Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
DAXHU 2019. 01. 20. 15:18
Előzmény: #32356  berlini
#32360

Ki tudja lehet, hogy Te vagy az egyik ajánlattevő:D
Majd 5-6 nap múlva megírom. Budai agglomeráció, akár költözhető, de inkább modernizálandó ház optimális (500 nm+) telekkel.
Törölt felhasználó 2019. 01. 20. 15:11
Előzmény: #32354  DAXHU
#32359
Nekem olyan fura, hogy mások is így néznek házat és lakást: megnézik egyszer, aztán már röpködnek is az ajánlatok... pláne családi házhoz alap, hogy hív az ember statikust a foglalás előtt... aztán ha nem annyira ismeri a környéket, akkor kimegy több különböző időpontban a ház elé és halgatózik... ezek mind alapdolgok, amikre ma nincs idő. Olyan piac volt eddig, hogy kb az ingatlanosok ugattak le, hogy mi a fenét képzelek én, hogy látni akarom a ház műszaki leírását, pedig szerintem ez nem extra kérés, hanem teljesen alap dolog. Pesze ha építész vagy statikus vagy aki a környéket is ismeri, akkor érthető, hogy nem kellenek álmatlan éjszakák a döntés meghozatalához, de azt látom, hogy ma mindenki így vásárol: fogalmuk sincs mit vesznek...
pitcairn2 2019. 01. 20. 15:01
Előzmény: #32357  mamoka47
#32358
ismered az alábbi mondást?:)
"Don't confuse brains with a bull market"
http://soo.gd/xVg7
mamoka47
mamoka47 2019. 01. 20. 14:42
Előzmény: #32339  pitcairn2
#32357
További folyamatos áremelkedést várok!      pitcairn2..... veled szemben 2015-ben is én láttam jól a piacot....,2016-17-18-ban is én nyertem! Nem kéne neked már visszavonulni???? A véleményeid a múltban  szart sem értek.
berlini
berlini 2019. 01. 20. 14:34
Előzmény: #32354  DAXHU
#32356
Milyen ház és hol van?
berlini
berlini 2019. 01. 20. 14:34
Előzmény: #32332  tihamer
#32355
Kihagyod az ÁFA emelés hatását.
Sokat keresnek az ingatlanfejlesztők, de nem annyit amiből 22% ÁFA emelést ki lehetne gazdálkodni.
Amennyiben Neked van igazad és stagnálás lesz, akkor a jelenlegi árakból 22%-kal kevesebb marad a fejlesztőknél az olyan projekteknél, ahol az épitési engedélyt 2018 november 1. után kapták meg.
DAXHU 2019. 01. 20. 14:30
Előzmény: #32353  ypsilon
#32354
Ma voltunk egy agglomerációs településen megnézni egy házat. Csütörtökön tették fel. Mi voltunk a harmadik ajánlattevők 1 millió forinttal a meghirdetett ár alatt. Iszonyat a kereslet.
ypsilon 2019. 01. 20. 14:19
Előzmény: #32339  pitcairn2
#32353
Igen, ha majd jön az armageddon amire vársz, akkor majd a szakmunkások elkezdenek fele ennyiért dolgozni. A beton és az acél ára is felére esik hirtelen, az összes többi építőanyaggal együtt. Az ÁFÁ-t meg eltörlik örökre. A telkeket is féláron fogják osztogatni. Nehéz azt is tudomásul venni hogy egy szakmunkás ugyanúgy elkér 1500 eurót havonta a munkájáért itt Magyarországonn is mint külföldön, és ez egy egyre inkább így lesz a jövőben. Szerinted a vasbetonszerelőt, a kőművest, a villanyszerelő szakit mennyire érdekli  a jegybankok kamatpolitikája. Míg én megvettem a jó lokációjú új, 100 nm-es lakást 450e/m2 áron Te nyomsz itt napi 10-50 posztot arról hogy nemsokára bedől az egész. Ha véletlenül mégis lesz valamennyi árcsökkenés, akkor épp azok fogják megtámasztani az árakat akik évek óta arra várnak, hogy vehessenek.
ostyascukor22 2019. 01. 20. 13:21
Előzmény: #32341  gyula1971
#32352
"Szintén január 1-jétől, amennyiben a magánszemély vagyoni értékű jogot (például haszonélvezet, használat) értékesít, melyet örökléssel vagy ajándékozással szerzett meg, és a szerzéskor nem fizetett illetéket, a megszerzésre fordított értéket ugyanúgy kell megállapítani, mint az ilyen módon megszerzett ingatlan esetén."
akkor ha édesanya ajándékoz gyereknek lakást és a gyerek eladja a lakást akkor a teljes ár után fizett adót (még úgy is ha édesanya megfizette vételkor az illetéket)?
és ez most melyik adó? a szerzéskor fizetendő illeték, vagy az a 16%os 5 éves sávos adó amit eladáskor néznek?
buyandhold 2019. 01. 20. 13:01
Előzmény: #32346  pitcairn2
#32351
"airbnb-zők".... aki ilyet leir, az nem nagyon konyit a temahoz, ugy latszik, a Szallodaszovetseg se...
Azt kellene megerteni, hogy az airbnb csak egy hirdetesi felulet. En is hirdetek ott. Es a bookingon, szallas.hu-n, stb oldalakon. En mar akkor kezdtem, amikor meg nem volt airbnb(legalabbis elterjedve). Elotte mas oldalak voltak. Azok eltuntek. Hinned, hogy elotte olyan oldal volt, ami a foglalasok 30%at adtak, de egyszer csak eltunt, egy ev alatt. 
Berobbant az airbnb. Elso evben a foglalasok 25%at adta. Utanna folyamatosan csuszott le. Tavaly a foglalsok 1-2 %at adta. A booking meg a 90%at.  
Nem hinnem, hogy valaki csak az airbnb-n hirdetne, mert annak felkopna az alla, az nagyon butan csinalja. Egyszeruen nem hoznak eleg vendeget. Azt is csak 1- 2 napra. Egy hetes vendeg toluk nincs.
buyandhold 2019. 01. 20. 12:52
Előzmény: #32346  pitcairn2
#32350
Mondjuk azt nem ertem, hogy ha az airbnb-s eddig nem adott szamlat, nem fizetett ifa-t, akkor ezutan miert tenne?
Szerintem aki addig adott, az is meggondolja, kell-e neki a plusz macera, vagy nem jelenti le, es meg az ifa is az ove....
buyandhold 2019. 01. 20. 12:49
Előzmény: #32345  terelemel
#32349
Nana, hogy ad szamlat. Es ha nincs online penztargepe, akkor manualisan le kell jelenteni minden szamlat havonta a navnak...
pitcairn2 2019. 01. 20. 12:30
Előzmény: #32343  buyandhold
#32348
minél bonyolultabb az adminisztráció annál jobb a nagyoknak:)
pitcairn2 2019. 01. 20. 12:29
Előzmény: #32343  buyandhold
#32347
jól látod, és minél nagyobb, tőkeerősebb a cég annál könnyebben nyel be effélét
nem a Hiltont vagy a Marriott-ot fogja ez agyonvágni...
pitcairn2 2019. 01. 20. 12:27
Előzmény: #32343  buyandhold
#32346
valószínűleg a Szállodaszövetség mókája ez
úgy tűnik élesedik a verseny...
a Szállodaszövetség már évek óta mozgolódik a "pontosabb adatgyűjtés" ürügyén...
"Kiemelte, hogy míg a 20 ezer budapesti, három-öt csillagos szálloda forgalmi adatairól több bontásban is pontos adatok vannak, addig a nyolcezer airbnb-s lakásról nagyon keveset tudni, noha azok egyre nagyobb szeletet hasítanak ki a vendégforgalomból. "
http://kamaraonline.hu/cikk/elkeszult-a-szallodaszovetseg-javaslata-az-airbnb-zok-szabalyozasara
terelemel 2019. 01. 20. 12:27
Előzmény: #32342  buyandhold
#32345
Mint magánszemély, aki altalany adózást csinál (40/szoba/év), az is ad számlát?
pitcairn2 2019. 01. 20. 12:25
Előzmény: #32340  gyula1971
#32344
na bumm, akkor külföldön nyaralnak...
buyandhold 2019. 01. 20. 12:24
Előzmény: #32338  terelemel
#32343
Egyebkent rohadt nagy macera. Aki egy szobat ad ki, annak meg csak-csak, de aki mondjuk 8-at annak mar tobb mint bosszanto. Nagyban fugg attol, hogy milyen lesz az uj program, amit hasznalni kell. A nav-os egy katasztrofa. 
Nem lehet szerkeszteni, meg a copy paste is csak trukkosen mukodik, ugy ahogy. Idosebbek meg sem tudjak csinalni maguknak. Ha olyan lenne az uj rendszer, hogy mondjuk excelbol elhet importalni, akkor csak 1 gombnyomas lenne. De nem hinnem, hogy jelen volt ertelmes ember, amikor kitalaltak az egeszet....
buyandhold 2019. 01. 20. 12:16
Előzmény: #32338  terelemel
#32342
Meg nem indult el a rendszer, igy nem lehet tudni.
Jelellegi adminisztracio:
1. Szamlara nev, cim
2. Havonta szamlarol nevet cimet lejelenteni a NAVnak egy nagyon hibas java programon keresztul(ez valtja ki az online penztargepet)
3. Vendegkonyvbe nev, cim
4. Vendegkonyvbol havonta statisztika onkormanyzatnak
5. Sajat nyilvantartasba erkezes elott nev, telefonszam, hogy tudjam ki jon
Ez lesz a 6-ik a listaban. Viszont ha ezzel kivaltjak a 2., 3., 4.es pontokat, (hiszen ezt a rendszert latja a nav es az onkormanyzat) akkor akar meg egyszerusodhet is. De nem vagyok ennyire optimista, egy ideig biztos extra munka lesz.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek