Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 01. 11. 14:54
Előzmény: #31834  Criscito
#31840
A megboldogult fundamentaval 8 ev alatt ossze lehet rakni 5 misit havi 40-bol, de 0 kamattal parnacihaba varrva 10 ev alatt kijon ugyanez az osszeg.
Egy boven atlag folotti fizetesbol ennyi nem hiszem, hogy ne futna.
Persze ha most is a Marinan "kell" penthouse-t berelni egyedul, es olyat is akar vasarolni, akkor az mas teszta, abban az esetben meg kellhet huzni a nadragszijon.
Ennyi onerovel 4 eve meg XIII ujepitesu ketszobas lakast kaptal, most kapsz erte egy kevesbe jo helyen levo panelt.
Criscito 2019. 01. 11. 14:07
Előzmény: #31838  redi
#31839
Köszi. Hogy mit csinálok jól, vagy mit nem az majd elválik. Legfeljebb tanulok belőle és veszítek némi pénzt, ha nem jönnek be a számításaim, de a világ ettől nem dől össze. :) Még sok minden képlékeny, fiatalok vagyunk. Gondolkodunk a külföldre költözésen is természetesen (mint a korosztályomban szinte mindenki), de nem átmenetileg, hanem végleg. Nem a pénz miatt, mert azt itt is lehet keresni bőven, ennek egyéb okai vannak. 
redi 2019. 01. 11. 13:42
Előzmény: #31834  Criscito
#31838
na igen.
amúgy szerintem te jól csinálod a dolgokat.kitartás, még ha most nehéz is a helyzet! 20 évre eladósodni viszont nem egy leányálom.Nem gondolkodtál rajta, hogy kimész/kimentek  valahová pár évre összeszedni némi anyagit? (költői kérdés volt)
redi 2019. 01. 11. 13:36
Előzmény: #31824  Bandi_ujonc
#31837
csakhogy legyen mese is részemről, ami amúgy nem mese: a magyarok szerintem nem is tudják mennyire jó lakásokban élnek az angolokhoz képest.Londont nem ismerem, más városokat jobban.az átlag angol valami eszméletlen hülye elosztású lakásban éli a vidéki városokban az életét.jellemzően ikerházak,50 nm.Alul 1m2 belépő, konyha, nappali.Felfelé lépcső,kicsi fürdő és két kicsi szoba.De a kisebbikbe konkrétan a tető miatt egy normális szekrény nem fér be, csak egy ágy.És így él egy család.Mondjuk van hozzá egy kb 3x4 m-es "kert" , amibe még bezsúfolnak egy tárolót is.Hát épp hogy kifér mellé egy asztal meg négy szék és betelt a kert :) .Az igazán régi , 1900 eleji téglákon kívül szerkezetükben sírni valóak, anyag nincs a falakban, az ablakok csak egy rétegűek, így szuperül ömlik be a hideg.Alulméretezett fűtésrendszer, mert a Golf-áramlat úgyis melegít.mondjuk mostanság nem annyira.Ha leesik 0 alá a hőmérséklet csak néznek.De amúgy nagyon jó fejek:) Ehhez képest egy 3 szobás magyar panellakás maga a mennyország.
Gondolom a németeknél ennél jobb a helyzet.
redi 2019. 01. 11. 13:17
Előzmény: #31830  Vortex
#31836
...na köszi...még jó hogy ebédeltem már:)
lehet én is vak vagyok, de mikor ott laktam nem láttam és ismerősöknél sem(mondjuk nem lepukkantban lakik egyik sem).Viszont a kórházi lábadozásom során simán kifigyeltem őket fényes nappal. a poloskához nem értek.
nem tudom mennyit érnek az irtások.
a panelok amúgy számomra a legjobb elrendezésű lakások.Engem leginkább a zajok idegesítenek, bár én extrém módon szeretem a csendet
redi 2019. 01. 11. 13:07
Előzmény: #31828  buyandhold
#31835
most én is kivárok.meglátjuk mi lesz.4.6% nettó nem rossz már.
az albi kiadás sem mindig jó üzlet, legalábbis errefelé nem tolonganak a normális bérlők. Úgy látom most is jó pár befektetőnek üresen áll a lakása.
Criscito 2019. 01. 11. 13:05
Előzmény: #31833  redi
#31834
Minap beszéltem egy 40 éves ismerősömmel. Diplomás, 23 éves kora óta irodai munkát végez, budapesti átlagnál sokkal jobban keres és tőlem kérdezi, hogy hogy a túróba lehet összeszedni egy pesti lakásra az önerőt? Szerinte képtelenség úgy, hogy albérletet is fizet az ember, neki ez 17 év alatt nem is sikerült. Ez a magyar valóság. Aki tehetős, az sem takarít meg. Persze átlagban óriási pénzek vannak a párnacihában, csak az a rengeteg pénz az emberek nagyon kis százalékánál összpontosul. 
redi 2019. 01. 11. 12:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#31833
tényleg eszméletlen pénzeket el tudnak költeni emberek csak úgy.Én is csak pislogok sokszor.Pl mikor netto 150et kereső kocsival jár dolgozni, mikor baromi jó tömegközlekedés van(nem Bp) és 5perc a megálló a lakásától és kb 20percet kell utazni a melóba.És még a bérletét is téríti a cég.Hónap végén pedig nincs pénze szemüveget csináltatni.
Egyébként én személy szerint köszönöm a részvényekről szóló írásaidat.Ezekből is tanulni lehet sokat.és mivel szintúgy befektetés , miért ne lehetne beszélni róla?
redi 2019. 01. 11. 12:45
Előzmény: #31824  Bandi_ujonc
#31832
amúgy hidd el, hogy jó keresetből takarékossággal sok év alatt sok mindent el lehet érni.
csak ma valahogy nem divat takarékoskodni, mert nincs türelme az embereknek kivárni hogy elérjenek egy célt.mindegy hogy lakás vagy részvényben álló vagyon
redi 2019. 01. 11. 12:41
Előzmény: #31824  Bandi_ujonc
#31831
sajnos nincs tehetségem a meseíráshoz.én úgy emlékszem, hogy ezeket a dolgokat ő maga mesélte el részletekben.
szerintem nincs baj azzal amit elért, csak néha a stílus...háát
Vortex 2019. 01. 11. 08:59
Előzmény: #31822  redi
#31830
Nem biztos, hogy nem meri bevallani a csótányt, lehet nem is tud róla.
Nemrég voltam egy ismerősnél panelben. Úgy nézett ki a lépcsőház, mint egy csótány armageddon. Döglött húsos csótányok feküdtek a lépcsőházban.
Az ismerősöm még soha nem látott a lakásában csótányt. De most egy extra irást végeztek a lépcsőházban, mert ágyi poloska kezdett terjedni.
Ebből látszik, hogy a csótány akkor is ott van, ha nem látod.
Ágyi poloska meg a legtisztább helyen is terjedhet. Nincs köze a tisztasághoz.
ncseed 2019. 01. 11. 07:58
Törölt hozzászólás
#31829
buyandhold 2019. 01. 11. 07:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#31828
igazad van, elgondolkoztato az allamkotveny....
A szamitasod eleg szubjektiv, tudok olyat szamolni, hogy 7% jon ki (videki nagyvarosban)...
Szerintem ott tevedsz, hogy a ket befektetesnek nem ugyanaz a celkozonsege...
Kevesen vannak, akiknek mind a 2 megfelel (pl. nekem igen)
Visszaneztem a regi allamkotvenyes topikba, es ugyanazok a tagok irogatnak, mint amikor 10% volt a hozam. Ok nem ugralnak ki be, tudomasul veszik, hogy sokaig 10% volt, most meg 3. Es orulnek, hogy most elkezd emelkedni.
Ugyanugy egy lakastulajdonod sem szamolgatja a hozamot, es nem adja el, ha a kotveny tobbet hoz.
Az uj penzeknek kerdeses a helye, ami szerintem meg mindig az ingatlaba megy. Nekem mar hatareset. Osszejott egy (videki) lakas ara, de nem veszek, es alllampapirt sem, most egyelore kivarok. Mindig szokott lenni valami "jo lehetoseg", amire gyorsan le lehet csapni, kp-val.
 
MrLajos 2019. 01. 11. 07:48
Törölt hozzászólás
#31827
Criscito 2019. 01. 11. 06:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#31826
Szerintem megértettem, de köszi. Egyelőre a lakásárak emelkednek, ezen felesleges vitatkozni, a befektető meg majd eldönti, hogy ő mennyire bírja a kockázatot. Egyébként én pont nem tapsolok az áremelkedésnek, mert jelenleg bérlek és talán én vagyok itt az egyetlen, aki lakhatási célból szeretne venni. :) 
Bandi_ujonc 2019. 01. 11. 04:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#31825
Milyen szigoritas van/lesz airbnb-nel?
Bandi_ujonc 2019. 01. 11. 04:41
Előzmény: #31821  redi
#31824
Ez egy népmese, amit elkezdtel leirni?
Nem vett robotgepet, tv-t, es ossze is jott 2 panel ara.
Amugy maskepp ertelmezzuk a produkciojat, nincs ezzelbaj, nalam a buszkeseg nem ezt jelenti.
Ez mas, nagyon mas.
redi 2019. 01. 11. 03:30
Előzmény: #31822  redi
#31823
az én mostani megfigyeléseim alapján mifelénk a kedveltségi sorrend használt lakásoknál:
panelprogramos panel , tégla vagy zsalus távfűtés  , tégla vagy zsalus cirkóssá alakítva, program nélküli panel , konvektoros tégla vagy zsalus
drága lett a gázfűtés
redi 2019. 01. 11. 03:19
Előzmény: #31805  buyandhold
#31822
köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat.kollegák nekem is meséltek csótányokról, persze ezt kevés ember meri bevallani őszintén, hogy olyan lakásban lakik.
mondjuk panelprogramosban én is laktam egy ideig.ott nem láttam állatokat, pedig biztos észrevettem volna őket.van valakinek bármilyen tapasztalata ez ügyben?
redi 2019. 01. 11. 03:14
Előzmény: #31780  Bandi_ujonc
#31821
én azt gondolom, hogy ez nem frusztráció. egész egyszerűen büszke arra amit elért .mert másokkal ellentétben amikor jól keresett nem verte el a pénzt tárgyakra, hanem gyűjtött és ingatlanba fektette.az első és második pedig más kitermerlte a többi árát.szerintem ez a fajta hozzáállás becsülendő.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek