Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zmonsterhun 2018. 09. 01. 21:41
Törölt hozzászólás
#25660
mpagnes 2018. 09. 01. 21:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#25659
nekem tetszik, ahogy leírtad...., de mondjuk az nem számít, hogy nekem mi tetszik
mpagnes 2018. 09. 01. 21:26
#25658
az USA-ban a bankok szigorúan vizsgálják a bérbeadás szándékával vásárolni kívánt ingatlanhoz hitelt felvenni akaró ügyfeleket, illetve magát az ingatlant is........magasabb minimális önrész szükséges és nekem a legérdekesebb az, hogy nem hiteleznek olyan ingatlant, aminek a közvetlen környezetében a bérbe adott ingatlanok aránya több, mint 50 %....ez fordított logikának tűnik, de csak alapból, ránézésre.....persze hiteleznek ilyent is, de dupla tripla önrésszel.....ja és hiába van beadva 3 éves bérleti szerződés, mert mondjuk a vevő még a bérbevevőt is bemutatja a banknak.....az USA-ban a hitel beadásakor az első kérdés, hogy saját vagy üzleti céllal..... egyetemek környékén, ahol sok a potenciális bérlő , a bank nem finanszírozza az ingatlan megvásárlását úgy, mint egyéb más helyen
zmonsterhun 2018. 09. 01. 21:17
Törölt hozzászólás
#25657
zmonsterhun 2018. 09. 01. 21:10
Törölt hozzászólás
#25656
Törölt felhasználó 2018. 09. 01. 21:02
Előzmény: #25652  buyandhold
#25655
Az OTP részvénnyel is pontosan csak ugyanaz történt mint az ingatlanárakkal, csak az ingatlan azért nem padlózott annyira mélyen, mert lassabb a piaca. Ha azon gúnyolódsz valakin, hogy vegyen 10 ezerért OTP részvényt, arra azt mondom vegyél 25 milliós panelt, ami pár éve 10 millió se volt. Mert ugyanaz a logika, de egyikünk se tudja 2 év múlva melyik mennyit fog érni. Mondjuk valószínűleg ha egyik esni fog, a másik is.
mpagnes 2018. 09. 01. 20:59
Előzmény: #25651  Törölt felhasználó
#25654
pont ez a lényeg.....tömegcikk....az, hogy páran meg tudnak venni akármennyiért ingatlanokat attól még a benne lakó nem fog kétszer annyi bérleti díjat fizetni....én azon szoktam agyalni, hogy az igazán pénzes emberek miért nem nyomulnak lakóingatlanban?  valószínűleg ők tudják, hogy hiába mozdítanák el az árakat, mert az csak látszólagos lenne
Törölt felhasználó 2018. 09. 01. 20:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#25653
Az én környezetembe nagyjából bruttó 800 az, amennyit egy senior java developer megkeres multinál, de ez már inkabb a teteje, 1 millió bruttó felett már team lead fizetések vannak. Az meg nem a budapesti lakosság 5%-a, hanem az 5% jól kereső IT-s 5%-a.
Magyarországon az is hajtja az ingatlanárakat, hogy nagyon sok a tévhit az ingatlanbefektetésekkel kapcsolatban. Legtöbben az államkötvényekhez, bankbetétekhez hasonlítják, csak jajj de jó mert magasabb a hozama. Ezért a legtöbb ember, ha jól keres vagy nagyobb összeghez jut, csakis ingatlanban tudja elképzelni a befektetését, a részvényt meg vagy eleve ördögtől valónak gondolják, vagy sokkal-sokkal kockázatosabbnak.
buyandhold 2018. 09. 01. 20:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#25652
IT fizetes: en 2009 ben szalltam ki az ITbol, akkor szamlaztam a munkahelyemen 1milla +AFAt. Ezenkivul volt 2 mellekallasom is oda is 1-1 millat szamlaztam havonta. Anno az EVA kevesebb volt mint az AFA, tehat a netto eleg jol kijott. Most is vannak kevezo adozasi formak. Mellette a banki kamat is jol hozott.
Iden egyik alberlom, fiatal srac munkat keresett (eddig otthonrol fejlesztgetett online jatekot), nem volt tisztaban a fizetesekkel. Az interjukon egyre tobbet kert, es mindig megadtak, mar joval 1 milla felett jart. Persze nem a 2 honapos gyorstalpalon vegzett o sem. A statisztika nem nagyon erdekel. 
Figy. mar szazszor leirtam a reszvenyekrol a velemenyemet, nem irm le ujra. Vegyel OTP reszvenyt 10ezren. Csak azt nem ertem miert nem par eve vettel, amikor 3000volt. Ja, annyit nem ert, de most 10et er....
Törölt felhasználó 2018. 09. 01. 20:53
Előzmény: #25643  sakal83
#25651
Ha csak egy szűk réteg pörgeti fel az egész budapesti ingatlanpiacot, akkor az hatalmas lufi. Egyszerűen azért, mert nem csak ez a szűk réteg lakik az ingatlanokban, hanem a teljes budapesti társadalom, és ha ez a szűk réteg mindent fel is vásárol, ténylegesen csak akkor nem csak az új belépők pénzét viszik, mint egy piramisjátékban, ha ki is adják a befektetési ingatlanokat. Ehhez viszont fizetőképes kereslet kell, ha nincs és csökkenni kezd a bérbeadási hozam a magas árak miatt, plusz ezt kamatemelések követik, vagy recesszió, akkor könnyedén be tudnak esni az árak. Nem mondom, hogy fognak, mert nem vagyok jós, csak azt tudom, hogy az anekdotikus érvelésed nem vetít előre önmagában semmit.
zmonsterhun 2018. 09. 01. 20:46
Törölt hozzászólás
#25650
sakal83 2018. 09. 01. 20:45
Előzmény: #25648  sakal83
#25649
Itt van a 13ban az irodafolyoso. Alkalmazottak eseten a felso 10%ban vannak a keresetek. A 13. Es a 11. Ezert szalad
sakal83 2018. 09. 01. 20:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#25648
Nem ott volt. Nem kell elhinni. Ujepitesu volt. Nekem 8.
sakal83 2018. 09. 01. 20:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#25647
Szerintem ugyanarrol beszelunk ezen kommented alapjan...
Csak en benne vagyok egy kicsit te pedig kivulrol elemzed. Egyertelmu hogy a fiskalis politika hajtja. Az egesz euban ez van. Azt az irtozatos penzmennyiseget amit 0ra adtak szinte lehetetlenseg lesz infla nelkul kivonni. Ezek tenyek. De egy atlag keresetu emberen nem segit. Aki nem fogott az ingatlanpozit az elmult 3 evben az hosszu idore kivegezte magat. Ha visszaolvasod a kommentjeimet pontosan leirtam mar ezeket. Mar tavaly ev elejen mondtam hogy bpi hitelosszegek duplazodtak. Lehulyeztek. Amig a 10 eves jelzalogleveleket az mnb kepes 0;9 ert megvenni addig nem lesz visszaeses...
zmonsterhun 2018. 09. 01. 20:40
Törölt hozzászólás
#25646
zmonsterhun 2018. 09. 01. 20:39
Törölt hozzászólás
#25645
zmonsterhun 2018. 09. 01. 20:36
Törölt hozzászólás
#25644
sakal83 2018. 09. 01. 20:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#25643
Barmilyen statisztikaval johetsz. Gyakorlatilag egy statisztika szamit. Hany szazalekot erint es erdekel az ingatlanpiac relevansan es azoknak mennyi penze van. Ez kb. 5%a a nepessegnek. Ha nekik van penzuk akkor porog. Es ennek a retegnek a ner a kata es az egykulcsos ado valamint az 0as kamat az eus tamogatasok es a reszvenyrally megtobbszorozte a vagyonat 3-4ev alatt. Ha hiszed ha nem. Ez elinditotta a lavinat. Elkezdtek belepni a hitelesek is mar tavaly. Ennyi nem tobb. 
Az hogy a kognitiv kepessegeimet becsmerled lelked rajta. Ha ugy akarod hulye vagyok:) kishalkent 3 ev alatt az 5. Ingatlan tranzakciomnal tartok. Jovedelmezo. Mai tapasztalat a szuk ismerosi korbol ami persze nem relevans... bp 13 52nmes lakas tavaly novemberi bekerkoltseg 27m a heten 1 nap alatt 30 jelentkezo masnap kps vetel 37. Ezt eljuk ha ismersz ilyen embereket ha nem...
nemecsekerno 2018. 09. 01. 20:10
Törölt hozzászólás
#25642
nemecsekerno 2018. 09. 01. 20:06
Törölt hozzászólás
#25641

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek