Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 21. 18:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#32440
Igen, rengeteg megtakarító pórult járt ezzel az egésszel, és itt már nincs az a CSOK ami segíthet, az albérlőkről nem s beszélve. Még jó, hogy a családok nagy részébe már sikerült beleverni, hogy ne vegyenek fel hitelt, így tényleg alulmaradtak a spekulánsokkal szemben. Nem is értem, hogy az ellenzék hogy hagyhat ki egy ekkora ziccert Magyarországon, 2019-ben. Nem O1G-t kell kiabálni, hanem azt, hogy "Bérlakást, bérlakást!" Be kell ígérni egy laza 50.000 fős bérlakásépítési programot, plusz a tulajdnoni lapok összesítésével egy négyzetesen emelkedő ingatlanadót. Például ha a neveden egy lakás van, akkor 0 % az ingatlanadó. Ha kettő, akkor 1%. Ha három, akkor 2% Ha négy, akkor 4%, ha öt, akkor 16 %. De azt hiszik, hogy a köztévében történő fetrengés a nyerő... a nemzeti érdek az lenne, hogy minél olcsóbban juthasson a polgár hozzá az elős lakásához.
Törölt felhasználó 2019. 01. 21. 18:40
Előzmény: #32437  mage
#32439
De legalább adott némi muníciót a közép-európai euroszkeptikusoknak. Már látom is magam előtt a következő óriásplakát kampányt: "Brüsszel betiltaná a gázfűtést!" 
mage 2019. 01. 21. 18:35
Előzmény: #32430  pitcairn2
#32438
Na, mi ez a rosszindulat tőled, azt hittem az-az én pályám :). 
mage 2019. 01. 21. 18:33
Előzmény: #32436  buyandhold
#32437
Egy idióta akart mondani valami nagyot, aztán ez lett belőle. Nem kell vele foglalkozni, miután lejár a mandátuma senki nem fog emlékezni a nevére.
2021-től Magyarországon lényegében csak passzív házak épülhetnek, ahol a felhasznált energia legalább 25%-át megújuló energiából kell előállítani. Már most is rengetegen a hősszívatyaút választják, nyilván ez csak fokozódni fog. Ha hasonló ütembe csökken az ára és nő a hatékonysága a hősszívtyúknak és napelemeknek az elkövetkező 10 évben, akkor nem is lesz értelme gázkazános fűtésnek (persze nagyban függ a jövőbeni gáz áraktól).
Mondjuk az érdekes, hogy pont a szilárd tüzelésű fűtéssel nem foglalkozik ami szerintem sokkalta nagyobb probléma. Arról nem is beszélve, hogy a napkollektort említi ami egy soha meg nem térülő technológia zsákutca, ha házak fűtéséről, vagy meleg víz ellátottságáról van szó. Max medencék fűtésére jó, de lehet az se térül meg soha.   
pitcairn2 2019. 01. 21. 16:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#32435
mit?
az un. (MNB eszközökkel ösztönzött kényszer...) "befektetők" nem 200 m2-es családi házakat vesznek, hanem leszakadt nagyvárosi garzont...
kb. ezzel lehet legjobban aláhúzni ennek a teljesen felesleges epizódnak a káros voltát...
hisz az egész egyfelől pont a kevésbé tehetőseket találja telibe (akik nem "befektetni" - azaz pontosabban az elinflálástól megmenteni - szeretnék a pénzüket, hanem szimplán lakni...) , másfelől olyan buborékot generál aminek a végén jó sansszal igen nagy negatív korrekció lesz... (ezen a ponton meg az MNB által a piacra beűzött "befektetők" fognak keservesen sírni...)
nem véletlenül teszem különben idézőjelbe a "befektetőt"... hiszen a szó klasszikus értelmében ezek az un. "befektetők" sokkal inkább spekulánsok mint befektetők...
csak menet közben "befektetőnek" képzelik magukat ami igen veszélyes elegy...
ncseed 2019. 01. 21. 15:30
Törölt hozzászólás
#32434
pitcairn2 2019. 01. 21. 14:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#32433
mindössze a "kimaradt-lemaradt" lemezt tartom röhejesnek...
és egy "kissé" elhamarkodottnak...
Vortex 2019. 01. 21. 13:01
#32432
https://alapblog.hu/sambuca-tanulsaga-2-legy-te-is-bevandorlo/
Két okból is érdekes a cikk:
1. A térképen nagyon jól látszik, hogy Budapest aglomerációban nőtt nagyon a népesség. Budapest lakossága stagnált. Szerintem a trend nem áll meg, hanem folytatódni fog.
2. A londoni, bécsi ingatlanárakhoz hasonlításhoz.
Teljesen egyetéretek a cikkíróval.
"Azt kell kiszámolni, hogy a budapesti (bécsi, londoni…) bérekkel hány hónap alatt termelem ki azt az egymillió forintot, még a megemelkedett költségek fölött is."
ncseed 2019. 01. 21. 10:39
Törölt hozzászólás
#32431
pitcairn2 2019. 01. 21. 09:54
Előzmény: #32424  buyandhold
#32430
remélem a folytatást is élvezni fogod...
pitcairn2 2019. 01. 21. 09:53
Előzmény: #32424  buyandhold
#32429
az utóbbi évtizedben kismillió sokkal jobb lehetőség volt...
buyandhold 2019. 01. 21. 09:04
Előzmény: #32425  lctlct
#32428
azert nem mindegy, hogy 30 evet kellett varniuk, vagy most csak 3 evet.....
MrLajos 2019. 01. 21. 08:12
Törölt hozzászólás
#32427
mpagnes 2019. 01. 21. 07:58
Előzmény: #32424  buyandhold
#32426
A deviza hiteles hogyan volt megmentve? Ez vicc ugye? 
lctlct 2019. 01. 21. 07:50
Előzmény: #32424  buyandhold
#32425
Azért több vonat is volt az elmúlt 30 évben, mondjuk aki megvette az önkoris lakást fillérekért a 90-es évek elején.. Ha  egy család  éppen akkor ott tartott, hogy a szülőknek még megvolt az önkoris lakás a gyerekeknek meg már éppen megvolt és éppen megvehették (ismerek ilyet) akkor családonként 3-4 lakás lehet ami jelenleg 100-150 milliós vagyon az én adómból is a 90-es évek elejéről..Nulla kockázat, nulla tudás, egyszerűen akkor és ott kellett lenni...
buyandhold 2019. 01. 21. 07:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#32424
Szerintem ugy ertettek, hogy lemaradtal az evtized lehetosegerol. Akinek megvolt a lakas ara, de nem vett,  az gyakorlatilag lefelezte a penzet. Persze ha egy petakod sem volt, akkor nem felezted meg, mert nem volt mit. 
Azon gondolkoztam, hogy amikor a devizahiteles buktak egy csomo penzt, akkor ment a hiszteria, es az allam is megmentette oket a penzugyi vesztesegtok. Most sokan ugyanannyit buktak, csak most azok, akik takarekoskodtak, esszel eltek. Most bezzeg nincs rinya, mindenki meltosaggal viseli, hogy a megtakaritasa lefelezodott, kezdheti elolrol. Erdekes. 
En eletem szerencsejenek tartom, hogy nem egyszeru modon, de sikerult felulnom a vonatra, sikerult duplaznom, es elvezem a 10% (bekerulesi arra szamolt) hozamot. Szar lenne, ha lemaradtam volna...
Lindermen 2019. 01. 20. 22:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#32422
S mondom ezt úgy Lajos, hogy ma (még) nem dugtam. :D
berlini
berlini 2019. 01. 20. 22:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#32421
Ne bánkódj, nem tehetsz róla.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek