Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2019. 02. 09. 21:21
Előzmény: #34162  redi
#34180
Miért nem adjuk egyből a románoknak Kelet-Magyarországot? A lakosság úgyis Budapestre költözik. Sőt második Trianon. Maradjon csak Pest megye Magyarország. New York, London, Tokió stb a bizonyíték, hogy kevés helyen is elfér sok millió ember. Elvileg úgyis ez a trend. Nem? 
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2019. 02. 09. 21:14
Előzmény: #34160  redi
#34179
Én értem hogy mi különbség a XI. kerületi és a dél-pesti lakótelepek között. Buda mindig is drágább volt. Viszont itt több összetevő van.  Elileg a XI. kerület jobb környék. Elvileg.A lakótelepeken állandóan változnak a lakók. Nem kell ahhoz egy kisebbségi család, hogy tönkretegye egy lakóközösség életét. Teljesen mindegy milyen származású, ha valaki hülye, akkor az nem fog megváltozni.Ebben az értelemben teljesen mindegy, hogy panelban kapsz ilyen szomszédot, vagy körúti téglalakásban. Totál mindegy, hogy XI. kerület vagy XX. kerület. Ezt egy lakó nem tudja befolyásolni. Az egész lakóközösség sem.Meg annak is tudatában vagyunk, hogy a Hős utcából a drogosok tavaly eljutottak a Pillangó lakótelepre. A riportokban a lakók azt mondták ez egy békés nyugodt környék volt. Volt. Bármikor változhat a helyzet. Sőt mivel van 4-es metró meg lesz villamos az Etele térig ami egy részről jó dolog, de a negatívum meg az lesz, hogy minden szemetet oda fog fújni a szél.Azért nem fényezném én XI. kerületet annyira. Budapesti autólopások kerületenkénti statisztikája szerint több éve aranyérmes a XI. kerület.
berlini
berlini 2019. 02. 09. 21:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#34178
Dühös vagdalkozás helyett nem kellene mást csinálni, csak elolvasni a saját hozzászólásodat mielőtt elküldöd. Én ugyanis egy korábbi hozzászólásodra válaszoltam.
De már rájöttem a félreértés okára. 
A Délpesti Szuperkürház ugyanis nem Erzsébeten, vagy Soroksáron fog megépülni, hanem a Szent istván kórházi telephelyen a Nagyvárad tértől nem messze. Igy azok az árak a mérvadóak.
ncseed 2019. 02. 09. 20:54
Törölt hozzászólás
#34177
wöhler 2019. 02. 09. 20:49
Törölt hozzászólás
#34176
ncseed 2019. 02. 09. 20:48
Törölt hozzászólás
#34175
wöhler 2019. 02. 09. 20:46
Törölt hozzászólás
#34174
wöhler 2019. 02. 09. 20:45
Törölt hozzászólás
#34173
berlini
berlini 2019. 02. 09. 20:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#34172
Amit leirtam az szerződésekkel van alátámasztva (3 lakás) és a mai árak ellenőrizhetők a Metrodom oldalán.
De nem idegesiteni akartalak, csak a tényeket irtam le.
Az anekdótázást meghagyom neked.
Amúgy megértem azokat, akik azt látják, hogy hiába növelik a korábbi évek 10-20 milliós önerejét, a lakásárak emelkedése elviszi a kesrvesen összespórolt többlet önerőt. Olyan mintha az ember ingyen gürizett volna az elmúlt években.
De ezért ne rám legyél dühös. Nem én mozgatom a piacot én legfeljebb az átlagnál okosabban reagálok rá.
ncseed 2019. 02. 09. 20:44
Törölt hozzászólás
#34171
Törölt felhasználó 2019. 02. 09. 20:44
Előzmény: #34169  Törölt felhasználó
#34170
Ez oké. Ezzel nincs baj. Csak ez egy árazási sajátosság, hogy a városmag, a city, illetve a city közeli zöldövezeti történelmi városrészek az értékesebbek. És új bekerülőként is szívesebben választják ezeket, amennyiben a pénztárcájuk megengedni. Tényleg kiveséztük a témát. Preferenciák és pénztárca kérdése.
Törölt felhasználó 2019. 02. 09. 20:41
Előzmény: #34149  Törölt felhasználó
#34169
Pest külvárosában nőttem fel és nagyon jól éreztem magam. Ezt nem a gyerekkor iránti nosztalgia mondatja velem. Sohasem értettem azokat, akiknek minőségi élet az, hogy az ablakuk előtt megy a belvárosi forgalom.
Törölt felhasználó 2019. 02. 09. 20:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#34168
Laktam panelben és most téglaépítésű lakásban lakom. Nem érzek különbséget a kettő között.
Törölt felhasználó 2019. 02. 09. 20:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#34167
Na akkor itt az idő, hogy realizáld a hasznodat, mit hezitálsz akkor? Senkit nem érdekel.
Törölt felhasználó 2019. 02. 09. 20:37
Előzmény: #34162  redi
#34166
Teljesen felesleges vitáznotok a környékeken és az épület anyagából, építési jellegzetességekből adódó különbözőségeken. A téma szempontjából teljesen irreleváns. Bármelyik panel tulajdonos bármilyen helyen lévő panelét odaadná egy zöldövezeti tégla épületért, ha a preferenciája mindenképpen a városias zöld környezethez kötődik.
ncseed 2019. 02. 09. 20:37
Törölt hozzászólás
#34165
redi 2019. 02. 09. 20:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#34164
nem tudom már hogy ki mondta hogy minél több irigye van az embernek annál biztosabb lehet benne hogy valamit jól csinál.
van aki ájfont vesz, van aki új kocsit két évente , meg van aki befektet
Törölt felhasználó 2019. 02. 09. 20:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#34163
Látom, nem funkcionális analfabéta is vagy.
redi 2019. 02. 09. 20:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#34162
amúgy meg mit mérgelődsz? :) még mindig jobb mint a retek Kelet-Mo :)
ncseed 2019. 02. 09. 20:32
Törölt hozzászólás
#34161

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek