Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ncseed 2018. 10. 09. 13:17
Törölt hozzászólás
#26360
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 13:12
Előzmény: #26358  Törölt felhasználó
#26359
A végén kiderül, hogy Budapest hivatalos lakossága Nyugat-Európában, a papiron vidéki lakosság pedig Budapesten él.
Egyébként katasztrófa a lakcím bejelentés Magyarországon.
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 13:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#26358
Én meg papiron az első évben nem itt laktam. Akkor egy 7 fős csapatban dolgoztam, 1 volt agglós, a többi 5 ember Budapesten élt, de nem Budapestre volt bejelentve. Utána egy másik cégnél egy 30 fős csapatban dolgoztam, abból nagyjából 20 lakott papiron vidéken. Feleségem munkatársainál hasonlóak az arányok.
nemecsekerno 2018. 10. 09. 13:06
Törölt hozzászólás
#26357
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 12:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#26356
Potenciális vevő is ki tud szorulni, ha a befektetők felhajtják az árat, ezért kiljebb vesz lakást. Emellett a bérleti díjak is hatással vannak az ingatlanárakra, tehát az is befolyásolja.
Amit írsz, az arról tanúskodik, hogy általaban a piacok működésével nem vagy tisztában. Mint ha azt mondanád, hogy ha van X darab részvény, akkor ha valaki eladja, azt valakinek meg kell vennie, tehát miért változhatna az ára.
A lakosság maradjunk annyiban, hogy papiron stagnál.
Az airbnb-ben igazad van, de nem az az egyetlen tényező. De ha az a tényező kiesne, az is ugyanúgy csökkentené a külvarosi lakások árait is, nem csak a belvárosit.
ncseed 2018. 10. 09. 12:26
Törölt hozzászólás
#26355
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 12:13
Előzmény: #26353  Törölt felhasználó
#26354
Nem a metró kapcsolat az egyetlen tényező. 11. kerület pl. a Móricz is, ami kb. annyira van bent, mint pl. a Blaha, és a tömegközlekedése minden irányba jó.
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 12:07
Előzmény: #26352  Törölt felhasználó
#26353
ennyi erovel ujpest varoskapu is belvaros :)
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 11:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#26352
Megjegyzem a XI. kerület jó része az én szememben simán közel belváros kategória a közlekedés miatt.
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 11:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#26351
Nem ez a lényeg, hogy szerinted hol milyen lakni, hanem hogy ha tényleg csak befektetők hajtották fel a belvárost, az ugyanúgy hatással volt a külvárosokra, és az agglomerációra, hiszen aki bentről kiszorult az emelkedett árak miatt, az kiljebb vett/bérelt. Ha ez a hatás megszűnik, akkor még az agglomerációban is a belvárosihoz hasonló százalékban, vagy akár még jelentősebben fognak esni az ingatlanárak.
Az meg azért sem releváns, hogy te hol élnél, merr a külső kerületek és az agglomeráció a belvarosnál sokkal nagyobb lakásszámot jelentenek, így teljesen belefér, ha többen szeretnek kint lakni, attól még bent konkrétan kisebb számú potenciális vevővel is túlkereslet lehet.
ncseed 2018. 10. 09. 11:38
Törölt hozzászólás
#26350
ncseed 2018. 10. 09. 11:37
Törölt hozzászólás
#26349
elemerorsos 2018. 10. 09. 10:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#26347
Nyilván valaki ott szeret lakni, valaki meg nem. Én egy okból rakom inkább oda a pénzem: nincs már hely újakat építeni, a kintebb levő népszerű kerületekben (IX-XI-XIII) pedig igen. Nyugat-Európa nagyvárosaihoz hasonlóan nyílni fog az olló véleményem szerint. Most egy külső IX kerületi (szép) lakás ára és egy V-VI. kerületi (szép) lakás ára között 40-50% különbség van maximum, ez a különbség Nyugaton 2-3-szoros. Én ezt várom itt is, aztán meglátjuk :-)
ncseed 2018. 10. 09. 09:14
Törölt hozzászólás
#26346
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 08:44
Előzmény: #26343  elemerorsos
#26345
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet nagyon hasznos volt !!:)) További szép napot !
elemerorsos 2018. 10. 09. 08:19
Előzmény: #26342  Törölt felhasználó
#26344
Ez így van. Itt a fórumon sokan azt hiszik, hogy ott fognak esni az árak, ahol a legnagyobbat emelkedtek, pedig nem így szokott lenni. Ott fognak a legnagyobbat esni az árak, ahol brutál túlkínálat lesz, mert a legtöbb lakás épül (XI-XIII kerületek). Az agglomeráció és Bp külső részei (III kerület külső része, Madárhegy, stb) meg végképp döglött lesz, mert ha normális áron a városba is lehet költözni, akkor a kutya se fog odamenni.
elemerorsos 2018. 10. 09. 08:17
Előzmény: #26321  Törölt felhasználó
#26343
Szerintem 35-ért erre a IX kerületnek az a része, amit néztél teljesen jó lesz. Ha nem egyetemistáról lenne szó, ajánlanám még a XI kerület kicsit kintebb levő részeit is, de ha "élni" akar akkor inkább legyen a pesti oldalon. Ha viszont 45-öt is rászánsz, akkor ennyiért kaphatsz újszerűt a belvárosban is (VI-VII kerület belsőbb részein jót csak szerencsével, de az Oktogon környéke körúton kívül is jó lehet a körúttól 1-2 utcáig). Ezek értékállóságban valószinű jobbak lesznek mint a IX kerület. (Most végig új építésű vagy újszerűről beszéltem.)
Törölt felhasználó 2018. 10. 09. 07:14
Előzmény: #26332  pitcairn2
#26342
Ha bealkonyul, akkor kizárólag a legjobb lokaciókban lehet majd továbbra is kiadni (nyilván a mostaninál alacsonyabb árakon).
pitcairn2 2018. 10. 09. 05:43
Előzmény: #26340  berlini
#26341
koncentrálj inkább a remek OTP részvényeidre és szokj le a beteges hazudozásról!:)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek