Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pickpepe
pickpepe 2018. 09. 07. 21:59
Előzmény: #25779  buyandhold
#25800
szerintem a bérek és az ingatlan előreszaladt, meg persze a tőzsde is (az már kicsit vissza is jött, mindig az megy legelöl). mostmár a szolgáltatások és  a termékek jönnek. Aztán egyszer csak megroggyan a tőzsde és indul újra a körforgás. Ingatlannak még lehet 1-2 éve, addig esést nem várok.
Törölt felhasználó 2018. 09. 07. 21:07
Törölt hozzászólás
#25799
mpagnes 2018. 09. 07. 19:55
Előzmény: #25796  buyandhold
#25798
ja ez a kaja nagyon érdekes  dolog és sokszor rémtörténet veszi körül....organic, ez kistermelőtől van, ezek kukoricával etetik stb........elméletileg szépen hangzik, de egy szó sem igaz ebből....én tapasztaltam 10-szeres árkülönbséget felvágott szintjén, ugyanaz a gyártó, csomagolás, szavatossági idő, minden, de vannak akik megmagyarázzák, hogy az nem ugyanaz.....a tízszeres kiugró példa, de alapból 2-3-szoros árkülönbségek vannak
buyandhold 2018. 09. 07. 12:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#25797
Érted, amit leírsz?
En csak a tenyeket irtam le. Nyilvan azert mert engem is meglepett. De tudnek irni meg 2 hasonlo esetet  Svajciakrol, ami nagyon hasonlo tapasztalat.... 
Ha mar itt tartunk, kerdes, hogy a draga svajci ingatlanok svajciake egyaltalan? Ha igen, hany kezben osszpontosulnak. Errol jut egyembe, haverom kint berel, ott a hierarhia kicsit bonyolultabb, de hogy mint berlo, nem fogsz talalkozni a tulajjal, az hotziher. Valoszinu az a jacht-jan van, amilyennek te az atlag svajcit kepzeled.
buyandhold 2018. 09. 07. 11:58
Előzmény: #25794  Vortex
#25796

1. Érdekes, hogy a drága Svájcból hozták a kaját és nem itt vették meg.
Ezen en is csodalkoztam, mert az almra ra volt irva, hogy 1 frank( 1 darab). Valoszinu annyira felnek a dragasagtol, hogy inkabb megveszik otthon, nehogy mashol meg dragabb legyen. Vagy lehet hogy otthon beadtak nekik, hogy csak az 1frankos alma a jo, a tobbi az mergezo. Mondjuk a nephulyites az ott nagyuzemben megy... orban pajtas kispalyas azok mellett...
buyandhold 2018. 09. 07. 11:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#25795
Azt probaltam leirni, hogy az atlag svajci sem el sokkal magsabb szinvonalom, mert hiaba keres milliokat, el is viszi a berleti dij, es az egyeb koltsegek. Ne ugy kepzeld el, hogy ott mindenkinek jachtja van. Ott is vannak nyertesek es vesztesek. Mint itt, ahogy egyesek panaszkodnak, hogy 200ezret keres mint informatikus, errefele meg a diakok nem jonnek el annyiert takaritani...
Mas szoval nagy a szoras, szetnyilik az ollo a tarsadalmon belul. 
Vortex 2018. 09. 07. 11:48
Előzmény: #25792  buyandhold
#25794
Nem valami svájci hajléktalanok voltak nálad nyaralni?
1. Érdekes, hogy a drága Svájcból hozták a kaját és nem itt vették meg.
2. Nem mindegy neki, hogy váltanak vagy sem. Gondolom te is az aktuális árfolyamon számoltad el nekik a szállás árát.
3. Boldog lennék, ha hamarosan elérnénk a svájci életszínvonlat, de tartok tőle, hogy nem fog összejönni
zmonsterhun 2018. 09. 07. 11:36
Törölt hozzászólás
#25793
buyandhold 2018. 09. 07. 11:26
Előzmény: #25789  DAXHU
#25792
Volt nallunk tavaly egy svajci csalad. 50es evekben mentek kis, gyerekek mar nem is tudnak magyarul, egesz csalad itt volt. Nagyon le voltak pukkanva. Kintrol hoztak kajat, hogy itt ne kelljen koltekezni, frankban fizettek, hogy a valtasert ne kelljen fizetniuk, stb. Itthon is lepukkantnak mondanad oket. Kerdeztem, hogy Svajcban miert olyan magasak az arak, es persze a fizetesek. A faszi kint vegignezte a folyamatot. Azt mondja, az emberek elegedetlenek voltak, es mindig tobb es tobb fizetest akartak. Arra nem gondoltak, hogy az arak is felmennek, most mar abszrd ami ott van. Egy maganovi naponta annyiba kerul, mint itthon egy honapra. 
Na, itton is most ez a tendencia. Ha az osszes nover felmond az egyik korazban, mit tudnak tenni? Emelni kell. De akkor a tobbi helyen is. Es akkor masoknak is, nem csak a novereknek. Es ujraindul a kor. Siman lehet, hogy atesunk a lo tuloldalara, es itthon rohadt draga lesz minden, es a fizetesek az egekbe szallnak. Kerdes mindez milyen ft arfolyam mellett...
kbb 2018. 09. 07. 11:24
Előzmény: #25788  Vortex
#25791
Szerintem ők sem tudják, csak az látják, hogy lekerült a honlapról a lakáslista. Lehet azért is, mert eladták mindet. 
DAXHU 2018. 09. 07. 11:13
Előzmény: #25789  DAXHU
#25790
Már van néhány lakópark ami bevallottam 2020-ban fog befejeződni. Csinálják, mert van kereslet. 1 milliós nm áron is.
DAXHU 2018. 09. 07. 11:12
Előzmény: #25784  buyandhold
#25789
Ennyi. Én is erre a scenariora szavazok
Vortex 2018. 09. 07. 11:05
Előzmény: #25786  kbb
#25788
Azt nem értem, miért állították le az értékesítést, ha nem adták el az összes lakást?
Meg sem valósul a projekt?
kbb 2018. 09. 07. 11:01
Előzmény: #25786  kbb
#25787
2019/Q4 dömpinget iszonyú rizikósnak érzem... kb. kétszer annyi lakásban kellene egyszerre villanyt szerelni, bukrolni stb. mint most... honnan lesz erre ember? Nyilván sehonna, fizethetik majd a vevők a magasabb áfát, vagy a 99% előleget a félkész lakásra. 
kbb 2018. 09. 07. 10:56
#25786
https://portfolio.hu/ingatlan/lakas/tobb-mint-10-ezer-lakas-atadasat-igerik-jovore-a-fovarosban.297100.html
"21 300 új lakás fejlesztése zajlik Budapesten. A darabszám viszont hiába nő, a kínálat egyre kisebb lesz, úgy tűnik ugyanis, hogy nyáron is sokan döntöttek az újlakás-vásárlás mellett. Kevesebb, mint 6700 szabad lakás maradt az adatbázisban és vannak olyan projektek, ahol már az értékesítést is leállították."
apacs 2018. 09. 07. 09:22
Előzmény: #25784  buyandhold
#25785
:) Tudom, hogy tudod. És egyet is értek. A forintárfolyamon látható is, miből lesz a fedezet.
buyandhold 2018. 09. 07. 09:18
Előzmény: #25782  apacs
#25784
Persze, en is tudom, hogy az eletszinvonal nem fog noni, de a berek es az arak magasabbak lesznek. Annyiban lesz emelkedes, hogy mindenki uj autot vesz mint nyugaton, es a kutyuk is olcsobbak lesznek, de az etterem, szallas, fodrasz stb. tobbszorosere fog noni.
Osszessegeben nem fog senki jobban elni, de a penz el fog ertektelenedni, ez befektetes szempontjabol fontos.
mpagnes 2018. 09. 07. 09:02
Előzmény: #25782  apacs
#25783
Hát ja. Az életszínvonal nem erről szól. 
apacs 2018. 09. 07. 08:59
Előzmény: #25781  mpagnes
#25782
Szerinted buyanholdot érdekli az életszínvonal? Ő a lakásárakkal foglalkozik, nem azzal, hogy az emberek hogyan fogna azután élni, hogy újra lekötik magukat. Ugyanúgy fognak élni, mint most.
mpagnes 2018. 09. 07. 08:56
Előzmény: #25780  mpagnes
#25781
De az sem életszínvonal emelkedés, ha minden jövedelem többletet elvisz a lakhatási költség. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek