyelsz. Mindent ideálisan harangoznak be, telekürtölik a médiát, ezt jegyzi meg a jónép. Aztán mire felkerül a törvény javaslat a parlament honlapjára, majd megjelenik a közlönyben, a fele sem igaz. Ha szóváteszed, akkor jönnek a trollok és kioktatnak, hogy neked semmi sem elég. Egyébként meg minden kedvezményt a mikrokörnyezetükhöz képest adnak (magyarul ők saját maguk biztosan érintettek lesznek), ha szerencséd van akár te is beleeshetsz a körbe, ha nincs, akkor lehet pakolni.
signal2
signal2 2019. 02. 12. 12:02
Előzmény: #34613  redi
#34616
Már csak az a kérdés, hogy akik nem jogosultak támogatásra (a többség), azok hogyan jutnak olyan lakáshoz, amilyenhez szeretnének. A piac majd alakítja az árakat. A támogatás mértékével csak akkor nőhetnének 1/1 az árak, ha legalább annyian igénybe tudnák venni, hogy a multiplikátor hatással együtt minden tranzakciót elérne a rendszerbe pumpált plusz pénz.
redi 2019. 02. 12. 12:01
#34615
  Véleményeket szeretnék kérni! !!!
Mi lesz a vidéki városokkal ezután (kelet-mo)?
A tények:
-az  ez emberek többsége alacsony keresetű: 180-250 bruttó (szalag, közszféra, pénztáros, takarító)
-a megtakarítások a fiataloknál kb 0
- már így is rengeteg az eladó lakás
  tehát ha most 10 milliót adnak ingyen, akkor ugye az eladók igyekeznek feljebb tornászni az árakat. De mivel már így is a sok az eladó lakás, tényleg feljebb tudják nyomni az árakat?
 És mi lesz a garzonok áraival? Azokat nyilván nem keresik majd, ha gyereket akarnak. Vagy lehet, hogy már csak azoknak az árát tudják megfizetni júliusra? És én most baromira nem tudom, hogy garzont adjak-e el most, vagy várjam ki vele a júliust?
Nudli
Nudli 2019. 02. 12. 12:00
Előzmény: #34605  redi
#34614

írtam egy összefüggést amit látok, ki tudja? Én az idénre ingatlanár stagnálást várok és elindul egy lassú csökkenés, alapja a kisebb kereslet a nagyobb kínálat a kevesebb vevő.
Én egy-két éven belül várok egy válságot, kismókusok kedvéért "a fák nem nőnek az égig" :DD
A pénzvilág főleg ezeken a válságokon keres.
Várok egy válságot főleg egy eus válságot, pláne ha a néppártok nyernek mert akkor ledobják a neoliberál balosok az atombombát, nem marad más választásuk, káosz a lételemük, betámadják az európai cégeket, eurt, a leggyengébb országokat olasz görög portugál spanyol..
Két irány van euban európai egyesült államok vagy a független országok szabad szövtsége.
Neolibserál bolsevikoknak az elsőre van szükségük nagyobb piac nagyobb pénz feletti befolyás ez a soros vonal.
Azért érdekes nem? ha a soros elmélete annyira jó akkor miért nem alapít pártot vagy miért nem az ő elveivel kampányolnak a pártok? miért lefizetéssel zsarolással kényszeríti agymenését a demokratikusan megválasztott szervezeteken keresztül az emberekre?
redi 2019. 02. 12. 11:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#34613
na igen, valószínű az értelmezhető lakások ára megint annyival ugrik mint a támogatás.
a nagyvárosokban én azonban nem nagyon látom a hatalmas béremelkedést. a jól képzett fiatal munkaerő már így is bp-en van, ha van egy kis esze. A bmw állítólag nettó 300-at akar adni egy kezdő mérnöknek. Az egy vicc fizetés , még ha kezdő is.
ncseed 2019. 02. 12. 11:46
Törölt hozzászólás
#34612
Nudli
Nudli 2019. 02. 12. 11:42
Előzmény: #34601  Gaguse
#34611
az avatarodban benne van minden. aztán találkozik az álom és a valóság :)
Nudli
Nudli 2019. 02. 12. 11:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#34610

. egy vagy a sok közül ne feledd, hozzászólásaidból nem süt át a megkérdőjelezhetetlen tudás :DD. Kérdezett valaki arra válaszoltam, próbáltam egyszerűen.
Te dolgod ha személyes támadásnak veszed a mások véleményét hiszen nem erősíti a pozidat (ha van persze), mert arra nagy szükséged van, nem vagy biztos a dolgodban állandó visszaigazolást igényelsz.  ez inkább gyerekes.legyél kicsit felnőtt, legyél lényeglátó. ,)
redi 2019. 02. 12. 11:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#34609
én csak magamban gondolkozok:
használt lakás áraknál bp-en: ha most hozzávágnak a fiatalokhoz 10 milla ingyen pénzt (feltételezem azért hitelbírálat lesz) , azt szerintem a jól keresők közül sokan meg fogják ragadni, mert szerintem is megéri megragadni, akkor is ha nem lesz 3 gyerek csak kettő. tehát ugranak ki az albérletből és veszik a lakást. pont az a réteg hagyja el lehet az albérleti piacot, aki megbízható és jól fizető bérlő. maradnak a kis keresetűek a bérleti piacon. nekik nincs pénzük 150-180 ezres albira, max 120-as garzonra. de lehet hogy mindezt rosszul gondolom.
redi 2019. 02. 12. 11:21
Előzmény: #34598  Nudli
#34608
" Usában már elindult a kamatemelés. " na igen. idénre is legalább kettőt terveztek, aztán legutóbb már olyan galamblelkű nyilatkozat jött ki, hogy csak na. már szónem volt róla. majd megvizsgálják ....
EKB sem sieti el. ott még szóba sem került a kamatemelés időpontja.
ncseed 2019. 02. 12. 11:14
Törölt hozzászólás
#34607
Criscito 2019. 02. 12. 11:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#34606
Nem mindegy? Te nem adod el. :) 
redi 2019. 02. 12. 10:51
Előzmény: #34598  Nudli
#34605
"óra perc? "  :) ...az jó lenne
de elég lenne egy : 3 éven belül vagy csak 5 éven belül válasz is...köszi!
ncseed 2019. 02. 12. 10:48
Törölt hozzászólás
#34604
redi 2019. 02. 12. 10:46
Előzmény: #34594  terelemel
#34603
igen, de ő bankbetétről írt. a lekötött vagy lekötetlen betétek kamata nem ennyi.
az állampapírok kamata még most is kevés szerintem.most a legmagasabb a 3 éves évi 4,2 % ért. ez kevés, még tbsz-en is. ezért nem fog lakást eladni senki hogy áttegye.a vagyon egy részének tárolására persze jó, de egy 30 millás lakás árát beletolni?....
johai 2019. 02. 12. 10:39
Előzmény: #34599  tihamer
#34602
Csaladi hazak miatt.
Sok helyen nyomott aron vannak meg,nehogy azt higgye valaki hogy a berlakasemelkedes miatt toltak ki a 35 millios hatart.
Egyertelmu stagnalas,arcsokkenes kovetkezik be ebben a szegmensben,hiszen az alberlok sajat lakashoz jutnak.
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 12. 10:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#34601
a panel-közgazdászokról szóló részről egyetértek :D

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek