Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2018. 08. 18. 11:55
#25179

kbb 2018. 08. 18. 11:33
#25178
Nyugi, nyugi... a számok egyáltalán nem azt mutatják, hogy elkezdték volna a profitrealizálást. Ingatlancomon ebben a pillanatban 47.013 budapesti eladó lakás van fent, előző hónapokhoz képest ez stagnálás, a fellendülés első éveihez képest (60e körül) meg durván kevés. Most elvileg könnyű eladni, ha másfélszer ennyi hirdetés lesz, majd lehet aggódni, hogy beragadnak a lakások.
mpagnes 2018. 08. 18. 10:21
Előzmény: #25176  ts3
#25177
az elmaradt törlesztés miatt exponenciálisan emelkedik a tartozás, hiszen tőke+árfolyamváltozás+kamat kamatozik napról napra és a kamatra is kamat jön.....4 millióból lett 21, de pár év és 40 lesz
ts3 2018. 08. 18. 10:09
Előzmény: #25175  Nudli
#25176
"sztem keversz dolgokat, 3milliós hitelből nem lesz 13."
https://index.hu/belfold/2018/08/13/felsogod_devizahitel_tartozas_nyomorgo_csalad_svajci_frank_jen/
Szerintem a fenti családot győzd meg, hogy a CHF 140-ről ment fel 280-ra, és az csak hazugság, hogy 4 millióból 21 milliós tartozás lett.
Szóval ez a magyar devizahitelezés problémája, hogy teljesen jogszerűen lehet a 4 millióból 21 milliós tartozás.
Nudli
Nudli 2018. 08. 18. 09:53
Előzmény: #25174  ts3
#25175
sztem keversz dolgokat, 3milliós hitelből nem lesz 13. Ha chf-et nézed kkor max 140ről ment 280ra.Értelmes ember abban a valutában vesz fel hitelt amiben keres. Egy vállalkozás is akkor vesz fel értelmesen eur hitelt ha euróban keresi meg vele a pénzét pl CNC gép amivel német piacra gyártasz.Egy nemzetközi banki lehúzás volt a chf hitel mivel semmi köze nem volt chf-hez hiszen a bankok semmilyen tranzakcióval nem fedezték le az ügyleteket. Keleteurópának szánt lehúzás amihez asszisztált a neolibsi bankárkormány.
Az elsétálás intézményét a bankos lobbi akadályozta, évekig prémium helyzetben voltak lásd kamatolló ami a betétek és a hitelek között voltak, ezt zúzta le a matolcsy aki a 12-16% vállalkozói hiteleket levitte 3,5%-ra.A fidesznél volt pont az, követelik az elsétálás intézményét de a válságadó (bankadó) bevezetésénél a bankokkal folytatott tárgyalásoknál beáldozták ezt. Remélem amikor kivezetik a bankadót akkor ezt nem felejtik el feltételül szabni... csak megjegyzem a legtöbb országban 20% önrésszel vehetsz ingatlant van ahol még kevesebb, a bedőlő ingatlanok pedig egy piaci szegmens, megtekintés nélkül csomagban vagy licitálással adják el.
Mostanában olvastam pl cseheknél önrész nélkül vehetnek ingatlant (ezért olyan drága náluk) és olvastam pl görögöknél most akarják a kötelező önrészt 15-20%ra emelni.
Csak még a deviza htelhez, egyetértettem a forintosítssal, MO adósságállományának rossz volt az aránya ezt is torzította a lakossági chf hit. A kivitelezéssel nem értettem egyet, mert azt gondolom nem egységes árfolyamon hanem azon a napon érvényes árfolyamon kellett volna váltani amikor a delikvens felvette. persze értem gyors eredmény kellett meg sok haveri kutya jól is járhatott.
ts3 2018. 08. 18. 09:06
Előzmény: #25173  Nudli
#25174
A probléma csak az a "logikáddal", hogy nyugaton nem látsz olyat, hogy a 3 milliós hitelből lesz 13 milliós, nálunk még az elsétálás lehetősége sem volt, a rossz döntést hozók számára.
Horvátországban sem az történt a devizahitelesekkel mit Magyarországon, hogy a jegybank a devizahitelesek pecsenyéjén kaszál több százmilliárdot az átváltáson, holott a jegybank sokkal olcsóbban jutott a devizához.
Nudli
Nudli 2018. 08. 18. 08:56
#25173
A közösségi felületeken nagyon népszerűek az ilyen a fidesz kilakoltatja a kisgyerekes családokat, mentsük meg ne hagyjuk című kommunista csökevény jelszavak.
1.miért hozod a családodat ilyen helyzetbe..miért nem kezeled a problémát amikor még lehet?  ha döntöttél és rosszul akkor viseld a következményeit.2. nyafogsz ilyen-olyan a kormány le vagyunk maradva a nyugattól..de pont ezek a kerékkötők, a világ egyik legfontosabb hitelezése a jelzálog, pontosan ezt a hitelezést veszíti el az ország, pont az lenne a cél amit már párszor leírtam, jelzálog hitel  működő tőkét generál a holt tőkéből, ki kell követelni az elsétálás intézményét amikor maga a jelzálog tárgya a j.hitel fedezete. Ki ad ilyen hitelt ha nem lehet érvényesíteni a követelést? De nem, megy a rinya a neolibsibal hangulatkeltés.
.. csak megjegyzem pont ezért nyer a fidesz mert ő a gondoskodó állam ahelyett, hogy kialakulna a nyílt piacgazdaság  és az a feltételrendszer ami lehetővé tenné a mindenkori államtól független gazdaság kialakulását. Mindig lesz az éppen regnáló kormányhoz közeli jól keresők, de jön egy váltás a egy körből kimaradnak, nem ezek a gazdaság motorjai, nem is kell velük foglalkozni. egy GE-t egy ERSTE bankok hol érdekel milyen kormány van? (persze ők is lobbiznak de ez nem u.az) teszik a dolgukat és annyi, a kisvállalkozók is u.ez van egy üzleti modell és ha jó akkor megy a dolog amit igazítani kell a piaci szereplők mozgásához.. ennyi. 
..nem kell megmenteni az embereket, meg kell tanítani a gazdaság működését a pénzügyi alapdolgokat, lássák át a működési rendszert, utána már a saját döntésük kell, hogy előre vigye az életüket, ha van egy döntés és rossz akkor vállalni kell a következményeket de ez nem végzetes, dühöng elemez tanul belőle és előre néz tovább lép(nézd meg F1 pilóták nyilatkozatai). Nem cipeli a hátán a múltat a frusztrációit mint a batyuscigány.
Nudli
Nudli 2018. 08. 18. 08:27
Előzmény: #25170  boxika
#25172

a piaci folyamatok az ingatlanpiacon is olyanok mint a tőzsdén, csak itt lassított felvételt látunk mert nagyobb a tehetetlensége. Csodák nincsenek. 6-7-8-9 kerben 100éves rossz műszaki állapotú házban a jelenlegi kereseti körülmények között miért érne egy lakás 650-750ezret miközben az új építésű is jó haszonnal eladható ennyiért.
Abból is látszik tömés van eladásra újítják fel és építik a lakásokat. gipszkartonnal eltakart beázások penészhegyek, szigeteletlen minimalista kivitelezésű lakásokkal tömnek piaci áron.
Nudli
Nudli 2018. 08. 18. 08:17
Előzmény: #25167  because
#25171
mint bármelyik magántulajdoné.
boxika 2018. 08. 17. 21:56
#25170
Megindult a realizálás.
Jön a kamatemelés, drágább és kevesebb lesz a hitel. A halasztott vásárlások megtörténtek, hiszen ez esetben a szükséges pénz korábban is megvolt, csak a szándék hiányzott. A befektetések is megtörténtek. 
Egyre inkább jön a pangás. Legjobb esetben nem csökken a lakások ára reál értékben. Rosszabbik esetben a nominál értékük is csökkenni fog.
boxika 2018. 08. 17. 21:42
Előzmény: #25168  2345678
#25169
Képzeljük el az alábbi lakásokat, három szinten, ahol enyém a közbülső:
xxx
xox
xxx
A 8 db szomszéd lakás közül 3 eladó. Ablakban vagy erkélyen a tábla, és az interneten is ott vannak a hírdetések. Budán, most.
2345678 2018. 08. 17. 20:48
#25168
A múlt héten figyeltem fel arra,hogy újra megjelentek a budapesti lakások ablakában a molinók.Egy ideje teljesen eltűntek. Most 3 kerületet jártam be és főleg a Kiadó felirat volt a jellemző. Eladó feliratot csak néha láttam.
because 2018. 08. 17. 18:02
Előzmény: #25165  Nudli
#25167
Az önkéntes nyugdíjalapokban tartott pénz visszafizetésére milyen garancia van? 
Nudli
Nudli 2018. 08. 17. 17:54
Előzmény: #25137  johai
#25166
igen, sokan sztem nem jól számolnak. Ha vettél 10mért ingatlant most el lehet adni 30ért akkor nem számolhatod a hozamot a 10millióra hanem a 30ra kell.
Nudli
Nudli 2018. 08. 17. 17:47
Előzmény: #25110  gyula1971
#25165
nem verte szét. A magánszámlára gyűjtött adót vette vissza ami hiányt okozott ráadásul még kamatot is fizetett rá mert a felét állampapírba nyomták. Semmi garancia nem volt ha aktuális lesz a magáncégek kifizetik a nyugdíjakat és nem jelentenek csődöt. Akkor hova szalad a paraszt? a zorbánhoz aggya vissza a pénzét. láthattuk kvesztor vagy devizahitel.   Ott vannak az önkéntes ny. alapok arra senki nem teszi teheti a kezét.
because 2018. 08. 17. 13:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#25164
Ncseed úgy látom, megint itt vagy :D Az ingatlanárak ám  nem mennek folyton felfelé... Helyedben eladnám a paneleket a lehető legmagasabb mostani áron. 
kbb 2018. 08. 16. 22:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#25163
2016 tavaszán mi komolyan gondolkodtunk, hogy veszünk egy panelt valahol a Bikás park környékén kiadásra - konkrét bérlőnk is lett volna meghirdetés nélkül, de végül nem vágtunk bele, mert elkezdték bejelenteni a közelben a hatalmas, relatíve olcsón árazott újépitésű projekteket (Bolero, Elite...), és veszélynek láttam, hogy elszívhatják a minőségi bérlőket. Helyette inkább egy tervasztalosra fizettünk be a XIII.-ban (jobb ár-érték arány miatt, ott rengeteg kicsi projekt versenyzett egymással, így kevésbé fogott vastagon a beruházók árazó ceruzája), bő fél év csúszással idén ősszel fogják átadni, kb. 30%-kal ér most többet. 
Törölt felhasználó 2018. 08. 16. 22:19
Törölt hozzászólás
#25162
impudent 2018. 08. 16. 22:16
Előzmény: #25159  xmann
#25161
Kamat arra jarna, ha valaki lemond a mai kolteserol es atadja annak lehetoseget masnak.
A realis kamat ilyen bekeidoben egy even tuli lekotesre 5 percent lenne minimum.
Ami most van az se normalis dolog.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek