Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Aria 2019. 02. 10. 12:05
Törölt hozzászólás
#34220
ncseed 2019. 02. 10. 10:30
Törölt hozzászólás
#34219
Aria 2019. 02. 10. 10:14
Törölt hozzászólás
#34217
johai 2019. 02. 10. 10:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#34216
Bocsanat pitcaim szitokszot mondott.
Amikor szitokszova vallik az ingatlanbefektetes,ahhoz kell nehany ev.
johai 2019. 02. 10. 10:03
Előzmény: #34206  pitcairn2
#34215
Nem gondolod hogy a nyersanyagarindex azert van tortenelmi melysegben mert a kamatok is?
Mintha valakik lenttartanak.
Kepzeljuk el mi lenne ha felmenne a kukorica ara,akkor a serteshusarat se lehetne elerheto szinten tartani,stb.
A technologiai szint valoban lehetove tenne 8md-nal tobb ember eltartasat,de a mellekhatasait ennek a szuper technologianak nem akarjak,es sajnos nem is tudjak kezelni,tehat valsag mindenkeppen lesz,megpedig okologiai 2030 utan.
Most egy sima lufileeresztesre szamitok lakaspiacon,korulbelul a 2007-es szintre allnak vissza dollarba szamolva a  lakasok.
ncseed 2019. 02. 10. 09:24
Törölt hozzászólás
#34214
redi 2019. 02. 10. 00:17
Előzmény: #34212  Ford Fairlane
#34213
nincs is azzal semmi baj. én is megbántam hogy visszajöttem, bár nem elsősorban az én döntésem volt.
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2019. 02. 10. 00:14
Előzmény: #34210  redi
#34212
3 gyereket nem vállalunk. Egy lehetőség van. Külföld, de akkor haza se jövünk csak látogatóba.
redi 2019. 02. 10. 00:13
Előzmény: #34209  Ford Fairlane
#34211
akkor költözni kell. lehetőleg addig amíg le nem épül az a lakótelep is. A József Attila elég felkapott, el lehet adni a lakásokat. a mai világ már csak ilyen
redi 2019. 02. 10. 00:10
Előzmény: #34205  Ford Fairlane
#34210
elszálltak a lakásárak, ez igaz.
De! Takarékoskodj. Tedd le az autót , a menő mobilt , a starbuck-os kávét. ne költs annyit menő ruhákra , édességre, felesleges cuccokkra. Amit félreteszel fektesd be. Akkor összejön az önerő.
Vagy: ha jó szakmád van menj ki külföldre és szedd össze a lakás árát.
Vagy vállalj be 3 gyereket, kapsz támogatást.
Az egyetlen ami nem vezet sehová: az a nyavlygás
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2019. 02. 09. 23:56
Előzmény: #34203  redi
#34209
"nyomoronc magyar irigység példája, "
Lentebb írtam, hogy a Hős utcából a Pillangó lakótelepre mentek a drogosok tavaly nyáron. https://index.hu/belfold/budapest/2018/10/30/droghelyzet_jozsef_attila_lakotelep/biztos én vagyok a nyomoronc magyar irigység példája:https://alfahir.hu/2018/08/25/hos_utca_getto_ingatlanarak_pillango_park_zuglo_drogosokAhol te laksz ott is lehet bármi. Miért gondolod, hogy nem találnak oda mindenféle jött-mentek?
pitcairn2 2019. 02. 09. 23:55
Előzmény: #34120  subzero444
#34208
akkor amikor jóformán a kutya sem akar "befektetési" céllal ilyet venni:)
amikor szitokszóvá válik az ingatlanbefektetés...
és ettől már csak néhány év választ el minket...
redi 2019. 02. 09. 23:55
Előzmény: #34200  Ford Fairlane
#34207
nem az elit társasházakra jellemzőek a problémás alakok, hanem a lecsúszott lakótelepek még lecsúszottabb társasházaira. Mert ezeket tudják megvenni és bérelni is olcsóbb ezeken a helyeken. Ergo vonzzák a problémás lakókat. Egy normális házba legalábbis mifelénk ha bekerül egy ilyen bérlő akkor igyekeznek megfékezni. Ja és jó társasházakban kihalásos alapon jutsz lakáshoz még a régiekben is.Egy ilyen lakásra soksszor éveket is kell várni, hogy egyáltalán legyen eladó. Szóval baromira nem cserélődik benne 5 év alatt 20 család.
pitcairn2 2019. 02. 09. 23:54
Előzmény: #34029  johai
#34206
a jelenlegi technológiai szinthez képest nincs semmilyen "túlnépesedés", sőt még talán soha nem volt olyan olcsó az emberi történelem folyamán a nyersanyag és az élelmiszer mint most...
a CRB nyersanyagárindex az 1970-es évek szintjén áll...
http://schrts.co/sqAaBdpp
a 80-as évek óta fújt segghülye buborékok ezzel a benchmark-al a leglátványosabbak...
http://schrts.co/pHHYQkci
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2019. 02. 09. 23:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#34205
Változzon b+. Legyen egy csoffadt lepukkant panel 1000 milliárd Ft.És?Te boldog leszel és itt fogsz kárörvendeni miközben a kormány pont ellentétes hatást fog elérni a népesség szaporulattal kapcsolatban. Az elkövetkezendő évtizedekben nem fog növekedni a gyermekvállalási kedv.
Ahhoz a lakhatás kell megoldani és hiába ad támogatást a kormány, ha azt beépítik az árba. Ám téged ez nem érdekel, mert szó szerint szexuális életet élsz a profittal.
redi 2019. 02. 09. 23:46
Előzmény: #34199  Ford Fairlane
#34204
tudod még mi az ótvar magyar mentalitás? hogy mindenki úgy akar élni ahogy azt nem engedheti meg magának. Szaladj már ki Zürichbe vagy csak úgy nézz körül az országban. Ott az emberek nem többnek akarnak látszani, hanem többek akarnak lenni.
redi 2019. 02. 09. 23:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#34203
ezt most szó szerint így akartam én is leírni. Az ellopott tárgyak feledhetőek, de amikor  körbeállnak a nincs egy cigid polgártársak az viszont feledhetetlen :(    És mondjuk amikor mindez a 13 éves lányoddal esik meg, az még frankóbb.
Ez a tipikus nyomoronc magyar irigység példája, hogy ha én szar helyen lakok , akkor megmagyarázom magamnak , hogy a másik is. pedig tudom hogy nem igaz, de így könnyebb a lelkemnek.Na elmentek ti a fr.ncba! Először a valóság hárítását kellene befejeznetek és akkor már könnyebb felépíteni a többit, ha tisztán láttok.
(bocs , nem neked szólnak ezek a mondatok, hanem a többieknek akik jönnek ezekkel a szövegekkel )
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2019. 02. 09. 23:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#34202
"Cserébe jó eséllyel leütnek, kirabolnak, megdugnak az utcán "
Pontosan tudod, hogy ez bárhol előfordulhat. Igen a XI-ben is.
ncseed 2019. 02. 09. 23:38
Törölt hozzászólás
#34201

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek