Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zmonsterhun 2018. 12. 14. 15:04
Törölt hozzászólás
#30500
zmonsterhun 2018. 12. 14. 15:02
Törölt hozzászólás
#30499
Zazie90 2018. 12. 14. 14:31
Előzmény: #30488  pitcairn2
#30498
Szóval csak 50% lakásáremelkedésről beszéltél volna le itt embereket ha hisznek neked. Egy bblent meg természetesen lessz majd amikor megáll sőt csökkeehet is az ár ez egyértelmű de viszont az sem vitatható így hogy itt van a bizonyíték vagyis a 4 év alatt megduplázódott lakásárak hogy az analizisedben valamivel nem kalkuláltál. Pontosan ez az amit én szerettem volna kommunikálni hogy több tényező miatt történt igy. Akinek a befektetés és pénz csinálás a fontos az vizsgálja meg amik elhangzottak korábban, akinek meg a teóriák a fontosak csak az engedheti meg maganak a luxust hogy majd egyszer valami biztosan be fog következni, és erről beszéljen évekkel korábban.
Nem?
Nem erről volt szó?
Zazie90 2018. 12. 14. 14:20
Előzmény: #30484  Vortex
#30497
Nem
ncseed 2018. 12. 14. 12:26
Törölt hozzászólás
#30496
ncseed 2018. 12. 14. 12:20
Törölt hozzászólás
#30495
ncseed 2018. 12. 14. 12:16
Törölt hozzászólás
#30494
Criscito 2018. 12. 14. 12:10
Előzmény: #30489  impudent
#30493
Jövőre én azt várom, hogy az állampapírok piacán nőni fognak a hozamok, mivel kivezetésre kerül a QE, így újra piaci alapon kell megoldania minden államnak a finanszírozást szépen fokozatosan. Tehát piaci alapon, amit itt sokan ki is szoktak emelni az ingatlanok kapcsán, hogy mennyire szép és jó. Szerintem is jó. Meglátjuk mi történik az ingatlanokkal, ha látható hozamot kapnak majd szépen lassan az emberek a pénzükért a bankban, vagy az államtól. :) 
pitcairn2 2018. 12. 14. 12:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#30492
pitcairn2 2018. 12. 14. 12:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#30491
ezt inkább a "szaktopic"-ban folytassuk:)
MrLajos 2018. 12. 14. 12:02
Törölt hozzászólás
#30490
impudent 2018. 12. 14. 11:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#30489

a jegybank kullog a kormányzat után.
amint nem tudja az állam alacsonyan finanszírozni magát a jegybank azonnal emel.
de egyelőre 0 %-kal hitelezik az országot
pitcairn2 2018. 12. 14. 11:07
Előzmény: #30471  Zazie90
#30488
már megint fantáziálsz, hiszen csak 2015 májusában regisztráltam ide:)
és itt is inkább csak a buborékfújást ostoroztam
Gaguse
Gaguse 2018. 12. 14. 10:23
#30487
hamarosan tényleg nagy baj jön, és az ingatlanpiac elveszti a likviditását vsz. Most van a csúcs, innen már csak lejtmenet. Én személy szerint elhalasztottam az építkezési projektem, most nem szabad semmit csinálni....
https://www.portfolio.hu/gazdasag/egyre-rosszabb-helyzetben-nemetorszag-raadasul-a-franciak-is-bajba-kerultek.307853.html
pitcairn2 2018. 12. 14. 10:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#30486
viszonylag jó összefoglaló a megfelelő "figyelmeztetéssel" együtt (nagyon alulértékelt, de akár még sokáig alulértékelt maradhat...)
egy dolog azonban hiányzott belőle:
az ezüst monetáris története
történelmi perspektívában egyértelműen az ezüst a number 1 monetáris fém nem pedig az arany
de facto még a XX. század elején is az volt
ezért hirdetett ellene háborút a Bank of England 1925-ben
REPORT OF THE ROYAL COMMISSION ON INDIAN CURRENCY AND FINANCE
https://fraser.stlouisfed.org/files/docs/publications/FRB/pages/1925-1929/27416_1925-1929.pdf
a 659 oldalon a "The amounts of silver hoarded from time im-memorial by the people of India ...." mondattal kezdődő kb. féloldalt ajánlom a topic kapcsán:)
az 1920-as években a "harmadik világ" még masszívan ezüststandardon volt...
egyebek iránt meg nézz körül a silver gold topic-ban:)
Vortex 2018. 12. 14. 10:01
Előzmény: #30466  Zazie90
#30485
De te még mindig nem válaszoltál a kérdésemre.
"Ugyancsak a az extrem arfolyamkilengesket kell kezelni mint a magyar ingatlan allulárazottsaga. (Főleg  mivel  az ingatlan vagyon elem egy speciális tényező)"
Miért kell kezelni az alulárazottságot?
Elöszőr jössz pár ezer majd végül pár tízezer EUR lakásárakkal. 
Biciklikkel, külföldi hedge fund managerekkel, golyónyomos házakkal, mellébeszéléssel, személyeskedéssel, linkekkel.
Olvasnivalókat küldesz, értelmezhetetlen homályos kérdéseket teszel fel. 
Ha max. 10 mondatban nem tudsz válaszolni, miért is kell kezelni az alulárazottságot, kérlek ne is válaszolj.
Nincs kedvem értelmetlen társalgáshoz.
Vortex 2018. 12. 14. 09:55
Előzmény: #30466  Zazie90
#30484
Nem értem miért beszélsz rébuszokban.
Az ingatlanárak változásának a hatásáról a GDP-re a fogyasztáson keresztül és egyéb úton röviden az alábbi a véleményem:
Az új belépőknek többet kell félretenni az ingatlan megvásárláshoz, ez csökkenti a fogyasztásukat. Tehát nem járnak jól.
Akinek van lakása, az akkor tudja ezt a növekedést kihasználni, ha eladja a lakását vagy hitelt vesz fel. Különben nem megy vele semmire.
A hitelezésen keresztüli és befektetési hatással is egyet tudok érteni, de most az árakat a QE és az alacsony kamatok fűtik.
Ha megszűnik ez a lazítás, akkor az árak is vissza fognak korrigálni. És ez pont erősíteni fogja a negatív hatásokat.
Mondjuk a bankok szempontjából nem lesz gond, mert ők már felkészültek erre. Azoknak lesz kellemetlen, akik benne ülnek a hitelben.
MrLajos 2018. 12. 14. 07:47
Törölt hozzászólás
#30483
mage 2018. 12. 13. 22:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#30482
Csak az első 5 percet néztem meg, de elég is volt. 10-20 másodperces részekből van összevágva a videó, ezen felül tudtommal igen sok valótlanságot állít. 
Például az, hogy az ezüstöt mindig valamilyen államilag meghatározott arányban váltották az aranyhoz képest, nem igaz. Volt sokszor ilyen, de nem igazán működött, mert az okosok mindig arra a nemesfémre leváltották a pénzüket amelyik arányaiban ritkább volt. Emiatt idővel mindenütt csak az egyik volt hivatalos fizető eszköz (általában az arany).
Szerintem az se igaz, hogy csak 8,5x annyi ezüstöt termeltek ki a világon, mint aranyat (elvileg a világ összes kitermelt aranya elfér egy 20 méter élű kockában). Az nagyon kevésnek tűnik főleg úgy, hogy iparban sokkal több ezüstöt használnak, mint aranyat, plusz az ezüst korrodálódik.
Azt nem tudom, hogy az arany, vagy az ezüst a jobb befektetés most, de még azt se, hogy más eszközökhöz képest mennyire jók, de ezen videó alapján biztos nem fektetnék ezüstbe.
Van egyébként topikja az aranynak és ezüstnek. Talán ott olvashatsz hasznos információkat.
melody 2018. 12. 13. 21:12
Törölt hozzászólás
#30481

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek