Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 11. 21. 15:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#28580
speciel én akkor is azt "kántáltam", hogy az egész rali monetáris és fiskális politikai eszközökkel elősegített buborékfújás és azóta sem látom másnak
és a buborékok már csak olyanok, hogy minél jobban erőszakolják őket annál csúnyább véget érnek végül...
ezért mentem át reálértéken esést váróból nominális értékén is zuhanást váróvá...
Vortex 2018. 11. 21. 15:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#28579
Össze-vissza beszélsz.
Én nem akarom neked elmagyarázni a növekedést. Épp azt várom, hogy te magyarázd el.
Az egész onnan indult, hogy a beruházóknak és a befektetőknek jó az ilyen mértékű áremelkedés.
"
Bármilyen hihetetlen többeknek jó a lakásár emelkedése mint rossz!
Ha nem így lenne akkor a lakáspiaci forgalom akkor lenne magas amikor az árak lent vannak, de nem így van!
MOST jutnak többen lakáshoz (még ha hitellel is) és nem a válságban!
"
Te írtad. Számomra ez azt jelenti, hogy többen tudnak lakhatási céllal lakást vásárolni.
Ezt nem látom bizonyítottnak.
Szerintem csak a levegőbe beszélsz.
pitcairn2 2018. 11. 21. 15:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#28578
tényszerűen a 2013-as MNB elnökváltás - azaz a keynesianus fordulat - után indult meg az áremelkedés...
2345678 2018. 11. 21. 13:40
#28577
Olvastam,hogy a következő népszámlálás lakásszámlálás is  .Bemondás alapján .
ncseed 2018. 11. 21. 09:25
Törölt hozzászólás
#28576
Vortex 2018. 11. 21. 09:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#28575
Ne terelj és ne személyeskedj!
"Éppen ezért most a többség könnyebben jut lakáshoz aki venni akar hiába magasabb az ára! Ezért is növekszik a tranzakciók száma.... nem atomfizika!"
Akkor kérlek ezt Budapestre vonatkoztatva támaszd alá, hogy nem a befektetők miatt nőtt 2017-ig a tranzakciók száma. Mert különben csak a levegőbe beszélsz, és a képzeteidet állítod be tényként.
Még mindig
"Várom megtisztelő válaszod! Lehetőleg publikus számokkal alátámasztva!"
yooio 2018. 11. 21. 05:26
#28574
Hát igen , én már 1x mondtam, hogy itt brutto 5-6%-t lehet hozni, az meg nem éri meg, így inkabb cash és rv piaci befektetés van terítéken. ha zuhé van beleveszek, Real Estate kb ugyanolyan jó mint a lakás, és dollárban hoz 4,5% körül bruttó, ha meg elszall az infláció, a rv a legjobb befektetés. Mivel sztem mindenhol lufi van(kötvény, részvény, ingatlan), befektetőként elég nehez a helyzet. Főleg, mert nem tudjuk a döntéshozók terveit. Kár, hogy senki nem tudja megmondani a jövő ilyenkori USA, EKB meg MNB kamatszinteket, könnyebb(ű) lenne :) A meglévő lakasaim meg kiadom, 2012 meg 13-ban sikerült venni, így az ottani pénzre bőven 10 % felett felett hoznak bruttó. :) 
Én a kivárást mondanám, de csak mert nem vagyok hitelképes, hitellel sztem is buli lakást venni, főleg, hogy infláció várható szerintem.  Ami biztos, hogy teljes tőkém 50%-nál többet tuti nem tennék lakásba, mert ez a magyar lakáspiac totálisan kehes dög, Budapest ok, Győr ok, Kecsó ok, talán Debrecen is, meg Pécs, Szeged ami esetleg(szegedre egy csomó multi jött az utóbbi időben), de aztán kifújt. Na meg, ezek most tényleg mindent elkövetnek, hogy szüljön a magyar, nincs kamatszint, ingyen pénzzel locsolják az embereket, visszaadják a lakásaikat a hiteleseknek. Lassan már csak az orvos kezét nem fogják, aki mindenkibe belenyom minimum 2 petesejtet... :)) de aztán vigyazni kell, mert beüt egy válság, akkor ezek repülnek, és a másik oldal, lehet, hogy nem ugyanezt fogja követni, amit emezek kitaláltak. Mindenfajta politizálás nélkül, figyelni kell.
zwolen76 2018. 11. 20. 23:40
Törölt hozzászólás
#28573
berlini
berlini 2018. 11. 20. 23:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#28572
Gondolom, hogy ezek után még megértést is elvársz tőlünk.
Legfeljebb részvétet kapsz.
nemecsekerno13 2018. 11. 20. 22:02
Törölt hozzászólás
#28571
nemecsekerno13 2018. 11. 20. 21:35
Törölt hozzászólás
#28570
nemecsekerno13 2018. 11. 20. 21:34
Törölt hozzászólás
#28569
Törölt felhasználó 2018. 11. 20. 21:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#28568
Baratom, te is megiscsak kompenzalni jarsz ide?
Kar erted, kivalo ugynok voltal, vagyis annak tuntel.
nemecsekerno13 2018. 11. 20. 21:32
Törölt hozzászólás
#28567
enigma 2018. 11. 20. 21:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#28566
Ebből megint pihi lesz ennek a nicknek. :D
nemecsekerno13 2018. 11. 20. 21:30
Törölt hozzászólás
#28565
mage 2018. 11. 20. 20:51
Előzmény: #28553  Vortex
#28564
Ha az átlag ember rendelkezik lakással (Magyarországon alapvetően igaz), akkor neki azért lehet jó a magas ingatlan ár, mert ezzel könnyebben konzerválja a társadalmi helyzetét, akkor is ha az átlag alá megy a bevétele. 
Az megint más kérdés, hogy ez a társadalomnak mennyire hasznos, de nem ez volt a kérdés. 
ncseed 2018. 11. 20. 19:05
Törölt hozzászólás
#28563
ncseed 2018. 11. 20. 18:49
Törölt hozzászólás
#28562
Vortex 2018. 11. 20. 18:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#28561
"Éppen ezért most a többség könnyebben jut lakáshoz aki venni akar hiába magasabb az ára! Ezért is növekszik a tranzakciók száma.... nem atomfizika!"
Akkor kérlek ezt Budapestre vonatkoztatva támaszd alá, hogy nem a befektetők miatt nőtt 2017-ig a tranzakciók száma.
Téged idézve:
"Várom megtisztelő válaszod! Lehetőleg publikus számokkal alátámasztva!"

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek