Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mage 2019. 02. 09. 19:30
Előzmény: #34029  johai
#34140
Nem tudok róla, hogy a magyar állam megmondaná, hogy mikor akarjanak gyereket a párok. Persze jól felfogott érdek, hogy viszonylag korán kezdjenek hozzá a párok, mert úgy nagyobb az esély és az államnak is olcsóbb, ha nem kell beültetést finanszírozni.
Legalább neked a csok már tetszik, csak az arányossága nem szimpatikus. Már ez is előre lépés. Annyit azért tisztázunk, ha arányosítják az még jobban felnyomja a lakás árakat, mert 1-2 gyerek azért sokkal több családban van, vagy bevállalják, mint 3-t. Egyébként meg a 3 gyerekes családmodellel lehetne csak fent tartani jelenleg az ország természetes szaporulatát. Remélhetőleg sok család bevállal majd 3. gyereket, mert annyival több úgy a támogatás, hogy plusz anyagi terhet már remélhetőleg nem jelent még 1 gyerek.
A világ népessége meg nem a magyarok gyerek számától függ. Lehet jobb lenne, ha a magyar (eu-s) értelmiségnek születne több gyereke, mint fekete Afrikában az ensz táborban.
Hát nekem még nem bizonyított be pitcairn semmi lényegeset. Egyébként meg nem is szoktam olvasni mit ír, ha csak nem rólam szövegel mivel újra és újra ugyan azt írja be amivel valójában hülyének nézz mindenkit mivel azt gondolja elsőre 100 beírásra nem értettük meg ugyan azt. Aki meg századjára is tapsikol ahhoz, hogy cpi infláció, lufi, kamatot emelnek akkor összeomlik minden,alkoholistás és drogos hasonlatához az talán hülye is.  
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 02. 09. 19:30
Előzmény: #34136  Törölt felhasználó
#34139
"Aki jó időben akar lakást venni, annak többek közt a jegybanki alapkamat állására kell figyelnie és az infláció mértékére."
Mármint?
Törölt felhasználó 2019. 02. 09. 19:24
Előzmény: #34126  Petivagyok
#34138
1. Semennyire, mert a nagy, globális bankok érdekei élveznek privilégiumot, úgy, mint ahogy a jegybank eszközvásárlási programjából is ők profitáltak legtöbbet, hiszen még szánalmasan olcsón vásároltak a pénzből más papírokat, amelyeket jó nagy nyereséggel eladtak a parasztnak, mire őket is elérte a mennyiségi lazítás. A többi csak mellé beszélés, hidd el.
2. Első kérdésre adott válasz alapján triviálisan felesleges megválaszolni.
3. Majd elrendezik a tesókkal, épp elég lesz a kereskedelmi bankok feltőkésítéséből adódó zűrzavar.
Aria 2019. 02. 09. 19:21
Törölt hozzászólás
#34137
Törölt felhasználó 2019. 02. 09. 19:19
Előzmény: #34120  subzero444
#34136
Én válaszolok neked helyette.
Az összeomlás csak annyi, hogy a jegybanki alapkamat olyan szinten lesz, hogy legalább a negatív reálkamat mérséklődik, vagy eltűnik. Jóllehet a mennyiségi lazítás jó eszköz arra, hogy a pénzbőség növelésével serkentsék a gazdaságot, de ennek szükségessége már réges régen indokolatlan. Igaza van abban, hogy ha ennyire jók a gazdasági mutatók, ennyire stabilak a fundamentumok, akkor miért van szükség több, mint 2 (valójában több) százalékos negatív reálkamatra. Az lenne az egészséges, hogy mindenki eldönthesse maga, hogy be akarja-e fektetni a pénzét vagy sem. Egyáltalán nincs jó ez így, hogy ha az ember nem akar tetemes rizikókat vállalni, akkor végig kell néznie, ahogy a pénze tönkremegy; mivel a felpumpált eszközárak miatt (lásd pl.: ingatlan), nem tudnak kevésbé kockázatos befektetési formákat találni.
Az összeomlás, igazából csak egy normális visszarendeződés, ahol az emberek eldönthetik, hogy a pénzüket be akarják fektetni, vagy lekötik anélkül, hogy annak vásárló értéke ilyen szinten és tempóban csökkenjen, mint most.
Tudom, hogy sok, nagyon sok a hitelből vásárló. De aki hitelre vesz, az olcsó eszköznél magasabb kamattal, drága eszköznél alacsonyabb kamattal pontosan ugyanott van.
A jókor lakásvásárlás csak annak buli többnyire, aki készpénzért vesz. És azt is megmondom neked, hogy korábban olcsóbb ingatlanárak mellett magasabb hozamot el lehetett érni, mint most. Aki jó időben akar lakást venni, annak többek közt a jegybanki alapkamat állására kell figyelnie és az infláció mértékére. Bár amilyen unortodox történések vannak a világon, én már azon se lepődnék meg, ha olyan mértékig hagynák elszállni az inflációt, hogy egy kenyér 5000 forintba fog kerülni.
wöhler 2019. 02. 09. 19:15
Törölt hozzászólás
#34135
mage 2019. 02. 09. 19:13
Előzmény: #34024  hwolf
#34134
Érdekes, mert továbbra is úgy tudom az azonnali utalás csak Indiában van. Lehet kis összeget utaltak neked, vagy mindkét számla tiéd volt. Itthon az otp-nél is van(vagy volt) olyan lehetőség, hogy bankkártyával tudtok utalni egymásnak azonnal.
Az azonnali utalás bevezetésével kivezetik a régi rendszert, annyi lesz a különbség magánszemélyeknek, hogy 3 óra (munkaidőben) helyet 5 másodperc (bármikor) alatt át kell mennie a 10 millió alatti belföldi utalásoknak. Díjak maradnak, ha csak addig a főokosok ki nem vezetik a tranzakciós adót.
Már jóval korábban be lehetett volna vezetni a rendszert, a probléma a csalások, hibák kiszűrésével van. Gondolom most jutottak el az algoritmusok arra a szintre, hogy jó eséllyel észlelik ezeket. Például tizenévesen jártam úgy bankba, hogy nagyszülőtől kapott 11.000Ft- os betétkönyvvel vettem volna fel a pénzt, erre 110.000Ft-ot akartak ide adni. Vagy többször jártam úgy, hogy €-os számlámra 5000-10000Ft-ot fizettem be és a számlán 5000-10000€ írtak jóvá, aztán pár óra múlva javították a hibát, egyik haveromnak ha jól emlékszem ugyan így sikerült egyszer 100.000€-ot jóváírniuk. Tehát a lassú utalás inkább a bankok és lakosság védelmében vannak. Nem véletlen, hogy nálunk viszonylag alacsony az ilyen visszaélések aránya.  Például érdemes is bejelenteni a bankodnál, ha külföldre mész, mert simán letilthatják a külföldi pénzfelvételed, ha gyanúsnak találják.
redi 2019. 02. 09. 19:08
Előzmény: #34126  Petivagyok
#34133
már ne haragudj de te kettős ügynök vagy , vagy csak tökhülye?
ncseed 2019. 02. 09. 19:06
Törölt hozzászólás
#34132
redi 2019. 02. 09. 19:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#34131
ööö..hogy is mondjam...nem mindegy hogy kik laknak a kórház környékén
redi 2019. 02. 09. 18:55
Előzmény: #34120  subzero444
#34130
amúgy remek megfigyelést lehet levonni a mantrákból. nem unja. nem válaszol a kérdésekre.ha válaszol, akkor sem arra amit kérdeztek:1, mert nem tudja, a választ,de ugye ezt nem ismeri be általában senki 2, mert tudja a jó választ, de az ütközne a tökéletesen kialakított világképével , kognitív disszonancia. nem lehet felidegesíteni, mert nincsenek érzelmei. egyetlen területhez ért, és csak ez érdekli. normális folyamatos kommunikációra képtelen.a való világban valószínű szociális beilleszkedési nehézségekkel küzd. itt éli ki magát.
johai 2019. 02. 09. 18:54
Előzmény: #34126  Petivagyok
#34129
3 pontra a valasz:atcsoportositas,kevvezmenyezettek korere,es az epitmeny jellegere ertem.
Kibovitesnek is lehet nevezni,majd holnap ov elmagyarazza.
wöhler 2019. 02. 09. 18:54
Törölt hozzászólás
#34128
johai 2019. 02. 09. 18:50
Előzmény: #34121  Ford Fairlane
#34127
Mindenhol ez megy,varosligetben negy eve lebontottak a kozlekedesi muzeumot,elkeritettek, soderlerakat van a helyen,,ami pozitivum a tobbi elkeritett helyhez kepest,ott nincs semmi.
Illetve jogvitak vannak,es keritesek minden mennyIsegben,a melosok sokszor ott vannak,de visszavonult eletmodot folytatnak,zugivok.
Epitesi boom jol felhuzta az arakat,ez lett az eredmeny,egyebkent delbudara nagyon raferne egy korhaz mert a 8 kerbe jarnak,es a kornyezo telepulesekrol is a klinikakra jarnak pl szemeszetre,a pestiek be se fernek.
Mar csak orvost meg aszisztenseket kene keriteniuk valahonnan majd ha felepul a csodakorhaz.
Petivagyok 2019. 02. 09. 18:47
#34126
Üdv Mindenkinek!
Én néhány kérdésemre szeretnék választ kapni:
1. az ingatlan árakat mennyire befolyásolják, hogy a kormányközeli "vállalkozók" egy nagy része ingatlanban is utazik?
2. illetve a kormányközeli nagy "vállalkozók" egyben építési vállalkozók?
3. illetve egy sokak által várt ingatlan ár csökkenést milyen bűvész trükkökkel próbálják majd korrigálni pont a fent említett "vállalkozók" miatt, hogy a pénztárcájuk ne sérüljön?
Köszönöm
redi 2019. 02. 09. 18:44
Előzmény: #34118  Törölt felhasználó
#34125
lassan én is így vagyok
most így hirtelen , ahogy eszembe jut:
van aki itt az újbóli kommunizmusra vár, hogy mindenki ingyen kapjon lakást ha már szül egy gyereket. meg sem fordul a fejében hogy mások ezért esetleg generációkon át megdolgoztak.
van aki az armageddont várja , ami mindjárt itt lesz, közben huszonhat lehetőséget elszalasztott , és ha lakásra nem is , de némi részvényre, kötvényre szert tehetett volna. de nem mert az sz.ar .az arany, ezüst, na az igen:)mint a középkorban..áhh
van aki nagyon jó befektetéseket csinált, de hát unatkozik, a nép meg hergelődik, már aki lemaradt
és vannak akiknek nagyon jó gondolataik vannak, csak velük kevésbé foglalkozik a fő vonal.
áhhh
ncseed 2019. 02. 09. 18:35
Törölt hozzászólás
#34124
redi 2019. 02. 09. 18:35
Előzmény: #34120  subzero444
#34123
ezek nagyon jó kérdések , de választ sajna nem hiszem hogy fogsz kapni. pedig engem is érdekelne , hogy mi lesz a nagy katasztrófa után, amikor is összeomlik minden?
redi 2019. 02. 09. 18:31
#34122
hát komolyan mondom , nagyon jól szórakozom :) aszem ma majd mindenkinél elgurult a gyógyszer :)
kár hogy ez a téma sokkal többet is megérdemelne. a normális hozzászólók is lassan elmaradnak
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2019. 02. 09. 17:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#34121
Bizony lehet pislogni. Budapesten elit helyen így néz ki egy kórház.https://index.hu/belfold/budapest/2018/09/17/ezert_allhatott_le_a_kutvolgyi_korhaz_felujitasa/
Ha egy külföldit visznek oda , valószínüleg meg fogja kérdezni, hogy biztos jó helyen járunk. Őt kórházba szállították nem egy romhalmazba.Mégegyszer írom, Budapest elit helyen lévő kórház XII. kerület, amely több éve ilyen állapotban leledzik. Magyarország jobban teljesít.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek