Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
melody 2019. 01. 20. 18:06
Törölt hozzászólás
#32380
ncseed 2019. 01. 20. 17:43
Törölt hozzászólás
#32379
ncseed 2019. 01. 20. 17:42
Törölt hozzászólás
#32378
berlini
berlini 2019. 01. 20. 17:41
Előzmény: #32370  Lindermen
#32377
Én csak a saját példámból tudok kiindulni.
Amikor a Cordiával leültem tárgyalni, akkor meg akartam nézni az engedélyes tervdokumentációt.
Némi értetlenkedés után erre lehetőséget adtak még a szerződéskötés előtt. Több mint egy órán keresztül személyesen tudtam elbeszélgetni és a terveket, műszaki leirásokat megnézni az épitészükkel. 
Amit ott láttam azt fogom számonkérni rajtuk.
Amúgy meg:
- háron üvegréteges (két légréses) külső nyilászárók
- 20 cm -es homlokzati hőszigetelés,
- lakások közötti térkitöltő falazások: hangszigetelt blokkokból
(hgy csak a megjegyzésedre reflektáljak.
mert erős különbségek vannak a kinálati oldalon, csak ezeket meg kell nézni, tájékozódni és utána dönteni.
pitcairn2 2019. 01. 20. 17:35
Előzmény: #32374  mamoka47
#32376
berlini
berlini 2019. 01. 20. 17:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#32375
Mondja az, akinek Trump a példaképe!
mamoka47
mamoka47 2019. 01. 20. 17:30
Előzmény: #32358  pitcairn2
#32374
Az én mondásom: ...amit ma Megvehetsz ne halaszd holnapra.!!
buyandhold 2019. 01. 20. 17:24
Előzmény: #32369  Törölt felhasználó
#32373
Uj epitesrol nem tudok semmit mondani, olyat nem veszek:)
Sajnos pont amiket felsoroltal, szomszedok stb. amiket nem lehet elore latni. Nekunk 3 szomszedbol 2 azota elkoltozott, mas jott helyette. Lehet az osszes szomszedot lecsekkolod, de mindig lesz valami, amit elore nem latsz. Megint mas, ha magadnak veszel, de ha kiadasra veszed, akkor nem vagy olyan valogatos...
ypsilon 2019. 01. 20. 17:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#32372
Már most lenne rá vevő 65m - ért. Nem akar mindenki 59 nm-en élni negyedmagával. 
Törölt felhasználó 2019. 01. 20. 16:57
Előzmény: #32370  Lindermen
#32371
Mit tud csinálni? Nem dől be a "most le fogsz maradni dumának", és nem vesz, ha nem megfelelő a minőség :). 
Lindermen 2019. 01. 20. 16:54
Előzmény: #32369  Törölt felhasználó
#32370
Nos igen az újépítésűkaptárak minősége  hagy némi kivetni valót maga után, úgy látszik a milliós négyzetméternél csak az anyagot sajnálják ki. De tényleg amerre mozogtam eddig, mindenhol a legolcsóbb nyílászárók, szigetelőanyagok, tégla is csak mértékkel... stb. De mit tud csinálni a vevő, ha ez van a kínálati oldalon...
Törölt felhasználó 2019. 01. 20. 16:42
Előzmény: #32365  buyandhold
#32369
És a gyökér két házzal arrébb, aki minden második délután szemetet éget? És az idegbeteg alkesz, aki minden szombaton két órát üvöltözik az utcában, és aztán a leendő kapualjadba csinál? És a szomszéd, aki minden második héten nyitott ablaknál veri a feleségét? Biztos megéri a rohanás?  Tudom, gyökerek vannak mindenütt, de nem mindegy az arányuk, és az sem, hogy legalább megpróbálom e kivédeni a dolgot, főleg egy családi háznál. 
Egyébként ismerősöm is vett egy pesti lakást tervezőasztalról, méregrdágán, átalakítatta a terveket, hogy az ő elképzeléseinek való legyen (ezért jól meg is sarcolták)... ilyen vezeték a falban, szerelődoboz máshova, mindenhol hely az utp kábelnek, mittudomén. Lényeg, hogy tök nagy gányolás lett az egészből, a szerelődoboz sem oda került, nem is fért be annyi kábel, mert kisebb lett a doboz... ja és a végén a tervekre kb ceruzával firkálták rá a módosításokat. Nice job!
Az a benyomásom, hogy az ilyen újépítésű gányolmányoknak mindegyikének késik az albetétesítése. Sokszor az az érzésem, hogy ez jórészt bürokrácia, de több éve átadott épületeknél is találkoztam ilyennel, ami felettébb gyanús. Ezzel kapcsolatban mi az álláspont? Annyira gány a munka, hogy meg sem próbálják lepapírozni?
buyandhold 2019. 01. 20. 16:34
Előzmény: #32365  buyandhold
#32368
3 evvel ezelott, amikor videken meg nem indult be az aremelkedes, de a pezsdules jelei mar megvoltak... Neztunk egy lakast, kicsit dragabb volt mint a tobbi, amit elotte vettunk. Mar csak sportbol is, alkudni probaltunk. Mondta a kozvetito, hogy nem lehet alkudni, ugyanis: Holnap kb. 10en nezik meg a lakast. Ebbol az egyik holgy legutobb lemaradt egy lakasrol, mert gondolkozott rajta. Es ez a holgy biztosan megveszi, nem fog alkudni. Nem volt sok valasztasunk, megadtuk a kert osszeget. Most az a lakas 2szer annyiba kerulne.
Gondolom, akik azonnal ajanlatot tesznek, mar maradtak le ingatlanrol, vagy eleg tapasztaltak a vasarlasban. Amugy az elso lakast meg megnezed, de az 5ik utan mar nem erdekel, hogy milyen szinu a csempe, vagy hogy kell-e cserelni a konyhabutort.
melody 2019. 01. 20. 16:30
Törölt hozzászólás
#32367
melody 2019. 01. 20. 16:29
Törölt hozzászólás
#32366
buyandhold 2019. 01. 20. 16:23
Előzmény: #32359  Törölt felhasználó
#32365
Aki gondolkodik az lemarad. En tavaly volt olyan lakas, amit meg sem neztem, ugy vettem meg.
A jo ajanlatot ha masnap hivod, mar elkelt. Ha raszansz +30%-ot, akkor valogathatsz. Ez az ara.
Statikus meg nem tud mondani semmit, csak kozhelyeket. Illetve van olyan haz(putri), ami osszedoles hataran van, ott tud tippelni, hogy osszedol mostanaban, vagy nem. A legtobb hazon van ilyen olyan repedes. De azt te is latod. A statikus nem tud erdemben ehhez hozzaadni. 
ncseed 2019. 01. 20. 16:13
Törölt hozzászólás
#32364
melody 2019. 01. 20. 15:56
Törölt hozzászólás
#32363
berlini
berlini 2019. 01. 20. 15:48
Előzmény: #32360  DAXHU
#32362
Én mostanában nem veszek már új ingatlant. van kettő + egy leelőlegezett új épitésű Zuglóban, a többi pénz a tőzsdén.
Igy ráér 6 nap múlva is :).
berlini
berlini 2019. 01. 20. 15:46
Előzmény: #32359  Törölt felhasználó
#32361
Sajnos igy van! Metrodomos új lakásról sem volt szerződéskor olyan műszaki leirás, amiből kiderült volna, hogy a lakás (új épités, de földszinti kis kertes) 3,7m belmagasságú. (Unokaöccs vétele)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek