Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 11. 14:33
Előzmény: #34479  Gaguse
#34480
magyarul, odaadják meglévő gyermek esetén is, de mégsem :D
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 11. 14:32
Előzmény: #34473  redi
#34479
amúgy ezt a 3 év munkaviszonyt honnan nézik, ugyanis mondjuk a GYES nem számít munkaviszonynak :D
sakal83 2019. 02. 11. 14:31
Előzmény: #34470  redi
#34478
Azért jó, mert nagyobb számokban tudnak számolni. H elnevezük NCSEED panelját 70 milliónak a 10m-ról. Akkor 60mnyi pénzt tolnak a gazdaságba érintőlegesen, aminek lesz kamata stb. Ezért tudnak bért emelni, amit persze elszívnak majd, de így többet keresel és többet ér a lakásod:) De amíg a 60milla forog a gazdaságba, addig tilja a GDP-t, ha tolod a GDP-t az államadosság arányaiban csökken:) Ez nem újkeletű, ez a nyugati gazdasági modell. Semmi más. Rendszerváltás zajlik jelenleg. Ha felemeled így a béreket, akkor annyit keresel, mint nyugaton, így nem mész el, (sőt jönnek majd a migrik:) )Aki kimaradt, az lemaradt, és albérlet, ebből majd kialakul a bérlakáspiac, amely nem a régi magyar trend szerinti hozmaszámítás alapján kerül kiadásra, hanem a bérekhez képest. A többi marad fogyasztani a lemaradónak, az őshonosnak (akár országon belüli bevándorló is!) meg megy a lóvé, így NCSEED boldog lesz. De neki is majd elég kell, hogy legyen a bérhez viszonyított albi pénz. Röviden ennyi
Gaguse
Gaguse 2019. 02. 11. 14:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#34477
nem spekuláltam én semmit, csak nem úgy jött ki
ncseed 2019. 02. 11. 14:12
Törölt hozzászólás
#34476
berlini
berlini 2019. 02. 11. 14:06
Előzmény: #34451  panczgab
#34474
Helyes, én is ezt tervezem!
redi 2019. 02. 11. 14:05
Előzmény: #34435  Gaguse
#34473
" három év munkaviszonnyal rendelkezzen"
ezt hol írták vagy mondták?
berlini
berlini 2019. 02. 11. 14:03
Előzmény: #34439  Gaguse
#34472
Szerintem beszámitják az első gyereket is, azaz elengedik a frissen felvett hitel egy részét, mihelyt megkötötted a hitelt és megszületett a 2. gyerek.
Persze a házadságkötés előfeltétel marad.
Viszont ez a + 10 millió hamar elfogy, ha valaki lakást akar venni, mert ebben az évben sanszos a rekord áremelkedés mind az anyagárakban mind a kivitelezői költségekben.
Ha jól értettem telked már van.
Én felvenném a 10 millát, csokot meg mindent amit adnak az épitési engedély után és elkezdenék épitkezni belőle. (Kár várni vele mert folyamatosan csökken az értéke.)
Ha elfogy, akkor szüneteltetném az épitést (semmiképpen nem adnám el a meglévő lakást, csal papiron, ha valamilyen süket feltétel miatt erre rákényszeritenek.)
Ezzel a módszerrel egyszerre nő a lakásod és a félkészházad értéke. (Ahogy nézem még pár évig, hacsak nem jön az egyesek által már 4 éve várt világösszeomlás.)
Csak lesz egy kis megnyugvás pár éven beül, amikor a munkaigényes befejező fázisra lesz szabad kapacitás a környéken.
Criscito 2019. 02. 11. 14:02
#34471
A nagy számolgatások közepette azért azt ne felejtsük el, hogy az LTP gyakorlatilag megszűnt, továbbá a cafeteria átalakítása miatt megszűnt például az adómentes lakáshitel törlesztés lehetősége, amivel azért elég sokan éltek, 2019-től viszont ezt a kaput becsukták (vannak házaspárok, akik ebből törlesztették a hitelüket ...). Persze tudom, ezek az intézkedések nem érintették negatívan a lakáspiacot, a mostani, 3%-os (...) kedvezményes hitel hatására viszont rögtön 10 millióval emelkedtek a fővárosi ingatlanárak. És akkor a falusi CSOK-ről ne is beszéljünk, amely bizonyos potenciális vevőket akár átterelhet a fővárosból vidékre. 
redi 2019. 02. 11. 13:55
Előzmény: #34422  sakal83
#34470
miért jó az ha megháromszorozzák a hitelállományt és miért pont 2030-ra? ( Görögország euro nélküll)
DAXHU 2019. 02. 11. 13:52
#34469

Tartok tőle, hogy 3-4 év múlva jön az újabb csomag, mert ettől nem fog nőni a gyerekszám.
Ahogy a miniszterelnök mondta a beszédben,  végtelenségig lehet arról vitatkozni, hogy társadalmi vagy gazdasági oka van annak, hogy kevesebb gyermek születik stb.
Nos, szerintem nem lehet erről vitatkozni, mert egész egyszerűen társadalmi oka van, nem pedig anyagi. Mert kényelmesebb gyerek nélkül élni, mint gyerekkel. Ennyi az egész.
Röhej az egész, hogy a népet, konzultáció keretében megkérdezik mit szeretnének. Hát persze, hogy azt mondják PÉNZT+AUTÓT szeretnénk.
redi 2019. 02. 11. 13:50
#34468
Teljesen őszintén és komolyan nagyon sajnálom a mostani fiatalokat!
ha nincs családi támogatás, akkor hitel nélkül soha nem lesz ingatlanuk, vagy csak nagyon kis részének :(   ...ha hitel, akkor röghöz kötés..Mindeközben dolgozzanak, vállaljanak gyereket és gondoskodjanak az idős szüleikről :(....most érzem először hogy jó hogy már nem vagyok huszonéves
adooptimalizalo 2019. 02. 11. 13:47
#34467
Ne felejtsük a csomag hatását a 40. életévüket betöltő egyedülálló, férjet kereső hölgyek piacán se. Az amúgy sem túl élénk kereslet durva visszaesésére számíthatunk ebben a szegmensben, viszont a 38.-39. évüket taposó hajadonok között, - akik ilyen-olyan okokból eddig halasztották a piacra lépésüket - igazán jó vételeket lehet majd találni idén a piacon.
gyula1971
gyula1971 2019. 02. 11. 13:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#34466
Tudom, de azt hittem Orbán említést tett róla legalább. Én nem olvastam még erről.
sakal83 2019. 02. 11. 13:42
Előzmény: #34464  DAXHU
#34465
Ez az alap. Amíg a Hazának szüksége van Rá.
DAXHU 2019. 02. 11. 13:33
#34464
Tegnap az asszonnyal annyira megörültünk a csodás bejelentésnek, hogy össze is bújtunk és elhelyeztem két magzatnak való alapanyagot. Így már négy gyerek lesz és jöhetnek a milliók. Már választottunk is egy fullos VW Transportert is, olyat amilyen  vezérünknek van.
sakal83 2019. 02. 11. 13:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#34463
Persze, hogy várni kell, grancsiék még nem építenek ott:)
sakal83 2019. 02. 11. 13:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#34462
Persze, hogy várni kell, grancsiék még nem építenek ott:)
ncseed 2019. 02. 11. 13:17
Törölt hozzászólás
#34461

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek