Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli 2018. 10. 22. 21:09
Előzmény: #26819  Nudli
#26820
ugyanott 25nm üzlethelyiség 16,5milka, 35nm 26,7millió.
Nudli
Nudli 2018. 10. 22. 21:04
#26819
OC is veszi az ingatlanokat. 9. ker 103nm üzlethelyiség felújitva, 61M-ért.
ncseed 2018. 10. 22. 19:41
Törölt hozzászólás
#26818
2345678 2018. 10. 22. 19:29
#26817
Siófokon várható a panoráma adó,ha megszavazza a képviselőtestület.A mértékéről még nem tudni semmit.Nem mentesül az adó alól aki bedeszkázza a Balatonra nyíló ablakát.Mert az adó apropója nem az,hogy a tulajdonos látja a Balatont,hanem az,hogy a kisember nem látja a Balatont a partközeli nyaraló miatt.
kbb 2018. 10. 22. 18:39
Előzmény: #26815  kbb
#26816
Plusz nagy előny, hogy kisgyereket szemmel lehet tartani főzés közben.
kbb 2018. 10. 22. 18:37
Előzmény: #26813  mage
#26815
A konyha járófelülete gyakorlatilag hozzáadódik a nappalihoz, ennyivel nagyobb az élettér, mikor nem főznek. Sokan régebbi lakásokban is kiütötték a két helyiség közti falat, ahol az alaprajz és a statikai viszonyok engedték.
kbb 2018. 10. 22. 18:34
Előzmény: #26812  Templeton
#26814
Szóban +2 m2 körüli méreteltérést mondtak (megvalósulási terv még nem készült el), ami több helyiség között oszlik meg (fürdő, nappali, egyik háló). Ezt a szerződött négyzetméteráron = 542e számolják el, viszont az árak két év alatt jóval feljebb mentek, 700e környékén vannak már. Ha így veszem, bő 300e-t nyertünk rajta.
mage 2018. 10. 22. 18:16
Előzmény: #26798  because
#26813
Lespórolják a konyhafalat? Ezt ugye viccből írtad? Szerinted mennyibe kerül egy 10cm válaszfal? Te mindig zárod a konyhaajtót mikor főzöl, hogy ne terjengjenek a szagok és pár négyzetméteres lyukban érzed jól magad?
Én is az amerikai konyhát preferálom, mert akkor nincs elzárva mindenkitől aki éppen főz. Arról nem is beszélve, hogy az emberek egyre kevesebbet sütnek főznek, akkor meg csak egy csomó kidobott pénz a különálló konyha.
Templeton
Templeton 2018. 10. 22. 14:50
Előzmény: #26809  kbb
#26812
Bocs, hogy kozbeszolok, de ez a "kicsit nagyobb lett, es 1M Hufot ra kellett dobni" dolog eleg kedvezotlen a vevo, azaz a te szempontodbol. Ez az 1M lokaciotol/projekttol fuggoen 1-1,5nm alapterulet novekedes, es ha ez az alapteruletnovekedes tobb helyisegben jelentkezett, azaz pl eloszoba 0,5nm+, halo +0,2 nm stb. akkor a lakas es az egyes helyisegek hasznalati erteket erdemben nem befolyasolja, a meretnovekedes a hasznalatban lenyegeben nem erzekelheto. Papiron hiaba kapsz "nagyobb" ingatlant, hasznalati ertekben nem kapsz semmi extrat a +1M befizetese utan.....
elemerorsos 2018. 10. 22. 14:15
Előzmény: #26809  kbb
#26811
Ha vállalják hogy legalább azonost építenek be, az korrekt, persze, de ami projekteket hallottam, ott nem erről van szó, hanem például a hőszivattyús mennyezet hűtés-fűtés helyett gázkazán lesz radiátorral. Vagy jó minőségű toló-emelő ablakok helyett a legolcsóbb sima műanyagablakok. Vagy silka válaszfalak helyett vasbeton. Vagy mégsincs okosotthon kiépítés. Vagy klíma kültérit mégsem engednek a teraszra tenni, csak a tetőre súlyos milliókért. Vagy a garázsbeállódra kapsz egy tartóoszlopot. Vagy a teraszod ugrik, és jó esetben talán egy franciaerkélyt kapsz. Satöbbi satöbbi, tudnám sorolni. A vevőnek az ilyet meg be kell nyelnie.
ncseed 2018. 10. 22. 14:09
Törölt hozzászólás
#26810
kbb 2018. 10. 22. 13:51
Előzmény: #26806  elemerorsos
#26809

""A Felek megállapodnak abban, hogy Vevőnek átadott alaprajz és a műszaki leírásokban részletezett műszaki tartalom az építési engedélyezési eljárás és a kivitelezés folyamán módosulhat." Te aláírnád?" -- én aláírtam mindkettőt, szerintem semmi gond nincs vele, ha nem egyoldalú.
Alaprajz természetes, hogy a kivitelezés alatt kissé módosul (centikkel, nem szobákkal), ezért készül mindenhol átadás előtt egy megvalósulási terv. Általában a végleges méret szerint kell fizetni az alapterületet (miénk pl. kissé nagyobb lett, kb. 1M-t kell majd pluszban rádobni, persze cserébe akinek kisebb, annak arányosan elengednek).
Műszaki tartalom is módosulhat, pl. időközben csődbe megy a kiszemelt beszállító, vagy kivezeti az adott típust, és mással kell helyettesíteni. Ebben sem látok problémát, ha az eladó vállalja, hogy ilyen esetben azonos vagy magasabb minőségű/árkategóriájú cuccot épít be.
elemerorsos 2018. 10. 22. 13:26
Előzmény: #26804  buyandhold
#26808
Kösz :-)
elemerorsos 2018. 10. 22. 13:25
Előzmény: #26803  kbb
#26807
Nem adja el kétszer, mert ő "elállt" írásban. Onnantól kezdve ő ezt a lakást ismét értékesíthetőnek tekinti, és el is fogja adni. Az hogy vitatod, az egy dolog, pereskedhetsz, meg is nyerheted, csak lakást és pénzt nem fogsz látni valószínűleg. Persze ha Btk-s ügynek tartod, fel is jelentheted, pár évig nyomozgatnak, járhatsz a rendőrségre, fogadhatsz ügyvédet, kidobsz egy csomó pénzt amiből a végén nem látsz semmit, van 0.0001% esélye hogy az illető kap egy felfüggesztettet és akkor mi van? Ugyanúgy fogja eladni a lakásokat utána is.
elemerorsos 2018. 10. 22. 13:18
Előzmény: #26803  kbb
#26806
Szerencséd volt. Én láttam minden nagy fejlesztő szerződés mintáját, és ez benne van. Ha nem írod alá (én nem írtam), akkor lesz több száz jelentkező, aki aláírja, változtatni nem hajlandók. Az OTP ingatlanos értékesítőtől meg is kérdeztem, hogy ezt tényleg aláírják-e, és legnagyobb természetességgel mondta, hogy persze, és tényleg el is adtak szinte minden lakást. De hogy fokozzam a dolgot, még ilyen is benne szokott lenni, szó szerint idézek a szerződésből: "A Felek megállapodnak abban, hogy Vevőnek átadott alaprajz és a műszaki leírásokban részletezett műszaki tartalom az építési engedélyezési eljárás és a kivitelezés folyamán módosulhat." Te aláírnád? Mert sok ezren igen.
exit78 2018. 10. 22. 12:28
#26805
Sziasztok érdeklődni szeretnék ,hogy mi a véleményetek Király Norbert youtube-os videóiról ,mennyire helytállóak?
buyandhold 2018. 10. 22. 12:15
Előzmény: #26801  elemerorsos
#26804
Ott a pont. 
Koszi, nem tudtam volna ilyen szepen leirni....
kbb 2018. 10. 22. 12:09
Előzmény: #26801  elemerorsos
#26803

1) Lehet szerencsém volt, de nálam ilyen gumiszerződéssel nem is próbálkoztak (de nem is írtam volna alá). Vevői késedelmen kívül egyetlen okból állhattak volna el jogszerűen, ha egy bizonyos határidőig nincs jogerős építési engedély.
2) Ha nem jogszerű az elállás, akkor gyakorlatilag 2x adja el a beruházó ugyanazt a lakást. Nem vagyok jogász, de nekem ez kissé Btk.-szagú.
elemerorsos 2018. 10. 22. 10:55
Előzmény: #26801  elemerorsos
#26802
Persze félre ne értsetek, a KORREKT sem korrekt hanem szemét hozzáállás, de legalább próbálnak jogszerűek lenni, ilyenkor van lehetőség tárgyalásra, egyeztetésre, hogy legalább drágábban vagy később kapj lakást. Sajnos ilyen a piac, ezt hallom mindenhonnan. Ilyen a kapitalizmus, ha egy épülő lakás ára 20-30%-ot emelkedik, mire kész lesz, akkor ezt a beruházó akarja megfogni, és nem akarja átadni a vevőnek...
elemerorsos 2018. 10. 22. 10:52
Előzmény: #26800  kbb
#26801
Bármikor megtehetik. Két lehetőség van: 1) Az eladó KORREKT. Hivatkozik a szerződés vis maior pontjára, ez minden beruházónál van, akivel találkoztam. "Amennyiben az Eladó rajta kívülálló esemény vagy körülmény következtében, többek között, de nem kizárólag, régészeti leletek fellelése a Telken, természeti katasztrófa, árvíz, tűzvész, szokatlanul kedvezőtlen időjárás, sztrájk, munkaerő- vagy nyersanyaghiány, jogszabályváltozás, építési engedély módosítás tekintetében fellebbezés benyújtása (a továbbiakban egyenként "Vis Major”), részben vagy egészben képtelenné válik jelen Megállapodásból eredő kötelezettségeinek teljesítésére, akkor elállhat" - ez kb bármire ráhúzható, hiszen jogszabály módosítás egész biztosan lesz. 2) Az eladó INKORREKT, és egyszerűen csak eláll, megküldni az elállást és kész. Te perelsz, és mire megnyered a pert 4-5 év múlva, addigra egy üres, addigra felszámolt vagy kényszertörölt projektcégen kergetheted a pénzed, amiből semmit sem fogsz látni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek